Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2017., 19:13   #41
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Sad mi je jasno da svijet polako i nezaustavljivo ide u kurac..
Bojim se da nije polako, nego brzina raste s kvadratom novih priključaka na internet
SilverB is online now  
Old 03.12.2017., 21:56   #42
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Gledajte, možete vi lupati ostrašćene pamflete do mile volje o tome kako su ravnozemljaši retardirani i sl.
Samo vas muče mali problemčići a to su ČINJENICE.
ČINJENICA je da je sve do dolaska Galilea ravna zemlja bila dominantna.
ČINJENICA je da se na osnovu promatranja kretanja nebeskih tijela ni u najluđim narko snovima ne može zaključiti da je heliocentrični model stvaran, može se samo LAGATI kroz propagandu naivnim masama da jest, igrajući na sentimentalu zvijezdanih staza i neistraživog mističnog svemira, ( koji ne postoji ) što je i učinjeno.
Moderno doba je u istinu dovelo do takve razine zaglupljivanja i sotonine pobijede da ljudi više nisu u stanju promatrati vlastitim očima, jer je preduvjet za odbacivanje Boga nametnuta LAŽNA slika realnosti, bez nje bi se ovakav svijet doslovno srušio, nestali bi ovisnici o njegovoj matrici.
Ali to se ne može dogoditi budući da pilići trebaju svoju kvočku koja je u biti orao lešinar što će ih proždrijeti nakon što se utove.
Prva kriva stvar u tome postu je da su ljudi do Galileja mislili da je zemlja ravna. Ne! Upravo suprotno! Vrlo malo vremena su ljudi mislili da je zemlja ravna, točnije samo u mračnom srednjem vijeku dok su u vrijeme cijele antike a i prije ljudi znali da je Zemlja okrugla. Čak su to i fizikalno dokazali i dokumentirali a sve je bilo pohranjeno u Aleksandrijskoj biblioteci koju su nažalost spalili kasnije pri čemu se izgubilo poprilično znanja i dosta toga se moralo otkrivati iznova.
Druga kriva činjenica je (a to je ujedno i čista manipulacija) da je Bog i vjera u suprotnosti sa znanošću i okruglom Zemljom. To je poprilično opasna stvar i na jako puno mjesta čitam nebulozu o tome da na jednoj starni imamo Boga a na drugoj znanost. Bog i znanost nisu suprotnost! Nigdje u Bibliji ne piše da je zabranjeno istraživati i stjecati znanje. Nigdje! Nuklearna fizika, kvantna fizika, istraživanje svemira, proučavanje porijekla života itd... ništa nije u suprotnosti sa Bogom. To da znanost negira Boga je zapravo najveća manipulacija od svih a tokom povijesti imamo bezbroj primjera da su najveći znanstvenici svoga doba bili upravo vjernici a ne ateisti. Zapravo, gledano ukupno, više je velikih znanstvenika koji su vjernici nego onih koji su ateisti a to vam nigdje i nitko neće objaviti u medijima.
Kerefek76 is offline  
Old 03.12.2017., 23:28   #43
Quote:
SilverB kaže: Pogledaj post
Teško mi je vjerovati da u današnje doba kad je avionom moguće obletjeti Zemlju, rl]
Daj mi pokaži tu rutu gdje su obletjeli preko Antarktike ?
Rorion is offline  
Old 03.12.2017., 23:38   #44
Quote:
SilverB kaže: Pogledaj post
]Prva kriva stvar u tome postu je da su ljudi do Galileja mislili da je zemlja ravna. Ne! Upravo suprotno! Vrlo malo vremena su ljudi mislili da je zemlja ravna, točnije samo u mračnom srednjem vijeku dok su u vrijeme cijele antike a i prije ljudi znali da je Zemlja okrugla.
Druga kriva činjenica je (a to je ujedno i čista manipulacija) da je Bog i vjera u suprotnosti sa znanošću i okruglom Zemljom. To je poprilično opasna stvar i na jako puno mjesta čitam nebulozu o tome da na jednoj starni imamo Boga a na drugoj znanost. Bog i znanost nisu suprotnost! Nigdje u Bibliji ne piše da je zabranjeno istraživati i stjecat znanstvenika koji su vjernici nego onih koji su ateisti a to vam nigdje i nitko neće objaviti u medijima.
Svaka ti dala majstore.
Samo da bi se danas neki znanstvenik probio i zarađivao za kruh na fakultetu ili institutu, mnogo veće šanse su mu ako se izjasni kao Darwinovac nego pobožnik, nažalost.
Evo svjetski poznati genetičar i molekularni biolog iznosi mnoštvo dokaza
https://youtu.be/20mF7fh4iqY
Te pobija gotovo sve argumente evolucionista na visokom znanstvenom nivou.
Rorion is offline  
Old 04.12.2017., 00:38   #45
Quote:
SilverB kaže: Pogledaj post
...odustajem...(kao što su izgleda odustali i tvoji profesori od tebe)


Znao sam da će biti gubljenje vremena ali sam ipak pogledao. Bio sam u pravu.
Ok onda. Odustani.
klokanovac is offline  
Old 04.12.2017., 00:51   #46
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Sad mi je jasno da svijet polako i nezaustavljivo ide u kurac.
Ovaj mamlaz je čak i knjigu uspio napisati.
http://www.7dnevno.hr/vijesti/kultur...rug-zemaljski/
Ti si sada to tek primijetio? Blago ti se.

Oš kupit knjigu?
klokanovac is offline  
Old 04.12.2017., 01:14   #47
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Prva kriva stvar u tome postu je da su ljudi do Galileja mislili da je zemlja ravna. Ne! Upravo suprotno! Vrlo malo vremena su ljudi mislili da je zemlja ravna, točnije samo u mračnom srednjem vijeku dok su u vrijeme cijele antike a i prije ljudi znali da je Zemlja okrugla. Čak su to i fizikalno dokazali i dokumentirali a sve je bilo pohranjeno u Aleksandrijskoj biblioteci koju su nažalost spalili kasnije pri čemu se izgubilo poprilično znanja i dosta toga se moralo otkrivati iznova.
Druga kriva činjenica je (a to je ujedno i čista manipulacija) da je Bog i vjera u suprotnosti sa znanošću i okruglom Zemljom. To je poprilično opasna stvar i na jako puno mjesta čitam nebulozu o tome da na jednoj starni imamo Boga a na drugoj znanost. Bog i znanost nisu suprotnost! Nigdje u Bibliji ne piše da je zabranjeno istraživati i stjecati znanje. Nigdje! Nuklearna fizika, kvantna fizika, istraživanje svemira, proučavanje porijekla života itd... ništa nije u suprotnosti sa Bogom. To da znanost negira Boga je zapravo najveća manipulacija od svih a tokom povijesti imamo bezbroj primjera da su najveći znanstvenici svoga doba bili upravo vjernici a ne ateisti. Zapravo, gledano ukupno, više je velikih znanstvenika koji su vjernici nego onih koji su ateisti a to vam nigdje i nitko neće objaviti u medijima.
Je.

Ajmo sad malo o Bogu porazgovarati. Što misliš zašto ti se Bog ne javlja unatoč silnim molitvama i zašto ljudi toliko pate od silnih zala i nepravdi? Odgovor ti je: zato jer živimo u izolaciji, pod velikom ledenom kupolom. Aktivirao ju je i kreirao sam Sotona. Zato se u Bibliji govori da je ovaj svijet njegov i sva kraljevstva pod kupolom njegova, jer je on zakuhao ovu situaciju, ljude uništio i napravio ih krhkim i nemoćnim smrtnicima, robovima. Naravno, da ne misliš kako je ovo kraj čovječanstva, iza kupole ti se nalazi još kopna i mora. Međutim, tamo možeš samo u duhovnom obliku kročiti, nikako ne u ovakvom, materijalnom. Praktički, nakon smrti ideš u život vječni. Znači samo nastavljaš sa životom, ali izvan kupole. Sve što si propustio ovdje, nadoknađuješ tamo.
klokanovac is offline  
Old 04.12.2017., 12:21   #48
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Daj mi pokaži tu rutu gdje su obletjeli preko Antarktike ?
? Kakve veze ima Antarktika??

Sjedneš u Europi na avion za Tokio. Iz Tokija za Honolulu (Havaji). Iz Honolula za LA. Iz LA za NY. Iz NY za Europu i obletio si svijet. Uzmi sa sobom kompas i pazi da ti je sjever stalno s lijeve strane (a možeš i promatrati sunce koje uvijek mora izlaziti ispred aviona a zalaziti iza ), te štopericu da mjeriš vrijeme, da te zavjerenici okruglaši ne bi slučajno prevarili. Jedino ne smiješ zaspati ili paziti da te zavjerenici okruglaši ne drogiraju i okrenu avion u suprotnom smjeru. Zato uzmi još jednu štopericu i dobro je sakrij.
SilverB is online now  
Old 04.12.2017., 16:11   #49
Quote:
SilverB kaže: Pogledaj post
? Kakve veze ima Antarktika??
Možda s ovim?



Moram li te podsjetiti možda kako se kreće zrakoplov kada je u zraku? Ne spušta nos, već okreće krila, kada ide od lokacije do lokacije. To ti je još jedan dokaz da ne živimo na kugli.
klokanovac is offline  
Old 04.12.2017., 16:28   #50
Quote:
SilverB kaže: Pogledaj post
? Kakve veze ima Antarktika??
Sjedneš u Europi na avion za Tokio. Iz Tokija za Honolulu (Havaji). Iz Honolula za LA. Iz LA za NY. Iz NY za Europu i obletio si svijet. Uzmi sa sobom kompas i pazi da ti je sjever stalno s lijeve strane (a možeš i promatrati sunce koje uvijek mora izlaziti ispred aviona a zalaziti iza ), te štopericu da mjeriš vrijeme, da te zavjerenici okruglaši ne bi slučajno prevarili. Jedino ne smiješ zaspati ili paziti da te zavjerenici okruglaši ne drogiraju i okrenu avion u suprotnom smjeru. Zato uzmi još jednu štopericu i dobro je sakrij.
Pa tisuću mu bubnjeva Darkwooda lijepo sam ti postavio pitanje da mi pokažeš -napišeš koja to ruta ide preko Antarktika, a ti se raspisao o međunarodnim letovima koji ne idu preko Antarktike, pa zatim pričaš viceve o štopericama.
Silver, da li si razumio pitanje ?
Izgleda je takav pristup konkretnom pitanju karakteristika lusteraša-loptaša.
Ili možda nisi razumio jednostavno pitanje, pa dok shvatiš upitnu rečenicu, možda se udostojiš i odgovoriti.
U nadi je spas.
Rorion is offline  
Old 04.12.2017., 16:36   #51
Aristotel je jos p.n.e dokazao da je zemlja sfericna. I to pomocu dva stapa. Nadalje, dokazati se moze i pomocu zakona fizike, ali i te zakone zagovornici ravne zemlje ne priznaju. Da mi je njihova glava na par dana, pa da se odmorim.
SnakeDoc is offline  
Old 04.12.2017., 16:42   #52
Quote:
SnakeDoc kaže: Pogledaj post
Aristotel je jos p.n.e dokazao da je zemlja sfericna. I to pomocu dva stapa. Nadalje, dokazati se moze i pomocu zakona fizike, ali i te zakone zagovornici ravne zemlje ne priznaju. Da mi je njihova glava na par dana, pa da se odmorim.
Osim njega mnogi velikani su znali i za Terra Australicu.
Vidiš kukaš kako ti je glava prebukirana, samo nažalost krivim informacijama i to hrpetinama dogmatskih instruiranja i peglanja mozga. Naravno pošto ti nije jasno , a brdo krivih informacija te pritiska, takovo stanje ti je teret. Loptaši-kuglaši, samo pokazujete da nemate argumenata i da ste pogubljeni.
Rorion is offline  
Old 04.12.2017., 16:48   #53
Quote:
SnakeDoc kaže: Pogledaj post
Aristotel je jos p.n.e dokazao da je zemlja sfericna. I to pomocu dva stapa. Nadalje, dokazati se moze i pomocu zakona fizike, ali i te zakone zagovornici ravne zemlje ne priznaju. Da mi je njihova glava na par dana, pa da se odmorim.
Kao što ni vi naše dokaze ne priznajete, koji su puno uvjerljiviji od vaših. Da, stavio je 2 štapa i nešto dokazao, čuj ovo. A sve do sada kaj smo tu mi dokazivali to niste uzeli u obzir. Nema veze kaj zrakoplov vozi po horizontali i ne spušta nos, nema veze što se na moru ne vidi zakrivljenost na horizontu ili što se iz zraka ne vide zakrivljeni lukovi, već ravna horizontala, to po vama nisu dokazi. Stvarno se nekima divim ovdje koliko se brukaju svojom sljepoćom pored zdravih očiju.
klokanovac is offline  
Old 04.12.2017., 17:41   #54
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Pa tisuću mu bubnjeva Darkwooda lijepo sam ti postavio pitanje da mi pokažeš -napišeš koja to ruta ide preko Antarktika, a ti se raspisao o međunarodnim letovima koji ne idu preko Antarktike, pa zatim pričaš viceve o štopericama.
Silver, da li si razumio pitanje ?
Izgleda je takav pristup konkretnom pitanju karakteristika lusteraša-loptaša.
Ili možda nisi razumio jednostavno pitanje, pa dok shvatiš upitnu rečenicu, možda se udostojiš i odgovoriti.
U nadi je spas.
Rori, lupetaš i na ovoj temi...sasvim očekivano.

Na jednoj drugoj temi objašnjeno je kako avioni lete po koridorima, ne onako kako bi tebi odgovaralo.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 04.12.2017., 18:21   #55
Avioni lete po koridorima. Koridori nisu uvijek najkraći putevi između dva aerodroma (odn. dvije točke). Oni su dogovoreni i logični i postoji čitav niz razloga zašto je negdje u zraku uspostavljen koridor.

Koridora preko Antarktike nema iz nekoliko razloga (mislim da je tek 1). Polazeći od čiste geografije, gledajući potencijalnu povezanost između tri kontinenta koji bi mogli biti povezani preko Antarktike je zapravo mala. Radi se o Australiji i Novom Zelandu, jugu Afrike i jugu Južne Amerike.

Vremenske prilike iznad Antarktike su vrlo često nepovoljne, što se održava i na atmosferu, odn. na visine na kojima lete avioni (slično tome su česte turbulencije npr. iznad sjevernog dijela Atlantskog oceana, no potreba za povezivanjem tim putem je nemjerljivo veća nego preko Antarktike). To što avion krstari na npr. 10000 ili 11000 metara, ne znači da na atmosferu u tim visinama neće imati utjecaja cjelokupne atmosferske prilike na nekom prostoru. Nema potrebe izlagati se čestim nepovoljnim vremenskim prilikama.
Osim toga, sukladno međunarodnim zakonima u zračnom prijevozu, avioni koji bi letjeli preko Antarktike morali bi biti opremljeni s posebnom opremom za preživljavanje koja bi zauzimala relativno puno prostora u avionu, a i skupa je, stoga se avioni ne žele izlagati smanjenju prostora i plaćanju opreme. Ako se ne varam, mislim da je granica 70 st. j.g.š. Tu je još i obuka ljudi u avionima, itd.
Također, Antarktika je iznimno velik kontinent, što predstavlja ogroman problem u slučaju prisilnog slijetanja, a k tome je i nenastanjen, a manjih aerodroma je tek nekoliko i ta na obali. Pritom je problem i kontrole leta.

U konačnici, premalo aviona leti između Australije (s Novim Zelandom), juga Afrike i juga Južne Amerike da bi se uopće uspostavljao više koridora, uzimajući u obzir i sva ograničenja i probleme za avione (koje sam nabrojao gore).
Ipak, danas postoje neke avionske linije koje idu relativno blizu Antarktike, kako ne bi ipak ''letjele predugim putem'', a opet kako ne bi prelazile Antarktiku. Ako se ne varam Quantas i Latam lete. Čini mi se da postoji tek jedna linija (Cape Town-Auckland) koja leti preko Antarktike, ne znam vozi li još (i mislim da mora biti 4-motorni zrakoplov, zbog ETOPS zakona).

Zadnje uređivanje casper77 : 04.12.2017. at 18:39.
casper77 is offline  
Old 04.12.2017., 18:23   #56
Nego, mene zapravo zanima druga stvar...
@Rorion
@klokanovac

... smatrate li, ako je Zemlja ravna ploča kao što tvrdite, da na njoj djeluje sila gravitacije? Da, ne?
casper77 is offline  
Old 04.12.2017., 19:44   #57
Malo sam proučavala što flatovci pričaju, zanimljiva tema svakako. Mene više ništa ne čudi na ovom svijetu, no imam neka pitanja kako se ta ravna Zemlja uklapa u ostatak svemira. Ako je većina objekata u svemiru okruglastog oblika, zašto je jedino zemlja ravna? Što na nju utječe da se ne miče kroz svemir jer sve se inače kreće ili nekontrolirano lebdi. Isto me zanima kakve sile djeluju na zemlji i oko zemlje? Da li flatovci osporavaju sve što znamo o svemiru općenito. A voljela bih čuti nekakve racionalne odgovore, ne religijske. Da li ta ravna Zemlja znači da smo mi eksperiment vanzemaljskih entiteta?

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Old 04.12.2017., 20:26   #58
Koncept svemira kakvog znanost predstavlja ne postoji u toj teoriji.
Kolko sam shvatio, Zemlja je stacionirana i to je po nekima beskonačna ravnina. Mi smo okruženi Antarktikom, a dalje možda ima i drugih kontinenata i svjetova. Neki kažu i da je iznad nas kupola ispod koje su Sunce, Mjesec i sve zvijezde kojih ima koliko ih i vidimo. Ostali planeti sunčeva sustava isto tako.
Boki000 is offline  
Old 04.12.2017., 22:35   #59
Quote:
casper77 kaže: Pogledaj post
Nego, mene zapravo zanima druga stvar...
@Rorion
@klokanovac

... smatrate li, ako je Zemlja ravna ploča kao što tvrdite, da na njoj djeluje sila gravitacije? Da, ne?
Odgovor na ovo pitanje i mene zanima. I jos bi volio da mi netko pomocu zakona fizike obrazlozi zasto bi zemlja bila ravna ploca
SnakeDoc is offline  
Old 04.12.2017., 23:20   #60
[=Biljka112]
Quote:
Rori, lupetaš i na ovoj temi...sasvim očekivano.
Ne razumiješ temu, izazivaš svađu i lupetaš upravo ti.
Quote:
Na jednoj drugoj temi objašnjeno je kako avioni lete po koridorima, ne onako kako bi tebi odgovaralo.
Kao što rekoh, ne kužiš ti ništa. Nisu zanimljivi koridori koji ne idu preko Antarktike, to sam pitao a ti nikaj ne razmeš.
Rorion is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:23.