Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2011., 18:03   #501
tezulja, a šta ćeš koji put se toliko izgubiš u nekim svojim fantazijama da te se jedino na taj način može vratiti u realanost stvarnog svijeta i rasprave. Što se tiče ovog linka što si dao on je isto kao i oni prije mješavina osobnih mišljenja i stavova ekstremnih političkih i vjerskih organizacija iz SAD ispremiješanih sa već viđenim medicinskim radovima o pojedinačnim lošim rezultatima cijepljenja.

Glede navodnih mitova iz tog linka i tvojih famoznih pitanja kao što je ti je već više puta navedeno nema te ljudske aktivnosti koja je 100% sigurna i rizici cijepljenja su dobro poznati i istraženi a smrtnih slučajeva će uvijek biti isto kao što će ljudi umirati i od običnog bavljenja sportom i stotina drugih aktivnosti.

Da te zanimalo mogao si tako pročitati u linkovima koje sam ti dao da je rizik da ćeš preminuti od posljedica cjepiva protiv polia iznose 1 naprema 5-8 milijuna i manja je od rizika smrti od udara groma, ili napada moskog psa i puno je vjerojatnije da ćeš poginuti u vožnji automobilom na mjesto cijepljenja nego od samog cjepiva.

Dakle cijepljenje i opasnosti od cijepljenja treba samo analizirati u nekom statističkom kontekstu drgih svakodnevnih ljudskih aktivnosti i evo usporedi npr neke rizike od smrti bavljenja sportom http://www.medicine.ox.ac.uk/bandoli...sk/sports.html
frankr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 23:43   #502
evo me nazad u "realnosti" svoje/tvoje/nečije subjektivne stvarnosti sa par konstatacija. Što god netko mislio o cjepivu, kada se krene uvoditi statistika kao argument uvijek se zanemaruju ljudi. Jer svi ti, kako ih nazivaš "pojedinačni slučajevi" (koji se broje u stotinama tisuća), su nečiji životi i tužne sudbine koje nisu prazna brojka na papiru. Pa dokle god bude tih slučajeva, a cjepivo bude prisilno (kako je kod nas), a odluka o cjepljenju se ne dovodi na temelju informacija, ja ću biti u svojim "fantazijama". Potpuno jednaka stvar je bila i sa cigaretama. Njih su desetljećima opravdavali sa upravo takvom lošom znanošću kakva opravdava i cjepiva, a danas je opće prihvaćeno mišljenje da su one štetne. No svatko ima pravo donesti svoju odluku na temelju svih informacija, iako milioni ljudi puše i "nije im ništa".
tezulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 04:43   #503
Prije 15-16 godina sam radila u firmi gdje nas je jedno jutro dočekao šef sa lijuečnikom i medicinskom sestrom. Pod prijetnjom otkaza, cijepljeno je protiv gripe svih 600 zaposlenika. Obzirom da tada nije bilo interneta u ovom obliku, niti nekih pouzdanijih informacija, a u to doba mi je taj posao bio sve... naravno da sam pristala na cijepljenje. U roku 24 sata sam dobila takvu temperaturu da sam imala halucinacije. Roditelji su me odvezli u bolnicu, a na kraju sam završila u zaraznoj, zajedno sa pola moje firme. Uz gripu sam dobila upalu pluća, teški bronhitis i td... Bolove koje sam trpila nemogu niti opisati. Osjećala sam se kao da m je netko oderao kožu i bacio me u vrelo ulje...
Bila sam na bolovanju gotovo 2 mjeseca. I ne samo ja. 90% djelatnika firme je bilo na bolovanju...prosjek bolovanja je bio 2-3 tjedna...
Nikada više se nisam cjepila, ali mislim da to nemoram napominjati...
__________________
Muškarci koji tvrde da je ženama mjesto u kuhinji, obično ne znaju što bi sa njima radili u spavaćoj sobi...
Kalira_bei is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 08:06   #504
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Opet prazne riječi. Daj, navedi napokon sastojke jednog jedinog cjepiva, pa ćemo onda dalje raspravljati.
Ja tvoju ignoranciju zaista ne kužim... Kada govoriš o toksičnosti, nazivi sastojaka nemaju apsolutno nikakve veze, NIKAKVE! Bitna je količina.

Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Nikakve teze ja ne navodim, nego te samo to pitam.
Navodiš. Kriva teza ti je da je bitan naziv sastojaka, a ne količina. A s ljudima koji ne znaju zbrojiti 2 i 2 nema smisla pričati o derivacijama, jelda?

Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Onaj tko vjeruje da će mu cijepljenje pomoći, taj se i cijepi. Zar ti nije to logično? A cijepilo se znatno ispod 10% populacije, pa ti prosudi.
U krivu si, to dvoje nije povezano. Kako znam? Zato jer sam i ja primjer. Daklem, u krivu si i logika ti je pogrešna.
DarthZly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 10:51   #505
Quote:
Kalira_bei kaže: Pogledaj post
Prije 15-16 godina sam radila u firmi gdje nas je jedno jutro dočekao šef sa lijuečnikom i medicinskom sestrom. Pod prijetnjom otkaza, cijepljeno je protiv gripe svih 600 zaposlenika. Obzirom da tada nije bilo interneta u ovom obliku, niti nekih pouzdanijih informacija, a u to doba mi je taj posao bio sve... naravno da sam pristala na cijepljenje. U roku 24 sata sam dobila takvu temperaturu da sam imala halucinacije. Roditelji su me odvezli u bolnicu, a na kraju sam završila u zaraznoj, zajedno sa pola moje firme. Uz gripu sam dobila upalu pluća, teški bronhitis i td... Bolove koje sam trpila nemogu niti opisati. Osjećala sam se kao da m je netko oderao kožu i bacio me u vrelo ulje...
Bila sam na bolovanju gotovo 2 mjeseca. I ne samo ja. 90% djelatnika firme je bilo na bolovanju...prosjek bolovanja je bio 2-3 tjedna...
Nikada više se nisam cjepila, ali mislim da to nemoram napominjati...
Inkubacija gripe ti je par dana...znači da ste se vi zarazili prije cijepljenja.
A u cjepivima je mrtvi virus tak da nemožeš od toga završiti u "zaraznoj".
Kod cjepiva je jedini problem alergija ili prejaka reakcija na neki sastojak, u svakom slučaju puno manja vjerovatnost da ti se nešto desi nego da se ne cjepiš.
A ljudi su generalno iracionalni i glupi, pa prema tome nema ih smisla pitati za neke visoko stručne detalje, to treba struci ostavljat. U ovom slučaju medicini.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 11:27   #506
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
A u cjepivima je mrtvi virus tak da nemožeš od toga završiti u "zaraznoj".
U cjepivima vise nije ni mrtvi virus nego djelovi ovojnice virusa tako da nema ni teoretske mogcnosti da se netko zarazi putem cjepiva.
puls is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 15:00   #507
Pa što niste prije rekli!? Nakon ovakovog stručnog i argumentiranog izlaganja puls-a, dobrimag-a i neodoljivog DarthZly-a hitam i ja na cijepljenje. Nego, šalu na stranu, evo još jedan zanimljiv razgovor sa doktorom medicine, koji se može sažeti na njegovih par izjava.

- kolega mu je dobio otkaz nakon što je istupio protiv cijepljenja
- on je protiv cijepljenja ali ne smije ništa reći (tako stoji u napucima HZZO iako je to kršenje ustavnih prava)
- prvu godinu koju se nije cijepio protiv gripe je ujedno i prva godina kod je nije dobio
- pitao je našu jedinu i nenadjebivu Iru Gjenero-Margan dal se ona redovno cijepi, a ona mu je odgovorila sa NE! Što ga je prilično šokiralo!

p.s. @puls, kažeš da se ne možeš niti teoretski zaraziti gripom iz cjepiva, a u onom istraživanju što si ga stavio točno se to desilo. Bit će da ti znaš bolje.
tezulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 15:31   #508
The questionable contribution of medical measures to the decline of mortality in the United States in the twentieth century.

- http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/413067 - isto ovo gore ali tu cijeli rad nije dostupan

ukratko: "... by the time laboratory medicine came effectively into the picture the job had been carried far toward completion by the humanitarians and social reformers of the nineteenth century... "
tezulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 15:42   #509
http://www.14studies.org/

-stranica koja prati vezu između autizma i cjepiva. sadrži i analize svih studija koje su obavljene na tu temu. Njih 14.
tezulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 15:52   #510
http://www.novaccine.com/vaccine-ingredients/

- sadrži popis cjepiva i sastojaka u cjepivima. Klikom na cjepivo za pojedinu bolest otvara se prozor u kojemu su sastojci cjepiva i linkovi na dokazane rizike i dokazanu neučinkovitost. Klikom na sastojke, otvara se prozor sa analizom pojedinog sastojka.
tezulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 15:52   #511
Tezulja, ja neznam s kime se ti to svađaš ovdje. Sam sa sobom...
Humor, diskretne uvrijede i sl. ne pomažu nimalo tvojoj teoriji. Ako imaš znanstvenu teoriju o cjepivima, super.
Objavi je u znanstvenim časopisima i neka ti je potvrde kolege znastvenici medicine i biologije. Ako su tu svađaš sa laicima onda nećeš daleko doći..
Za sad nema niti jedan znanstveni dokaz da su cjepiva štetna, studije nam ništa ne govore dok ih ne prihvate znanstvene instuticije.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 15:57   #512
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Tezulja, ja neznam s kime se ti to svađaš ovdje. Sam sa sobom...
Humor, diskretne uvrijede i sl. ne pomažu nimalo tvojoj teoriji. Ako imaš znanstvenu teoriju o cjepivima, super.
Objavi je u znanstvenim časopisima i neka ti je potvrde kolege znastvenici medicine i biologije. Ako su tu svađaš sa laicima onda nećeš daleko doći..
Za sad nema niti jedan znanstveni dokaz da su cjepiva štetna, studije nam ništa ne govore dok ih ne prihvate znanstvene instuticije.
tezulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 16:01   #513
Kao što rekoh. Agrumentacija ti je slab humor i očajno vrijeđanje (valjda samog sebe ).
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 16:09   #514
humor je stvar ukusa, a ne vrijeđam, samo podjebavam. Doduše, zaboravio si mi i u argumentaciju staviti i znanstvene radove, i zajednicu doktora medicine koji imaju svoje mišljenje. Vjerojatno lapsus. A protiv argumenta "nije tako" i wikipedije mi je dosta i ovo što si ti naveo.
tezulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 16:10   #515
jučer sam baš bio kod prijateljice i priča mi kako su se ona i majka cijepili 30.12....njoj nije bilo ništa, jer je na posebnoj porehrani!

a mama joj je zakurila sa temp., te su tek 03.01. otišli do doktora...doktor ju je poslao direktno u Fran Mihaljević...od onda je tamo, nije ugrožena zdravstveno ali svaku večer zakuri na 38,5°C...
doktori nemaju pojma što joj je!
KLiK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 16:14   #516
@frankr, vidiš, ovako se dobije reakcija, i sada je sugovornik nadrkan i pokušava naći nešto da mi začepi lajavu gubicu, ali mu to neće poći za rukom jer ne postoji, i upotrijebit će neku od logičkih smicalica, da me uvrijedi i kaže kako ima pametnijih stvari za raditi. oni pametniji, će samo podvit rep i neće više dolaziti na temu.
tezulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 16:15   #517
Quote:
KLiK kaže: Pogledaj post
jučer sam baš bio kod prijateljice i priča mi kako su se ona i majka cijepili 30.12....njoj nije bilo ništa, jer je na posebnoj porehrani!

a mama joj je zakurila sa temp., te su tek 03.01. otišli do doktora...doktor ju je poslao direktno u Fran Mihaljević...od onda je tamo, nije ugrožena zdravstveno ali svaku večer zakuri na 38,5°C...
doktori nemaju pojma što joj je!
jel mogu ja pogađat? Pliiiiiiz!
tezulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 16:36   #518
tezulja stvarno sam razočaran i ne mogu vjerovati da si se ovako nisko srozao jer u početku sam stvarno imao dojam i djelovao si mi kao netko tko je sposoban za razumnu i argumentiranu raspravu. Znam da ti je sad kad si ostao bez ijednog argumenta i kad su ti sve teorije potopljene teško i neugodno i da nakon ovakve blamaže ponovno baniranje može izgledati kao dobra prilika za spašavanje golog obraza no vjeruj mi to nije tako i jedini ispravan put ti je uzeti stanku od foruma i krenuti ispočetka sa educiranjem od osnovnih pojmova. Evo ako pokažeš interex ja ću te rado posavjetovati sa izborom relevantne literature prikladne za tvom nivou znanja i onda nakon što se sabereš i središ misli i potkovan novim znanjem možeš se ponovo vratiti raspravi
frankr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 16:49   #519
lijepo stilski, pokroviteljski, pasivno agresivno, jedino gubiš bodove na argumentima. šteta, zanemarujem cijeli unos jer je irelevantan.
tezulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 17:04   #520
Quote:
tezulja kaže: Pogledaj post
p.s. @puls, kažeš da se ne možeš niti teoretski zaraziti gripom iz cjepiva, a u onom istraživanju što si ga stavio točno se to desilo. Bit će da ti znaš bolje.
Ti selektivno tumacis informacije. Procitaj clanak jos jednom.
puls is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:51.