Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2024., 21:22   #1
Diego Armando Maradona

Otvaram ovu temu za meni osobno najdražeg i najboljeg nogometaša... dokle god sam živ... U nadi eto, da će biti ljudi koji će me razumiti iako znam da će vjerojatno biti i onih koji neće.

Svejedno...

Ovu temu zamišljam nekako kao svoju osobnu posvetu Diegu...

Bilo je nogometaša prije i poslije Diega... Međutim...

Smatram da je Diego bio poseban, više od nogometa samo, pamtim ga kao dijete... na zalazu karijere, nije se o Diegu pričalo tada kako danas najveći obožavatelji pričaju o C.Ronaldu ili Messiju, o Diegu se pričalo kao o polu-božanstvu, za mene... On nikad nije bio najbolji nogometaš ikada, ZA MENE... Diego Maradona JEST NOGOMET.

Nikada u svome životu, nikada... nisam vidio ni čuo, a nisam čuo ni za ikoga prije Diega... Da su mu se crkve gradile, da su se nazivale po njemu, da su se radili murali/slike Diega kraj slike Isusa u raznim crkvama po Italiji, Argentini itd...

Diego... toliko talenta... da je bilo preveliko i za njega samoga, uz sve što ga je snašlo u životu, sve... neki će reći narkoman, neki će reći manje mukte, ovakav i onakav, do kraja je ostao: DIEGO ARMANDO MARADONA, igrao za narod, za malog čovjeka, BOŽJU RUKU dao Englezima i nije to ni skrivao pred kamerama nakon utakmice, te je nazvao takvom.

To prvenstvo je doslovno osvojio SAM.

Kad danas pogledam video o Maradoni, kad čujem ove pjesme o njemu, znam ono što sam uvijek znao... što je za mene nogomet... a to je: Samo desetka na leđima Diega...I karizma... veća od života, veća od njega samoga.

Nikad više neću voliti nogomet nego kad sam ga volio dok je igrao Diego, a nogomet ću voliti samo jer sam hvala Bogu kao malo dijete živio još za njegova života i igranja.

Kad je umra..., pustio sam si ovu pjesmu i video a suze su samo išle, eto... plakanje kao da mi je umra nego iz obitelji:




Baka mi je Talijanka iz Sjeverne Italije... tamo gdje se bogati klubovi Italije i Europe nalaze...

Nije tamo otišao, nije to bio Diego...otišao je u siromašni Napoli, devastirani, pun stereotipa o jugu, sirotinje, kriminala i nade... Da će netko eto... poraziti bogati Sjever, barem na travnjaku, da novac ne može platiti srce i talent i porazio ga je na travnjaku.

Nikad nikada neću voliti nekog kao što sam volio Diega u nogometu, bio je za mene više od nogometa i bit će, došlo mi je otvorit ovu temu i izbacit sve emocije iz sebe na ovome pdf-u, nazovite ovaj post i temu pre emocionalnim, nazovite Diega narkomanom, nazovite ga prevarantom, ali za mene... Zauvijek:

LA MANO DE DIOS.

Počivaj u miru, Bog je dobio svoju ruku nazad.

Hvala i pozdrav onima koji me razume.
DalmatinoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2024., 00:33   #2
Volim reći za Tottija da je definicija nogometa(lojalnost&kreativnost), ali Diego je i više od toga...

"La Pelota No Se Mancha"
__________________
The past is a torch that lights our way. Where our fathers have shown us the path, we shall follow
1941 https://archive.org/details/adolfhit...istinaoslobada
Etanol is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2024., 02:07   #3
samo ću nadodati za sve messije današnjice i budućnosti - lijepo se izdrogirajte, ubijte alkoholom, a onda odvedite jedan tadašnji napoli do naslova - kraj priče, jedan, jedini, neponovljivi i zauvijek najbolji.....
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2024., 10:06   #4
https://www.youtube.com/watch?v=NycNYLTees0

Izplati se pogledati!
https://www.youtube.com/watch?v=co5mNU4SfNY
__________________
In God we trust
Duh sa sikirom is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2024., 20:44   #5
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
samo ću nadodati za sve messije današnjice i budućnosti - lijepo se izdrogirajte, ubijte alkoholom, a onda odvedite jedan tadašnji napoli do naslova - kraj priče, jedan, jedini, neponovljivi i zauvijek najbolji.....
zar se takvo nešto u Splitu ne događa
Avenger1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2024., 22:31   #6
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
samo ću nadodati za sve messije današnjice i budućnosti - lijepo se izdrogirajte, ubijte alkoholom, a onda odvedite jedan tadašnji napoli do naslova - kraj priče, jedan, jedini, neponovljivi i zauvijek najbolji.....


Quote:
Avenger1987 kaže: Pogledaj post
zar se takvo nešto u Splitu ne događa
budimo realni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2024., 17:24   #7
Odličan nogometaš, porijeklom hrvat.
__________________
I am a bot, and this action was performed automatically. Please contact the moderators of this forum if you have any questions or concerns.
XmoronX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2024., 18:39   #8
Quote:
XmoronX kaže: Pogledaj post
Odličan nogometaš, porijeklom hrvat.
Vjerujem da je temperament pokupio sa majčine strane. Onakva prgavost sa dozom divljaštva koja ga je 'krasila' je tipična za dalmatince, pogotovo bodule odakle mu je i djed dolazio. Nije bio najbolji igrač svih vremena ali je zato bio najveći.
evenki 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2024., 21:53   #9
Najveći uistinu je Maradona.
Najbolji je Messi.
Ipak, postoji jedan koji je BOG nogometa, a to je R10.
pennsylvanian is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2024., 01:33   #10
Quote:
evenki 1 kaže: Pogledaj post
Vjerujem da je temperament pokupio sa majčine strane. Onakva prgavost sa dozom divljaštva koja ga je 'krasila' je tipična za dalmatince, pogotovo bodule odakle mu je i djed dolazio. Nije bio najbolji igrač svih vremena ali je zato bio najveći.
Nokleci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:49.