Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2017., 13:24   #41
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Zar ne treba naučiti neke ljude doslovno otfikariti iz svog života ?

a osjećajni i emotivni ljudi su zaista takvi i oni bi trebali biti više razumniji, što je izazov za njih, biti ono što nisi...ali nužno je da se stvori stabilnost.
Ne zna se šta je veći problem, oni koji su preosetljivi "da li sam mu sad dovoljno lepo rekla-rekao, da li će se naljutiti, šta ako bla, bla truć, jaaoj, da li sam dobro postupila etc", ili oni koji su preosetljivi na tobožnje stavove (ego) koje su sebi uvrstili u glavu kao da je sveto pismo, a ti stavovi se u principu baziraju "uvek nađi krivca (ja nikad ne grešim), daj svakome ono što smatram da je zaslužio, najpre ću ja za sebe da uzmem šta mislim - ostatak neka oni odaberu posle mene, ja ću da mu pokažem njegovo samo da ga sretnem etc, ect". U ovom polju nema previše mesta za gradnju stabilnosti, jer se najpre treba osloboditi pogrešnog načina mišljenja odnosno nekih suvišnih stvari, a i jedni i drugi su u fazonu "to sam ja, ne mogu ja sad to da menjam, to je moj stav, bla, bla..".
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 19:07   #42
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Ne zna se šta je veći problem, oni koji su preosetljivi "da li sam mu sad dovoljno lepo rekla-rekao, da li će se naljutiti, šta ako bla, bla truć, jaaoj, da li sam dobro postupila etc", ili oni koji su preosetljivi na tobožnje stavove (ego) koje su sebi uvrstili u glavu kao da je sveto pismo, a ti stavovi se u principu baziraju "uvek nađi krivca (ja nikad ne grešim), daj svakome ono što smatram da je zaslužio, najpre ću ja za sebe da uzmem šta mislim - ostatak neka oni odaberu posle mene, ja ću da mu pokažem njegovo samo da ga sretnem etc, ect". U ovom polju nema previše mesta za gradnju stabilnosti, jer se najpre treba osloboditi pogrešnog načina mišljenja odnosno nekih suvišnih stvari, a i jedni i drugi su u fazonu "to sam ja, ne mogu ja sad to da menjam, to je moj stav, bla, bla..".
Da shvaćam oba slučaja.
Zato mudraci valjda i vole biti sami.
Među ljudima neminovno dolazi (ma kako bili samosvejsni ovoga što navodiš) do egoizama. (čak i na internetu ili forumima gdje nemaš skroz uvid u osobu, dakle ta energetska interakcija je sveprisutna)

Priroda je tako htjela da imaš ljude, pasivne i one aktivne, agresivnije..i jedni i drugi mogu crpiti energiju..ima oko toga cijela jedna psihologija, a pretpostavljam da ti je to poznato.

Naravno postavlja se pitanje zašto unatoč svemu ne biti, kršćanin, baš kako Isus kaže..nekako mi to u praksi izgleda ne moguće ali naravno ima takvih ljudi koji mogu utjecati jednim duhovnim mirom na druge.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 19:50   #43
Quote:
Da shvaćam oba slučaja.
Zato mudraci valjda i vole biti sami.
Među ljudima neminovno dolazi (ma kako bili samosvejsni ovoga što navodiš) do egoizama. (čak i na internetu ili forumima gdje nemaš skroz uvid u osobu, dakle ta energetska interakcija je sveprisutna)

Priroda je tako htjela da imaš ljude, pasivne i one aktivne, agresivnije..i jedni i drugi mogu crpiti energiju..ima oko toga cijela jedna psihologija, a pretpostavljam da ti je to poznato.

Naravno postavlja se pitanje zašto unatoč svemu ne biti, kršćanin, baš kako Isus kaže..nekako mi to u praksi izgleda ne moguće ali naravno ima takvih ljudi koji mogu utjecati jednim duhovnim mirom na druge.
Lijepo napisano
jelich is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 21:04   #44
Quote:
jelich kaže: Pogledaj post
Lijepo napisano

osobno nisam ovaj potonji, dakle nisam savršen, po kršćanskim kriterijima.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 16:57   #45
Quote:
Zar ne treba naučiti neke ljude doslovno otfikariti iz svog života ?

a osjećajni i emotivni ljudi su zaista takvi i oni bi trebali biti više razumniji, što je izazov za njih, biti ono što nisi...ali nužno je da se stvori stabilnost.
Pa dobro, eto... Kako se to stvara stabilnost?
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 17:09   #46
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Nije sve u velikoj senzibilnosti, već i u nestabilnosti. Čovek, ma koliko imao urođenu senzibilnost, treba da radi na svojoj stabilnosti i da je razvije - utoliko veća potreba i dužnost.
Pa i ne samo stabilnost.
Može li se postati prodorniji, autoritativniji, utjecajniji?

Može li čovjek, u tom smislu, postati energetski jači?
Možda je nespretno sročen izraz, ali svi znamo na što mislim.

Postoje ljudi kojima je lakše nametnuti se, usmjeravati događanja u svoju korist, sprovesti svoje, čak i vrbovati druge da im to omoguće.

Zašto nekima to ide glatko, a nekima je SF?
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:21.