Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2017., 15:13   #1
Upomoc

upoznavsi djevojku, prilikom oralnog seksa, njena ruka je bila na trbuhu, i osjetio sam energiju u donjem dijelu trbuha. Manifestiralo se kao grčevi, podrhtavanje. Naknadno je stavila ruku do mojih prsa i tu mi je disanje stalo od grča (uz istovremeno podrhtavanje/grčenje trbuha) disao sam samo u području grla, u glavi je bio pritisak i kompletno tijelo u znoju. Osjećaj je postajao toliko intenzivan da nisam mogao zadržati suze. Osjećaj oralnog seksa je nestajao i postao nebitan, tijelo se počeli tresti i ona je shvatila da mora prestati. Oporavak je trajao cca 10ak minuta. Drugi puta, nakon intenzivnog orgazma, stala je iznad mene i ponovo stavila ruku iznad trbuha, ponovo isti osjećaj/trešnja/grčevi. Ovaj puta je bilo jače, i prelaskom do prsa-prestanak disanja, suze su krenule jer mislim da je tijelo zapamtilo od ranije osjećaj,i tada je stavila ruku kod grla, tijelo se zaustavilo u kompletnom grču, suze su podivljale, nisam se mogao pomaknuti, disanje je postalo nebitno i u jednom trenu mi je puklo nešto u grkljanu i nekako sam se trznuo da shvati da je trenutak prerasao kontrolu te da mora stati. Mislio sam da mi je netko stavio tup predmet u grkljan, osjećaj gušenja. Iza toga sam jedva dosao k sebi, umoran kao od maratona ili neznamnisam... Pomisao je da je to kundalini i da ona može upravljati mojim osjećajem za to. Samostalno nisam nikad prije imao takvo ili slično iskustvo. Ona nema nikakve manifestacije prilikom toga osim toplih dlanova.
grijanjebojler is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 16:06   #2
Quote:
grijanjebojler kaže: Pogledaj post
upoznavsi djevojku, prilikom oralnog seksa,
Ajde da je netko i upoznao djevojku prilikom oralnog seksa...

Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 18:57   #3
Daj, Templarski, čovjek u ozbiljnim mukama i neodumicama a ti se zajebavaš.
azizi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 08:18   #4
Quote:
osjetio sam energiju u donjem dijelu trbuha
Čakre, odnosno energetski centri u tijelu, vibracije...
O transferu seksualnih energija ovdje je malo opširniji tekst na engleskom.

Zadnje uređivanje LLSkylights : 26.04.2017. at 09:47.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 08:38   #5
Quote:
upoznavsi djevojku, prilikom oralnog seksa, njena ruka je bila na trbuhu, i osjetio sam energiju u donjem dijelu trbuha. Manifestiralo se kao grčevi, podrhtavanje. Naknadno je stavila ruku do mojih prsa i tu mi je disanje stalo od grča (uz istovremeno podrhtavanje/grčenje trbuha) disao sam samo u području grla, u glavi je bio pritisak i kompletno tijelo u znoju. Osjećaj je postajao toliko intenzivan da nisam mogao zadržati suze. Osjećaj oralnog seksa je nestajao i postao nebitan, tijelo se počeli tresti i ona je shvatila da mora prestati. Oporavak je trajao cca 10ak minuta. Drugi puta, nakon intenzivnog orgazma, stala je iznad mene i ponovo stavila ruku iznad trbuha, ponovo isti osjećaj/trešnja/grčevi. Ovaj puta je bilo jače, i prelaskom do prsa-prestanak disanja, suze su krenule jer mislim da je tijelo zapamtilo od ranije osjećaj,i tada je stavila ruku kod grla, tijelo se zaustavilo u kompletnom grču, suze su podivljale, nisam se mogao pomaknuti, disanje je postalo nebitno i u jednom trenu mi je puklo nešto u grkljanu i nekako sam se trznuo da shvati da je trenutak prerasao kontrolu te da mora stati. Mislio sam da mi je netko stavio tup predmet u grkljan, osjećaj gušenja. Iza toga sam jedva dosao k sebi, umoran kao od maratona ili neznamnisam... Pomisao je da je to kundalini i da ona može upravljati mojim osjećajem za to. Samostalno nisam nikad prije imao takvo ili slično iskustvo. Ona nema nikakve manifestacije prilikom toga osim toplih dlanova.
U slucaju da ovo nije trolanje:

Imao si napad panike na intimno iskustvo uz nove jake podrazaje i mozak ti je iskonstruirao dramu.

Kundalini nije entitet da upravlja nego oblik energije u organizmu.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 10:30   #6
Slicno mi se desilo u mom drugom sexualnom odnosu.
Samo sto je kod mene bilo kompletno u smislu:
Krenula je energija iz genitalija preko stomaka, prsa , srca, grla do glave i izadla na glavi van
Ja sam izgubila osjecaj tijela i otisla u 7 nebo
Lebdjela potpuno slobodno
Tad me nesto , kao lopta, udarilo u celo i vratilo me u tijelo
Bio je to strahovit osjecaj oslobadjanja
Smijala sam se i plakala od radosti
Moj se partner ustrasio sta se samnom dogadja
A meni je bilo... nevjerovatno lijepo

Mislim da je kod tebe problem sto si se uplasio

Kad ponovis, pokusaj se potpuno prepustiti
Bez straha
Ti si, u grlu stvorio otpor
Drugi put disi punim plucima ( i ustima)
I uzivaj!!
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 19:44   #7
Quote:
Dobro, i kakva ti pomoć sad treba?....

"Postoji nešto bolje i od raja. To je vječni, besmisleni, beskrajno kreativni um. Ne može se zaustaviti za vrijeme ili prostor ili čak za radost. Toliko je blistav da će protresti sve što je ostalo od vas u dubine sveprožimajućeg divljenja"(K. Byron)
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 15:02   #8
Mozda ovdje nadjes koji odgovor

http://www.ivantic.info/Ostale_knjii...20i%20joga.pdf
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 16:18   #9
Ne razumijem..Duhovnost polazi od tjelesnosti ? To je umreženo, međusobno povezano ?
Kako to tumačiti ?!
Eftavagarja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 08:52   #10
Quote:
Eftavagarja kaže: Pogledaj post
Ne razumijem..Duhovnost polazi od tjelesnosti ? To je umreženo, međusobno povezano ?
Kako to tumačiti ?!

A nego kako?
Imamo tijelo? Znaci tjelesni smo.
Imamo duh? Znaci duhovni smo.

Stvar je u tome kamo pridajemo paznju pa se vecina poistovjeti samo s jednim.
A mi smo sve to
I trebali bismo sve koristiti ( živjeti)
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 14:48   #11
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
A nego kako?
Imamo tijelo? Znaci tjelesni smo.
Imamo duh? Znaci duhovni smo.
Pitao sam za balans to dvoje..Za nadmoć duha nad tjelesom.
Zar nije superiorno ovo prvo ?!!
Quote:
Stvar je u tome kamo pridajemo paznju pa se vecina poistovjeti samo s jednim.
A mi smo sve to
I trebali bismo sve koristiti ( živjeti)
Da.
Duhovno je ustvari nepoznanica jer smo kontaminirani navikom i umjesom potrošene konvencionalne religije.
Samo navika..
Vrlo malo ljudi poznaje svoj duh i prepoznaje ga..
Eftavagarja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 15:38   #12
Quote:
Pitao sam za balans to dvoje..Za nadmoć duha nad tjelesom.
Zar nije superiorno ovo prvo ?!!

Da.
Duhovno je ustvari nepoznanica jer smo kontaminirani navikom i umjesom potrošene konvencionalne religije.
Samo navika..
Vrlo malo ljudi poznaje svoj duh i prepoznaje ga..
Netko ga niječe, negira.
Netko ga ignorira.
Netko se boji upoznati ga.
Netko ga hrabro upoznaje
( npr.ja )
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 17:55   #13
Quote:
Netko ga niječe, negira.
Netko ga ignorira.
Netko se boji upoznati ga.
Istina.
Quote:
Netko ga hrabro upoznaje
( npr.ja )
Ispravno kažeš; hrabro.

Koji su rezultati ?
Eftavagarja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 19:41   #14
Quote:
Istina.

Ispravno kažeš; hrabro.

Koji su rezultati ?

Rezultati su drugaciji od ocekivanog.
Imala sam iskrivljenu predodzbu o svemu skupa.
Sad mi je jasnije.
Treba svaki dan biti aktivan u radu koji sam odabrala ( uhl. Gurdjiev)

I, uz moju promjenu, mjenja se i moja okolina.
Kontrola koju sam u pocetku mislila da cu imati, ne postoji

Postoji jedino kontrola moje volje da budem sto svjesnija sto cesce moguce
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 20:44   #15
Quote:
Rezultati su drugaciji od ocekivanog.
Imala sam iskrivljenu predodzbu o svemu skupa.
Sad mi je jasnije.
Treba svaki dan biti aktivan u radu koji sam odabrala ( uhl. Gurdjiev)

I, uz moju promjenu, mjenja se i moja okolina.
Kontrola koju sam u pocetku mislila da cu imati, ne postoji

Postoji jedino kontrola moje volje da budem sto svjesnija sto cesce moguce
Ako smijem pitati, prolazi li ta osobna terapija kroz Hare Krišna teorije ili religije ostale ?
Koje to alate rabiš da postaješ svjesnija ?
Meditacija ? Joga ?

Zapravo, znači li to da ti je svijest proradila više ili tek sada znaš da je imaš ?

Sorry, ne znam kako bih formulirao pitanje..Vjerojatno sam u pokušaju dostizanja svijesti da se bavim njome nečim razumljiv kao dan.
Eftavagarja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 22:15   #16
Quote:
Ako smijem pitati, prolazi li ta osobna terapija kroz Hare Krišna teorije ili religije ostale ?
Koje to alate rabiš da postaješ svjesnija ?
Meditacija ? Joga ?

Zapravo, znači li to da ti je svijest proradila više ili tek sada znaš da je imaš ?

Sorry, ne znam kako bih formulirao pitanje..Vjerojatno sam u pokušaju dostizanja svijesti da se bavim njome nečim razumljiv kao dan.
Ne znam sta rade Hare Krisne pa ne znam koliko ima dodirnih tocaka , digurno da ima jer svi pricaju o istome samo sto su kruti i zatvoreni.

Spomenula sam Gurdjieva

Potrazi njegove radove , tamo je sve opisano.
Ja bolje i krace ne mogu.
Meditacija i joga imaju drugu funkciju.
Svjesnost bi trebala postojati u svim aktivnostima, pa i u meditaciji i jogi.

Svjesnost, ogranicenu, imala sam i ranije. Sad se granice šire.

Jesam li ti uspijela u kratko objasniti?
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 16:49   #17
Quote:
Ne znam sta rade Hare Krisne pa ne znam koliko ima dodirnih tocaka , digurno da ima jer svi pricaju o istome samo sto su kruti i zatvoreni.

Spomenula sam Gurdjieva

Potrazi njegove radove , tamo je sve opisano.
Ja bolje i krace ne mogu.
Meditacija i joga imaju drugu funkciju.
Svjesnost bi trebala postojati u svim aktivnostima, pa i u meditaciji i jogi.

Svjesnost, ogranicenu, imala sam i ranije. Sad se granice šire.

Jesam li ti uspijela u kratko objasniti?
Utisana, želim ti se zahvaliti na meni sasvim novom podatku o spomenutoj osobi, G.I. Gurdjieff.

Ono što me zapanjilo da je napisao štivo, a potom je preporučio da se ne čita ?!
Imaš li ti osobna saznanja o tome ?

No, molim Te, reci..Kako se može znati da je svijest skučena ili kako g.Gurdjieff kaže da smo u budnom snu ?
Koji su najčešći simptomi ?
Ustvari, što je tebe motiviralo ?
Eftavagarja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 18:08   #18
Quote:
Utisana, želim ti se zahvaliti na meni sasvim novom podatku o spomenutoj osobi, G.I. Gurdjieff.

Ono što me zapanjilo da je napisao štivo, a potom je preporučio da se ne čita ?!

No, molim Te, reci..Kako se može znati da je svijest skučena ili kako g.Gurdjieff kaže da smo u budnom snu ?

G.je bio posebna licnost

Mogu prepostaviti da je to rekao zato sto je on bio prakticar, mozda je htio reci nek se ljudi ne posvete iskljucivo intelektu vec nek procitano primijenjuju svakodnevno u praksi.

Mene? Mnoga nerazrijesena pitanja na koja mi ni psihologija ni tradicionalna religija nije dala odgovor.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 18:16   #19
Quote:

Sto se svijesti tice, molim te, potrazi u knjizi objasnjenje
Jer je PRECIZAN jezik ( objasnjenje) iznimno bitan za pravilno razumijevanje
A on je to precizno objasnio.
Dodajem, da bi se to razumijelo, treba se i iskusiti
Npr.kako da ti rijecima objasnim izgled purpurne boje ako je nikad nisi dozivio/ vidio.

Pocni ga citati pa ces vidjeti sta se desava.

Vjezbama svjesnosti , svjesnost se budi.
Za pocetak rade se vjezbe svjesnosti tijela.
I samopromatranje.
To je uvijet za izlazak iz mehanicnosti (automatizma/sna)

Evo, za pocetak, pokusaj biti svjesan svoga daha sto je cesce moguce u toku dana.
Od danas pa zauvijek
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 18:37   #20
Ima na forumu o njemu i o uceniku Uspenskom

http://www.forum.hr/showthread.php?t=444580&page=2

Tek sam danas to otkrila
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:43.