Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2017., 10:52   #101
Quote:
Lauren kaže: Pogledaj post
E to, da.
Živim u Zagrebu, u podsljemenskoj zoni ih ima koliko hoćeš. Ili Rijeka npr

Točno, ne stoje doslovno okomito, ali ja imam osjećaj da sam u ležećem položaju i ulovi me panika, jbg.
Ma to nije ništa, nemaj straha Prolazim ga i bicikom u oba smjera A kako ti se čini Šestinski uspon kod crkve? Kad je vlažno tamo zna biti veselo.

Kako ti je podešeno sjedalo? Neki vozači spuste naslon nisko, pa kada auto dođe na nagib onda doslovno leže.

Otiđ koji puta na taj uspon kad nema prometa i stani. Povuci ručnu i primjeni proceduru za kretanje pod ručnom. Vidjeti ćeš da nije ništa i prestati ćeš se bojati i paničariti.
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 00:51   #102
Quote:
Lauren kaže: Pogledaj post
Ovo Aktivan sam vozač 10 godina i vožnja mi je već odavno postala rutina dok ne dođemo do ovog dijela. Dakle, uzbrdice gdje je auto u maltene okomitom položaju. Za razliku od Pigsy ja ne izađem van iz auta (iako mi se to sad čini kao odlična ideja) nego tu istu uzbrdicu prođem, ali upravo sa ovim simptomima-noge mi počnu drhtati, srce lupati, preznojim se cijela, ukratko klasičan napad panike. Zaista me to počelo smetati, evo idući tjedan moram pokupiti auto sa servisa i čeka me upravo takva jedna ruta i muka mi je od same pomisli. Znam da je sve u praksi i ne izbjegavam takve situacije, nikad mi se nije dogodilo da ne mogu krenuti ili da mi auto proklizi natrag, ali dosta mi je više ovog osjećaja i nadam se da postoji neko rješenje..
Možda je do toga što ti je pogled drugačiji. Psihički base.
Kad si na ravnome, sve vidiš, sjediš uspravno, kad si postavljena uzbrdo nemaš taj pogled, a još osjećaš težinu prema dolje, drugačiji uvjeti i otuda strah. Jer nemaš pregled situacije. Osjećaš se kao da nemaš tlo pod nogama i javlja se nesigurnost.
Tu pribrojiš pokret unazad s autom koji mnoge cimne i još više se uspaniče.

Aj zamisli kako je meni bilo.
Vozim ja na svom prvom ispitu, i aj lijevo aj desno i dođemo mi do trenutka da me preusmjeri na uzbrdicu, a ja nikad tokom 35h nisam bio na uzbrdici.
Ja si mislim, a dobro, kad je novi ispit.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:23.