Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2007., 12:51   #1
Oticanje u trudnoći

mene zanima ima li tko sličnih problema i zna li nešto više o tome
ja sam sutra 6 mjeseci trudna,nemam visoki tlak a stopala su mi ko buhtle, koža zategnuta i uopće mi se ne vidi zglob
nigdje dalje nisam natekla,malo samo u prstima ali tek toliko da me žulja prstenje
ni blizu stopalima
__________________
naše slikice
Mirjana.P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 13:02   #2
Quote:
Mirjana.P. kaže: Pogledaj post
mene zanima ima li tko sličnih problema i zna li nešto više o tome
ja sam sutra 6 mjeseci trudna,nemam visoki tlak a stopala su mi ko buhtle, koža zategnuta i uopće mi se ne vidi zglob
nigdje dalje nisam natekla,malo samo u prstima ali tek toliko da me žulja prstenje
ni blizu stopalima
Mirjana P., meni za sada ništa...a isto sam u 6.tom kao i ti...Tek male naznake gležnjeva, ali ništa alarmantno..mislim da je kod svakoga drugačije!
No, prvu sam trudnoću bila ko mala buhtla...od 5.tog na dalje!
A da ipak malo pitaš gina.?
__________________
Zaljubljena u svoju mrvicu...
Škiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 13:09   #3
Malo mi nateknu ruke i noge ako sam negdje cijeli dan, ili dosta hodam... Ali to prođe...
Ali mislim da mi ne gine oticanje pred kraj trudnoće
Proći će
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 13:12   #4
ma jesam,rekao je da ne jedem slano i suhomesnato,a to ni inače ne jedem jer me pati žgaravica i kao da je to od visokog tlaka,a moj je tlak čak i niži nego bi trebao biti,jučer je bio 111 sa 59 a tek 12 idem na kontrolu
__________________
naše slikice
Mirjana.P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 13:40   #5
oticanje

meni su sad pocele noge oticat
isto mislim kad malo dulje stojim ili hodam...
u 36. tjednu sam
prije nista
amarena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 13:46   #6
Mene svaki put ginica pita jesam li otekla ja kažem da nisam JOŠ
Znam da me to čeka, moja sestra je dva puta rodila i oba puta su joj prije poroda otekla ruke i noge... Ne puno, ali su otekle
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 14:33   #7
meni zadnjih tjedan dana užasno naotječe lijeva noga - od zgloba naniže - kao da sam je uganula - a koža zna biti toliko napeta da ne mogu nožne prste saviti..desna manje...ja sam 40+5..u trudnoći su mi znale tako naoteći samo poslije duuugog stajanja..ali nikad na dgo...sad se malo preko noći oporavi ali čim ustanem - gotovo...ne pomažu više nikakve kreme, pa čak ni hlađenja..tek malčice ležanjei držanje noge na povišenom - ali ne dugo..kao što ekoh čim ustanem...gotovo
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 14:34   #8
Znamo rješenje - rodilište
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 17:18   #9
meni su noge inace kao buhtle oko gleznjeva i bez trudnoce...pitam se kakve ce biti jednog dana....
anyway....mislim da to ima veze i s vanjskom temperaturom...ljetne trudnice gotovo sve pate od oticanja...mozda bi pomoglo ono klasika kupka za noge naizmjence hladno-toplo, ili mozda setnja po plicaku, ili nesto tako?
da muzic masira?
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 17:24   #10
meni ne pomaže više ništa..eventualno, malo ležanja s nogama na povišenju - ali vrlo kratkog daha i vijeka..nadala sam se noćas kad je kiša pala da će biti bolje - no - 0 bodova
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 17:26   #11
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
meni su noge inace kao buhtle oko gleznjeva i bez trudnoce...pitam se kakve ce biti jednog dana....
anyway....mislim da to ima veze i s vanjskom temperaturom...ljetne trudnice gotovo sve pate od oticanja...mozda bi pomoglo ono klasika kupka za noge naizmjence hladno-toplo, ili mozda setnja po plicaku, ili nesto tako?
da muzic masira?
sigurno ima veze jer meni natiču samo kad je vruće. ja sam kupila venotrex emulziju,pomaže za vene,kapilare, a i naticanje...
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 18:53   #12
Meni su naotekle i ruke i noge a tek sam u četvrtom mjesecu. Zglobovi na nogama se jedva raspoznaju. Vjenčani prsten uglavnom nemrem nositi jer mi zaustavlja cirkulaciju...
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 18:55   #13
Quote:
Blue Racer kaže: Pogledaj post
Meni su naotekle i ruke i noge a tek sam u četvrtom mjesecu. Zglobovi na nogama se jedva raspoznaju. Vjenčani prsten uglavnom nemrem nositi jer mi zaustavlja cirkulaciju...
ja sam svoje poskidala s 5 mjeseci
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 21:47   #14
meni su isto noge počele u 6. mjesecu trudnoće otjecati...
u jutro bez problema mi paše obuća a navećer jedva,
iako samo sjedim po cijele dane,
već sam 2 para novim cipela morala kupiti i to 2 broja veća ....
malo pomaže držanje nogu na visokom, kupila sam i neku kremu za noge ali i to baš ne pomaže previše
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 22:01   #15
imam još cca 4 tjedna do poroda i do sad je bilo super, čak i prsten mogu staviti i skinuti,ali sam se prije tri dana,ono kada je bilo ujutro jako jako vruće probudila sa slonovskim stopalima.... jedva sam pronašla cipele u koje stanem i onda sam ušla u trgovinu, odabrala špagerice i pitala koji im je najveći broj. žena mi je rekla 41 i ja sam rekla e super -te mi dajte...jesu malo veće ali me ništa ne tiska( inače nosim 39-40)
tako natečene su bile samo taj dan...ali vjerojatno će ubrzo ponovo nateći
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 11:01   #16
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
meni su isto noge počele u 6. mjesecu trudnoće otjecati...
u jutro bez problema mi paše obuća a navećer jedva,
iako samo sjedim po cijele dane,
već sam 2 para novim cipela morala kupiti i to 2 broja veća ....
malo pomaže držanje nogu na visokom, kupila sam i neku kremu za noge ali i to baš ne pomaže previše
Isto i kod mene pa da ne prepisujem, ali je sve bilo jako vezano uz vrućine i onaj neizdrživi tlak za sve ljude, ne samo trudnice...sad kad je ovako normalno vrijeme i klima je lagana u pozadini noge su normalne
__________________
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Jill13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 16:37   #17
e super sad bar znam da je to normalno,
sad mi nisu baš toliko natečene, mora biti da je nedjelja bila nešto posebna
__________________
naše slikice
Mirjana.P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 08:46   #18
kad rodite - voda ode...ko da ju je voda odnijela
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 09:37   #19
Quote:
Mirjana.P. kaže: Pogledaj post
mene zanima ima li tko sličnih problema i zna li nešto više o tome
ja sam sutra 6 mjeseci trudna,nemam visoki tlak a stopala su mi ko buhtle, koža zategnuta i uopće mi se ne vidi zglob
nigdje dalje nisam natekla,malo samo u prstima ali tek toliko da me žulja prstenje
ni blizu stopalima
trebala bi pitati ginekologicu, jer to može značiti da bubrezi slabo rade, jer 6 mjesec bi bio malo rano da otiču stopala toliko da se zglob ne vidi
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 09:52   #20
Quote:
lturkano kaže: Pogledaj post
trebala bi pitati ginekologicu, jer to može značiti da bubrezi slabo rade, jer 6 mjesec bi bio malo rano da otiču stopala toliko da se zglob ne vidi
Da, evo ja sam u 28. tjednu (dakle punih 6. mjeseci). Negdje prije sam pisala da mi malo natiču noge, jučer eto su mi natekle malo jače, ali ne opet tako jako. Gin. me na zadnjem pregledu ispipao po gležnjevima i rukama da vidi da li natičem i rekao da je to sasvim OK. Dakle, ne bi trebala naticati tako jako!!!!!
__________________
Zaljubljena u svoju mrvicu...
Škiljo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:14.