Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2017., 09:13   #141
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Aha, i sve ostalo nepoznate i moćne sile svemira. Nevezane za išta realno. Podjednako živjeći u buretu ili jarku uz cestu. Ima toga dosta u bajkama braće Grimm.
Potpuna je blasfemija brkati ljubav s potrebom trpljanja ičijih nearzumnih, zločestih, glupavih, zlonamjernih i svih sličnih idiotarija. Pa makar bile pokretane i običnom lijenošću, indiferentnošću, ili prirođenom glupošću.
Što tebi znači ljubav?
zoroasterix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:19   #142
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Aha, i sve ostalo nepoznate i moćne sile svemira. Nevezane za išta realno. Podjednako živjeći u buretu ili jarku uz cestu. Ima toga dosta u bajkama braće Grimm.
Potpuna je blasfemija brkati ljubav s potrebom trpljanja ičijih nearzumnih, zločestih, glupavih, zlonamjernih i svih sličnih idiotarija. Pa makar bile pokretane i običnom lijenošću, indiferentnošću, ili prirođenom glupošću.
Da, žao mi je što imaš takav stav, ne poznaješ život ali dobro stojiš u iluziji.
Ljubav Violeta, ljubav...sve ostalo je patnja ove ili one vrste, čista ili omotana u ružičast papir.
Tebi želim svu sreću.
I obavezno pogledaj ovo, odvoji 30 minuta svakako:
https://youtu.be/pbdp5fxMzEE
Zajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:26   #143
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
A što je tu čudno? Ima pravo biti nezadovoljna dok je nezadovoljna! Na koje sve načine se partner može uklopiti, ili ne uklopiti, u nečiji sretan život je posve osobno, ali bez sumnje realno pravo. Možemo filozofirati zašto je njega izabrala, zašto nije pažljivije razgledala i vagala, bilo što u tom smislu, i to je OK. Ali svejedno ne mijenja činjenicu da je posve besmisleno voditi nesretan život i usput neminovno njime još trovati i živote ostalih bliskih.
Naime netočno je da valjda po nekom višljem pravu moramo pogreške plaćati doživotno. To je kao da skriviš saobraćajku, pa se podrazumijeva da poslije hodaš samo pješice. Zašto? Ljudi uče, mijenjaju se, prilagođuju.
Iskren pokušaj i želja nekoga da riješi nekakav problem tipa vrste posla, radnog vremena i slično, pa tako pridonese zadovoljstvu u vezi, sasvim će sigurno kroz razumno vrijeme dati rezultat.
Napisala sam već za sebe, zoran primjer. Da pokušavam, želim, neku posebnu karijeru, poput mog muža, viđali bismo se u prolazu koji sat, ili i ne svaki dan. Odnosno, bar ja tako vjerujem, ne bi se dešavale mnoge situcije koje nas zbližuju, u kojima uživamo. Što bi nas tada povezivalo? Duh sveti? Sumnjam. Nego bi nakon tek nekoliko godina veze naš brak bio na skliskoj nizbrdici i s posve nepredvidivim raspletom.
Ljudi gladni i željni čega sve već ne su jako skloni kojekakvim eskapadama da zadovolje potrebe. Siti mnogo, mnogo, manje. Bez obzira na sve moguće parole i pozive na višnje sile.
a cemu se ti cudis?
mislio sam da sam prilicno jasno napsiao da ako je nezadovoljna neka to ona rjesava
moze postati zadovoljna, moze trpiti, moze prekinuti vezu....
kombinacija svega...
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:33   #144
Quote:
zoroasterix kaže: Pogledaj post
Što tebi znači ljubav?
Sreća i zadovoljstvo s činjenicom da uživam s nekim, smijem se, blebećem, ili samo šutim u njegovoj blizini i makar sam pretežno sretna s tom činjenicom svako božje jutro kada otvorim oči. Želja, živa i iskrena da baš tako i ostane. Mir sa svim okolnostima u svezi toga u kojima protiče moj žovot.
Znaš onaj osjećaj kada se zavališ u fotelju nakon izvrsnog obroka i baš ništa ti više ne nedostaje? Kao da lebdiš na nekom posebno lijepom mjestu. Eto, takav osjećaj želim i trebam svako veče kada legnem i zatvorim oči!!! I svaki sat dok sam budna i misli mi slučajno ili namjerno dotaknu njega i nas makar ovlaš.
A sve to, koliko god ti možda nije osobito romantično, uvjerena sam, nije moguće ako sam gladna, jako zabrinuta, u egzistencijalnim dilemama, sama, nezadovoljena, tužna, uvrijeđena i tako dalje.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:37   #145
A što ćemo s onim vezama u kojima su partneri puni zajedničkih trenutaka i zbližavanja, pa na kraju dopizde jedno drugom jer se počnu osjećati doslovno ugušenima? Pa onda opet udri kuknjavu po forumu...

Što se dogodilo s onim: ako ti ne paše, široko ti polje? U čemu je užitak traženja od partnera da se promijeni, od zadovoljnog napraviti relativno ili posve nezadovoljnog čovjeka i onda ga još na kraju optužiti da je kriv za sve?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:37   #146
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
a cemu se ti cudis?
mislio sam da sam prilicno jasno napsiao da ako je nezadovoljna neka to ona rjesava
moze postati zadovoljna, moze trpiti, moze prekinuti vezu....
kombinacija svega...
opet ce ona biti nezadovoljna i odluciti da on ipak nije za nju
i opet cete vi neke joj povladivati i kokodakati kako ima pravo, jer on nije ambiciozan i jer si ne moze priustiti uzdrzavati obitelj
Ovo mi je zazvučalo kao osuda njezina prava da traži sve što joj treba. I pozivanje na obvezu da je s brakom obvezno prihvatila sve moguće što njemu padne ikada na pamet. Ili ne padne.
Možda sam stekla pogrešan dojam
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:48   #147
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A što ćemo s onim vezama u kojima su partneri puni zajedničkih trenutaka i zbližavanja, pa na kraju dopizde jedno drugom jer se počnu osjećati doslovno ugušenima? Pa onda opet udri kuknjavu po forumu...

Što se dogodilo s onim: ako ti ne paše, široko ti polje? U čemu je užitak traženja od partnera da se promijeni, od zadovoljnog napraviti relativno ili posve nezadovoljnog čovjeka i onda ga još na kraju optužiti da je kriv za sve?
Tko ti je slagao da je išta u životu uklesano u kamen? Što nije argument za neuživanje dok je god moguće. Budućnost, hja, ta rasprava je za vidovite.
U svemu ima mjere, mora biti, tako i u prilagodbi zajedničkom životu. Bingo je situacija gdje se sve poklopi samo od sebe, do sitnica, dakle posve je irelevantna varijanta zbog rijetkosti.
U stvarnosti se poklopi nekoliko važnih aspekata, a ostalo partneri prilagode, adaptiraju se, da, sasvim sigurno se oboje i promijene. Makar u dijelovima koji im osobno nisu pretjerano važni, ili su im manje važni od dobitka.
Nekada sam već napisala, ručam od kada sam s njim oko 17 h, mada čitav život nisam, a jer je jedino tako moguće. Mnoge drage aktivnosti sam prebacila na vikend, godišnji i moguće dane, jer samo tada možemo zajedno. Da nisam trepnula sam se odrekla napredovanja u poslu i puno veće plaće. Sve meni ne jako važno, ali ipak drago i ono na što sam navikla, ili do njega držala važnim, sam podredila nama. Jer mi to čini veće zadovoljstvo i čini me sretnijom nego kada sam bila sama i mogla doslovno što i kada poželim. To je jednostavna jednađba i važan je samo rezultat, ne principi. Bar meni.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:48   #148
Pa posal je jako bitan u vezi. Ak nekome smeta kaj delaš ne kužim kaj uopće imaš bit s tom osobom u vezi? Pa nema tu ljubavi više.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:49   #149
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A što ćemo s onim vezama u kojima su partneri puni zajedničkih trenutaka i zbližavanja, pa na kraju dopizde jedno drugom jer se počnu osjećati doslovno ugušenima? Pa onda opet udri kuknjavu po forumu...

Što se dogodilo s onim: ako ti ne paše, široko ti polje? U čemu je užitak traženja od partnera da se promijeni, od zadovoljnog napraviti relativno ili posve nezadovoljnog čovjeka i onda ga još na kraju optužiti da je kriv za sve?
mislim da uvijek postoji srednji put, tako kaže Buda i ja se toga držim
ne biti ovisan jedno o drugom nego zaista se prožimati, uživati u zajedničkim trenucima
naravno, život nije bajka i realnost nas sve stigne pa tako posao, djeca, bolesna mama lagano kradu naše dragocjeno zajedničko vrijeme, ali poanta je izgraditi vezu dovoljno snažnu da to sve podnese
a veze se grade u početku, kada nema ni kredita ni djece ni bolesne mame
mislim da svatko treba zastati, pročistiti misli i zapitati se što stvarno želi od života jer današnji čovjek nije skoncentiran i ne zna uopće što želi
zato i imamo toliko impulzivnih ljudi, šopingoholičara i tome slično
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:50   #150
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Ovo mi je zazvučalo kao osuda njezina prava da traži sve što joj treba. I pozivanje na obvezu da je s brakom obvezno prihvatila sve moguće što njemu padne ikada na pamet. Ili ne padne.
Možda sam stekla pogrešan dojam
Njoj nitko ne odriče pravo da bude nezadovoljna. Odriče joj se pravo da od njega traži/očekuje/smatra ga obaveznim da se mijenja. I to baš u segmentu u kojem samo ljudi bez veze sa stvarnošću mogu misliti da je promjena onako - pucneš prstima i eto ga.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:53   #151
hvala shtefy
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:54   #152
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Njoj nitko ne odriče pravo da bude nezadovoljna. Odriče joj se pravo da od njega traži/očekuje/smatra ga obaveznim da se mijenja. I to baš u segmentu u kojem samo ljudi bez veze sa stvarnošću mogu misliti da je promjena onako - pucneš prstima i eto ga.
Pa nek ona traži kaj hoće od njega. Sad je na njemu da se zahvali dotičnoj dami na dosadašnjem suživotu ako ne želi promjeniti posel.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 10:09   #153
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Njoj nitko ne odriče pravo da bude nezadovoljna. Odriče joj se pravo da od njega traži/očekuje/smatra ga obaveznim da se mijenja. I to baš u segmentu u kojem samo ljudi bez veze sa stvarnošću mogu misliti da je promjena onako - pucneš prstima i eto ga.
Odrasli ljudi dobro znaju da je malo toga značajnog u životu "pucneš prstima" i gotovo. Ali između toga i nemogućeg, neostvarivog, a pogotovo uz valjan motiv, je ipak ogroman razmak. Posebno ne bih baš rekla da je zamijeniti konobarski posao nekim drugim, tako nemoguća misija, svemirskih razmjera. Više posve obična lijenost i nezainteresiranost.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 10:10   #154
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pa nek ona traži kaj hoće od njega. Sad je na njemu da se zahvali dotičnoj dami na dosadašnjem suživotu ako ne želi promjeniti posel.
Vrlo jednostavno i sasvim stvarno, da!
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 10:14   #155
ako ga baš toliko voli, toliko je željna njegovog društva i toliko je zabrinuta za njegovo zdravlje, neka mu prepusti kućanske poslove i uplaćuje mu mirovinsko.

sad, moguće je da sam sanjao, ali zakleo bih se da sam još nedavno u drugoj temi čitao pozitivne reakcije na jedan takav primjer, a nikako da ga netko predloži u ovoj situaciji
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 10:20   #156
Quote:
seskal kaže: Pogledaj post
ako ga baš toliko voli, toliko je željna njegovog društva i toliko je zabrinuta za njegovo zdravlje, neka mu prepusti kućanske poslove i uplaćuje mu mirovinsko.

sad, moguće je da sam sanjao, ali zakleo bih se da sam još nedavno u drugoj temi čitao pozitivne reakcije na jedan takav primjer, a nikako da ga netko predloži u ovoj situaciji

pa ideja je odlična zapravo, ali sumnjam da bi on na to pristao
znaš kakvi su hrvatski mužjaci
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 10:27   #157
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post

pa ideja je odlična zapravo, ali sumnjam da bi on na to pristao
znaš kakvi su hrvatski mužjaci
ipak su leđa i dugoročno zdravlje u pitanju, a samim time i karijera, tako da vjerujem da bi pristao na mali odmor.

na ženi je da svojom "žrtvom" pokaže koliko ga voli, žrtvom pod navodnike jer ga očito toliko voli da zapravo jedva čeka da joj se predloži nešto takvo

poslat ću joj pm s tim prijedlogom da joj slučajno ne promakne.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 10:46   #158
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
hvala shtefy
Nema na čemu.

Vidiš da ni vrag nije uvijek tako crn...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 10:47   #159
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pa nek ona traži kaj hoće od njega. Sad je na njemu da se zahvali dotičnoj dami na dosadašnjem suživotu ako ne želi promjeniti posel.
To stoji.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 10:52   #160
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Odrasli ljudi dobro znaju da je malo toga značajnog u životu "pucneš prstima" i gotovo. Ali između toga i nemogućeg, neostvarivog, a pogotovo uz valjan motiv, je ipak ogroman razmak. Posebno ne bih baš rekla da je zamijeniti konobarski posao nekim drugim, tako nemoguća misija, svemirskih razmjera. Više posve obična lijenost i nezainteresiranost.
On je lijen zato što radi. Ona je tuđom krivicom nesretna jer nije sve po njenom.

To da je promijeniti posao i struku pičkin dim probaj objasniti svim onim tisućama koje su trbuhom za kruhom otišle preko grane u bijeli svijet.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:04.