Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2017., 07:30   #61
mda, promijeniti posao, nista lakse, sve za ljubav

mogao bi od sljedeceg tjedna biti... neurokirurg
ne, cekaj, oni isto rade svakako
mogao bi biti... pravnik, ili referent na opcini

eto, rijeseno, sad jos samo neka netko njemu javi
ne voli valjda konobarenje toliko da bi odbio
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 08:08   #62
slažem se, ne možeš nikoga mijenjati, možeš nažalost samo odlučiti pokušati s nekim tko će više odgovarati tvom životnom stilu

ako ne provodite uopće vrijeme zajedno, dogodit će se da ćeš s vremenom zaljubiti u drugog jer ćeš od svog sadašnjeg partnera ionako biti udaljena
ne nužno, ali je jedan od mogućih scenarija
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 09:23   #63
Moguće je promijeniti posao, evo poznanik nakon 15 godina konobarenja postao poštar. Razlika između njega i autoričinog konobara je ta što je on godinama i tražio drugi posao, ne samo pričao o tome.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 12:52   #64
Quote:
kamykamy kaže: Pogledaj post
Da sam ja na njegovom mjestu i da vidim nezadovoljstvo kod drugog partnera, promijenila bi posao, navike, boju kosu, način života općenito ako mi je stvarno stalo do te osobe, promijenila bi sve u granicama normale i da pritom me izgubim sebe kao osobu. Nitko ne spominje otkaz već to da se trgne i pokuša napraviti promjenu neku, mislim da to svi zaslužujemo zar ne? to je bit ljubavi
Ja bih na tvom mjestu otišla. Očito niste kompatibilni i fer bi bilo dečku dati priliku da nađe nekoga tko neće cmoljiti zato što on eto radi. Inače, tragom tvog razmišljanja, da je tebi stalo do njega, razmišljala bi kako što bolje iskoristiti vrijeme s njim.

Tebi zapravo treba partner za po doma, ali i za naslikavanje. On očito nije taj.

Poslano sa mog 7048X koristeći Tapatalk
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 12:54   #65
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Pa ta cura je upravo i pokazala toleranciju ,razumijevanje i bezuvjetnu ljubav
Ona je spremna sve promijeniti na SEBI za osobu koju voli

Evo :
"Da sam ja na njegovom mjestu i da vidim nezadovoljstvo kod drugog partnera, promijenila bi posao, navike, boju kosu, način života općenito ako mi je stvarno stalo do te osobe, promijenila bi sve u granicama normale i da pritom me izgubim sebe kao osobu. Nitko ne spominje otkaz već to da se trgne i pokuša napraviti promjenu neku, mislim da to svi zaslužujemo zar ne? to je bit ljubavi"


Na čemu si ti ?
Pa što onda ne promijeni stav i prihvati ga kakav je? Jebeš promjenu boje kose...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 14:27   #66
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ja bih na tvom mjestu otišla. Očito niste kompatibilni i fer bi bilo dečku dati priliku da nađe nekoga tko neće cmoljiti zato što on eto radi. Inače, tragom tvog razmišljanja, da je tebi stalo do njega, razmišljala bi kako što bolje iskoristiti vrijeme s njim.

Tebi zapravo treba partner za po doma, ali i za naslikavanje. On očito nije taj.

Poslano sa mog 7048X koristeći Tapatalk



Slažem se sa napisanim.

Zna sa kim je u vezi već godinu dana, zna kakav posao radi, zna da vikendima nije doma ali eto vječna ženska preokupacija : muškarca ne treba prihvatiti nego ga potpuno promijeniti da nama paše i da se sa njim možemo naslikavati po kafićima i među frendovima.
On treba proimijeniti cijeli svoj život da bih ga ja prihvatila i voljela.
Nek ostavi taj gadan konobarski posao jer curi je to glup posao a njen dečko treba raditi nešto što ne voli... samo da bi je usrećio.
Evo odmah kako ona kraljica želi.
Samo potpuno drugačiji i sa poslom u kancelariji može biti voljen od kraljice.
Čudim se kako joj nije dao šut kartu ako ga već duže pila sa svojim glupim idejama kako bi njegov život trebao izgledati.
Ni manje ni više... nego treba promijeniti zanimanje koje voli ? Neka bude mehaničar, skladištar, mesar...jer ona to zaslužuje.
Bome bi bio bedast.

Joj kako bi moj život bio savršen i sretan kada bi svi oko mene živjeli kako ja želim da žive, promijenili se u ono što meni odgovara, mislili kako ja želim da misle i radili što ja želim da rade.




Ne paše ti dečko... ostavi ga.
Nađi dečka čiji ti posao i radno vrijeme odgovaraju.

Zadnje uređivanje pozitivax : 17.08.2017. at 14:50.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 14:33   #67
Quote:
kamykamy kaže: Pogledaj post
Da sam ja na njegovom mjestu i da vidim nezadovoljstvo kod drugog partnera, promijenila bi posao, navike, boju kosu, način života općenito ako mi je stvarno stalo do te osobe, promijenila bi sve u granicama normale i da pritom me izgubim sebe kao osobu. Nitko ne spominje otkaz već to da se trgne i pokuša napraviti promjenu neku, mislim da to svi zaslužujemo zar ne? to je bit ljubavi
Tvoj decko nista ne mijenja usprkos vasim razgovorima jer mu pase tocno tako kako je. Radi i petkom i svetkom, i onda dodje curi doma na klopu i spavanac. Pa divota mu je!
Zapravo, ne shvaca ozbiljno ista od tih vasih prica jer ni ti nista ne poduzimas. Zalis se, a opet ostajes s njim u nepromijenjenoj situaciji. Pa onda poduzmi nesto. Sokiraj ga. Jedan zesci prijedlog: odseli!
zbunjolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 17:59   #68
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Nek ostavi taj gadan konobarski posao jer curi je to glup posao a njen dečko treba raditi nešto što ne voli... samo da bi je usrećio.
nemoj zaboraviti da joj je to pocelo smetati kada je ona prestala raditi takve poslove.

ako joj treba breakup line, evo preporucam klisej - nadrasla sam te i imamo drugacije interese
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 18:38   #69
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post

Mi nismo bili zajedno, mi nismo bili par, nismo dijelili život. A valjda to želiš od osobe koja se zove PARTNER? Osoba koju viđaš manje od tete u pekari se ne bi smjela zvati partnerom.


to je bit, da

@autorice, koliko sati radi dnevno, radi li u smjenama, daj to malo preciznije opiši
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 08:11   #70
Po nekim upisima ovdje ispada da ljudi koji puno rade ili imaju sjebano radno vrijeme nisu sposobni/dovoljno dobri za vezu.

Pitam se kako su onda tek opstali toliki brakovi kod kojih je jedan partner radio u inozemstvu. I nije da je baš kod svih bila samo lova u pitanju. Valjda su neki ljudi zreliji za život.

I pri tom ne mislim da netko nema pravo tražiti partnera koji će mu biti uz nogu cijelo vrijeme. Ali onda nek si nađe takvog, a ne čistu suprotnost. Pa onda cmolji i hoće ga eto jelte zbog ljubavi promijeniti.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 08:22   #71
Ne zna svatko prvog dana prve veze kakvog partnera želi (da ne kažem ne zna nitko) i nema svatko iste prioritete na drugoj godini faksa i nakon prve godine staža. Prejadno i besmisleno napadanje cure jer se promijenila ona i skupa s njom njeni prioriteti i jer, zamisli, nije lako ostaviti osobu koju voliš iako vidiš da možda ipak niste jedno za drugo.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 08:38   #72
Istinska veza je moguća isključivo između slobodnih ljudi. Korijen svih problema je nepoznavanje tko si.

Upitaj se kako postati slobodna. Upitaj se "tko sam ja?".
Zajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 08:59   #73
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Ne zna svatko prvog dana prve veze kakvog partnera želi (da ne kažem ne zna nitko) i nema svatko iste prioritete na drugoj godini faksa i nakon prve godine staža. Prejadno i besmisleno napadanje cure jer se promijenila ona i skupa s njom njeni prioriteti i jer, zamisli, nije lako ostaviti osobu koju voliš iako vidiš da možda ipak niste jedno za drugo.
Nitko nju ne napada zato što želi nešto drugo. Nego zato što bahato od njega očekuje da se promijeni kako njoj paše, ali osim deklarativno ona se ne bi promijenila (ili bi, o velike žrtve, promijenila boju kose).

Bio joj je dobar. Sad više nije. Nek produži dalje i točka. Treba li imati razumijevanja za to što bi ona bila j....., a da joj ne uđe? Ne bi "izgubila" dečka (bar dok ne nađe zamjenu), ali će pljucati po njemu kako je ovakav ili onakav.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 09:14   #74
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Nitko nju ne napada zato što želi nešto drugo. Nego zato što bahato od njega očekuje da se promijeni kako njoj paše, ali osim deklarativno ona se ne bi promijenila (ili bi, o velike žrtve, promijenila boju kose).

Bio joj je dobar. Sad više nije. Nek produži dalje i točka. Treba li imati razumijevanja za to što bi ona bila j....., a da joj ne uđe? Ne bi "izgubila" dečka (bar dok ne nađe zamjenu), ali će pljucati po njemu kako je ovakav ili onakav.
Nisam vidjela da ga igdje pljuca. Vidjela sam da je on njoj rekao da će promijeniti posao, a da se to ne događa. Ne znam zašto bi se ona mijenjala ako nitko to od nje ne traži, da izmisli neku promijenu tek toliko da budu kvit?

Slažem se da treba produžiti dalje, ali ajmo se ne praviti da je to odluka koja se donosi lako nakon 5 godina veze i valjda ima pravo na razdoblje u kojem će ju propitkivati.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 09:18   #75
A promijeniti posao je u ovoj državi pičkin dim? I da, meni to cendranje kako bi on da nju voooooli promijenio sve zvuči kao preventivno pljucanje - ako te ostavim, ti ćeš biti kriv.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 09:20   #76
ne ako, kad
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 09:38   #77
Ne prije nego što nađe drugog.

Samo da onda iduće godine ne dobijemo temu "dragi mi se cijelo vrijeme potepa pod nogama, hoću malo slobode". 😀
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 09:39   #78
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A promijeniti posao je u ovoj državi pičkin dim? I da, meni to cendranje kako bi on da nju voooooli promijenio sve zvuči kao preventivno pljucanje - ako te ostavim, ti ćeš biti kriv.

Poslano sa mog 7048X koristeći Tapatalk
Pa ako se nikad nisi javio na niti jedan oglas, ne da nije pičkin dim, nego je nemoguće. (Ne znam je li se on ili nije javio, ali po autoričinoj izjavi da govori kako neće biti tako zauvijek, a ništa konkretno ne poduzima, rekla bih da nije.)

Meni to "cendranje" zvuči kao naivni romantični ideali o ljubavi i vezama koji će se, predosjećam, vrlo brzo rasplinuti.

Curi je ovo vjerojatno prva ozbiljna veza, upravo je naučila kakva veza joj treba da bude zadovoljna i polako shvaća da to s ovim partnerom vjerojatno neće dobiti. Nije zbog toga ni razmažena ni glupa, niti pljuje po dečku nit išta, a to što želi provoditi godišnji s partnerom što je najnormalnija stvar na svijetu je predstavljeno kao da zapravo želi naslikavanje po kafićima za fejs i da joj lik bude uz nogu ko pas.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 09:45   #79
javljao sam se i ja svojevremeno na stotine oglasa
pa sam bio sretan i kad sam od njih mozda desetak dobio odgovor: odjebi
drago mi je da je danas situacija puno bolja i da ima poslova na biranje
autorica sad samo treba decku tocno definirati kakav posao da si nade, da imaju uskladeno radno vrijeme, mozda i put do posla i doma i da joj ne bude umoran kad joj se klitic digne, te naravno i primjerenu placu zeljenom standardu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 09:48   #80
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
javljao sam se i ja svojevremeno na stotine oglasa
pa sam bio sretan i kad sam od njih mozda desetak dobio odgovor: odjebi
drago mi je da je danas situacija puno bolja i da ima poslova na biranje
autorica sad samo treba decku tocno definirati kakav posao da si nade, da imaju uskladeno radno vrijeme, mozda i put do posla i doma i da joj ne bude umoran kad joj se klitic digne, te naravno i primjerenu placu zeljenom standardu
Uf, kako duhovita ironija.
Misliš li da bi bilo fer od dečka javiti svojoj curi da mu se ne traži drugi posao, umjesto tješenja: "Bit će, bit će", a bit će kad na vrbi rodi grožđe?
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:37.