Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2010., 23:04   #1
Question Isključenje plina- kontrola?

Pozdrav!
Danas mi je u kasliću osvanula obavijest u kojoj piše da su "djelatnici GPZ-a pokušali izvršiti kontrolu" i "da će u roku od tri dana, ako im ne bude omogućen pristup i ako prije toga o terminu ne budu obavješteni telefonski" "primjeniti odredbe Općih uvjeta za opskrbu prirodnim plinom" (NN 43/09). Ako itko ima ideju o čemu se radi, spasio bi moju mamu od nepotrebnog živciranja. Paitam jer imamo jače veliki dug, već smo tuženi za njega i već smo 2-3 puta dobivali obavjesti da će nam iskljućiti plin ako do tada i tada ne podmirimo, ali ga nikada ne isključe, a prošlo je već preko 2 godine... Nije mi jasno jel ovo možda neka smicalica da ih se pusti unutra i AKO ih se ne pusti jel oni mogu dolaziti s bravarom ili što...

HVALA NAJLJEPŠA, UNAPRIJED
Ljiljana32354 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 23:35   #2
imaju pravo do svojih instalacija i plinomjera. moraju ih možda kontrolirati da se ne dogodi nešto....znaš kaj mislim
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 01:08   #3
a mozda su dosli po svoj plinomjer.btw. a da platite taj dug,kaj mislite da je plin gratis
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 14:15   #4
U redu, al molim ako ima netko tko zna konkretan odgovor, na koji način oni postupaju ako nikoga nema kod kuće ili ih se prethodno ne obavijesti? Ima li netko sa sličnim iskustvom? Prošli puta je netko rekao da se plin isključuje samo izvana, i to sigurno.. Naravno da bi platili plin, čim bi imali, pa makar da su nam htjeli dati i na rate, ali je dug jako jako velik, a zadnje vrijeme nemamo ni za hranu Valjda neće prosjećan čovjek stati na stranu firmi koje svaka tri mjeseca povećavaju cijene i vrlo očito su nama još na sve kamate i troškove tužbi ubacili i veći dug za samu isporuku što bi i dokazali kada bi imali novaca za odvjetnika...

U redu, hvala vama i hvala opet unaprijed onome tko odgovori s nečim malo konkretnijim.
Ljiljana32354 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 19:38   #5
Quote:
Ljiljana32354 kaže: Pogledaj post
U redu, al molim ako ima netko tko zna konkretan odgovor, na koji način oni postupaju ako nikoga nema kod kuće ili ih se prethodno ne obavijesti? Ima li netko sa sličnim iskustvom? Prošli puta je netko rekao da se plin isključuje samo izvana, i to sigurno.. Naravno da bi platili plin, čim bi imali, pa makar da su nam htjeli dati i na rate, ali je dug jako jako velik, a zadnje vrijeme nemamo ni za hranu Valjda neće prosjećan čovjek stati na stranu firmi koje svaka tri mjeseca povećavaju cijene i vrlo očito su nama još na sve kamate i troškove tužbi ubacili i veći dug za samu isporuku što bi i dokazali kada bi imali novaca za odvjetnika...

U redu, hvala vama i hvala opet unaprijed onome tko odgovori s nečim malo konkretnijim.
Kod mene je plinomjer izvan kuće i djelatnici firme za distribuciju plina imaju slobodan pristup plinomjeru. Ukoliko je plinomjer u kući nitko ti ne smije ući u kuću bez tvog izričitog dopuštenja. Njihov propust je što su instalirali plinomjer u kući. Bez sudskog naloga ne mogu ništa,a ako je prošlo dvije godine od njihovog utuživanja duga bez problema će proći još dvije godine.
shrine is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 20:36   #6
Quote:
shrine kaže: Pogledaj post
Kod mene je plinomjer izvan kuće i djelatnici firme za distribuciju plina imaju slobodan pristup plinomjeru. Ukoliko je plinomjer u kući nitko ti ne smije ući u kuću bez tvog izričitog dopuštenja. Njihov propust je što su instalirali plinomjer u kući. Bez sudskog naloga ne mogu ništa,a ako je prošlo dvije godine od njihovog utuživanja duga bez problema će proći još dvije godine.
Hvala Shrine puno na odgovoru
Ne znam stvarno vise nista, znam da je plinomjer unutra, znam da je dole neki glavni ventil i znam da mi je prijatelj baš rekao da mu se ČINI, ali samo čini da inaće dolazi policajac s čovjekom iz plinare kada dolaze isljučiti plin. Nemam pojma, i sad sam se još sjetila da je prošle godine bio policajac navečer da me pita jel ovdje živi moj djed, koji je mrtav, jer je na njega glasio plin i dug... i ništa kada sam rekla da je mrtav on je samo kimao i .... kao to je bila neka rutinska kontrola zbog duga, prema njegovim riječima ni zbog čega drugoga, ali samo je pokazao papir s utužbom, nešto malo zapisao i otišao.

Hvala još jednom, i unaprijed opet hvala kao netko još što zna.
Ljiljana32354 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 21:20   #7
Plinomjer je u kući, ali glavni ventil je sigurno na vanjskom zidu i tamo zatvaraju plin.
karlos100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 22:39   #8
Quote:
karlos100 kaže: Pogledaj post
Plinomjer je u kući, ali glavni ventil je sigurno na vanjskom zidu i tamo zatvaraju plin.
Neznam jel to nešto mjenja, ali živim u stanu, a čini mi se da je ventil dolje za cijelu zgradu.
Ljiljana32354 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 21:29   #9
Postoji obveza provjere cjelokupne plinske instalacije svakih nekoliko godina. Neovisno da li netko ima dug i sl.

Zadnje uređivanje Vojky : 02.09.2010. at 21:53.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 22:54   #10
Pa daj dogovori nekaj na rate s plinarom, izbjegavanje i neplaćanje nije baš najmudrije jer će ti stvarno jedno jutro doći i obustaviti isporuku plina. Onda ćeš imati dodatne troškove oko ponovnog uključenja koje će uslijediti tek kad podmiriš cijelokupan dug!
seljo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 09:05   #11
pozdrav-jel znate kolko otprilike košta ponovno ukljućivanje plina nakon što ste ga dali isključit.
sickdream is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 11:17   #12
ako su ti skinulu plinomjer kod isključenja plina, onda plaćaš cca 2000kn ponovo za uključenja odnosno toliko košta plinomjer.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:52.