Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2017., 21:00   #321
Izguglao sam, kakvi šašavci. Njih dvojica se nisu uspjeli ništa dogovoriti a osnivali bi cijelu zajednicu gdje bi sve bilo zajedničko i koja bi počivala na dogovoru. Tko zastupa zajedničko vlasništvo najprije bi trebao priložiti neke potvrde da je u dobrim odnosima s ljudima s kojima živi, da pokaže da to funkcionira barem za n=2.
nitko drugi is offline  
Old 23.08.2017., 21:09   #322
Eh, a baš sam pokušao malo zamaskirati, tako da se ne može lako izguglati. No, čini se da to nije baš tako lako. No, hoćeš li onda službeno odgovoriti, ili?
Old 23.08.2017., 21:37   #323
Neću, prepuštam parsifalu.
nitko drugi is offline  
Old 23.08.2017., 21:45   #324
OK.
Old 10.11.2017., 00:09   #325
koji hrvatski filozof kapital vidi kao umjetno biće koje će svojim djelovanjem unaprijediti ljudsko društvo? zalaže se za gobalnu državu.
Old 19.11.2017., 17:50   #326
Film: Indiana Jones III

Indiana Jones Jr. na kraju filma suocen je sa tri izazova.

Pitanja:

1) Koja tri izazova ?

2) Sto ti izazovi simboliziraju ?

3) Sto to radi na forumu "Filozofija" ?

Nema odgovora u citankama.
Nema lizalice autoriteta za tocan odgovor.
Nema fascinacije drustva za leprsavo recitiranje tudjih rijeci.
omen4k is offline  
Old 25.11.2017., 12:19   #327
Konan barbar je zanimljiviji
addx is offline  
Old 26.11.2017., 23:40   #328
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post

Pitanja:

1) Koja tri izazova ?

1)
Božji dah
Božja riječ
Božji put

2) život
fizički
mentalni
duhovni

3) filozofski život
u punom smislu riječi zahtjeva jedinstvo djelovanja fizičkog, mentalnog i duhovnog svijeta čovjeka.

Zadnje uređivanje distanca : 27.11.2017. at 00:27. Reason: kraćenje
distanca is offline  
Old 29.11.2017., 01:08   #329
Quote:
distanca kaže: Pogledaj post
1)
Božji dah
Božja riječ
Božji put
To su nazivi koje koristi pripovjedac (storyteller) u prici koja mora biti: filmicna, poeticna, imaginativna i simbolicka.

Sami nazivi izazova su manje bitni.

Quote:
distanca kaže: Pogledaj post
2) život
fizički
mentalni
duhovni

3) filozofski život
u punom smislu riječi zahtjeva jedinstvo djelovanja fizičkog, mentalnog i duhovnog svijeta čovjeka.
Ima veze s tim. Na dobrom si putu.

Idemo preciznije.
Pomoc: razmatraj kroz kontekst junaka. Mozes i zamisliti sebe na tom mjestu.

Sto mora biti manifestirano u ta tri izazova kod protagonista, Heroja, da bi ih prosao i dosao do "Grala" ?
omen4k is offline  
Old 29.11.2017., 15:13   #330
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post

Pitanja:

1) Koja tri izazova ?

Nema odgovora u citankama.
Nema lizalice autoriteta za tocan odgovor.
Nema fascinacije drustva za leprsavo recitiranje tudjih rijeci.
pravilo broj 8 iz uvodnog posta

Quote:
8. Odgovor treba dokazati nekim linkom ili navesti knjigu i stranicu knjige gdje odgovor piše. (dati izvor)
dakle, sam si sebe diskvalificirao. odgovor mora jednoznacno i konkretno postojati izvan tvoje glavice. a i neka druga pravila si prekrsio..

naravno po ne znam koji put, nisi dozivio temu za ono sto jest, nego kao jos jednu priliku da bi nekom objasnjavao i predavao nesto sto ti toboze mislis da je jako vazno i mudro, a ne shvacas da jedino sto je tu (tebi) vazno jest da *ti* nekom nesto objasnjavas a ovaj te prati kao da mu otkrivas ameriku.

to je ono sto je vazno, a ne sadrzaj tvoje poruke. ti u izrazavanju porices sebe, pises u pasivu i slicno, pa ta poreknuta samovaznoca onda submilira kroz uberpatronizirajuci nacin izrazavanja prema drugom (iz cega se opet moze nazad rekonstruirati koliko je napuhan tvoj ego, bez obzira sto izbjegavas napisati 'ja'). sadrzaj toga sto pricas je uglavnom supalj, jedino sto u pravilu jest *u njemu* je tvoj napuhani ego - pa ti taj sadrzaj koji kanis iznijeti osjetis kao jako punim i vaznim iako nerijetko dobijes komentare da pises isprazne floskule i opskurantizme.

po ne znam koji dokaz za to sto pricam je evo upravo ovo, opet si zabludio i zloupotrijebio temu, jer od svog napuhanog ega nisi u stanju uopce primjetiti poantu teme - koja bi trebala biti zabavni kviz a ne nekakva poduka. cak imas i primjere kako se i sta pita i odgovara, i opet ti nije pomoglo.

prodajes bureke o velikim tajnama svijesti, a ovo sto sam radis (godinama) je nesvijest par excellence.

naravno da te neobrazovani mulac niskog stanja svijesti addx ne smije uputiti malo u psihologiju toga sto radis, jer ovdje ti predajes a drugi slusaju
addx is offline  
Old 30.11.2017., 00:12   #331
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
pravilo broj 8 iz uvodnog posta

dakle, sam si sebe diskvalificirao.
Addx...baci oko u sobu "Addxovi online sparing partneri" i provjeri jesam li tamo.
omen4k is offline  
Old 30.11.2017., 00:26   #332
Ne trebaju nam dva chata

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:04.