Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2017., 01:46   #1
nekretnina u vlasništvu malodobne osobe

Pozdrav


Ne znam da li mogu ovdje postaviti temu ili ukoliko ima nešto na istu molim da me se uputi?Naime,ukratko.Roditelji odluče živjeti u HR i kupe dvije nekretnine te u vlasništvo upišu po svako maloljetno dijete u jednu.Prođe dvije godine vide da se ništa ne dešava u HR i odsele odakle su i došli.U međuvremenu pronađu kupca za jednu nekretninu koji je upoznat sa situacijom i ne predstavlja mu problem sačekati nadležan sud koji treba dati suglasnost te nekretninu zakapari.E sad,skrbnik moja supruga u neobveznom ćaskanju sa sucem saznaje da u takvom slučaju sud inzistira da se s tim sredstvima kupi također nekretnina na ime malodobnog dijeteta što i nije prepreka ali mi kaže da osim eventualnog uređenja skrbnik raspolaže s cca 10000 kn mjesečno?Računajući da kad eventualno kupim stan,uredim ga razliku od 1,500.000 kn podizati ću narednih 13 godina??I to moram svaki mjesec sjesti u auto i napraviti 700 km u jednom smjeru?Pokušavam saznati da li je netko imao sličnu situaciju jer ovdje se ipak radi o djetetu koje ne živi u RH,ne uživa tu istu nekretninu pa mi sve ovo nema logike...Ukoliko je netko imao slično iskustvo molim da ga podijeli...


Hvala
brescia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 20:05   #2
Vidim da nitko nije imao sličnu situaciju ali evo doveo sam postupak do kraja pa možda nekom pomogne.Nakon prijedloga sudu za otuđenje nekretnine u vlasništvu maloljetne osobe čekao rješenje 2 mjeseca i sve je više manje isto osim malo čekanja.CZSS više nema ništa s time već sud što je daleko jednostavnije i bolje...
brescia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:05.