Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2017., 00:43   #1
Okrenulo me naglavačke....

Pozdrav! Molim iskusnije za savjet kao i da se tema premjesti na odgovarajuće mjesto ako nije za ovaj podforum...priča je istinita, desila se meni prije 15-ak godina...al sam nekako zaboravila na to...jučer je bila godišnjica smrti čovjeka koji je u tome svemu sudjelovao tako da me možda to podsjetilo, a i čitala sam igrom slučaja na isti dan o nekim događajima u planinama....

.....sve u svemu taj lik od 50ak godina je ka bio neka alternativna, miješao sve žive duhovne pravce i tehnike, bio je u biti stvarno dobar u srcu iako ne nešto duhovno potkovan...kad sam se priključila jednom duhovnom učenju on je u sklopu toga organizirao izlete itd....sve u svemu u to doba otišli smo na izlet s njim na Mosor ja i prijateljica od 25 god koliko smo tad imali i jedna starija gospođa od 60ak godina....

....izlet je treba bit do doma, međutim produžili mi još dvi ure naprijed...i tako ka debili klipsamo mi po Mosoru pošto je lik vodič po zanimanju on pozna dosta puteva, uživio se cili, svako malo stanemo on čita neke molitve, ja i prija crkajemo nakon dvi ure, on najavljuje još koju uru šetnje iako je ispočetka dogovor bio samo do doma, bakica dobro izdržava jer je planinarka ...ja polako poluđujem i počinjemo prija i ja komentarima mu iz leđa - Šta on misli? Ko će više hodat, naporan je...da ga oće medvjed napast..haha...di je helikopter da na s spasi...

.....s tim da se ja pjenim više nego ona...počnem mu otvoreno spuštat iako mi je lik simpatičan, kroz šalu...i tako kad je najavio da još nema kraja šetnje ja stala na neki kamen i počela drečat -Dokle više.... šta on to misli??!!..kad odjednom ne znam ni sama nisam osjetila kako nađoh se glavom par centimetara od tla, okrenuta naglavačke. znači noge ka da mi ih je neko istegnuo u zrak, glava bulji u tlo, par centimetara od tla i tako stojim par sekundi.....u par sekundi taj je tip skočio do mene i okrenuo me kao kartonski neki lik prema gore, tako je on to doživio....znači uhvatio me za struk i obrnuo na noge, ja sam tih par sekundi bila potpuno mirna i nije me pripalo...

.....tek kad sam pogledala oko sebe prijateljica koja je bila iza mene je bila u šoku, blida ka krpa dok je ta starija žena bila smirena...ne znam nije nešto reagirala, može je mislila da sam pala i nije sve vidila, ipak je bila ispred mene koliko se sjećam, žurila brzim korakom...prija je u to vrijeme imala problem s nekim entitetom ili ga je tako doživjela pa ne znam jel ovo iskustvo možda bilo rezultat njene neke borbe ili......ne bi htjela lupat jer ni sam upućena u to.....

..sve u svemu vodič je na kraju objasnio kao da sam bila previše negativnog "primila", tj.previše negativnih misli, pa me zato nešto okrenulo (?)...al kao što rekoh nije ni on bio baš potkovan da objasni, više je miješao sve i svašta.....prija se i dan danas sjeća ovako kako sam napisala, a taj čovjek je otišao na drugi svijet tako da se ne sjećam više detalja..ima li ko ideju šta se ovdje desilo? hvala!
.
tina789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 01:23   #2
.
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 09:36   #3
Niko ništa nema ideju? ...pitala sam kroz godine neke ljude isto ni ko nije znao...ne znam možda da pitam na kojem od stranih foruma....nije da me sad nešto proganja al eto volila bi bar otprilike znat šta je to bilo..'
tina789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 10:07   #4
Zvuči kao dobra zabava za lokalne Mosorske demone. Loše misli i osjećaji im oslobađaju pristup i oni će to sa zadovoljstvom još dodatno potkuriti.
Da bi se to izbjeglo trebamo stalno biti svjesni da nam loše misli samo štete i da ih odmah izbacimo kao nepoželjne i zamijenimo s korisnim mislima. Naše misli imaju stvaralačku snagu, i bolje za sve da budu pozitivne.
Nadam se da je i gospodin vodič naučio lekciju i da će u sljedećim inkarnacijama više paziti na slobodnu volju bića s kojima se druži.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 14:49   #5
Quote:
tina789 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Molim iskusnije za savjet kao i da se tema premjesti na odgovarajuće mjesto ako nije za ovaj podforum...priča je istinita, desila se meni prije 15-ak godina...al sam nekako zaboravila na to...jučer je bila godišnjica smrti čovjeka koji je u tome svemu sudjelovao tako da me možda to podsjetilo, a i čitala sam igrom slučaja na isti dan o nekim događajima u planinama....

.....sve u svemu taj lik od 50ak godina je ka bio neka alternativna, miješao sve žive duhovne pravce i tehnike, bio je u biti stvarno dobar u srcu iako ne nešto duhovno potkovan...kad sam se priključila jednom duhovnom učenju on je u sklopu toga organizirao izlete itd....sve u svemu u to doba otišli smo na izlet s njim na Mosor ja i prijateljica od 25 god koliko smo tad imali i jedna starija gospođa od 60ak godina....

....izlet je treba bit do doma, međutim produžili mi još dvi ure naprijed...i tako ka debili klipsamo mi po Mosoru pošto je lik vodič po zanimanju on pozna dosta puteva, uživio se cili, svako malo stanemo on čita neke molitve, ja i prija crkajemo nakon dvi ure, on najavljuje još koju uru šetnje iako je ispočetka dogovor bio samo do doma, bakica dobro izdržava jer je planinarka ...ja polako poluđujem i počinjemo prija i ja komentarima mu iz leđa - Šta on misli? Ko će više hodat, naporan je...da ga oće medvjed napast..haha...di je helikopter da na s spasi...

.....s tim da se ja pjenim više nego ona...počnem mu otvoreno spuštat iako mi je lik simpatičan, kroz šalu...i tako kad je najavio da još nema kraja šetnje ja stala na neki kamen i počela drečat -Dokle više.... šta on to misli??!!..kad odjednom ne znam ni sama nisam osjetila kako nađoh se glavom par centimetara od tla, okrenuta naglavačke. znači noge ka da mi ih je neko istegnuo u zrak, glava bulji u tlo, par centimetara od tla i tako stojim par sekundi.....u par sekundi taj je tip skočio do mene i okrenuo me kao kartonski neki lik prema gore, tako je on to doživio....znači uhvatio me za struk i obrnuo na noge, ja sam tih par sekundi bila potpuno mirna i nije me pripalo...

.....tek kad sam pogledala oko sebe prijateljica koja je bila iza mene je bila u šoku, blida ka krpa dok je ta starija žena bila smirena...ne znam nije nešto reagirala, može je mislila da sam pala i nije sve vidila, ipak je bila ispred mene koliko se sjećam, žurila brzim korakom...prija je u to vrijeme imala problem s nekim entitetom ili ga je tako doživjela pa ne znam jel ovo iskustvo možda bilo rezultat njene neke borbe ili......ne bi htjela lupat jer ni sam upućena u to.....

..sve u svemu vodič je na kraju objasnio kao da sam bila previše negativnog "primila", tj.previše negativnih misli, pa me zato nešto okrenulo (?)...al kao što rekoh nije ni on bio baš potkovan da objasni, više je miješao sve i svašta.....prija se i dan danas sjeća ovako kako sam napisala, a taj čovjek je otišao na drugi svijet tako da se ne sjećam više detalja..ima li ko ideju šta se ovdje desilo? hvala!
.
Dakle činjenice :
Ti smatraš da je on bio dobra osoba : "bio je u biti stvarno dobar u srcu "
Bio je vodič : "lik je vodič po zanimanju on pozna dosta puteva "
Prihvatila si, i ušla u neke vode : "priključila jednom duhovnom učenju on je u sklopu toga organizirao izlete "
.
.
E sada, razlozi zbog kojih si ti došla u tu skupinu vođenu tim dobrim duhovnjakom, su tvoja životna priča, no bitnije za odgovor na tvoje pitanje je, kako si ti doživjela cjelu situaciju prije i tokom samog izleta/planinarenja.
Što si mislila, koliko si imala povjerenja, koliko si nešto očekivala, koliku je on imao karizmu...

Polako tokom izleta dolazi do nečega što se kosilo sa tvojim očekivanjima : "polako poluđujem i počinjemo prija i ja komentarima mu iz leđa .." , a s time i nezadovoljstva koje je potrajalo još nekih uru, dve...
Također, to nezadovoljstvo je bilo u opreci, sa sa tvojim poimanjem alternativnog vođe.
Kulminacija je bilo izderavanje od tebe, ćime si izbacila nagomilanu predugom šetnjom negativu, no i tada te pogodio kao maljem, teški misaoni razdor u vezi više stvari koje su ti tada bile u glavi.

Prvo, što si mislila o njemu i očekivala, koliko si poštovanja imala prema njemu, tvoj postupak izderavanja i trenutna misao u tom trenutku, pa to nije u redu kako sam postupila i sve uprskala, je doveo do toga što ti se dogodilo.
Dakle, sve je u glavi, u mislima, ono si što misliš.
To što ti se dogodilo je samo fizički manifest, trzanje mišića, pad na pod a da nisi ni svjesna, mogući su raznorazni manifesti, ali srećom kratkotrajni i prolazni, a time si i oslobodila misli da dalje uravnoteženo i normalno razmišljaš, i shodno tome donosiš zaključke te postupaš.
Najpogrešnije bi bilo, davati neki preveliki značaj datom trenutku, svakome se može dogoditi, i ostati zarobljen u mislima zašto se to dogodilo, ne brini, a i događaju se i mnoge gore stvari.
Oslobađanjem misli si na pravom putu, neopterećivanjem, i daljnjim učenjem.
Eventualno preispitivanje samoga sebe, u smislu što je to, što je dovelo do toga i gotova stvar, a u konkretnom slućaju da se ne dovodiš u situaciju i da ne radiš nešto što ne želiš, a pogotovo da ta situacija potraje, pošto se to negativno odražava i fizički i na psihu, a manifesti opet mogu biti različiti.
Također, to što ti se to toliko urezalo u pamćenje slobodno oslobodi neka odleti, kao nebitno, pošto kao takovo i jest.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 17:47   #6
Quote:
Da bi se to izbjeglo trebamo stalno biti svjesni da nam loše misli samo štete i da ih odmah izbacimo kao nepoželjne i zamijenimo s korisnim mislima. Naše misli imaju stvaralačku snagu, i bolje za sve da budu pozitivne.
Apsolutno točno.
Quote:
Nadam se da je i gospodin vodič naučio lekciju i da će u sljedećim inkarnacijama više paziti na slobodnu volju bića s kojima se druži.[
Naučio je sigurno nešto, no kako se postavljao i ponašao za života nakon toga događaja, je zavisilo o njemu samome, a najviše o tome koliko je dobronamjeran i pažljiv prema drugima, pošto je očigledno znanja imao.
Nadovezao bih se na boldano, ali za ovdašnji život.
Događaju se stvari u životu, gdje je najbitnije znati se obraniti i ne dovoditi u situacije koje vode lošemu.
Tako preveliko povjerenje, u nekakve duhovnjake nerijetko dovodi do žive katastrofe, a što sam se uvjerio osobno kod drugih, koji su se jedva izvukli.
Ponekad imamo potrebu da se povodimo za nekima, uvjereni kako ćemo saznati nešto, što je važno za nas same, a ti neki vladaju raznim vibracijama na raznim nivoima, i imaju nevjerojatan utjecaj na nas same.

Potpuno je bespredmetno, kada se ljudi povode za nećim, za što ni neznaju, o ćemu pojma nemaju, a što ih može odvesti u sigurnu propast.
Sve je to jedna ili komercijalna budalaština uglavnom, ili hrana za te "duhovnjake", koji su uglavnom experti vibracija i vampirizma, kada vide da su vas iscrpili do mjere, da od vas ostane samo nula u psihičkom, poslije financijskom i na kraju fizičkom aspektu, pretvorivši vas, u bespomoćnu paraliziranu krljušt.

Zbog svog osobnog trenutnog konkretnog cilja, komunikacija sa takovim duhovnjacima nema veze sa suštinom učenja i sa suštinom energetskih vibracija koje su potrebne upravo za vas, a ti "duhovni" experti vas malo po malo srozavaju energetski.
Pošto, što ste vi manji, to je on veći, ali samo u vašim očima i u glavi, a za stvarno je samo lukavi parazit.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 16:47   #7
Quote:
tina789 kaže: Pogledaj post
..ima li ko ideju šta se ovdje desilo?..
Spotaknula si se i padala glavom prema tlu, no nešto ti je u tom trenutku toliko skrenulo pažnju da si zaboravila pasti i ostala si lebdjeti.

Arthur Dent je davno imao takvo iskustvo.
Čak je naučio kontrolirati taj fenomen.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 11:00   #8
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Spotaknula si se i padala glavom prema tlu, no nešto ti je u tom trenutku toliko skrenulo pažnju da si zaboravila pasti i ostala si lebdjeti.

Arthur Dent je davno imao takvo iskustvo.
Čak je naučio kontrolirati taj fenomen.
Levitacija sama po sebi ne bi odgovarala događaju,tako kako ga je autorica opisala.Jedan detalj je značajan

i okrenuo me kao kartonski neki lik prema gore

Poradi ljutnje je sebe katapultirala u nižu dimenziju tj drugu iz naše treće.
Ovaj očito smušeni vodić je to shvatio pa je okrenuo u ispravan položaj za našu dimenziju.A može biti da ju je taj "dobri čovjek" poslao tamo,jer mu se popela na....
cijela ova priča ima elemte priča o vilenjaku ili vješcu koji namjerno vodi ljude brdskim stranputicama....
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 03:05   #9
Jelenskih mu rogova!
Hvala na detaljima!
Nekad mi je stvarno problem uočiti najlogičnije objašnjenje iako mi je cijelo vrijeme stajalo ispred nosa.
Ostarih a niti ne primjetih.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 17:23   #10
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Levitacija sama po sebi ne bi odgovarala događaju,tako kako ga je autorica opisala.Jedan detalj je značajan

i okrenuo me kao kartonski neki lik prema gore

Poradi ljutnje je sebe katapultirala u nižu dimenziju tj drugu iz naše treće.
Ovaj očito smušeni vodić je to shvatio pa je okrenuo u ispravan položaj za našu dimenziju.A može biti da ju je taj "dobri čovjek" poslao tamo,jer mu se popela na....
cijela ova priča ima elemte priča o vilenjaku ili vješcu koji namjerno vodi ljude brdskim stranputicama....
Jako zanimljivo ..bi li di mogla pročitati više o tome.....?
tina789 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:00.