Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2013., 14:05   #1
Imam li pravo na naknadnu privatna kuća-tuđi kablovi na krovu

Molim savjet.
Prije više godina stigla u naš grad privatna kabelska TV, te su s krova moje kuće razvukli svoje kablove po krovovima nekoliko susjednih kuća, uz usmeni pristanak moga oca no nikakav pisani ugovor ne postoji. U međuvremenu se vlasnik kablovske promijenio.
S njima imam potpisan ugovor samo o pružanju usluga kabelske tv koji sada želim raskinuti.
Zbog određenih problema koje su mi stvorili ja isto tako želim - ili da maknu svoje kablove s moga vlasništva, ili naknadu za korištenje.

Njihov me pravnik pokušao uvjeriti kako ja "moram trpjeti" njihove kablove, međutim ja smatram da ništa takvoga ne moram trpjeti.

Molim za savjet, bili bilo bolje tražiti naknadu i kako da to učinim, ili tražiti da maknu svoje instalacije. Tenks.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 08:35   #2
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
Molim savjet.
Prije više godina stigla u naš grad privatna kabelska TV, te su s krova moje kuće razvukli svoje kablove po krovovima nekoliko susjednih kuća, uz usmeni pristanak moga oca no nikakav pisani ugovor ne postoji. U međuvremenu se vlasnik kablovske promijenio.
S njima imam potpisan ugovor samo o pružanju usluga kabelske tv koji sada želim raskinuti.
Zbog određenih problema koje su mi stvorili ja isto tako želim - ili da maknu svoje kablove s moga vlasništva, ili naknadu za korištenje.

Njihov me pravnik pokušao uvjeriti kako ja "moram trpjeti" njihove kablove, međutim ja smatram da ništa takvoga ne moram trpjeti.

Molim za savjet, bili bilo bolje tražiti naknadu i kako da to učinim, ili tražiti da maknu svoje instalacije. Tenks.
pročitaj ugovor koji si im potpisao. u slučaju da se vlasnik promijeni, nisi u obvezi plaćati novom vlasniku kablovske prijam dok ne sklopiš ugovor s njim. inače, trebao bi imati pravo na naknadu. koliko su dugo vezani uz tvoju kuću? reci im da ćeš rekonstruirati krov i da smetaju.
Jethro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.