Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2017., 10:58   #1
Trudnice/majke i njihova zakonska prava- 2. dio

link na staru temu.

Pozdrav,
neznam jel već bila ovo pitanje:
za drugih 6 mjeseci roditeljskog dopusta, ako idem raditi i prijavljena sam na pola plače, koliko porodiljnog dobijem?
ako prođe novi zakon trebala bih dobivati 4.000,00, ali opet čuča sam priče da ako idem raditi na pola radnog vremena da onda porodiljni dobijem iznos zakonski najmanje moguće naknade koja bi bila sad 1660, tj. 2300 ako prođe zakon.

jel ima možda netko točnu informaciju

hvala

Zadnje uređivanje gargamišamel : 21.06.2017. at 14:22.
Kikica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 13:43   #2
kikica, dobijes ovu zakonski najmanju naknadu, do sad je to bilo 1663kn za pola radnog vremena, jako dugo sam koristila to pravo ( do unazad par mj, oba porodiljna sam tako iskoristila max)
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 12:38   #3
evo mene opet sa pitanjem, ako netko zna.
da li bonus na koji su plaćeni svi doprinosi ulazi u prosjek za porodiljni?
znači, bonus je zasebno došao ali svei doprinusi kao za plaću su plaćeni na njega

hvala
Old 06.07.2017., 13:59   #4
I ja imam slično pitanje. Ulazi li regres u prosjek za porodiljni? Nekako mislim da ne, a nadam se suprotnom.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 16:22   #5
Za regres bi rekla da ne jer je do 2500 kn neoporezivo, ali ako ima neka pravnica bili bi jako zahvalni :-)
Old 29.07.2017., 14:06   #6
Just wondering... kaj se nije od 01.07. trebala povećati minimalna roditeljska naknada?
Old 12.09.2017., 09:16   #7
I u firmi imamo 13. Placu u 6.mj na koju se placaju svi porezi i doprinosi i to ne ulazi u prosjek za naknadu na porodiljnom.
Navodno su nasi pravnici slali upit Hzzo zastone ali oni jednostavno kazu da to ne moze i gotovo. Mada nam je to u ugovoru o radu i spada pod redovna primanja.
ancy_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 00:52   #8
Quote:
vedrana84 kaže: Pogledaj post
kikica, dobijes ovu zakonski najmanju naknadu, do sad je to bilo 1663kn za pola radnog vremena, jako dugo sam koristila to pravo ( do unazad par mj, oba porodiljna sam tako iskoristila max)
Znači, ja sad imam pravo na 3 god porodiljnog.

Ukoliko se nakon 6 mjeseci vratim na posao na pola radnog vremena, onda dobivam 2300 kn/mj porodiljni + plaća?

Imam li onda pravo taj preostali porodiljni nakon prvih šest mjeseci koristiti normaln ih 30 mjeseci ili duplo, s obzirom da ga koristim "po pola"?

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk
MachGunKelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 15:09   #9
Poštovanje mame i buduće mame.

Imam jedno pitanje - žena mi je strankinja (izvan EU) i ima prijavljen privremeni boravak u RH. Uskoro treba roditi drugo dijete, nije zaposlena. Živimo u splitskoj okolici.

Koja prava ona može ostvariti i kako te koje naknade dijete može dobiti i kako? Ako netko ima slična iskustva.
Hvala
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:21.