Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2013., 22:33   #1
Kad ostaneš sam!

Bok svima! Imam problem, i već me neko vrijeme muči! u vezi sam dvije godine. Prošla sam puno ružnih stvari sa sadašnjim dečkom i u potpunosti izgubila povjerenje u njega, sebe, druge. Teško vjerujem više ikome. Sad ta veza funkcionira dobro jer se on smirio, ali sama pomisao da ode van s dečkima napiti se u meni stvara nervozu, ljutnju, strah. Drugi, i možda veći problem je što sam u svojoj vezi izgubila puno prijatelja. I inače nisam bila društvena, nikad nisam voljela velika okupljanja, velike grupe prijatelja, velike grupe ljudi. NO u posljednje vrijeme zapravo nemam baš nekih prijatelja, neki od njih su me doslovno odbacili jer im je smetalo što sam ih zapostavljala, a drugi su također u vezama i imaju druge prijatelje s kojima se druže. U zadnje vrijeme sam jako usamljena. Kog god pozovem na kavu ne nađe ni malo vremena za mene, nađe neki razlog da se ne vidimo, i većinu vremena kad nisam na poslu a ni s dečkom provodim doma, sama. Imate li kakav savjet za mene? Jako me žalosti ova situacija.
malenaaa1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 22:40   #2
Quote:
malenaaa1986 kaže: Pogledaj post
Bok svima! Imam problem, i već me neko vrijeme muči! u vezi sam dvije godine. Prošla sam puno ružnih stvari sa sadašnjim dečkom i u potpunosti izgubila povjerenje u njega, sebe, druge. Teško vjerujem više ikome. Sad ta veza funkcionira dobro jer se on smirio, ali sama pomisao da ode van s dečkima napiti se u meni stvara nervozu, ljutnju, strah. Drugi, i možda veći problem je što sam u svojoj vezi izgubila puno prijatelja. I inače nisam bila društvena, nikad nisam voljela velika okupljanja, velike grupe prijatelja, velike grupe ljudi. NO u posljednje vrijeme zapravo nemam baš nekih prijatelja, neki od njih su me doslovno odbacili jer im je smetalo što sam ih zapostavljala, a drugi su također u vezama i imaju druge prijatelje s kojima se druže. U zadnje vrijeme sam jako usamljena. Kog god pozovem na kavu ne nađe ni malo vremena za mene, nađe neki razlog da se ne vidimo, i većinu vremena kad nisam na poslu a ni s dečkom provodim doma, sama. Imate li kakav savjet za mene? Jako me žalosti ova situacija.
Možeš i dalje kukati, a možeš i promjeniti sadašnje stanje, otići u kino, kazalište, izići van među ljude i upoznati novo društvo. Je li to zabranjeno? LOše? Nešto što je ružno?

Dakle, kreni se družiti
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 22:54   #3
Pa pokušavam se družiti, ali jednostavno ne ide. Stari prijatelji me odbiju, novi ni ne prihvate.
malenaaa1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 22:55   #4
prvo, samoća i besposličarenje je gubljenje vremena i pameti. otiđi sama među ljude, prošeći, odi u kino, izložbu, na kavu, upiši neki tečaj nečega pa ćeš steći nova poznanstva, volontiraj, nabavi psa,...radi nešto što te veseli.
drugo, ni zbog koga ne zapostavljaj svoje prijatelje, bar ne one ili onog koji su ti bliski. najlakše je sažalijevat samog sebe....
quasarr is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 22:56   #5
Quote:
malenaaa1986 kaže: Pogledaj post
Bok svima! Imam problem, i već me neko vrijeme muči! u vezi sam dvije godine. Prošla sam puno ružnih stvari sa sadašnjim dečkom i u potpunosti izgubila povjerenje u njega, sebe, druge. Teško vjerujem više ikome. Sad ta veza funkcionira dobro jer se on smirio, ali sama pomisao da ode van s dečkima napiti se u meni stvara nervozu, ljutnju, strah. Drugi, i možda veći problem je što sam u svojoj vezi izgubila puno prijatelja. I inače nisam bila društvena, nikad nisam voljela velika okupljanja, velike grupe prijatelja, velike grupe ljudi. NO u posljednje vrijeme zapravo nemam baš nekih prijatelja, neki od njih su me doslovno odbacili jer im je smetalo što sam ih zapostavljala, a drugi su također u vezama i imaju druge prijatelje s kojima se druže. U zadnje vrijeme sam jako usamljena. Kog god pozovem na kavu ne nađe ni malo vremena za mene, nađe neki razlog da se ne vidimo, i većinu vremena kad nisam na poslu a ni s dečkom provodim doma, sama. Imate li kakav savjet za mene? Jako me žalosti ova situacija.
To ti je tako kad se posvetiš samo svom dečku, a onda od veze dobiješ jedno veliko sranje i tugu, te naravno izgubiš frendove i frendice koje si stjecala svih ovih godina prije tog tvog dečka. Kad izgubiš oboje (a to je vrlo vjerojatno), tad ćeš vidjeti koliko je zaista situacija sjebana.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 23:10   #6
Znam da ne treba zapostavljati prijatelje, ali nisam to radila namjerno. Uz posao, fax i dečka, jednostavno nisam imala vremena za svakodnevna druženja i ispijanja kava. Kad kažem da više nemam volje cijelu noć vani lumpovati, prijateljice kažu da je to zbog njega. Ali to nema veze s njim. Jednostavno me je prošla faza izlazaka, mamurluka, a i cijelodnevnog hodanja po gradu i istraživanja trgovina. A mojim prijateljicama su to ostali prioriteti.
malenaaa1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 23:16   #7
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
To ti je tako kad se posvetiš samo svom dečku, a onda od veze dobiješ jedno veliko sranje i tugu, te naravno izgubiš frendove i frendice koje si stjecala svih ovih godina prije tog tvog dečka. Kad izgubiš oboje (a to je vrlo vjerojatno), tad ćeš vidjeti koliko je zaista situacija sjebana.
Ovo podebljano tuzna istina u dosta slucajeva, ALI
neki put ti prijatelji koje drzis bolje nego brata/sestru toliko te razocaraju i na kraju ispadne kad ih izgubis, da je to nesto najbolje sto ti se moglo desiti u zivotu i mlatis se po glavi koliko si prije bio glup/a.
A zivot je kratak.
Kad se svi pozene i dobiju djecu, svaki zakracuna svoja vrata i nitko te vise ne poznaje, i na koga onda mozes racunati ako ne na svog partnera/icu s kojim zivis i dijelis i dobre i lose trenutke?
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 23:18   #8
Quote:
malenaaa1986 kaže: Pogledaj post
Znam da ne treba zapostavljati prijatelje, ali nisam to radila namjerno. Uz posao, fax i dečka, jednostavno nisam imala vremena za svakodnevna druženja i ispijanja kava. Kad kažem da više nemam volje cijelu noć vani lumpovati, prijateljice kažu da je to zbog njega. Ali to nema veze s njim. Jednostavno me je prošla faza izlazaka, mamurluka, a i cijelodnevnog hodanja po gradu i istraživanja trgovina. A mojim prijateljicama su to ostali prioriteti.
Meni se čini kako si ti zarobljena strahom.
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 23:20   #9
Quote:
malenaaa1986 kaže: Pogledaj post
Znam da ne treba zapostavljati prijatelje, ali nisam to radila namjerno. Uz posao, fax i dečka, jednostavno nisam imala vremena za svakodnevna druženja i ispijanja kava. Kad kažem da više nemam volje cijelu noć vani lumpovati, prijateljice kažu da je to zbog njega. Ali to nema veze s njim. Jednostavno me je prošla faza izlazaka, mamurluka, a i cijelodnevnog hodanja po gradu i istraživanja trgovina. A mojim prijateljicama su to ostali prioriteti.
Pa ne znam, ako nemreš svojim frendicama jednom u mjesec dana priuštiti jedan izlazak da se družite, onda nije ni čudo što su ti rekle da se više s tobom ne žele družiti.
Ako ti nemaš više volje za time, onda se pomiri da frendice žele i dalje ovako nastaviti, pa si nađi one koje žele živjeti sličnim životom kao ti.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 23:34   #10
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Ovo podebljano tuzna istina u dosta slucajeva, ALI
neki put ti prijatelji koje drzis bolje nego brata/sestru toliko te razocaraju i na kraju ispadne kad ih izgubis, da je to nesto najbolje sto ti se moglo desiti u zivotu i mlatis se po glavi koliko si prije bio glup/a.
A zivot je kratak.
Kad se svi pozene i dobiju djecu, svaki zakracuna svoja vrata i nitko te vise ne poznaje, i na koga onda mozes racunati ako ne na svog partnera/icu s kojim zivis i dijelis i dobre i lose trenutke?
Da, slažem se s tobom! u potpunosti!
malenaaa1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 23:35   #11
Quote:
dtomas kaže: Pogledaj post
Meni se čini kako si ti zarobljena strahom.
Ma po čemu si to zaključio=
malenaaa1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 23:36   #12
Quote:
malenaaa1986 kaže: Pogledaj post
Znam da ne treba zapostavljati prijatelje, ali nisam to radila namjerno. Uz posao, fax i dečka, jednostavno nisam imala vremena za svakodnevna druženja i ispijanja kava. Kad kažem da više nemam volje cijelu noć vani lumpovati, prijateljice kažu da je to zbog njega. Ali to nema veze s njim. Jednostavno me je prošla faza izlazaka, mamurluka, a i cijelodnevnog hodanja po gradu i istraživanja trgovina. A mojim prijateljicama su to ostali prioriteti.
Povalio bi tvoju izjavu da te prošla faza pretjeranih izlazaka ili istraživanja trgovina. Kad pogledaš dugoročno pretjerano davanje vremena za te akcije neće donijeti nekog ploda. Isto tako za tvoje ponašanje, takvu situaciju koja je reću ti : "Sve je u glavi".
Vjeruj mi da kao što su drugi rekli, nemoj imati samo dečka ili samo druge. To je pravi put do propasti ili veze s dečkom ili s drugima (što se i događa, i ne bi htio biti prorok, ali doći će i do raspada ovog drugog ).
Evo šta bi ti predložio.
Budući da si već dosta sama, razmisli šta bi htjela u životu, nađi nešto šta te veseli, i nemoj da to ostane samo želja. Davaj sebe u to šta voliš i vidjet ćeš da ćeš se mijenjati ogromnom brzinom na bolje. Pročitaj za početak inspirativnu knjigu da te digne. Razmisli o tome, promjenu ćeš vidjeti vrlo brzo.
remus0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 23:50   #13
nekuzim sta si zapustala sve dok tvoj izlaz i iloce sa prijateljima,on svoje nije odbacio radi tebe ,a ti svoje jesi vjerujem ponajvse radi njega...
CROBRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 23:53   #14
Quote:
remus0 kaže: Pogledaj post
Povalio bi tvoju izjavu da te prošla faza pretjeranih izlazaka ili istraživanja trgovina. Kad pogledaš dugoročno pretjerano davanje vremena za te akcije neće donijeti nekog ploda. Isto tako za tvoje ponašanje, takvu situaciju koja je reću ti : "Sve je u glavi".
Vjeruj mi da kao što su drugi rekli, nemoj imati samo dečka ili samo druge. To je pravi put do propasti ili veze s dečkom ili s drugima (što se i događa, i ne bi htio biti prorok, ali doći će i do raspada ovog drugog ).
Evo šta bi ti predložio.
Budući da si već dosta sama, razmisli šta bi htjela u životu, nađi nešto šta te veseli, i nemoj da to ostane samo želja. Davaj sebe u to šta voliš i vidjet ćeš da ćeš se mijenjati ogromnom brzinom na bolje. Pročitaj za početak inspirativnu knjigu da te digne. Razmisli o tome, promjenu ćeš vidjeti vrlo brzo.
Hvala ti na savjetu! Mislim da si u pravu! Baš i imam dobru knjigu doma, i pokušati ću ne razmišljati o onima koji me više ne žele ni ne trebaju u svojim životima. Možda, nakon nekog vremena se i to vrati u normalu.
malenaaa1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 23:56   #15
Quote:
CROBRA kaže: Pogledaj post
nekuzim sta si zapustala sve dok tvoj izlaz i iloce sa prijateljima,on svoje nije odbacio radi tebe ,a ti svoje jesi vjerujem ponajvse radi njega...
U isto vrijeme smo oboje smanjili pa kasnije potpuno prestali s izlascima. Sad kad i izađemo, odemo ili nas dvoje ili u parovima, eventualno on ode bez mene ako za vikend radim noćnu.
malenaaa1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 00:10   #16
Quote:
malenaaa1986 kaže: Pogledaj post
Bok svima! Imam problem, i već me neko vrijeme muči! u vezi sam dvije godine. Prošla sam puno ružnih stvari sa sadašnjim dečkom i u potpunosti izgubila povjerenje u njega, sebe, druge. Teško vjerujem više ikome. Sad ta veza funkcionira dobro jer se on smirio, ali sama pomisao da ode van s dečkima napiti se u meni stvara nervozu, ljutnju, strah. Drugi, i možda veći problem je što sam u svojoj vezi izgubila puno prijatelja. I inače nisam bila društvena, nikad nisam voljela velika okupljanja, velike grupe prijatelja, velike grupe ljudi. NO u posljednje vrijeme zapravo nemam baš nekih prijatelja, neki od njih su me doslovno odbacili jer im je smetalo što sam ih zapostavljala, a drugi su također u vezama i imaju druge prijatelje s kojima se druže. U zadnje vrijeme sam jako usamljena. Kog god pozovem na kavu ne nađe ni malo vremena za mene, nađe neki razlog da se ne vidimo, i većinu vremena kad nisam na poslu a ni s dečkom provodim doma, sama. Imate li kakav savjet za mene? Jako me žalosti ova situacija.
a na poslu nemaš nikoga s kim si se našla na sličnim valovima?
što konkretno znači: "i inače nisam bila društvena"- ako to znači da si odbijala više puta pozive na kavu ili sl. nikakvo čudo što si sada usamljena
ako pak znači da si sve pretpostavila dečku i na taj način zapostavila stare frendove/ice, opet nikakvo čudo što ti se to sada vraća kao bumerang
svaku vrstu veze treba njegovati, pa tako i prijateljstva
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 00:11   #17
Quote:
malenaaa1986 kaže: Pogledaj post
Ma po čemu si to zaključio=
"Sad ta veza funkcionira dobro jer se on smirio, ali sama pomisao da ode van s dečkima napiti se u meni stvara nervozu, ljutnju, strah."

Zašto je loše da tvoj dečko izađe i proveseli se s prijateljima???
Zato što ti ne možeš isto jer si zapostavila svoje?

Pitam se... Je li se on smirio, ili ga je netko drugi "smirio"...

Što ako si u strahu da i on ne odmagli od tebe! Ako jesi, vjeruj mi, taj će te strah učiniti još osamljenijom i očajnijom.
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 00:24   #18
nije mi svejedno kad je on vani. da, u strahu sam. ali nisam ga ja smirila. to je bila isključivo njegova odluka.
malenaaa1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 00:33   #19
Quote:
malenaaa1986 kaže: Pogledaj post
nije mi svejedno kad je on vani. da, u strahu sam. ali nisam ga ja smirila. to je bila isključivo njegova odluka.
Što imaš od takve veze?


Čega se točno bojiš kad ide vani?
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 00:53   #20
Quote:
malenaaa1986 kaže: Pogledaj post
nije mi svejedno kad je on vani. da, u strahu sam. ali nisam ga ja smirila. to je bila isključivo njegova odluka.
Njegova odluka proizašla čime?
Možda zbog tvojih reagiranja?

No, vidi... možda je saam uvidio kako je izlaženje "smiješno", ali što ako nije tako? Mene brine to što si ti u strahu jer ispada kako je on neka neodgovorna osoba, osobito kada iziđe. Ako je tako, zašto si se vezala za njeg? Ako je odgovoran, onda zašto brineš?!

Fokus ti je na tom strahu mjesto da ti je na životnim radostima i druženju sa svima: poznatima i nepoznatima. Uvukla si se u sebe i čudiš se što te drugi ne opažaju ili ne trebaju... Morat ćeš se malo prodrmati i probuditi iz ovog LOŠEG stanja.
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.