Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2012., 15:17   #81
Quote:
goliath kaže: Pogledaj post
Glavno da se sudskom presudom prethodno utvrdi dug (jer se zastara povisuje na 10 godina) i onda samo čekati kad nešto dobije od imovine, zaposli se, naslijedi itd. Drugo ti ne preostaje...
Aha, ok, mislim, imam sve, crno na bijelo, nema neke zabune, vide se tocno iznosi, kada i koliko te sam ja jos naveo u koju svrhu dajem te novce.

Znaci, cim nesto ima, oni skoce za vrat, ako se naravno ne dogovorimo bez odvjetnika i suda, sto bi po meni bilo pametnije iako mi odvjetnik govori, samo reci kad hoces i djelujem, jedino sto me kod njega svaki savjet kosta dosta, zato ovdje pitam.

Ali, znaci, gleda se i imovina, ako nema ovako vratiti, da li odvjetnik/sud moze potrazivati da se to proda sto se ima od imovine tj. iz bilo kojeg izvora da vrati novac? Naravno, bolje ne imati probleme sa tim, sto se mene tice, bolje posudjivati u krug kao sto je od mene, ali ovaj puta da vrati meni moje.
__________________
...dao Bog da vam sin doveo zeta kuci zbog greske 503 i 504.
Sabrepulse is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 08:54   #82
Kako posuditi novac ?
Pozdrav.Kolega umirovljenik s čistom mirovinom ( ima jedan kredit na trajnom nalogu gdje mu je rata 1/ 3 mirovine ) me moli da mu posudim 10.000.kn na 6 mjeseci.Kao garanciju mi nudi ovjerenu bjanko zadužnicu.Zanima me ako mi ne vrati novac u dogovorenom roku,dali je dovoljno i dali uopće mogu kao fizička osoba odnjet tu zadužnicu u FINU i blokirat kolegin račun te se tako naplatit.Molim da mi objasnite nasigurniji naćin kako to realizirati,kompletan postupak ?
tunger410 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 09:58   #83
Mozda ti je sigurnije da idete kod javnog biljeznika i ako ima auto da ti napise da ga ti mozes prodati is l. u koliko se ne vrati taj dug u odredjenom roku ili uvjet kako se dogovorite.Obicno ljudi rade da auto ostane kod njih (osobe koja je dala novac na posudbu) dok se ne vrati ali se isti ne vozi

Ovo za mjenicu sam cula da puno ljudi imaju problema kod naplate :nezna: da se nemaju od cega naplatiti
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 13:27   #84
Quote:
Kuzerica kaže: Pogledaj post
Mozda ti je sigurnije da idete kod javnog biljeznika i ako ima auto da ti napise da ga ti mozes prodati is l. u koliko se ne vrati taj dug u odredjenom roku ili uvjet kako se dogovorite.Obicno ljudi rade da auto ostane kod njih (osobe koja je dala novac na posudbu) dok se ne vrati ali se isti ne vozi

Ovo za mjenicu sam cula da puno ljudi imaju problema kod naplate :nezna: da se nemaju od cega naplatiti
Ma nema auto.Zvao sam FINU i pitao dali mogu kau fizička osoba aktivirat zadužnicu pa mi je rečeno da nemogu.da to mora bilježnik.Odem kod bilježnika.a on mi kaže da mogu i sam otić na FINU.E sad neznam.Mislim da operaterka u FINI na besplatnim informacijama nema pojima.Dali netko več ima neka iskustva s tim,da mi objasni kako to ide?
tunger410 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 13:34   #85
101% ćeš imati problema jer se neće moći od kud naplatiti. Moj savjet ti je da ne posuđuješ.
Ukoliko netko treba novca, neka ode u drugu banku i nek digne minimalni kredit od 2000 eura u kunskoj protuvrijednosti s rokom otplate 1 godinu. kamata je cca 8,5%. Ili u Volksbanku 10.000 kn (druge banke daju minimalno 2000 eura)
zeljkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 13:52   #86
Quote:
zeljkozg kaže: Pogledaj post
101% ćeš imati problema jer se neće moći od kud naplatiti. Moj savjet ti je da ne posuđuješ.
Ukoliko netko treba novca, neka ode u drugu banku i nek digne minimalni kredit od 2000 eura u kunskoj protuvrijednosti s rokom otplate 1 godinu. kamata je cca 8,5%. Ili u Volksbanku 10.000 kn (druge banke daju minimalno 2000 eura)
Nije mi jasno.Čovjek prima mirovinu preko tekućeg računa i ako mu FINA blokira račun radi naplate mojih potraživanja na koji način on to može izbjeć ? Dali može zatvorit sve račune i primat mirovinu na ruke,i tako me prevarit ili možda preko nečijeg tuđeg računa? Dali je to izvedivo u praksi ? Da i sad mi je druga operaterku u FINI rekla da mogu sam aktivirat bjanko zadužnicu ako je uvedena u registar .
tunger410 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 09:12   #87
Quote:
tunger410 kaže: Pogledaj post
Ma nema auto.Zvao sam FINU i pitao dali mogu kau fizička osoba aktivirat zadužnicu pa mi je rečeno da nemogu.da to mora bilježnik.Odem kod bilježnika.a on mi kaže da mogu i sam otić na FINU.E sad neznam.Mislim da operaterka u FINI na besplatnim informacijama nema pojima.Dali netko več ima neka iskustva s tim,da mi objasni kako to ide?
Ne mora biti auto.evo moja majka je posudila jednoj gospodji neke novce a ona joj je ostavila neki zlatnik u zalog.nadjite nesto ako ima da to drzi ako ti ne vrati to ti je sigurnije
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 15:02   #88
Quote:
tunger410 kaže: Pogledaj post
Kako posuditi novac ?
Pozdrav.Kolega umirovljenik s čistom mirovinom ( ima jedan kredit na trajnom nalogu gdje mu je rata 1/ 3 mirovine ) me moli da mu posudim 10.000.kn na 6 mjeseci.Kao garanciju mi nudi ovjerenu bjanko zadužnicu.Zanima me ako mi ne vrati novac u dogovorenom roku,dali je dovoljno i dali uopće mogu kao fizička osoba odnjet tu zadužnicu u FINU i blokirat kolegin račun te se tako naplatit.Molim da mi objasnite nasigurniji naćin kako to realizirati,kompletan postupak ?
Takvima kod kojih vec unaprijed vidis da bi mogao biti problematican slucaj i vec pretpostavljas da ti nece moci vratiti posudjeni novac, ne daj novac.

Cisto gledam po sebi jer sam dao osobi za koju sam od pocetka i sam vidio da mi bas i nece moci vratiti, jer niti ima posla, niti neku imovinu, a da pustim preko odvjetnika, od ceg da naplatim, a opet kad vidim na sta trosi novac jos dan danas, a pravi se da nema, sve vise mislim da si necu prljat ruke nego pustit preko odvjetnika pa neka vraca kako zna. I svejedno se dvoumim, a ocu svoje nazad.
__________________
...dao Bog da vam sin doveo zeta kuci zbog greske 503 i 504.
Sabrepulse is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 23:22   #89
Ovako, odvjetnik je sastavio pismo koje ce biti poslano osobi koja mi duguje novac, na kucnu adresu, preporuceno. Prilozen je iznos za koji postoji potvrda, na kojoj se vidi sve crno na bijelo, datum pa cak i sat te tko kome daje novac.

Ne zelim prljati ruke, pa neka tako ide.

Nego, zanima me, mogu li ja tj. da li je uobicajeno, posto imam jos jedan primjerak tog pisma, poslati direkt sudu (ili preko suda) pa da sud takodjer salje to toj osobi kako bih dosao brze do novca ili to nebi utjecalo na nista?

Odvjetnik mi kaze da to napravim prvo ovako, da on to posalje direkt, a ne odazove li se, sto je losije za tu osobu jer troskovi rastu, onda tek preko suda, ali onda mora snositi i te troskove dodatno. Po njemu je bolje, dogovoriti se, ali ja nebih prljao ruke jer doslovno laze da nema, a ima. Uhvatio sam kako kupuje stvari, ne potrebne, a meni laze da nema, nego da stavi to na stranu pa da se dogovorimo na mjesecno vracanje.
__________________
...dao Bog da vam sin doveo zeta kuci zbog greske 503 i 504.
Sabrepulse is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 12:25   #90
Quote:
Sabrepulse kaže: Pogledaj post
Mislim da to ne ide bas tako lako, kad tad ce imati nesto sto ce mu se moci uzeti da vrati dug.

Ako imas sve crno na bijelo, kome si dao, ime, prezime, kada i koliko, ako se ne moze ljudski dogovoriti => odvjetnik ce te vec stjerati u ugao.
Ako vjerovnik ne uloži "žalbu" na "zastaru" onda taj dug zaista i odlazi u zastaru.
No, baba može to napraviti i rok od 5 godina za zastaru počinje teći ispočetka.
__________________
Cijeli svijet je pustinja, u pustinji je birtija....tamo ću te čekat`ja, gdje je moja rakijaaa...
mjau mjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 21:35   #91
Ima li neko kakvo iskustvo, pozitivno, da je dobio posudjen novac nazad? Evo, meni se bas gusta vratiti ga jer sam opet uhvatio osobu da trosi novac okolo na pizdarije, a meni laze da nema, jadna osoba, nema odakle da mi vrati.

Gledao sam do sada ljudski nekako, da se uvijek dogovorim sa svima, nije problem, ali kad vidim da se trose novci na pizdarije, a kuka kao, nema, ooooooooooooo, da ti suza krene, a onda vidim ovako sta, zelim svoje nazad pod svaku cijenu, grrrrrrrrrrrrrrrrrrr.
__________________
...dao Bog da vam sin doveo zeta kuci zbog greske 503 i 504.
Sabrepulse is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 15:03   #92
Exclamation hitno,hitno,hitno,hitno molim vas

Bok svima,

hitno tko mi može kako pomoći,dati savjet jer sam užasno razočarana.
ugl...neki tip je tj njen prijatelj je dignuo kredit od 40 000kn i dao pare njoj kao da joj pomogne jer moja mama nemoze trenutno dignut kredit.ali taj tip je htio se očito osigurat da će moja mama njemu vratit pare pa je htio da ja kod javnog bilježnika potpišem.Ispočetka ja to naravno nisam htjla ali su oni mene uvalili u to izmanipulirali i ja sad neznam sta da radim.Na tom papiru (znači obični bjeli papir) ovjerenom kod j.biljeznika pise da je ona uzela te novce te da se obvezuje vratiti ih u roku 9mj uz prisustvo svjedoka (mene).i dole je njen potpis s jedne strane a s druge moj kao svjedok i to je to.mene zanima d ali ja mogu nagarabusiti ako ona ne vrati te novce? dali se ikakomogu obraniti od toga jer stvarno ne zelim vracat nekakve pare za koje nisam imala apsolutno nikakve korsiti niti vidila lipu od toga...
unaprije vam hvala i nadam se odgovorima.
bambi365 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 15:17   #93
zasto si potpisala onda ako si znala da nece bit tak jednostavno tj da nece vratiti novac?
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 15:21   #94
Quote:
Alfa KT kaže: Pogledaj post
zasto si potpisala onda ako si znala da nece bit tak jednostavno tj da nece vratiti novac?
jer uopce nisam mislila na to.jer se to sve odigralo u sekundi i bas su me navukli na to...jos bzirom da sam opcenito pesimista vec se lagano pripremam ako se ne vrati dug da li cu ga morat ja?
bambi365 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 08:42   #95
ti si po meni samo svjedok da ce ona vratiti novce tj.da je ona to izjavila ali nigdje nisi napisala da stoji da ces ti vracati novac ako ona ne bude u stanju pa prema tome ti ni neces vracati taj novac.Znaci nisi obavezna
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 08:53   #96
Quote:
bambi365 kaže: Pogledaj post
Bok svima,

hitno tko mi može kako pomoći,dati savjet jer sam užasno razočarana.
ugl...neki tip je tj njen prijatelj je dignuo kredit od 40 000kn i dao pare njoj kao da joj pomogne jer moja mama nemoze trenutno dignut kredit.ali taj tip je htio se očito osigurat da će moja mama njemu vratit pare pa je htio da ja kod javnog bilježnika potpišem.Ispočetka ja to naravno nisam htjla ali su oni mene uvalili u to izmanipulirali i ja sad neznam sta da radim.Na tom papiru (znači obični bjeli papir) ovjerenom kod j.biljeznika pise da je ona uzela te novce te da se obvezuje vratiti ih u roku 9mj uz prisustvo svjedoka (mene).i dole je njen potpis s jedne strane a s druge moj kao svjedok i to je to.mene zanima d ali ja mogu nagarabusiti ako ona ne vrati te novce? dali se ikakomogu obraniti od toga jer stvarno ne zelim vracat nekakve pare za koje nisam imala apsolutno nikakve korsiti niti vidila lipu od toga...
unaprije vam hvala i nadam se odgovorima.
Ti po tom dokumentu nisi jamac i tom čovjeku nisi dužna vratiti ni kune.
Osim toga zašto si pristala da budeš svjedok kad nemaš nikakve koristi od toga? Crno na bijelo je na papiru, uz ovjeru javnog bilježnika uz predočenje osobnih isprava tvoje mame i tog čovjeka.

jesi ti dala isprave? jesu ti prepisali MB, OIB na taj dokument?
zeljkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 09:23   #97
Quote:
zeljkozg kaže: Pogledaj post
Ti po tom dokumentu nisi jamac i tom čovjeku nisi dužna vratiti ni kune.
Osim toga zašto si pristala da budeš svjedok kad nemaš nikakve koristi od toga? Crno na bijelo je na papiru, uz ovjeru javnog bilježnika uz predočenje osobnih isprava tvoje mame i tog čovjeka.

jesi ti dala isprave? jesu ti prepisali MB, OIB na taj dokument?
pa eto obzirom da me je mama molila da joj pomognem rekoh ajde kad sam ha vidila di to ide i sta je to i koji je to novac moje ime na papiru je vec bilo,.joj koliko se sjecam mislim da nije uzela mi je osobnu jb ali na papiru su samo njihovi podatci koliko me pamet sluzi...
bambi365 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 09:24   #98
Quote:
Kuzerica kaže: Pogledaj post
ti si po meni samo svjedok da ce ona vratiti novce tj.da je ona to izjavila ali nigdje nisi napisala da stoji da ces ti vracati novac ako ona ne bude u stanju pa prema tome ti ni neces vracati taj novac.Znaci nisi obavezna
nažalost čovjek grješi dok je živ pa čak i sa svojim roditeljima.
bambi365 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 09:28   #99
Quote:
bambi365 kaže: Pogledaj post
pa eto obzirom da me je mama molila da joj pomognem rekoh ajde kad sam ha vidila di to ide i sta je to i koji je to novac moje ime na papiru je vec bilo,.joj koliko se sjecam mislim da nije uzela mi je osobnu jb ali na papiru su samo njihovi podatci koliko me pamet sluzi...
Mama te je molila da budeš svjedok? pa svjedok je nepotreban ako se ide javnom bilježniku jer u ovom slučaju nisi ni jamac... osim toga čudno mi je, jer svjedok bi trebao biti njemu netko poznat a ne tvojoj mami...

To je OK, bez kopije osobnih isprava i prijepisa podataka (MB, OIB) nije ništa legitimno... čudan mi je taj javni bilježnik....Inače ne može nitko tebi ništa uzeti na naplatu, jedino odgovornost u nizu može prva karika u nizu a to je bračni supružnik.
zeljkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 10:41   #100
Zasto mi se cini da ti zapravo uopce ne znas sto si potpisala?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:11.