Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2017., 19:24   #21
Quote:
Racchella kaže: Pogledaj post
to i jest problem osoba koje su odrasle uz dominatnog roditelja-
jer ak se "opusti" ima osjećaj da će izgubiti ono za što se tako grčevito drži-
i da će se obitelj koja mu tako važna raspasti;zato i zatvara vrata društvenom životu-umanjujući taj rizik.
Da, ovo baš zvuči kako se i meni čini.

On meni predbacuje što sam uvijek ljubazna i nasmijana sa svima a onda s njim budem hladna i šutljiva. A istu stvar i ja njemu zamjeram. Nije to stalno tako, uhvate nas ovakve krize možda tri-četiri puta godišnje, traje par dana pa prođe. Možda ne bi ni pisala ovdje da me ne peru hormoni A i to nam je problem jer pokušavamo dugo drugo dijete pa ne ide i sve to stvara stres.

Uglavnom, hvala svima na podršci i što ste mi pokazali i neki drugi kut gledanja
broken frame is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 19:41   #22
Quote:
broken frame kaže: Pogledaj post
Da, ovo baš zvuči kako se i meni čini.

On meni predbacuje što sam uvijek ljubazna i nasmijana sa svima a onda s njim budem hladna i šutljiva. A istu stvar i ja njemu zamjeram. Nije to stalno tako, uhvate nas ovakve krize možda tri-četiri puta godišnje, traje par dana pa prođe. Možda ne bi ni pisala ovdje da me ne peru hormoni A i to nam je problem jer pokušavamo dugo drugo dijete pa ne ide i sve to stvara stres.

Uglavnom, hvala svima na podršci i što ste mi pokazali i neki drugi kut gledanja
problem jest što ponesemo uloge koje smo vidjeli kod roditelja
te iz straha da nam se ne desi isto i dalje proživljavamo istu dramu,ali
ako se dobro iskomunicira sa partnericom/partnerom smanjuje se tenzija tog straha i mogu se napraviti pomaci.
prednost foruma i jest što se može dobiti i neki drugi kut gledanja.
zato i postoje(uglavnom).
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 20:24   #23
Quote:
Racchella kaže: Pogledaj post
ne mislim da se radi o traženju kruha preko pogače-nego imaju ozbiljan problem koji se odražava na njihov brak i odnos.
mi smo imali istu takvu dinamiku odnosa samo zamjenjene uloge u odnosu na ovaj par.
moj suprug je postojao sve frustriraniji i nesretniji jer se moj razgovor sa njim najvećim dijelom odnosio na moj posao,skoro pa i da nisam imala druge teme.preopterećenost poslom i stresom se odražava i na njegov sve izražajniji pesimizam kao posljedicu.
partnerica treba inzistirati na zajedničkom vremenu,vremenu odvojenom samo za njih.
suprugu bi svakako pomoglo individualni sport,ako nije društveni tip
(meni osobno je pomogao jogging) ili neki hobby u kojemu uživa.
u svakom slučaju treba uvidjeti da osim posla postoji i drugi život koji prolazi..
Uvodna rečenica mojeg posta je bila sarkastična
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 21:41   #24
Quote:
broken frame kaže: Pogledaj post
Ne mislim ja da je naš brak zakurac, dapače. U većini stvari se slažemo i znamo što onaj drugi misli bez i da se pogledamo. Ne fali požude, seksa i razgovora. Fali malo vedriji pogled na život, malo manje pesimizma, straha od budućnosti i malo više opuštenosti.

On je svjestan sebe ali ne zna kako to promijeniti, kao da ga je strah izaći iz tog oklopa, kao da ga je strah prepustiti se malo životu i uživanju.
LJudi često požele da umjesto kada kupe sladoled od jagode, ližu sladoled od čokolade...jebiga.
No, okus jednog i drugog je specifičan i teško je promijeniti nešto što jest takvo kako jest.
On se mijenjati može samo sam. Iz istoga nemoguće je da ti od njega napraviš čokoladu. Nego pokušaj uživati u jagodi koju si izabrala. Jer ta jagoda sasvim sigurno ima i svoje dobre i loše strane.

Ako si ti vesela, a on mračnjak, onda je valjda dobra kombinacija. On tebe malo spušta, a ti njega ipak malo dižeš.

Ja sam dobila muža koji je kao ti, a ja sam kao tvoj muž. Nikada nisam željela promijeniti svog muža, odnosno,naravno da su me neke stvari užasno smetale i smetaju me i dalje, ali sam shvatila da je to on. I da mogu ili to prihvatiti, ne obazirati se ili se pokušati što manje zamarati ili mogu otići dalje...stvar je samo u realno prihvaćanju onoga što smo dobili.

Što ne znači da sa istim moramo biti zadovoljni cijeli život. Zato i postoji mogućnost izbora. Iza kojeg moramo stojimo mi. Ako nešto odlučimo, onda je to odluka koja može biti i loša, ali jebiga mi smo je odabrali.

Stoga probaj u tom svom mužu naći ono što te njemu nekad davno i privuklo.
Možda upravo taj njegov mračni dio, jer si drugačija. E, sad... sa godinama kada se promijenimo ili zasitimo nečega ili nekoga onda odjednom sve ono što smo nekad davno smatrali dobrim počinje nam smetati.

Mislim da su ljudi danas užasno razmaženi, osim i ako stvarno postoje neke ogromno nesavladive razlike koje obadvoje uništavaju, onda je takav odnos nezdrav i ukoliko se ne može spasiti na ovaj ili onaj način, zdraviji je prekid istoga. Samo naravno to se ne tiče tvog braka, ne mislim da ste tako duboko zagazili u loše, pa eto...potrudi se pronaći ono što je kod njega dobro...i fokusiraj se na to
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 22:15   #25
Da se nadovežem malo na Jelenu - kod parova koji su različiti, oboje se mjenjaju(ili bi bar trebali ). Onaj koji je razigraniji, optimističniji, malo se spušta na zemlju, uči se razmisliti malo prije nego što se upusti u nešto; dok ovaj drugi postane malo opušteniji.
Svi se mi mjenjam, vidljivo ili nevidljivo. Samo moramo naučiti i ne čekati pasivno da neko shvati što je pisac htio reći. Nekad moraš i pokazati šta ta druga strana propušta, a ne samo očekivati da on skuzi. Jednostavno pokazati tu drugu stranu, ne samo opisivati. Previše pretpostavljamo, a premalo pitamo.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 22:16   #26
Jelena1777, Lela, Racchella, Eowyn, pozitivax, ertrinken hvala na savjetima, lijepo ste to sumirale
broken frame is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 22:27   #27
Quote:
broken frame kaže: Pogledaj post
Da, ovo baš zvuči kako se i meni čini.

On meni predbacuje što sam uvijek ljubazna i nasmijana sa svima a onda s njim budem hladna i šutljiva. A istu stvar i ja njemu zamjeram. Nije to stalno tako, uhvate nas ovakve krize možda tri-četiri puta godišnje, traje par dana pa prođe. Možda ne bi ni pisala ovdje da me ne peru hormoni A i to nam je problem jer pokušavamo dugo drugo dijete pa ne ide i sve to stvara stres.

Uglavnom, hvala svima na podršci i što ste mi pokazali i neki drugi kut gledanja
oprosti, stvarno mi nije namjera spustati ti ili te uvrijediti, ali mozda da pokusas razmisliti i vidjeti stvari i iz drugog kuta?
kazes da si namrgodena prema njemu, svadljiva, odbijas mu pruziti njeznosti...
ok, jasno je da imas svoje razloge, no ovdje se radi o odredenoj spirali ponasanja, koja vas oboje vuce samo dublje u jad
da si ti na njegovom, a on na tvom mjestu, bi li ti zeljela s nekim takvim izlaziti van i u drustvo?
bi li zeljela i cinila nesto lijepo??
bi li zeljela da ostanete sami i bez djece?
kaj bi mislila da vidis njega kako je s drugima fin i nasmijan i ljubazan, a kad se okrene tebi, tretira te kao otpadak?
...
ponavljam, nije mi ideja napadati te, samo ponukati da pokusas vidjeti situaciju iz svih kuteva i mozda pokusati uciniti nesto po tom pitanju
a vjerujem da ce smanjena razina stresa utjecati i na lakse dobivanje bebice
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 23:06   #28
Quote:
broken frame kaže: Pogledaj post
Ja priznajem da nisam mazna ni slatkorječiva a znam koliko on voli da ga se mazi, češka, stisne uz njega, često sam svadljiva a sve iz razloga jer me smeta ta njegova nervoza i preopterećenost i umor od posla. On mislil kako ga ja ne shvaćam, shvaćam itekako ali muka mi je od tog umora i frustriranosti a to je jednostavno neizbježno
A jbg.
Onda niš.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 20:13   #29
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
A jbg.
Onda niš.
mislim da ga kao takva i snažno privukla-
stog sa razlogom smo izabrali jagodu,ne čokoladu kao što je lijepo
rekla Jelena777-samo smo malo pozaboravljali zašto.
ne mislim da se radi o razmaženosti-nego naša sigurnost u odnosu nije dosegla
onu točku da si opušteno priznamo zašto baš jagoda- i da smognemo hrabrosti
baš od jagode potražiti arome koje tako željno isčekujemo.
tako da jagoda nije slučajan izbor.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 20:45   #30
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Imaš sve u životu i opet si nezadovoljna jer te muž ne mazi koliko bi ti htjela i smeta te njegov pesimizam? Deset godina ste zajedno i ti bi da on guguće kao da ste tek na početku veze? Daj budi realna.
Mnogi nemaju to što imaš ti, a opet nalaze zadovoljstvo u onome što imaju.
Razmisli malo o tome.
Ima pravo biti nezadovoljna. A opet, cega bi se odrekla/ sto bi napravila za to sto zeli?



~via tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 23:10   #31
Quote:
Racchella kaže: Pogledaj post
mislim da ga kao takva i snažno privukla-
stog sa razlogom smo izabrali jagodu,ne čokoladu kao što je lijepo
rekla Jelena777-samo smo malo pozaboravljali zašto.
ne mislim da se radi o razmaženosti-nego naša sigurnost u odnosu nije dosegla
onu točku da si opušteno priznamo zašto baš jagoda- i da smognemo hrabrosti
baš od jagode potražiti arome koje tako željno isčekujemo.
tako da jagoda nije slučajan izbor.
Ma nekako sam predugo na ovim temama i vidim da se stvari uglavnom vrte oko istih problema.
Nedostatak seksa, nedostatak novca, nedostatak pažnje, nedostatak povjerenja, nedostatak uzbuđenja, nedostatak nedostatka...uglavnom, ljudi su postali previše zahtjevni, a premalo daju.
Život u dvoje se počeo pretvarati u jednu igru u kojoj svi nešto traže, kada dobiju to što su tražili žele još više, pa onda opet ako i to dobiju, nije dovoljno, pa grebu dalje.
Da li je to posljedica ove globalne frustracije među ljudima ili je jednostavno došlo vrijeme u kojem se ljudi više ne fokusiraju na partnerstvo u pravom smislu te riječi, nego stalno očekuju neka čuda...a čuda možda i dožive, samo ih više niti ne prepoznaju, jer smo postali iracionalni, prezahtjevni, teški...
Ne odvajam u tom smislu niti sebe i ja sam samo dio čopora onih koji vječito traže nešto više, kruha iznad pogače, potreba za dramatizacijom, otežavanjem nečega što bi trebalo biti jednostavno, ugodno, toplo, sigurno.
Nestajemo u tim odnosima i kao da u njima i nismo, nego uzaludno čeprkamo dalje, kao da tražimo probleme i tamo gdje ih uopće možda i nema.
I mislim da nije problem u izboru partnera, nego je generalni problem u nama samima, nama koji ne znamo što bi sami sa sobom, a onda naravno ne znamo niti što trebamo, što želimo, pa se tako valjamo godinama u nekim lošim odnosima, koji možda i ne bi bili tako loši, da mi sami nismo loši partneri.

Naravno pri tome isključujem stvarno loše odnose u kojima ima nasilja, uvreda, tučnjave, omalovažavanja i sličnih stvari, ali tamo gdje je voda onako mirna kao da se svim silama trudimo istu uzburkati ne bi li valjda dobili neki problem oko kojeg na kraju napravimo dramu i onda se na kraju čudimo kad je problem nastao?
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 12:10   #32
Quote:
broken frame kaže: Pogledaj post
Ne mislim ja da je naš brak zakurac, dapače. U većini stvari se slažemo i znamo što onaj drugi misli bez i da se pogledamo. Ne fali požude, seksa i razgovora. Fali malo vedriji pogled na život, malo manje pesimizma, straha od budućnosti i malo više opuštenosti.

On je svjestan sebe ali ne zna kako to promijeniti, kao da ga je strah izaći iz tog oklopa, kao da ga je strah prepustiti se malo životu i uživanju.
Čovjek samo realno vidi svijet oko sebe dok ti živiš u oblacima.

Jelena1777 imaš like
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 13:35   #33
Ljudi me oduvijek fasciniraju. (nevezano uz ovu temu)

Fasciniraju me i problemi ljudi koji me fasciniraju, uz onu izlizanu; kako je pojedincu njegov problem, ma kakav on bio - uvijek najveći problem.

Neću niti spominjati onaj najgori, ali tako;

...
čovjek u neimaštini razmišlja o problematici dugova i računa
situiran čovjek o problemima ljubavi
situiran i zaljubljen čovjek o problematici odabira pačje paštete i muškata ili orade i plavca
...

Netko nezaposlen, vjerojatno bi se isčuđavao nad ovom temom, jer ja zaposlen se iščuđavam, no, obzirom na autoričinu hladnoću, ne preostaje mi apsolutno ništa drugo, nego pustiti i dalje da me fasciniraju ljudi.

I da se složim s forumašicom jelenom.
libertarijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 16:04   #34
Pa nije sramota da ti učiniš prvi korak. Ipak ste u braku. Nije ti stranac. Pošalji dijete preko vikenda kod bake, odite sami na neki izlet vikendom, iskoristi produžene vikende da uradite nešto što davno niste ili nešto što ćete po prvi put skupa raditi.
Nije lako biti odrasla osoba s obvezama, koliko god nam se to lako činilo dok smo bili djeca ☺
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 16:37   #35
Quote:
broken frame kaže: Pogledaj post
Ja priznajem da nisam mazna ni slatkorječiva a znam koliko on voli da ga se mazi, češka, stisne uz njega,
Al ovakva si od samih početaka , jel tako? ! A on potpuno drugačiji!

Quote:
broken frame kaže: Pogledaj post
često sam svadljiva a sve iz razloga jer me smeta ta njegova nervoza i preopterećenost i umor od posla. On mislil kako ga ja ne shvaćam, shvaćam itekako ali muka mi je od tog umora i frustriranosti a to je jednostavno neizbježno
A ovo je došlo s vremenom ; s vremenom kada više ne možemo glumiti, onda postanemo to što jesmo.


" Jer mi smo svijeta dva, tako različita...... "


Olakotno je da ste finanicijski zbrinuti te da uživaš komociju koja se nudi.

Moguće da neće potrajati tako još dugo jer ćeš ti biti sve nezadovoljnija; njime. Bila si to i od početka, no rijetko tko želi poslušati svoju nutrinu.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 17:33   #36
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Imaš sve u životu i opet si nezadovoljna jer te muž ne mazi koliko bi ti htjela i smeta te njegov pesimizam? Deset godina ste zajedno i ti bi da on guguće kao da ste tek na početku veze? Daj budi realna.
Mnogi nemaju to što imaš ti, a opet nalaze zadovoljstvo u onome što imaju.
Razmisli malo o tome.
Mi smo i vise od ovoga zajedno, pa i dalje gugucemo, mazimo se, setamo, stalno idemo negde.
Moj muz nema posao koji ga frustrira, ali ne mora ni njen imati, moze da predje na manje odgovrno mesto.

I sta znaci-imas sve? Ima novac i zdravlje, to ipak nije sve. Nema zajednicke trenutke sa muzem, van kuce. Nije se udala da bi svuda isla sama i da bi on non-stop bio nadrndan!
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 18:03   #37
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post

Što bi rekli na Peščaniku, ako vam je dobro onda ništa.
Ovo je tako dobra recenica, uvek se najezim kada je cujem na radiju, tj,. kada bih je cula, vise ga nema kod nas...A jeste li i vi imali Pescanik, kada ga vec spominjes :-)? Nisam znala da je bio u vise drzava. Super emisija bese!!
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 19:19   #38
Quote:
broken frame kaže: Pogledaj post
...pokušavamo dugo drugo dijete pa ne ide i sve to stvara stres.


Ovakve su mi rečenice uvijek omiljene od forumaša koji se žale na svoj brak. Da, baš vam to stvara stres, to je srž problema (sarkazam).
Doreen Mana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 13:57   #39
Quote:
broken frame kaže: Pogledaj post
Da, ovo baš zvuči kako se i meni čini.

On meni predbacuje što sam uvijek ljubazna i nasmijana sa svima a onda s njim budem hladna i šutljiva. A istu stvar i ja njemu zamjeram. Nije to stalno tako, uhvate nas ovakve krize možda tri-četiri puta godišnje, traje par dana pa prođe. Možda ne bi ni pisala ovdje da me ne peru hormoni A i to nam je problem jer pokušavamo dugo drugo dijete pa ne ide i sve to stvara stres.

Uglavnom, hvala svima na podršci i što ste mi pokazali i neki drugi kut gledanja
Čekaj malo, udaljili ste se i nemate vremena jedno za drugo ni sada, a vi radite na drugom djetetu?
Zašto? Jel misliš da će se sa drugim djetetom neko čudo dogoditi?
Imate već dijete, znate što znači imati bebu...pa udaljit ćete se još više, u najgorem slučaju, raspast ćete se.
Nije sad da tvrdim da djeca uništavaju brakove, daleko od toga...ali klimav odnos beba teško da će popraviti.
Umjesto da radite na djetetu, možda da poradite na svom odnosu prvo?
__________________
I can't go on.
I'll go on.
WednesdayAddams is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 15:53   #40
Quote:
broken frame kaže: Pogledaj post
...jer me smeta ta njegova nervoza i preopterećenost i umor od posla. On mislil kako ga ja ne shvaćam, shvaćam itekako ali muka mi je od tog umora i frustriranosti a to je jednostavno neizbježno
Jes, moja zaručnica je nakon 5 godina veze to riješila tako da se zaljubila u drugoga. Samo što ona dovršava studij prava još pa nije ni isprobala kako je to imati radni tjedan od 40+ sati i to u krvavom Zagrebu s njegovim tramvajima, busevima i nadasve prekrasnim ljudima, a onda se meni spotakne `da me nikad nema`, ili
što ne provedem svaku sekundu večeri s njom.

Iskreno pola sata do sat bi proveo uz komp i neku igru iz navike dok je ona više učila, opuštalo me. Ona je imala cijeli bogovetni dan za sebe.

Mimo toga, vikende smo bili stalno skupa, nisam izlazio, niti se družio sa svojim prijateljima, skoro pa ništa. I opet...

Ironija je da mi je motivacija u poslu bila da bi mogao isfinancirati naš zajednički život. Znači nas oboje na mojem prihodu. I to da, danas-sutra i ona počne raditi pa da počnemo obitelj planirati, svadbu i sve ostalo.
__________________
"Ave Caesar, morituri te salutant"
Magnus_The_Red is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:39.