Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: Je li cionizam=rasizam
Da 27 51.92%
Ne 21 40.38%
Ne zanima me 1 1.92%
Nemam pojma 3 5.77%
Glasovatelji: 52. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2007., 13:32   #41
Quote:
enemy combantant kaže: Pogledaj post
Moj deda je bio partizan pa ako je nekoga vodio u logore to sigurno nisu bili Zidovi.

nije on je samo gledao kako ih ustaše vode...i mahao
sve su to ista antisemitska govna, na čelu s maršalom.
ti su još temeljitije od nacista popljačkali židove...

ali, vjerujem da te u tvojim nakanama za ostvarivanje ljudskih prava ti detalji ne zamaraju. jel i dedo dobio koji stančić...ili samo tepih i luster...?
Sarmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 14:29   #42
Quote:
Sarmica kaže: Pogledaj post
nije on je samo gledao kako ih ustaše vode...i mahao
sve su to ista antisemitska govna, na čelu s maršalom.
ti su još temeljitije od nacista popljačkali židove...

ali, vjerujem da te u tvojim nakanama za ostvarivanje ljudskih prava ti detalji ne zamaraju. jel i dedo dobio koji stančić...ili samo tepih i luster...?
Je dedo je dobio stancic,mogo je dobit i kucu na moru i vilu u Zagrebu kak su mu nudili,al sta ce mu to.
PS iz stancica nisu istjerani Zidovi nego su sagradene "vojne" zgrade za partizane.
__________________
All that evil needs to triumph is to good man do nothing.
Anti-NWO 2-blog
enemy combantant is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 14:38   #43
Quote:
samBogzna kaže: Pogledaj post
sereš kakvom konverzijom,nemoguće,
židov može oženiti nežidovkinju,(nije doduše blagonaklono gledano,jer se mora ženiti iskljućivo pripadnicima svoje vjere)
ali ja kao nežidov ne mogu oženiti židovku i postati židov(nemoguće)
Pobrkao si Židove i muslimane, kod Židova se gleda majčina linija i potomak braka nežidova i Židovke se smatra Židovom, a ne obrnuto. Tumačeno po vjerskim propisima, naravno.

Quote:
možeš dobiti izraelsko državljanstvo,a to je nešto sasvim drugo,mnogi arapi muslimani ga imaju.
Izrael je jedno, a judaizam drugo.

Poznatiji konvertiti na židovstvo :

Tom Arnold, actor (upon marrying Roseanne Barr)
Kate Capshaw, actress (upon marrying Steven Spielberg)
Sammy Davis, Jr., entertainer
Elizabeth Taylor, actress (upon marrying Eddie Fisher)
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 14:51   #44
Jos bi zelio naglasiti da sto se Zidovstva kao vjere tice ono odbacuje cionizam.
Ko ne vjeruje http://www.jewsagainstzionism.com/
Sad me zanima kako cete njih nazvati antisemiti sigurno nisu.
__________________
All that evil needs to triumph is to good man do nothing.
Anti-NWO 2-blog
enemy combantant is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 15:10   #45
Quote:
Sarmica kaže: Pogledaj post
oni su budale.
ti si antisemit.
Originalno.A posto su i Palestinci Semiti isto bih mogao reci i za tebe,i opet smo na pocetku.
__________________
All that evil needs to triumph is to good man do nothing.
Anti-NWO 2-blog
enemy combantant is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 16:49   #46
Quote:
Saul Tigh kaže: Pogledaj post
Pobrkao si Židove i muslimane, kod Židova se gleda majčina linija i potomak braka nežidova i Židovke se smatra Židovom, a ne obrnuto. Tumačeno po vjerskim propisima, naravno.



Izrael je jedno, a judaizam drugo.

Poznatiji konvertiti na židovstvo :

Tom Arnold, actor (upon marrying Roseanne Barr)
Kate Capshaw, actress (upon marrying Steven Spielberg)
Sammy Davis, Jr., entertainer
Elizabeth Taylor, actress (upon marrying Eddie Fisher)
to s majčine strane sam čuo,jer majke,tj.žene prenose većinu kromosoma mislim 70%

ali nije oduvijek bilo tako tj.nisu znali za to ,pogledaj rodovnicu Isusa Krista,po majki mariji nebi bio židov,a biološki otac mu i tako nije josip jer je začet po Duhu Svetome,

a ova tvrdnja ti stoji samo kod braka židova sa židovkom,ali sa nežidovom i židovkom ,ona je otpadnik židovske vjere
samBogzna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 18:45   #47
Quote:
enemy combantant kaže: Pogledaj post
Originalno.A posto su i Palestinci Semiti isto bih mogao reci i za tebe,i opet smo na pocetku.
jedna od osnovnih stvari po kojima se antisemiti prepoznaju, i to oni slabije obrazovani, je upravo relativizacija pojma antisemitizam.
Sarmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 18:48   #48
Quote:
Sarmica kaže: Pogledaj post
jedna od osnovnih stvari po kojima se antisemiti prepoznaju, i to oni slabije obrazovani, je upravo relativizacija pojma antisemitizam.
A što se to zove antisemitizam? Zašto ne koriste preciznije antižidovizam ili šta ja znam?
Naša Kvačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 20:12   #49
ja jednostavno smatram da su palestinci ludi do boli.
njih se može usporediti s čovjekom koji je napao drugog čovjeka, zatim ga je napadnuti isprebijao i iscipelario, i sad ga drži za vrat na zemlji i povremeno iscipelari, a ovaj mu s poda viće- "kad se ustanem ubit ću te". naravno, ostat će ležat do daljnjeg.
otprilike su kao srpski radikali- pokrenu 4 rata, sve popuše i trube i dalje o velikoj srbiji.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 20:21   #50
Antisemitizam...bas.
Zasto su neki tako osjetljivi kad se radi o cionizmu i Izraelu?Ok ajde kuzim cito sam i ja nesto o povijesti.
Kritiziram Izrael zato sto mi se trenutno cini uzrokom za mnoge svjetske probleme (vjerovali ili ne)
Na isti nacin mogu pricati i o Rusiji,Americi,Kini,Indiji,Sudanu i ostalim zemljama koje vrse okupaciju nad nekoj drzavi ili barem necamu sto lici na drzavu.

Ponavljam to nema veze sa vjerom i nacionalnoscu.
__________________
All that evil needs to triumph is to good man do nothing.
Anti-NWO 2-blog
enemy combantant is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 20:49   #51
Quote:
samBogzna kaže: Pogledaj post
to s majčine strane sam čuo,jer majke,tj.žene prenose većinu kromosoma mislim 70%
Nije stvar u biologiji nego u Halakhi.

Quote:
ali nije oduvijek bilo tako tj.nisu znali za to ,pogledaj rodovnicu Isusa Krista,po majki mariji nebi bio židov,a biološki otac mu i tako nije josip jer je začet po Duhu Svetome,
Zašto ne bi bio Židov po Mariji?

Quote:
a ova tvrdnja ti stoji samo kod braka židova sa židovkom,ali sa nežidovom i židovkom ,ona je otpadnik židovske vjere
Opet, to je slučaj kod muslimana. Muški se mogu ženiti izvan vjere, a žene ne.

Ako se zna da židovski vjerski propisi tretiraju dijete majke Židovke kao Židova onda je poželjnija ta kombinacija, nego otac Židov a majka nežidovka.

I kakve to veze ima s ovom anketom?
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 21:57   #52
Quote:
Saul Tigh kaže: Pogledaj post

Opet, to je slučaj kod muslimana. Muški se mogu ženiti izvan vjere, a žene ne.
Samo da ispravim:
Ovo nije istina. Muslimankama nije zabranjeno da se uzimaju sa drugom vjerom, ali im je naznacemo da im je "bolje za njih" da uzimaju sebi covjeka koji je vec musliman po vjeri, isto kao i muskima. Ovo sto ti spominjes je do kulturnog porijekla,"tradicije"... bla bla bla.

Sto se tice teme, za mene cionizam nije rasizam... totalno dva razlicita pojma. Ni sa jednim se ne sluzim niti imam koristi, s toga su mi i bezznacajni.
KAMI666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 15:44   #53
Ljudi slobodno vi glasajte.Nije moguce da vas samo 28 ima misljenje o ovom pitanju.Nece vas nitko na kolac nabit ako krivo odgovorite
__________________
All that evil needs to triumph is to good man do nothing.
Anti-NWO 2-blog
enemy combantant is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 19:33   #54
Quote:
Sarmica kaže: Pogledaj post
jedna od osnovnih stvari po kojima se antisemiti prepoznaju, i to oni slabije obrazovani, je upravo relativizacija pojma antisemitizam.
jedna od osnovnih stvari po kojima se židovoljubci prepoznaju,je ta što se uvijek što više misle ugurati u guzicu židovima,pa možda postanu "pravednici među narodima"
samBogzna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 19:43   #55
Quote:
Saul Tigh kaže: Pogledaj post
Nije stvar u biologiji nego u Halakhi.



Zašto ne bi bio Židov po Mariji?



Opet, to je slučaj kod muslimana. Muški se mogu ženiti izvan vjere, a žene ne.

Ako se zna da židovski vjerski propisi tretiraju dijete majke Židovke kao Židova onda je poželjnija ta kombinacija, nego otac Židov a majka nežidovka.

I kakve to veze ima s ovom anketom?
zato što marija nije iz judina(židov) plemena,nego iz benjaminovog plemena
samBogzna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 19:58   #56
Quote:
rambi kaže: Pogledaj post
Lažeš. Možeš postati i Židov. Konverzijom, kao i u prethodnim slučajevima... a tad postaješ i član naroda.
Pa to nam je odavno poznato , pa zar ste zaboravili kako su Khazari presli na judaizam
Krushko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 20:27   #57
Quote:
samBogzna kaže: Pogledaj post
zato što marija nije iz judina(židov) plemena,nego iz benjaminovog plemena
Krivo.
Pleme Judah i pleme Benjamin su formirali kraljevstvo Judah, ali kako je ovih drugih bilo daleko manje od Judinog plemena pa je čitav narod dobio ime po Judinom plemenu, Yehudim odnosno Židovi neovisno o tome iz kojeg su plemena bili.
Sve to se desilo daleko prije Isusovog rođenja.

Quote:
Pa to nam je odavno poznato , pa zar ste zaboravili kako su Khazari presli na judaizam
Opet vijemo barjak Reze Pahlavija?
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 23:24   #58
Quote:
Krushko kaže: Pogledaj post
Pa to nam je odavno poznato , pa zar ste zaboravili kako su Khazari presli na judaizam
Khazari?Wow pa ja nisam jedini koji zna za tu teoriju.
__________________
All that evil needs to triumph is to good man do nothing.
Anti-NWO 2-blog
enemy combantant is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 10:20   #59
Quote:
Saul Tigh kaže: Pogledaj post
Krivo.
Pleme Judah i pleme Benjamin su formirali kraljevstvo Judah, ali kako je ovih drugih bilo daleko manje od Judinog plemena pa je čitav narod dobio ime po Judinom plemenu, Yehudim odnosno Židovi neovisno o tome iz kojeg su plemena bili.
Sve to se desilo daleko prije Isusovog rođenja.
na tvoju žalost krivo,judino i benjaminovo pleme (uz još 10 plemena) nisu tvorile kraljevstvo judeju,nego kraljevstvo izrael,kasnije se uspostavila kraljevina judeja,na čelu sa židovskim kraljem davidom,koji je uz filistejce,ratovao sa izraelom.(čitaj:david juda=izdajnik)

a ako hoćeš znati benjaminovo i josipovo pleme su bila najmanja plemena od izraelovih plemena,i za razliku od ostalih, nisu bili od iste majke samo im je otac (jakov=izrael)bio isti
samBogzna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 12:42   #60
Quote:
na tvoju žalost krivo,judino i benjaminovo pleme (uz još 10 plemena) nisu tvorile kraljevstvo judeju,nego kraljevstvo izrael,kasnije se uspostavila kraljevina judeja,na čelu sa židovskim kraljem davidom,koji je uz filistejce,ratovao sa izraelom.(čitaj:david juda=izdajnik)

David izdajnik?
Koju si ti to povijest učio ne znam, ali David je vladao jedinstvenim kraljevstvom Izraela koje se nakon smrti njegovog sina Salomona podijelilo na sjeverno kraljevstvo Izrael u kojem je živjelo deset plemena i južno kraljevstvo Judu u kojem su živjeli pleme Judah i pleme Benjamin.
Sjeverno su kasnije osvojili Asirci i otad se 10 plemena smatra izgubljenim.


Quote:
a ako hoćeš znati benjaminovo i josipovo pleme su bila najmanja plemena od izraelovih plemena,i za razliku od ostalih, nisu bili od iste majke samo im je otac (jakov=izrael)bio isti
Nije postojalo Josipovo pleme nego su od njega potekla dva plemena koja su nosila imena njegovih sinova Ephraima i Manasseha.
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:51.