Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2017., 10:45   #1
Prskalica - Motorna

Kupio bi motornu prskalicu, nešto kao ovo:

Dal Degan DL218SC

http://www.frama-shop.si/motorni-skr...n-dl218sc.html

mora biti bezinska jer nemam struje u vinogradu.

Zanima me dali ima tko kakva iskustva sa takvom prskalicom i gdje kupiti takvo što.

Hvala na odgovoru,

p.s ja se ispričavam ako je otvorena takva tema.
BMC007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 11:04   #2
Uglavnom imaju u dućanima gdje prodaju kosilice i slično. Ukoliko trebaš za veće površine onda isključivo traži profesionalni model motornog atomizera za veće površine sa maximalnim učinkom finog prskanja na daljinu od 12m i dalje..Ako pak ti je potrebno za manje površine onda možeš naći običnu leđnu prskalicu na motor. Sad, iskustva su svakakva. Zavisi vjerojatno od peha. Jedna od najbolje marke se u mom slućaju gušila na 2,5 metara visine, dok su neke osrednje se pokazale izuzetno i povoljne i učinkovite.
Ovo na tvojoj slici ne bih mogla procijeniti. Cijena je povoljna, ali izgleda mi poteška.
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 11:59   #3
Ajmo prvo vidjeti jel čovjek treba prskalicu (ovo na linku) ili atomizer, i jel treba za montažu na leđa ili na stalak/traktor/tačke (ovo na linku).
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 12:09   #4
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Ajmo prvo vidjeti jel čovjek treba prskalicu (ovo na linku) ili atomizer, i jel treba za montažu na leđa ili na stalak/traktor/tačke (ovo na linku).
Da, u pravu ste. Moj savjet je bio ukoliko se radi o leđnoj motornoj prskalici. S obzirom da se radi o vinogradu, za predpostaviti je da bi bila takva prsalica u pitanju. Opet. obzirom da se radi o benzinskoj, ne bih rekla da se radi o traktorskoj No čovijek je tražio savijet, pa ako imate dajte mu, vjerujem da ćete mu samo tako pomoći
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 12:42   #5
Vidiš sa slike da nema rezervara ni naslona ničega, samo prihvat za montažu s 4 rupe.

Ako pokretač teme nije siguran što mu treba, nek odgovori na sljedeća pitanja:
-koliki je vinograd (broj trsova, duljina reda)
-ima li traktor/frezu, može li s njime između redova
-koliki je nagib
-što je koristio dosad
-kakve je fizičke spreme
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 10:11   #6
Hvala na odgovorima.

Ovo na slici je benzinski motor koji tjera pumpu za prskanje (slično kao traktorska, samo ju ne pokreće traktor-kardan nego ovaj benzinski motor)
te ista ide negdje sa strane (ne na tačku ili na leđa), iz toga crijevo ide u posudu sa "vodom" a na taj uređaj se jos spaja šlauf kojim se šprica i naravno višak "vode" koji se vrača natrag u posudu.

Vinograd ima 22 reda po cca 50 metara. Nebi nosio leđnu motornu prskalicu (atomizer) jer ne prskam samo ja, prskaju i moji roditelji te im je u tom slučaju lakše vuči 50 metara šlaufa neko nostiti to sve na leđima (s tim da jedana osoba pomogne odmotati šlauf).

Lp
BMC007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 21:43   #7
Treba ti nekakva rola za crijevo pa kako hodas tako se odmotava, a kad trebas ici u novi red onda jednostavno namotas crijevo preko tog koluta.

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 00:27   #8
Da, treba mu rola. Ali i s njom i 50m šlaufa će se fino iskilaviti i skoro nužno treba pomoć druge osobe. I rolu treba montirati na težak stalak, nisu one bezveze uvijek stavljene ili na frezu ili na tačke s rezervarom.

Ako njegov otac može nositi na leđima 15-ak kg, nek ide na leđnu prskalicu. Ako uz to i dobro hoda, nek traži lagani atomizer tipa Stihl SR200. Ako ne hoda dobro, nek ide na neku motornu visokotlačnu prskalicu tipa solo 433. Odakle mi brojka 15kg - te prskalice su 8-9kg prazne, i još nek uzme nešto goriva i pol rezervara škropiva.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 22:48   #9
Po meni najbolje da kupi tačku koja ima posudu, motor s pumpom i crijevo da nema više nikakvih briga. Tako je lakše baratati s prskalicom jer ti preostaje samo crijevo i šprica zatim lako je premještati 50 litara tekućine s tačkama.

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:07.