Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2017., 21:27   #2461
Pozdrav, konacno su naz zvali da napravimo solemnizaciju. Predano prvi dan ZABA. Pitao je muz nasu bankarku da li moramo raditi solemnizaciju kod njihovog jb i rekla je da moramo, a znam da sam ovdje procitala da se moze bilo gdje. Njihov jb nema mogucnost placanja na rate pa je to visoki iznos a i ima radno vrijeme koje ne odgovara ni nama ni prodavateljima.
majsp is offline  
Old 02.11.2017., 22:07   #2462
Sutra i mi useljavamo.
Napokon gotovo.

Sretno svima koji se i dalje bore...
Ivana Lena is offline  
Old 02.11.2017., 23:06   #2463
Ljudi koji su obavili sve, koliko je dana prošlo od kad ste odnjeli kupoprodajni ugovor na banku i na solemnizaciju do isplate?
Mala Huba is offline  
Old 03.11.2017., 08:28   #2464
nama je zbog pbza jb odbio solemnizaciju, danas tražimo tko će htjet to učiniti. taman misliš da je kraj ono novi problem. čitala sam da su neki također imali s tim muku, ne mogu više naći jb kojeg je netko preporučio....

Aneks se nosi skupa s ugovorom na solemnizaciju. dakle dok nema aneksa nema ni solemnizacije.

pbz je napravio specifičnu situaciju. nadam se danas da ćemo uspjeti to obaviti da se banka može knjižiti i da napokon idemo na isplatu.
Irena K is offline  
Old 03.11.2017., 08:28   #2465
Stvarno se vec divim sporosti svega. Pa koliko toj gruntovnici treba da stavi taj teret?!
Jos sam zamolila da bi zurno trebala do jucer /danas ujutro i dalje nista nisu napravili. Grozota.
minipanda is offline  
Old 03.11.2017., 08:37   #2466
Quote:
Mala Huba kaže: Pogledaj post
Ljudi koji su obavili sve, koliko je dana prošlo od kad ste odnjeli kupoprodajni ugovor na banku i na solemnizaciju do isplate?
mi amo odnijeli 11.ugovor u banku, jučer nas zvali da dođemo po njega, sad žicamo JB koji će htjet potpisat, i onda još cca 5 dana do isplate - 28 dana.
Irena K is offline  
Old 03.11.2017., 09:09   #2467
Quote:
Irena K kaže: Pogledaj post
mi amo odnijeli 11.ugovor u banku, jučer nas zvali da dođemo po njega, sad žicamo JB koji će htjet potpisat, i onda još cca 5 dana do isplate - 28 dana.
Pa šta je banka radila s ugovorom 20 dana? Ne razumijem.
Mala Huba is offline  
Old 03.11.2017., 09:17   #2468
Quote:
Mala Huba kaže: Pogledaj post
Pa šta je banka radila s ugovorom 20 dana? Ne razumijem.
bio je u apnu na potpisu, došao zakon koji je bio predviđen za 1.siječanj 2018.pa se sve produljilo. i sad je problem šta aneks za pbz ne potpisuje apn nego direktoe pa jb odbijaju solemnizaciju. danas se nadamo naći nekoga tko bude.
to je interni dog pbza i apna ali jb odbijaju potpise.
i sad dok solemniziramo još cca 5dana dok se banka uknjiži i isplati.
svega nam je preko glave. saga traje od srpnja.
Irena K is offline  
Old 03.11.2017., 09:24   #2469
Pozdrav svima!

Ne radi mi tražilica pa ne znam ima li već nešto na ovu temu.

Naime, mi smo tražili kredit veći od 100.000 EUR pa me zanima kako se to vodi u banci? Po kojim uvjetima se odobrava ta razlika? Jel se to vodi kao dva odvojena kredita ili kako?

Mi smo zahtjev za subvenciju predali zadnji dan (13.10) pa nas tek čeka ova borba između banke/apn-a/bilježnika/...
lordančica is offline  
Old 03.11.2017., 09:47   #2470
Quote:
Irena K kaže: Pogledaj post
nama je zbog pbza jb odbio solemnizaciju, danas tražimo tko će htjet to učiniti. taman misliš da je kraj ono novi problem. čitala sam da su neki također imali s tim muku, ne mogu više naći jb kojeg je netko preporučio....

Aneks se nosi skupa s ugovorom na solemnizaciju. dakle dok nema aneksa nema ni solemnizacije.

pbz je napravio specifičnu situaciju. nadam se danas da ćemo uspjeti to obaviti da se banka može knjižiti i da napokon idemo na isplatu.
ja nisam imao problema sa jb zbgog aneksa..na aneksu nije niti predviđen potpis od APN-a tako da javni bilježnik nije niti radio probleme.
Jučer sve predao u banku(gruntovnica) i u ponedjeljak ide isplata...mogla je ići i jučer ili danas..ali sa obzirom da čekam evo 2 mjeseca mogu još 3 dana..
sqwer is offline  
Old 03.11.2017., 09:56   #2471
Quote:
sqwer kaže: Pogledaj post
ja nisam imao problema sa jb zbgog aneksa..na aneksu nije niti predviđen potpis od APN-a tako da javni bilježnik nije niti radio probleme.
Jučer sve predao u banku(gruntovnica) i u ponedjeljak ide isplata...mogla je ići i jučer ili danas..ali sa obzirom da čekam evo 2 mjeseca mogu još 3 dana..
jel taj JB u zagrebu da možeš dati preporuku?
Irena K is offline  
Old 03.11.2017., 11:00   #2472
Ja sam jucer obavio solemnizaciju (ZABA). Puno im hvala na zavlacenju, jer sada naravno svi mi koji smo zbog sporosti banaka uletili u pocetak novog mjeseca moramo krasan iznos platiti u vidu interkalarne kamate.
Mekto is offline  
Old 03.11.2017., 11:32   #2473
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Ja sam jucer obavio solemnizaciju (ZABA). Puno im hvala na zavlacenju, jer sada naravno svi mi koji smo zbog sporosti banaka uletili u pocetak novog mjeseca moramo krasan iznos platiti u vidu interkalarne kamate.
meni u PBZ-u piše u ugovoru da nema interkalarne kamate
sqwer is offline  
Old 03.11.2017., 11:32   #2474
Quote:
Irena K kaže: Pogledaj post
jel taj JB u zagrebu da možeš dati preporuku?
nije u zagrebu, Kutina
sqwer is offline  
Old 03.11.2017., 12:20   #2475
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Ja sam jucer obavio solemnizaciju (ZABA). Puno im hvala na zavlacenju, jer sada naravno svi mi koji smo zbog sporosti banaka uletili u pocetak novog mjeseca moramo krasan iznos platiti u vidu interkalarne kamate.
nema interkalarne kamate...
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Old 03.11.2017., 12:43   #2476
Quote:
SitnaRiba kaže: Pogledaj post
nema interkalarne kamate...
Kako kod koje banke.Kod moje Rba ima.
Alexandra sweet is offline  
Old 03.11.2017., 12:50   #2477
Quote:
lordančica kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Ne radi mi tražilica pa ne znam ima li već nešto na ovu temu.

Naime, mi smo tražili kredit veći od 100.000 EUR pa me zanima kako se to vodi u banci? Po kojim uvjetima se odobrava ta razlika? Jel se to vodi kao dva odvojena kredita ili kako?

Mi smo zahtjev za subvenciju predali zadnji dan (13.10) pa nas tek čeka ova borba između banke/apn-a/bilježnika/...
Forumaši su pisali nekad ranije da su dizali dva kredita: jedan do 100 000 koji ide na subvenciju a drugi za ovaj ostatak.
Mala Huba is offline  
Old 03.11.2017., 12:53   #2478
02.11.2017. - Subvencioniranje stambenih kredita
Agencija za pravni promet i posredovanje nekretninama (APN) obradila je svih 2399 zahtjeva koji su do zadanog roka odnosno do 13. listopada 2017. godine dostavljeni u APN. Ukupno 2228 zahtjeva je odobreno, za 129 je zatražena dopuna dokumentacije, 16 zahtjeva je odbijeno a njih 26 je odustalo od podnesenog zahtjeva.
Mala Huba is offline  
Old 03.11.2017., 14:00   #2479
Quote:
sqwer kaže: Pogledaj post
meni u PBZ-u piše u ugovoru da nema interkalarne kamate
Na kredite za GRADNJU kuce ima jer se ti krediti isplacuju drugacijim tempom i dinamikom.
Mekto is offline  
Old 03.11.2017., 14:48   #2480
da li agent za nekretnine mora biti prisutan na solemnizaciji ugovora o kreditu
Sonja0001 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:20.