Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2011., 22:57   #461
Quote:
puls kaže: Pogledaj post
Daj ti sebi truda pa procitaj ovo znanstveno istrazivanje iz prestiznog medicinskog casopisa kojeg spominje i ovaj u filmu:
http://www.nejm.org/doi/full/10.1056...icleDiscussion
Koji prestižni med. časopis? Kakva medicina? WHO, svj. zdr. org. koja je dokazano izmislila svinjsku gripu i prošle je godine sv. gripa proglašena prijevarom stoljeća. Oprosti, ja ne vjerujem ni ne odlazim doktoru više od 30 godina (sad su mi 43) i 100% sam zdrav, sva ta medicina danas je laž, sve se zasniva na profitu farmaceutske industrije. Onaj tko ima otvorene oči to vrlo dobro zna, spavači pojma nemaju i vjeruju samo tv-u i svom doktoru.
Marec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 23:07   #462
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Koji prestižni med. časopis? Kakva medicina? WHO, svj. zdr. org. koja je dokazano izmislila svinjsku gripu i prošle je godine sv. gripa proglašena prijevarom stoljeća. Oprosti, ja ne vjerujem ni ne odlazim doktoru više od 30 godina (sad su mi 43) i 100% sam zdrav, sva ta medicina danas je laž, sve se zasniva na profitu farmaceutske industrije. Onaj tko ima otvorene oči to vrlo dobro zna, spavači pojma nemaju i vjeruju samo tv-u i svom doktoru.
Ovo narod polako shvaća. Polako, ali sigurno. Loš odaziv na cijepljenje je prvi korak. Druge godine će biti još gori.
Kod mene ista stvar sa zdravljem. Doktoru jako rijetko i zdravlje sve bolje.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 09:50   #463
Quote:
puls kaže: Pogledaj post
Daj ti sebi truda pa procitaj ovo znanstveno istrazivanje iz prestiznog medicinskog casopisa kojeg spominje i ovaj u filmu:
http://www.nejm.org/doi/full/10.1056...icleDiscussion
Nabrzaka sam pregledao ovo istraživanje i nisam siguran što misliš da dokazuje? Istraživanje je provedeno na zdravim ljudima od 18 do 64 godine. Znači točno na onima koji nisu u rizičnoj skupini. Ili jesu. Zapravo nisu. Teško vas je pratiti više sa time...

Nadalje, istraživanje je provedeno na samo njih 240 zdravih da bi se utvrdilo jeli to nešto što bi trebao cijeli svijet uzet!

Nuspojave, koliko sam vidio, su praćene 21 dan, šteta što je naš nezdravi sugrađanin umro nakon 30 dana, ali takvi nisu bili uključeni u studiju, za takve samo ide preporuka da se i oni cijepe besplatno. Iako, jasno, nije besplatno.

Njih 240 je bilo podijeljeno u 2 skupine gdje je jedna bila kontrolna, a i u njoj su primili cjepivo(!?!?!), a uspješnost cjepiva je bila "dokazana" reakcijom tijela, odnosno stvorenim antitijelima, a ne jedinim (mogućim) znanstvenim načinom, utvrđivanjem tko je dobio gripu, a tko ne. Doduše to se ne bi moglo usporediti s ničim, jer kontrolna placebo skupina nije postojala.

što me dovodi i do sljedećeg argumenta, a to je, jedan im se ispitanik razbolio od H1N1, što bi značilo da se razbolio od cjepiva, što bi značilo da se i naš sugrađanin možda razbolio od cjepiva samog, gdje je virus zaobišao put kojim bi inače ušao u organizam te tako i prvi stupanj obrane, što je kasnije rezultiralo njegovom smrću. A to znači da ga je cjepivo ubilo.


Ugledna medicina, nema što!
tezulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 11:26   #464
Gary Null Speaking Out at the NYS Assembly Hearing

-o cijepljenju protiv gripe
tezulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 11:28   #465
Pozivam ljude da ne nasjedaju i ne cijepe se uopće
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 13:46   #466
Nije o svinjskoj gripi i malo je podugačko

The Vaccination/Immunization Paradigm: News and Discoveries


Epidemic Diseases Linked to Early Polio Vaccines

At the 8th Annual Houston Conference on AIDS in America, Dr. Howard Urnovitz, Ph.D., a microbiologist, founder and chief science officer of Calypte Biomedical in Berkeley, California challenged medical science to prove wrong his theory that the human immunodeficiency virus Type-1 (HIV-1) is a monkey-human hybrid that was created after more than 320,000 Africans were injected between 1957 and 1959 with lots of experimental polio vaccines contaminated with different monkey viruses. The vaccines, said Urnovitz, may have contained live simian immunodeficiency virus (SIV) or they were present environmentally as an opportunistic infection. The core of his theory of the origins of HIV-1 rests on the thesis that, in a certain number of African vaccine recipients, SIV combined with their own normal genes to create a monkey-human hybrid now known as HIV-1. Simultaneously, he forwarded the theory that early "inactivated" Salk vaccines given to some 98 million Americans were also contaminated with monkey viruses and may be one reason why there has been an explosion of cancer, new infectious agents and other new immune and neurological disorders among the baby boomers born between 1941 and 1961.

Although Dr. Urnovitz pointed to early experimental live oral polio vaccine trials in the Congo as the possible origin of HIV-1, he also pointed to inactivated Salk vaccine lots contaiminated with monkey viruses given to children in the United States between 1955 and 1961 as possibly having set this generation up for immune and neurological disorders after they were exposed to opportunistic infections and environmental toxins as adults. He pointed to the sudden emergence of human T-cell leukemia, epidemic Karposi's sarcoma, Burkitt's lymphoma, herpes (HHV-6,7,9), Epstein-Barr, cytomegalovirus, and chronic fatigue syndrome, as well as other disorders following early polio vaccine campaigns in the U.S. and around the world.

Building his case step by step and supporting it with evidence from 30 years of published literature as well as original research data, Urnovitz made his compelling argument to AIDS patients, physicians and medical researchers at the Houston AIDS conference, arguing that the proof that his theory is highly plausible lies in the high-tech world of microbiology, not in the mere speculative world of epidemiology.

Endogenous Viruses

Urnovitz pointed out that endogenous retroviruses (ERV's), which are also called "retrotransposons" or "jumping genes", are normal genes found in rodents, cows, birds and monkeys and, after the polio vaccine campaigns in the 1950's and 1960's, WERE IDENTIFIED IN HUMANS in the early 1980's (Bush administration). One of the key characteristics of "jumping genes" is that THEY CAN EASILY COMBINE WITH FRAGMENTS OF OTHER VIRUSES, BOTH HUMAN AND ANIMAL, AND FORM NEW HYBRID VIRUSES called CHIMERA's. This, maintains Urnovitz, is what happened after monkey viruses were introduced into humans in Africa via the experimental live oral polio vaccines.

Doctors who disagree with these findings say things like:

On the molecular level, Dr. Shah noted that although many researchers report finding SV40 sequences in human cancers, SV40 DNA is by no means present in every tumor cell.

This is a very disingenuous argument which discredits everything else doctors like him say. It is in fact a straw man argument. Nobody ever claimed that SV40 is the cause of "every tumor cell". Nobody ever claimed that SV40 needs to be "present in" a tumor cell for SV40 to be a part of the cancerous process. And if SV40 is responsible for only 1% of all cancer deaths in the US, that is STILL 5,400 deaths per year, which is 175 times as many cancer deaths as there were polio victims during the height of the polio "epidemic". The most probable mechanism by which SV40 disables the human immune system doesn't even suggest that the SV40 virus has to be present in ANY tumor cell.

There's another way to analyze this problem that avoids such disinformation from big government spending advocates and sociologists who insist on making the analysis so complicated that nobody can comprehend what they're saying. Comparing 1950 and 1990 cancer rates in countries who did not mass innoculate for polio in the early 1950s and 1960s to those who did reveals a remarkable five fold difference in cancer rates for men which cannot be explained by any other differences between countries, particularly in life expectancies which many media sources present as the sole factor. For example, Mexico's cancer rate in 1990 was 48 per 100,000 population, which was one seventh of the cancer rate for men in Hungary of 350, yet Mexican men have 2 year longer life expectancies than Hungarian men (69 years vs. 67 years). Paraguay and Uruguay, being right next to each other and of similar geography, climate, and culture, would be expected to have similar cancer rates and life expectancies, but Uruguay's cancer rate in 1990 was 5 times higher (270 vs 52) and life expectancy for men was 2.2 years longer (72.7 vs 70.2). It's impossible that a 2.2 year longer life expectancy could cause a five fold increase in the cancer mortality rate. The only explanation for Uruguay's higher cancer rate is that they mass innoculated their children for polio in the 1950s and Paraguay did not.

All of the following countries with cancer rates higher than Japan in 1990 (which includes Spain, Italy, Greece, Canada, Hungary, USA, Ireland, Netherlands, W. Germany, Norway, Sweden, Czechoslovakia, N. Ireland, Ukraine, Denmark, France, Uruguay, Russia, Switzerland, the UK, Scotland, and Belgium) did participate in the Salk and Sabin mass innoculation scheme. But none of the countries with cancer rates lower than Brazil in 1990 (including Sri Lanka, Suriname, Mexico, Mauritius, Venezuela, Belize, Paraguay, Tajikistan, Uzbekistan, Costa Rica, and Albania) did, at least not until too recently for the rise in cancer rates to be evident. Those countries which did recently mass innoculate for polio (for whom all the data is available) experienced a sharp increase in their cancer mortality rates between 1990 and 2001.



Perhaps the most egregious aspect of innoculating so many American children with such a risky vaccine is that the decision to do so was based on a study of only 50,000 children. How can this be? At the height of the "epidemic", there were only 33,300 cases of polio per year, which is only one case for every 5,000 people, which means you would expect there to be only 10 cases amongst 50,000 children. But there were only 33 cases per year of the most serious type, the paralytic polio that scared all parents across the country into accepting this mass innoculation of their children, which is only one case for every 4,636,364 people. You could run this study of 50,000 different children 93 times over and still not bump into a single case of paralytic polio.

Even if this was a much more serious "epidemic" than the NCHS statistics show and one child per 50,000 children got paralytic polio, if you ran the study on 50,000 children 20 different times, you would miss that one child with polio 5 times.

But Salk ran this study only once, and half of the 50,000 children received a "harmless liquid".

What could be proven by such a study?

Zadnje uređivanje mo_ : 14.01.2011. at 13:51.
mo_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 15:46   #467
Stvarno oduvijek me zanimalo tko su ti ljudi i krugovi koji su pokrenuli ove laži o cijepljenju? Koji su njihovi stvarni stvarni motivi kad pod krinkom lažne brige za zdravlje svojih sugrađana šire paniku strah i mržnju? Za one koji žele 'znati' više:

o 'štetnosti' cjepiva
http://fathersmanifesto.net/polio.htm

o 'uzrocima' raka:
http://fathersmanifesto.net/cancerpolioworld.gif

o 'misiji' bijele rase
http://fathersmanifesto.net/whites.htm

o rješavanju 'židovskog pitanja':
http://fathersmanifesto.net/holocaust.htm

o rješavanja 'crnog pitanja'
http://fathersmanifesto.net/pollblacks.htm
frankr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 16:38   #468
Quote:
frankr kaže: Pogledaj post
Stvarno oduvijek me zanimalo tko su ti ljudi i krugovi koji su pokrenuli ove laži o cijepljenju? Koji su njihovi stvarni stvarni motivi kad pod krinkom lažne brige za zdravlje svojih sugrađana šire paniku strah i mržnju? Za one koji žele 'znati' više:

o 'štetnosti' cjepiva
http://fathersmanifesto.net/polio.htm

o 'uzrocima' raka:
http://fathersmanifesto.net/cancerpolioworld.gif

o 'misiji' bijele rase
http://fathersmanifesto.net/whites.htm

o rješavanju 'židovskog pitanja':
http://fathersmanifesto.net/holocaust.htm

o rješavanja 'crnog pitanja'
http://fathersmanifesto.net/pollblacks.htm
Ponovo diskreditiranje izvora, ali nikakav stvarni protuargument na iznesene podatke.
Izjasni se za podatke i statistike vezane za cijepivo koje su iznešene, pusti njihov stav o židovima i crncima.
mo_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 17:30   #469
Nema nikakve potrebe za tim jer je svatko sa trunkom zdravog razuma i pameti u stanju zaključiti da je riječ o gomili gluposti i laži napisanih sa ciljem širenja mržnje te pridobijanja simpatizera za svoje ekstremističke ideje a život je prekratak da bi svoje vrijeme trošili na demantiranje i pobijanje svake od gomile budalaština na koje stalno nalijećemo.

Dobro je međutim da ljudi mogu vidjeti koji motivi stoje iza ovog širenja panike i straha od cjepiva i da je riječ o teorijama lansiranim iz krugova iskompleksiranih fanatika sa ruba društva kojima je najmanje stalo do zdravlja njihovih sugrađana.
frankr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 17:40   #470
Quote:
frankr kaže: Pogledaj post
Nema nikakve potrebe za tim jer je svatko sa trunkom zdravog razuma i pameti u stanju zaključiti da je riječ o gomili gluposti i laži napisanih sa ciljem širenja mržnje te pridobijanja simpatizera za svoje ekstremističke ideje a život je prekratak da bi svoje vrijeme trošili na demantiranje i pobijanje svake od gomile budalaština na koje stalno nalijećemo.

Dobro je međutim da ljudi mogu vidjeti koji motivi stoje iza ovog širenja panike i straha od cjepiva i da je riječ o teorijama lansiranim iz krugova iskompleksiranih fanatika sa ruba društva kojima je najmanje stalo do zdravlja njihovih sugrađana.

A ti si član Bilderberg društva?
NewWorldOrder is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 18:05   #471
Quote:
frankr kaže: Pogledaj post
Nema nikakve potrebe za tim jer je svatko sa trunkom zdravog razuma i pameti u stanju zaključiti da je riječ o gomili gluposti i laži napisanih sa ciljem širenja mržnje te pridobijanja simpatizera za svoje ekstremističke ideje a život je prekratak da bi svoje vrijeme trošili na demantiranje i pobijanje svake od gomile budalaština na koje stalno nalijećemo.

Dobro je međutim da ljudi mogu vidjeti koji motivi stoje iza ovog širenja panike i straha od cjepiva i da je riječ o teorijama lansiranim iz krugova iskompleksiranih fanatika sa ruba društva kojima je najmanje stalo do zdravlja njihovih sugrađana.
Znači ništa ni od tebe, nemaš znanja da odgovoriš na njihove tvrdnje.
Koga boli kurac tko stoji iza čega. Zar moraš biti Jose Mourinho da imaš mišljenje o nogometu ili moraš biti metereolog pa da smiješ komentirati vrijeme.
mo_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 19:06   #472
Pitanje je tko stoji iza ove bajke o cijepljenju. Sudeći po vrlo kvalitetnim argumentima Dr. Russell Blaylock-a to su eugeničari, a ista klika stoji iza još par stvarčica. Dobar link Marec!

Očekivao sam malo više od tebe frankr, barem ovu "trunku zdravog razuma i pameti" koju zazivaš.

p.s. Iz "Frana Mihaljevića" potvrdili da su dvoje preminulih bili cijepljeni.
tezulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 19:34   #473
A znaš i sam vrlo dobro da rasprava sa vama ima smisla kao rasprava sa miki mausom i pajom patkom kad ste za svaki moj argument u stanju bez problema iz džepa izvadit 10 novih zapanjujućih budalaština i zaspamat me sa 100 novih yubito linkova.

Istina ova povezanost protivnika cijepljenja sa USA neonazi ekstremistima mi je nešto novo ali sama činjenica da nitko od vas sa tim nema nikakvih problema i korištenje takvih izvora doživljava skroz normalno puno toga govori i očito da tu ima nečeg puno dubljeg osim samo citiranja.
frankr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 19:56   #474
Quote:
frankr kaže: Pogledaj post
A znaš i sam vrlo dobro da rasprava sa vama ima smisla kao rasprava sa miki mausom i pajom patkom kad ste za svaki moj argument u stanju bez problema iz džepa izvadit 10 novih zapanjujućih budalaština i zaspamat me sa 100 novih yubito linkova.

Istina ova povezanost protivnika cijepljenja sa USA neonazi ekstremistima mi je nešto novo ali sama činjenica da nitko od vas sa tim nema nikakvih problema i korištenje takvih izvora doživljava skroz normalno puno toga govori i očito da tu ima nečeg puno dubljeg osim samo citiranja.
Neznaš ti ništa osim podjebavanja i omaložavanja. Najgore je od svega što neuspješno pokušavaš ostaviti dojam da nam se svisoka bezbrižno cerekaš. Da li je taj tvoj poremećaj karaktera nuspojava nekog cijepiva iz djetinjstva?
mo_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 20:26   #475
nema razloga da budeš nervozan i ljut jer poštovanje i vjerodostojnost moraš sam zaslužiti a vi niste u stanju samostalno složiti dvije argumentirane i logičke rečenice u obranu svojih ideja i normalno raspravljati već se cijelo vrijeme samo razbacujete nekakvim čudnim linkovima a eto sad još i mrtav hladan kopipejstaš istraživanja sa neonazi portala i nikome od vas to nije čudno, pa kako da vas nakon svega ljudi ozbiljno doživljavaju ???
frankr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 21:04   #476
Quote:
frankr kaže: Pogledaj post
A znaš i sam vrlo dobro da rasprava sa vama ima smisla kao rasprava sa miki mausom i pajom patkom kad ste za svaki moj argument u stanju bez problema iz džepa izvadit 10 novih zapanjujućih budalaština i zaspamat me sa 100 novih yubito linkova.
puko i ti? Počeli se i tebi priviđati neki tvoji silni argumenti? Ja još nisam vidio niti jedan, časna riječ! Za sada si rekao samo da si ti čitao jednu knjigu o Indijcu. Ajde, stavi ili uputi na jedan dokaz za svoje tvrdnje, koja god ona bila. Napiši "tvrdim/mislim ...", "na temelju ovog rada/istraživanja/testiranja/dokaza."

Mene bi bilo sram da me pajo patak i miki maus ispreskaču. doduše miki, je lukav, ali za paju nemaš opravdanja.

p.s. i bez pozivanja na "svi znaju", "opće je poznato", "piše ti u wikipediji" i slična sranja...
tezulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 21:26   #477
skoro zaboravih, kaj neću dobiti odgovor? a tako si se velikodušno ponudio za pomoć...
tezulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 21:44   #478
Quote:
frankr kaže: Pogledaj post
Nema nikakve potrebe za tim jer je svatko sa trunkom zdravog razuma i pameti u stanju zaključiti da je riječ o gomili gluposti i laži napisanih sa ciljem širenja mržnje te pridobijanja simpatizera za svoje ekstremističke ideje a život je prekratak da bi svoje vrijeme trošili na demantiranje i pobijanje svake od gomile budalaština na koje stalno nalijećemo.

Dobro je međutim da ljudi mogu vidjeti koji motivi stoje iza ovog širenja panike i straha od cjepiva i da je riječ o teorijama lansiranim iz krugova iskompleksiranih fanatika sa ruba društva kojima je najmanje stalo do zdravlja njihovih sugrađana.
Reagiraš vrlo bezobrazno. Totalno si izgubio kompas. To je uvijek znak nedostatka argumenata, a kod tebe je to već debelo u kroničnoj fazi. Zar si stvarno toliko razoružan?
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 22:02   #479
O kakvoj se ovdje stetnosti cjepiva pise? Pa deseci milijuna ljudi su cijepljeni proteklih 6 desetljeca, s tim da se kvaliteta izrade cjepiva stalno poboljsava. Valjda je svakom normalnom jasno da je cijepljenje korisno, a ne stetno. Da je obratno, vidjelo bi se.
puls is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 22:26   #480
priznajem stvarno sam ostao zaprepašten i bez kompasa kada neko kome je navodno jako stalo do zdravlja i života svojih sugrađana crpi inspiraciju na neonazi portalima a njegovi istomišljenici to doživljavaju kao normalno i po ničemu vrijedno spomena, ali valjda to sam samo ja i jer 'ne razmišljam svojom glavom'

i evo da se napokon riješim tezulje i njegovog prenemaganja citirat ću ponovo svoje odgovore u vezi njegovih famoznih pitanja, bio je još jedan gdje navodim još primjera testiranja cjepiva ali je obrisan

Quote:
Tezulja, kakav dokaz i za šta? zna se točno što su u medicini medode ispitivanja i nije RCT jedino koje se vrednuje. No očito ti imaš nekve svoje sumanute ideje i nebi ti bio nikakav problem promatrati kako tisuće djece oko tebe umiru u najgorim mukama od posljedica boginja jer im samo zbog svoje znatiželje i hira nisi htio dati pravi lijek za koji znaš da im može pomoći nego placebo. Nema liječnika koji bi si to dozvolio i uvijek je i biti će moral i ljudski život na prvom mjestu iznad bilo kakvog istraživanja
Quote:
Evo u mnogočemu poučnog primjera testiranja prvog polio cjepiva Jonasa Salka u SAD koje je bilo slučajno kontrolirano i na velikom uzorku ali je nažalost zbog nepropisnog procesa umrtvljvanja virusa u jednom laboratoriju u Kaliforniji došlo i do do 55 slučajeva infekcije cjepivom.

A calculated risk: the Salk polio vaccine field trials of 1954
http://www.bmj.com/content/317/7167/1233.extract

The Salk Polio Vaccine Trial of 1954: risks, randomization and public involvement in research
http://ctj.sagepub.com/content/1/1/122.abstract

Ovo nije znanstveni rad ali se ne treba registrirati:
http://wps.aw.com/wps/media/objects/...alk/index.html

Nakon Salkovog uvedeno je jeftinije i praktičnije oralno cjepivo Alberta Sabina neopasnim mutiranim virusom kojim je polio iskorijenjen u SAD i brojnim drugim zemljama no i ono nije idealno i u 1 na 5-8 mil zabilježeni su slučajevi mutacije i infekcije virusom iz cjepiva pa je i ono zamjenjeno u zemljama bez novih slučajeva sigurnim cjepivom sa inaktiviranim virusom, i kod nas 2008 god.
Quote:
ej tezuljo nemoj mi se opet rasplakat ali tvoja 'znanstvena metoda' koju si pogrešno kopirao za omiljenog bloga tonga.to je ništra više mego običan logički trik zamjene teza koijm se može dokazati apsolutno sve i svaka proizvoljna glupost proglasiti istinitom npr:

- KORAK 1: izmislim neku totalno glupu tezu šta jaznam da je bavljenje sportom štetno i bolje je cijeli dan sjediti pred računalom i smijaati se tezulji

- KORAK 2: izvršim zamjenu teza i od protivnika moje teze tražim 'dokaz' da je sport siguran, npr. dvostruku placebo studiju na velikom uzorku da bavljenje sportom nema nikakvih štetnih posljedica potkrepljenu linkovima naravno

- KORAK 3: dok ne dobijem 'dokaz' paradiram naokolo fantazirajući o intelektualnoj nadmoći i općenito bivajući dosadan gnjavim ljude postavljajući izazove u obliku 10 pitanja po raznim forumima
frankr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:19.