Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2017., 15:37   #1
Prirodni šamponi

Pozdrav! Zanima me da li znate nekakve prirodne šampone. Vidila sam da u prodaji imaju Biobazini šamponi bez parabena i SLS-a. Čitam da je SLS kancerogen i da ga treba izbjegavati jer se nakuplja u tkivima, ali od njega se pjeni šampon. Dugo koristim afroditine šampone koji su bez parabena, boja i silikona, ali imaju SLS. Koliko znam od silikona se masti kosa i dugo treba da se maknu tj. operu sa kose. Biobazini su šamponi skuplji možda oko 40 kuna, ali neznam da li imaju silikone jer ih pokušavam izbjegavat. I da li se kosa dobro pjeni tj. pere ako nema SLS-a? Hvala.
MimiVd is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 17:36   #2
Sulfati nisu kancerogeni, "samo" isusuju.

Silikonima ne treba dugo da se isperu, samo treba pravilne proizvode odabrati. Kaj se toga tice, ako se koriste umjereno, silikone skidaju i samponi koji ne sadrze sulfate.

Ovisno o samponu, ako su bez sulfata neki se pjene vise ili manje, neki uopce ne. Za Biobazu konkretno ne znam. Moja Lavera se recimo lijepo zapjeni.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 21:28   #3
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Sulfati nisu kancerogeni, "samo" isusuju.

Silikonima ne treba dugo da se isperu, samo treba pravilne proizvode odabrati. Kaj se toga tice, ako se koriste umjereno, silikone skidaju i samponi koji ne sadrze sulfate.

Ovisno o samponu, ako su bez sulfata neki se pjene vise ili manje, neki uopce ne. Za Biobazu konkretno ne znam. Moja Lavera se recimo lijepo zapjeni.
Hvala. A gdje ima kupiti tu Laveru i koliko košta?
MimiVd is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 17:47   #4
Ovo je moj šampon, kupih ga u njemačkom DM-u, ako ga ima u Hrvatskoj, onda u Mülleru, vrijedi pogledati. A Lavera općenito je zastupljena u DM-u i Mülleru, kolko znam. Ona je općenito gledano kao prirodni brend, pretpostavljam da i ostali šamponi imaju jednako dobar sastav.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 19:19   #5
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Ovo je moj šampon, kupih ga u njemačkom DM-u, ako ga ima u Hrvatskoj, onda u Mülleru, vrijedi pogledati. A Lavera općenito je zastupljena u DM-u i Mülleru, kolko znam. Ona je općenito gledano kao prirodni brend, pretpostavljam da i ostali šamponi imaju jednako dobar sastav.
Hvala. U Dm-u ima samo Lavera Basis linija, a za Müller neznam baš ću pogledati. I da pogledala sam sastav tog tvog šampona i nema silikone, ali ima Sodium Coco-Sulfate.

Zadnje uređivanje MimiVd : 29.05.2017. at 19:48.
MimiVd is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 17:08   #6
Ali taj nije stetan. Oni kao losi su Sodium Laureth i Lauryl, i Ammonium Lauryl.
Ovaj je napravljen od kokosa pa se ne smatra losim. Tak nest, nisam se nikad njime bavila pa ne znam tocno.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 17:29   #7
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Ali taj nije stetan. Oni kao losi su Sodium Laureth i Lauryl, i Ammonium Lauryl.
Ovaj je napravljen od kokosa pa se ne smatra losim. Tak nest, nisam se nikad njime bavila pa ne znam tocno.
Hvala, sad znam što ću kupovati!!
MimiVd is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 21:49   #8
ja sam uzela šampon bez sulfata dr. organic. zasad je dobar, jedino mi miris nije nešto posebno.
volim slatkaste mirise najviše, neka preporuka za šampon bez sulfata koji super miriši? i gdje kupiti?
hellagoodgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 12:01   #9
Quote:
hellagoodgirl kaže: Pogledaj post
ja sam uzela šampon bez sulfata dr. organic. zasad je dobar, jedino mi miris nije nešto posebno.
volim slatkaste mirise najviše, neka preporuka za šampon bez sulfata koji super miriši? i gdje kupiti?
Hvala, a koliko dođe taj šampon?
Većina dječjih šampona nemaju sulfate pa probaj neki dječji.
MimiVd is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 13:43   #10
U muelleru cca 70 kn
hellagoodgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:32   #11
Kosa mi je inače suha i perem ju jednom tjedno ali sad sam se preselila i izgleda da je do promjene vode ali strašno mi se počela mastiti.Tri dana i moram je prati jer je masna .
Može preporuka za neki prirodni šampon?
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 10:03   #12
Quote:
hellagoodgirl kaže: Pogledaj post
U muelleru cca 70 kn
Hvala.
MimiVd is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 10:07   #13
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Kosa mi je inače suha i perem ju jednom tjedno ali sad sam se preselila i izgleda da je do promjene vode ali strašno mi se počela mastiti.Tri dana i moram je prati jer je masna .
Može preporuka za neki prirodni šampon?
Probaj prirodne šampone od firme Tinkture.
I meni se masti kosa, zato ja koristim šampone bez silikona jer oni isto maste kosu, a većina ih šampona ima.
MimiVd is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 23:10   #14



Ima li netko iskustva s miješanjem mumya i dječjeg šampona?


Pročitala sam negdje da je dobro za jačanje kose, ali nisam sigurna da li to baš funkcionira...
Ilunora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:43.