Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2017., 14:00   #1
Indija će uskoro preteći Kinu po broju stanovnika

Naišao sam na live brojčanike broja stanovnika u različitim zemljama svijeta. Najzanimljiviji su Kina i Indija.
Kina: http://www.worldometers.info/world-p...na-population/
Indija: http://www.worldometers.info/world-p...ia-population/
Otprilike svake sekunde broj Indijaca se poveća za jedan. Kineza je još uvijek nešto više, ali njihov broj raste sporije i trenutna razlika je vrlo mala. Po mojoj računici, Indija bi trebala preteći Kinu za oko dvije godine od danas. Nadam se da će ova tema biti tu i za dvije godine, pa ćemo vidjeti.

Ako nekog zanima, evo i Hrvatska:
http://www.worldometers.info/world-p...ia-population/

Zadnje uređivanje skeptik : 13.04.2017. at 14:14.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 16:43   #2
Mislim da je podatak za Hrvatsku netočan s obzirom na trendove zadnjih godina.
Pretpostavlja se da je u Hrvatskoj trenutno max 4.050.000 stanovnika, neki smatraju da je ta brojka pala ispod 4m.

Što se tiče Kine i Indije... da Indija će vrlo vjerojatno preteći Kinu, no možda se i Kinezi "probude" pošto je ukinuta mjera jedna obitelj - jedno dijete.
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 20:27   #3
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Mislim da je podatak za Hrvatsku netočan s obzirom na trendove zadnjih godina.
Pretpostavlja se da je u Hrvatskoj trenutno max 4.050.000 stanovnika, neki smatraju da je ta brojka pala ispod 4m.
Interesantno kako demografe i one koji se kuže u tu tematiku) koji tvrde kako je brojka već sada ispod 4m, lagano cenzuriraju.
Old 13.04.2017., 21:22   #4
Quote:
8T8 kaže: Pogledaj post
Interesantno kako demografe i one koji se kuže u tu tematiku) koji tvrde kako je brojka već sada ispod 4m, lagano cenzuriraju.
Vjerovatno jeste pala ispod 4mil. ali ne možemo sa sigurnošću znati do popisa 2021. godine, a i ti podaci će biti poznati tek godinu-dvije kasnije.
Old 14.04.2017., 08:34   #5
Pretpostavljam da ova brojka koju prikazuje brojač označava broj službeno prijavljenih ljudi sa prebivalištem u Hrvatskoj. Mnogi koji su fizički napustili Hrvatsku nisu se službeno odjavili.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:53.