Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2017., 13:52   #21
..
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post

Danas je konvencionalno biti neposlušan. Tvoj stav je mainstream.

Prema tome, biti poslušan je danas subverzivno.

U principu mislim da si neprecizan. Kad pomisliš na 'neposlušne' ljude, vjerojatno ti se automatski pojavi asocijacija - slika nekog čovjeka koji se npr. iz moralnih razloga (ili bar autentičnih vlastitih razloga) odupire besmislenim konvencijama (ili nehumanim zapovijedima).

A 'poslušni' te asociraju na stoku bez mozga koja samo sluša nečija naređenja.

Asocijacije su zajebana stvar... mene recimo baš neposlušni asociraju (ne kažem da su svi takvi, nego - kakve su moje asocijacije) na stoku bez mozga čiji neposluh nije ništa više nego bezvezni kapric, čak socijalno uvjetovan - jer, kao što rekoh, *mnogima* su danas neposlušni draži. Prema tome, neki su 'neposlušni' upravo zbog širih socijalnih razloga, što je ovako jedan divan apsurd.
Old 29.09.2017., 09:50   #22
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Zamisli da si pupoljak na grani drveta Drvo je stvoritelj, ti pupoljak. Drvo nije neovisno o tebi, mislim jest na jedan nacin: drvo ce prezivjeti i bez tebe - jednog pupoljka. Grana je postojala prije pupoljka na njoj, ali drvo nije neovisno od pupoljaka, trebaju mu pupoljci da bi opstalo i da bi uopce bilo drvo i nije razdvojeno od njih nego su spojeni fizicki i uzrocno-posljedicno. Da drvo nije imalo u svojoj buducnosti zapisano to da ce iz njega nastati i pupoljci ono ne bi ni bilo drvo. Pupoljak samo treba pogledati unatrag od sebe i spoznati taj uzrocnoposljedicni lanac koji je doveo do njega, na cijem je kraju on tj. ciji je cutting edge (slobodna volja).
Ovo je odlična analogija. Stavio sam je ovdje da se ne izgubi na "Zboru podrugljivaca".

Zadnje uređivanje Jednostavko : 29.09.2017. at 10:31.
Jednostavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 21:11   #23
Kraj povijesti pojavio se i na forumu

znači ovo je kraj.
nema boljeg od ovog .nema se što više raspravljati ..
došli smo do kraja povijesti i fukujama vrijedi i na forumu ...

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post

Istina se ne određuje većim brojem glasova !

Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post

Naravno. Ako ti imaš neki pouzdan način određivanja istinitog zajedničkog dobra, odmah prihvaćam. Budući da nemaš, onda ćemo svaki po svome tamo gdje možemo svaki po svome, a gdje smo osuđeni na zajedništvo tu smo svi podjednake neznalice o općem dobru - ergo, svačiji glas vrijedi jednako.
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Čak ne mislim da je to nužno pitanje jesmo li 'podjednake neznalice'... nego se radi o jednostavnosti rješenja. Svačiji glas 'jednak' - trivijalno je rješenje; čak i oni koji misle da njihov glas vrijedi više (i možda čak imaju i neki 'temelj' za takvo mišljenje) - ne mogu poreći da je to uvjerljivo najjednostavnije rješenje koje će najvjerojatnije biti svima prihvatljivo.
Old Jučer, 18:18   #24
Mozda stoje komentari kako je ovo one-man-egzibicionisticka tema i mozda ju kao takvu treba zatvoriti, ali to nije razlog da se pretvori u jos jednu ustaso-partizansku raspravu, cisti off-topic, ima sasvim dovoljno tema za isto, vjerojatno i previse za ovaj pdf.
Old Jučer, 19:02   #25
Pobrisi onda i ova zadnja dva posta, to tu stoji ko prst u oko. Niti Leteca zbilja misli da je to sto je citirala nesto dobro, a kamoli najbolje, niti je ovo tema gdje bi parsifal trebao braniti se (niti biti napadnut). A takodjer i prethodnih par parsifalovih postova takodjer ne zasluzuje tu biti.

U duhu kontroliranja zloupotrebe teme, mislim da bilo pametno zabraniti bilo kakav vlastiti sadrzaj uz citat, iako ni to nece nista garantirati. Nek ljudi upisu smajlica uz citat i to je to, nikakva tumacenja i objasnjavanja jer u nekim postovima je vise "originalnog" sadrzaja nego citiranog...
addx is online now  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 19:15   #26
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Pobrisi onda i ova zadnja dva posta, to tu stoji ko prst u oko. Niti Leteca zbilja misli da je to sto je citirala nesto dobro, a kamoli najbolje, niti je ovo tema gdje bi parsifal trebao braniti se (niti biti napadnut). A takodjer i prethodnih par parsifalovih postova takodjer ne zasluzuje tu biti.

U duhu kontroliranja zloupotrebe teme, mislim da bilo pametno zabraniti bilo kakav vlastiti sadrzaj uz citat, iako ni to nece nista garantirati. Nek ljudi upisu smajlica uz citat i to je to, nikakva tumacenja i objasnjavanja jer u nekim postovima je vise "originalnog" sadrzaja nego citiranog...
OK, nije losa ideja.

Procistio sam od svih samokvotanja, od nastavaka rasprava na ovoj temi slijedom kvotova (btv, cesto ih i ti pokreces) i citata koji su sa ocitim trolerskim namjerama.

Pa da vidimo kako ce ic;

Dakle

1 - nema kvotanja samog sebe
2 - nema seljenja rasprave na ovu temu (raspravu nastavite na temama odakle su kvotovi preuzeti)
3 - citati za koje je procjenjeno da su radi trolanja, podjebavanja citiranog isl ce isto biti brisani
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:25.