Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2017., 23:33   #41
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
slično kao i da su 9/11 WTC srušili Ameri i sami sebi pobili 3000 nevinih i 6000 ranili, vrlo jasno spada u nebulozne teorije zavjera.
Trkeljaš bez veze.
9/11 nema veze sa Titanikom, no osiguranje je druga stvar.
Znaš li kada je prije rušenja WTC-a osiguran, od koga i koliki su iznosi, te što se odigralo nakon toga u vezi vanjske politike i vojnih akcija ?
Ameri su preširok pojam.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 10:41   #42
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 12:44   #43
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
A i propeler broj 401 koji je sa Titanica prebačen na Olympic govori u prilog tomu da je na dnu_Olympic.

Na Titanic je poslije stavljen drugi propeler,a taj propeler ima 38 tona i svaki propeler mora imati svoj posebni broj, znači ne mogu 2 propelera imati isti broj.
Koji je onda ugraviran broj kada je NOVI propeler naručen za izradu za Titanika? A oznaka je morala biti 401.

Ako onaj propeler koji je prvotno prebačen sa Titanica na Olympic, imao je na sebi brojku 401 od Titanika, najlogičnije je da su tu brojku prepravili na Olympicu nakon ugradnje i pretvorili jednostavno u 400 - koji je broj dijelova za Olympic, a za Titanik ugravirali njegov broj 401, koji se i nalazi na dnu mora na njegovom propeleru, kako smo vidjeli na snimku.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 21:32   #44
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Koji je onda ugraviran broj kada je NOVI propeler naručen za izradu za Titanika? A oznaka je morala biti 401.

Ako onaj propeler koji je prvotno prebačen sa Titanica na Olympic, imao je na sebi brojku 401 od Titanika, najlogičnije je da su tu brojku prepravili na Olympicu nakon ugradnje i pretvorili jednostavno u 400 - koji je broj dijelova za Olympic, a za Titanik ugravirali njegov broj 401, koji se i nalazi na dnu mora na njegovom propeleru, kako smo vidjeli na snimku.
Mene pitaš koji je ugraviran broj na propeler koji je stavljen na "Titanic" umjesto originalnog kojeg su skinuli i stavili na "Olympic"? Otkud ja to znam? Ali to nije niti važno. Broj 401 sigurno nije jer svaki primjerak propelera mora imati svoj broj. Vjerojatno su negdje u papire ubacili broj. Skinuti propeler je sa brojem 401 prebačen na "Olympic" i lijepo nađen na dnu mora i slikan, znači sve štima - dolje je "Olympic".Osim propelera dokaz su i prozori, i "prčkanje" po nazivu broda, pa su nađena i ugravirana slova MP, brod na dnu ima pravokutne prozore, 16 rupa na palubi - šta je drugo nego "Olympic"? Olympic je bio zbog 6 udesa jednostavno nepopravljiv i nije više mogao sigurno obnašati svoju funkciju, naginjao se, pa je kao takav postao velik problem i zbog opasnosti od bankrota odlučili su ga potopiti i uzeti novce od osiguranja. Kako to nije bilo moguće pod imenom "Olympic", zamijenili su brodove koji su bili skoro identični, dobili veliku lovu - jer je "Titanic" bio nov, i ostao im je još i glanc-novi brod ("Titanic") koji je plovio sve do 1937.pod imenom "Olympic". Vrlo jednostavno, samo što je to glavom platilo 1517 ljudi.

Zadnje uređivanje bonecrusher : 27.08.2017. at 21:48.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 23:40   #45
ITANIK

Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Mene pitaš koji je ugraviran broj na propeler koji je stavljen na "Titanic" umjesto originalnog kojeg su skinuli i stavili na "Olympic"?
Nek netko odgovori tko zna, ako ti ne znaš. Ali za pretpostaviti je da je ugraviran njegov broj: 401.

Quote:
Broj 401 sigurno nije jer svaki primjerak propelera mora imati svoj broj.
Najvjerojatnije jest, jer je taj propeler naručen upravo za Titanika, a strojni dijelovi trebaju imati na njemu ugraviran broj 401. Zato te i pitam koji je broj ugraviran na novom propeleru Titanika onda? (392 ? 856?...)

Mislim da je 401 najbolji kandidat.

Quote:
Skinuti propeler je sa brojem 401 prebačen na "Olympic"
Zar je tako teško bilo obrusiti zadnju jedinicu i ugravirati nulu, što je broj oznaka za Olympic (400)? A za Titanik ugravirati njegov pripadni broj 401.

Quote:
"prčkanje" po nazivu broda,
Ili retuširanje fotografije za novine da se vidi puni naziv broda, koji se malo bio sakrio iza neke konstrukcije? Zamisli da su u novinama na naslovnici objavili fotografiju gdje piše: "ITANIK"

Quote:
pa su nađena i ugravirana slova MP,
Mislim da je dokazano da se radi o fotošopiranju. Fanatici teorija zavjera su često jako naivni i pohlepni, pa brzo prihvate bilo što što njihovoj hipotezi ide u prilog, a ima ljudi koji vole podvaliti im spaćke, da bi im se poslije smijali.

Quote:
zbog opasnosti od bankrota odlučili su ga potopiti i uzeti novce od osiguranja.
Onakvu grdosiju? Tek tako?

Quote:
Vrlo jednostavno, samo što je to glavom platilo 1517 ljudi.
Teorija zavjere koja baca optužbe o masovnom zločinu i širi sumnje u neke dobre i poštene ljude.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 00:09   #46
J.M. Morgan (financirao/izgradio Titanic) je imao veliku naklonost Nikole Tesle koji ga je navodno odgovorio od te zadnje plovidbe Titanica.
Morgan je u zadnji čas otkazao putovanje. (iduće godine je umro u snu (75g).
Što su to Tesla i Morgan znali vezano za Titanic?

evo nekih pojedinosti o J.P.Morganu i ostalome možda pomogne "teoretičarima" u "istraživanju"...:
http://thespiritscience.net/2016/06/...deral-reserve/
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "

Zadnje uređivanje r.o.c.k.y.007 : 28.08.2017. at 00:27.
r.o.c.k.y.007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 09:51   #47
Ne znam zašto stalno spominjete "Teoretičari zavjera"? Koje zavjere? Kad neki običan čovjek vidi da negdje nešto ne štima - odmah mu se priljepi naljepnica "Teoretičar zavjera" i pobornik teorije "Ravne zemlje" ili "Šuplje zemlje" i slično.
Ovo sa "Titanicom" je prepuno logike - te makinacije sa osiguranjem su opće poznate svugdje - naročito kod nas - valjda nisu računali na žrtve jer je jedan drugi brod tamo čekao da preuzme putnike ali negdje je zapelo i eto ti sranja.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 10:12   #48
[QUOTE=r.o.c.k.y.007;65228115]r.o.c.k.y.:J.M. Morgan (financirao/izgradio Titanic) je imao veliku naklonost Nikole Tesle koji ga je navodno odgovorio od te zadnje plovidbe Titanica.
Morgan je u zadnji čas otkazao putovanje. (iduće godine je umro u snu (75g).
Što su to Tesla i Morgan znali vezano za Titanic?

bonecrusher:
Što je Tesla znao, nemam pojma, ali zna se što je Morgan znao.

Zadnje uređivanje bonecrusher : 28.08.2017. at 10:23.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 11:11   #49
NA žalost, ali upravo to i jesi. Temeljem poluinformacija, fejk-fotografija, izmišljanja nevjerojatnih činjenica i nelogičnog zaključivanja pokušavaš dokazivati neku neistinu.
I kako je sve što je napisano laž i zavjera eto tamo nekoga (naravno, kao i uvijek "nepoznatog") tko je eto tako iz nekog interesa (osiguranje nije jer je Titanic bio osiguran na puno manju cijenu od vrijednosti, imaš na to link) pobio 1500 ljudi i među njima skoro i izvršnog direktora tvrtke J. Bruce Ismaya, a na njemu je ostao konstruktor Thomas Andrews i Benjamin Guggenheim, čovjek koji bi svojim novcem izgradio još deset Titanica. Gdje je tu logika?

Osim toga, već u svom prvom postu si staviop fejk kad sam ti pokazao da je na petoj fotografiji Olympic a ne Titanic.
Nakon toga si tvrdio
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
[Dobro i vješto su to izveli vlasnici "White Stara", ali nakon što su pronađeni ostaci "Titanica" na dnu mora, mislim negdje 1986. sve je to ispresnimano, i utvrđeno je da brod koji leži na dnu ima 16 ulaza, a Titanic ih je imao 14, pa je ustanovljeno da je to ustvari "Olympic", jer je i glavni propeler kod nađenih ostataka broda od "Olympica", vidi se da su mijenjana slova imena broda, sidro je također sa "Olympica", a "Titanic" je do kraja svog vijeka (1934.god.) uspješno plovio do svog umirovljenja.
Ballard tijekom istraživanja NIGDJE nije spomenuo nikakvih 16 ulaza i nije mogao jer je brod na dnu u dva velika dijela i više manjih komada i nalazi se na takvoj dubini, u takvom stanju, da su uspjeli maksimalno poslikati sve ono što je i objavljeno.
Glavni propeler broda nađen kraj olupine Titanica ima oznaku 401 koja je Titanicova pa stoga uoće ne vidim gdje je problem osim tvoje tvrdnje da je on postavljen na Olympic.
Osim toga, i hrpa drugih predmeta s broda koji su izvučeni, svi imaju oznake Titanica. Pa si postavi onda slijedeće pitanje, Koliko dugo su Olympic i Titanic morali biti "parkirani" jedan kraj drugog da bi se kompletan namještaj s oznakom broda, kompletni pribori za jelo (jer dio pribora II. i III. razreda je bio serijski s oznakom "WSL", ali u prvom razredu je bio s oznakom broda), kompletna oprema (dalekozori, pojasevi za spašavanje, čamci za spašavanje..) razmontirao s Titanica i prenio na Olympic i obrnuto? Koliko ljudi bi trebalo za to i kako to da nakon potonuća Titanica NIKAD NITKO nije spomenuo tu priču o zamjeni sve do lika željnog pažnje koji je pokrenuo tu priču sto godina nakon (kad više nema živih svjedoka).

Nakon tog si počeo stavljati fejk fotografije s pogrešnim imenom na što ti je odmah odgovoreno,
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...3&postcount=18

pa na kraju i onu retuširanu fotografiju gdje nema čak ni dimnjaka ni kapetanskog mosta, "kao čvrsti dokaz".
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...1&postcount=33

Da bi top-fora bila donja fotografija iz posta
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...7&postcount=40


gdje onaj desni brod svakako ni visinom ni dubinom gaza, ni oblikom pramca ni veličinom i oblikom otvora za sidro uopće nije ista vrsta broda kao onaj lijevi nego je nešto retuširano na obje fotke.
ČISTI FEJK.

Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
[Mene pitaš koji je ugraviran broj na propeler koji je stavljen na "Titanic" umjesto originalnog kojeg su skinuli i stavili na "Olympic"? Otkud ja to znam? Ali to nije niti važno.
Kako to da sad nije važno a to ti je jedan od glavnih "dokaza"??

Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Broj 401 sigurno nije jer svaki primjerak propelera mora imati svoj broj. Vjerojatno su negdje u papire ubacili broj. Skinuti propeler je sa brojem 401 prebačen na "Olympic" i lijepo nađen na dnu mora i slikan, znači sve štima - dolje je "Olympic".
Sad malo znanja tehnike. Jel znaš možda zašto se propeleri za brod grade u kompletu? I označavaju u kompletu brojevima? Zato jer se za svaki brod moraju usklađivati parametri. Ako parametri isu jednaki, propeleri nisu usklađeni pa brod vibrira, vibriraju osovine, oštećuje se konstrukcija broda.
Ne stavlja se broj badava, to je broj kalupa iz kojeg se lijevalo.
I NE MOŽE se bez dorade samo prebaciti propeler s jednog broda na drugi. A nakon dorade, dobit će svoj broj prema dorađenom dijelu. Dakle, standard 401 ne može biti uparen s 400 Jer bi radio problem u vožnji. To nije penta Tomos4 već brod od 65 tisuća tona, da ne bi rekao kako je i to nebitno.

Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Osim propelera dokaz su i prozori, i "prčkanje" po nazivu broda, pa su nađena i ugravirana slova MP, brod na dnu ima pravokutne prozore, 16 rupa na palubi - šta je drugo nego "Olympic"?
Tvoji dokazi su porušeni pa si s prozora krenuo na prozore s krme, pa s krme na prozore na palubama da bi na kraju bili oni otvori na nadgrađu. Koji se gle čuda nigdje, baš nigdje ne vide na Balardovim snimkama. A po tebi su na dnu mora. ZAto lijepo pronađi neki Ballardov snimak gdje se vidi 16 ili 14 otvora i stvar riješena. Ali to napravi TI, jer ti si taj na kojem je dokazati da je ono što se zna fejk.

Toliko o tome.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 11:44   #50
Možda se upravo raspolovio zbog tih vibracija - ušao u rezonanciju ?
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 12:02   #51
odgovor monty-u:Sad nemam vremena jer moram van, ali odgovoriću ti kasnije. Ti i taj tvoj Ballard. O kojem je Ballardu riječ? Raspravljamo o Titanicu a ne o Ballardu. Toliko si neupućen da misliš da se radi o 16 ulaza (tako si napisao u zadnjem postu), a ne o 16 okruglih otvora ili prozorčića. U šta bi ti ulazi trebali voditi? Provale su ti vrhunske. Opet ti moram reći: As ti gospe lipi moj kume,ma ne razumin te pod milin bogon ništa. Jesi uza onu mrižu pa nalovija ribe - ono -gradele i to -ajd lipo marendaj dok ja ne dođen. Pa ćemo poćakulat o tom Ballardu i ostalim...
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 15:14   #52
Obzirom da ti se očito sad sve pomiješalo (obzirom da ti tonu teorije brže od Titanica) i da si zreo samo za svađu eto:

Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Dobro i vješto su to izveli vlasnici "White Stara", ali nakon što su pronađeni ostaci "Titanica" na dnu mora, mislim negdje 1986. sve je to ispresnimano, i utvrđeno je da brod koji leži na dnu ima 16 ulaza, a Titanic ih je imao 14, pa je ustanovljeno da je to ustvari "Olympic", jer je i glavni propeler kod nađenih ostataka broda od "Olympica", vidi se da su mijenjana slova imena broda, sidro je također sa "Olympica", a "Titanic" je do kraja svog vijeka (1934.god.) uspješno plovio do svog umirovljenja.
Vidiš, taj LIK (stvorenje, creature, person, osoba, kako god želiš) koji očito piše pod tvojim nickom (ako ti kao autor ne znaš što si napisao prije par dana) je to napisao.
E sad, ti se lijepo s njim posvađaj što te zaribao, dogovorite se i sredite mišljenja pa se javi.

Ti bi se dopisivao o Titanicu...a napišeš ovo:
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Ti i taj tvoj Ballard. O kojem je Ballardu riječ? Raspravljamo o Titanicu a ne o Ballardu. Toliko si neupućen...

Do tada, zabavi se čitanjem, učenjem, saznavanjem novih činjenica. HBG, sramota je pojaviti se u ovoj temi a bez i malo osnovnih znanja osim ako ti cilj nije samo nabijanje broja (besmislenih) postova.

https://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Ballard
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 16:08   #53
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Obzirom da ti se očito sad sve pomiješalo (obzirom da ti tonu teorije brže od Titanica) i da si zreo samo za svađu eto:



Vidiš, taj LIK (stvorenje, creature, person, osoba, kako god želiš) koji očito piše pod tvojim nickom (ako ti kao autor ne znaš što si napisao prije par dana) je to napisao.
E sad, ti se lijepo s njim posvađaj što te zaribao, dogovorite se i sredite mišljenja pa se javi.

Ti bi se dopisivao o Titanicu...a napišeš ovo:



Do tada, zabavi se čitanjem, učenjem, saznavanjem novih činjenica. HBG, sramota je pojaviti se u ovoj temi a bez i malo osnovnih znanja osim ako ti cilj nije samo nabijanje broja (besmislenih) postova.

https://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Ballard
bonecrusher:
Očigledno i ti pišeš pod mojim nickom, kako te nije stid? Najgore je što ne gledaš šta prepisuješ nego sve zabrljaš pa onda pokušavaš prebaciti na mene. Što se Ballarda tiče, ovo nije tema o njemu nego o Titanicu. Kad ti čovjek stavi fakte pred nos - ti umjesto da se očituješ o faktima - počneš o Ballardu.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 28.08.2017., 20:51   #54
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
jedino je spašavanje pošli po zlu - na tom planu su nešto zabrljali. Ne mora biti, ali taj scenario ima logike,i to jako velike logike, a gdje ima logike, ima i dima i vatre. Kad se to spoji sa pohlepom nekih ljudi koji u životu vide samo novac, onda.....A ti ljudi u zadnji čas otkažu put tim brodom...hmmm...bem ti dabrove zube...smrdi drastično.
Ne ulazim uopće u ovo jel to Titanic ili ne, ne znam, vjerojatnije da je nego da nije, no ovo mi je zanimljivo. Zašto misliš da je pošlo po zlu? Ako idemo od te teorije da je netko već toliko pokvaren da namjerno potopi brod zašto misliš da bi mu bilo ne znam kako stalo do toga da ljudi budu spašeni?
Delkova Muha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 20:56   #55
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
J.M. Morgan (financirao/izgradio Titanic) je imao veliku naklonost Nikole Tesle koji ga je navodno odgovorio od te zadnje plovidbe Titanica.
Morgan je u zadnji čas otkazao putovanje. (iduće godine je umro u snu (75g).
Što su to Tesla i Morgan znali vezano za Titanic?

evo nekih pojedinosti o J.P.Morganu i ostalome možda pomogne "teoretičarima" u "istraživanju"...:
http://thespiritscience.net/2016/06/...deral-reserve/
Pa zašto bi morao nešto znati? Tesla je imao razvijenu jaku intuiciju, da ne ulazim u to kako je pomoću nekih drevnih metoda i tehnika razvijao intuiciju, sposobnost da u snu bude budan i radi... Negdje sam pročitao da je jednostavno imao osjećaj da će se nešto loše dogoditi, a Morgan je imao povjerenja u njega.
Delkova Muha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 22:10   #56
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
bonecrusher:
Očigledno i ti pišeš pod mojim nickom, kako te nije stid? Najgore je što ne gledaš šta prepisuješ nego sve zabrljaš pa onda pokušavaš prebaciti na mene. Što se Ballarda tiče, ovo nije tema o njemu nego o Titanicu. Kad ti čovjek stavi fakte pred nos - ti umjesto da se očituješ o faktima - počneš o Ballardu.

Tvoj nervozni odgovor samo potvrđuje navod. Smiri se bracek. I koncentriraj se. Podsjećaš me sve više na jednog lika.

Ja ne prepisujem, na tvoju žalost. Samo quotam tvoje bisere koje prosipaš jedan za drugim i to tako da sebe pobijaš sam.
Ako Ballard nema veze s Titanicom, ajde molim te reci, tko je Robert Ballard i koja je njegova povezanost s Titanicom? Ili ti treba to prepričati jednostavnije i na hrvatskom jer ne znaš engleski? Samo reci, nema problema.

Kad si stavio svoje "fakte" tražio si "očitovanje" i u vrlo kratkom roku ti je pokazano da su pogrešni i "teorija" ti je razmontirana. Sad je teško suspregnuti ego i priznati da si se zaribao. Kao što si više puta tvrdio da su prozori "naprijed na krmi" (hoćeš reći da nisi?) pa da su na palubi (???) pa su ulazi pa su otvori.
Vidiš..kad ne znaš, ne znaš, ali lijepo naučiš i sve ok. Tako da...samo polako.


I da:
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Ovo sa "Titanicom" je prepuno logike - te makinacije sa osiguranjem su opće poznate svugdje - naročito kod nas - valjda nisu računali na žrtve jer je jedan drugi brod tamo čekao da preuzme putnike ali negdje je zapelo i eto ti sranja.
Ti si previše SF-a gledao i previše igrica odigrao, očito.
Činjenica: četiri broda su prošla u daljini, vidjeli su rakete ispaljene s Titanica, poslije se tvrdilo da su ispaljene rakete tada bile pogrešne boje jer su prave već bile ispaljene.

Nisu računali na žrtve???
Činjenica: broj čamaca za spašavanje je bio takav da je bilo mjesta samo za max 1170 osoba i to na brodu gdje je bilo 1317 putnika i 908 članova posade i osoblja. Na što su računali? Plivanje u moru od 6C? Jesi li ti ikad bi zimi na moru?

Činjenica: Marconijev uređaj za slanje CQD poziva je tek bio razvijan i nisu ga još imali svi brodovi, a SOS se tek uvodio. I kad je postalo jasno da je došlo do katastrofe, bilo je glupih reakcija:
Službeni podatak: In April 1912, RMS Titanic radio operator Jack Phillips initially sent "CQD", which was still commonly used by British ships. Harold Bride, the junior radio operator, suggested using "SOS", saying half-jokingly that it might be his last chance to use the new code. Phillips thereafter began to alternate between the two. Though Bride would survive the sinking, Phillips, in fact, would not.

Činjenica, jedini brod koji je bio dovoljno blizu je bila Carpathia a i ona je došla prekasno.

Službeni podatak kaže: "Carpathia je u trenutku primanja signala bila oko 58 milja od Titanica, dok je brod "Californian" bio udaljen manje od 20 milja, no oni nisu uhvatili Titanicov poziv u pomoć, a iako su vidjeli rakete koje su ispaljene s Titanica, nisu ih protumačili kao poziv u pomoć".

I ukrcavanjem ljudi iz čamaca Carpathia je morala prekinuti putovanje za Rijeku i vratiti se u New York zbog pretovara ljudi i zbog pružanja pomoći ljudima. I postala brod-junak.

Eto, toliko..o "faktima".

Zadnje uređivanje monty-zg : 28.08.2017. at 22:37.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 20:29   #57
joj,zaboravih nešto - ti si rekao da nije bilo motiva za zamjenu brodova jer je Titanic osiguran na malu svotu. A isplaćeno je na ime osiguranja za brod "Titanic" 100.000.000 USD. I ostao im je uz štampl-glanc novi brod "Olympic"(ustvari pravi "Titanic"). Osim toga na potopljenom brodu su bili neki ljudi koji su smetali Morganu i društvu i poginuli su. Ne mora biti da je zamjena brodova istina, ali mora se priznati da ima elemenata za sumnju.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 21:44   #58
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
joj,zaboravih nešto - ti si rekao da nije bilo motiva za zamjenu brodova jer je Titanic osiguran na malu svotu. A isplaćeno je na ime osiguranja za brod "Titanic" 100.000.000 USD. I ostao im je uz štampl-glanc novi brod "Olympic"(ustvari pravi "Titanic").
Ajme.

Quote:
Osim toga na potopljenom brodu su bili neki ljudi koji su smetali Morganu i društvu i poginuli su.
Znači imali smo i ciljane likvidacije nepoželjnih.... Koja sik mašta.
Senator SMITH: There has been considerable confusion about the cost of the Titanic. I will take the liberty of asking you to state it.
Mr. ISMAY: She cost $7,500,000 sir.
SMITH: And for how much was she insured?
ISMAY: For $5,000,000, I understand, sir.
Titanik je osiguran 2,5 milijuna dolara manje nego što je procijenjena njegova vrijednost.

Daklem za tebe da bude jednostavno:

Imaš dvije kuće. Jednu koja vrijedi 100.000 kn osiguraš na 70.000 kn

Srušiš si kuću da zaradiš puno novaca, ali gle, slab si u matematici pa si izgubio 30.000 kuna.

Ali ipak sretna okolnost! Pa ostala ti je još jedna kuća!

Quote:
I ostao im je uz štampl-glanc novi brod "Olympic"
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 00:03   #59
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ajme.



Znači imali smo i ciljane likvidacije nepoželjnih.... Koja sik mašta.
Senator SMITH: There has been considerable confusion about the cost of the Titanic. I will take the liberty of asking you to state it.
Mr. ISMAY: She cost $7,500,000 sir.
SMITH: And for how much was she insured?
ISMAY: For $5,000,000, I understand, sir.
Titanik je osiguran 2,5 milijuna dolara manje nego što je procijenjena njegova vrijednost.

Daklem za tebe da bude jednostavno:

Imaš dvije kuće. Jednu koja vrijedi 100.000 kn osiguraš na 70.000 kn

Srušiš si kuću da zaradiš puno novaca, ali gle, slab si u matematici pa si izgubio 30.000 kuna.

Ali ipak sretna okolnost! Pa ostala ti je još jedna kuća!



bonecrusher:
Ne mogu vjerovati. Ne, to nije istina. Lik meni kaže da imam #sik" maštu?
"Kao"- ja to izmislio? Isusek, ISuSEk. Pa onda uspoređuje 2 kuće sa 2 broda...a naravno ne zna da jedan od brodova više niš ne vrijedi jer je preživio 6 sudara i više nije siguran za plovidbu- nepopraviv je i treba ga se riješiti. Zove se "Olympic".Prvi je je zaplovio od 3 sestrisnka broda. "Titanic" je glanc nov i dovršen. Treba novaca za izgradnju trećeg broda "Britannic" koji će isto tako biti nov, lijep i potpuno ispravan jer samo ispravan brod ovog tipa može vršiti svoju funkciju. pošto je "Olympic" identičan "Titanicu" zamjenili su samo imena i umjesto siće koja bi bila dobivena za "OLYMPIC"(a niti ga Nitko nije htio osigurati) za isti taj "OLYMPIC" dobivena je ogromna svota, firma je imala love za dovršenje "BRITANNICA" I ostao jOj je jOš I glaNc NOvi "TitaNIC".....ma nemam živaca ponovo pisati-uzalud je, isto kao što je uzalud "Nepoznatom" objašnjavati kakve su krupne "zvjerke" potonule sa brodom...zalud.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 00:35   #60
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ajme.









Daklem za tebe da bude jednostavno:

Imaš dvije kuće. Jednu koja vrijedi 100.000 kn osiguraš na 70.000 kn

Srušiš si kuću da zaradiš puno novaca, ali gle, slab si u matematici pa si izgubio 30.000 kuna.

Ali ipak sretna okolnost! Pa ostala ti je još jedna kuća!



bonecrusher:Ajd reci mi zašto bi rušio jednu kuću ako joj nije ništa? Kakve veze to ima sa pričom o TItANiCU? Opet mi iskopaš rupu i padneš sam u nju.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.