Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2017., 21:52   #81
[QUOTE]
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Francuska revolucija!!
Jako dobra paralela...
Osnovna razlika je u tome sto su ideje francuske revolucije bile u osnovi slobodarske i radi toga su prosle sve testove vremena

komunizam sa druge strane......katastrofa..
Sve su revolucije u osnovi "slobodarske", pa i komunizam je kao parolu koristio "Smrt fašizmu, sloboda narodu"

Quote:
Nevezano na temu, nije pametno koristiti imbex kao temelj za bilo koju diskusiju....jer....ime portala ti sve govori.
Uvjek me zanim ašta piše a ne tko piše.
To je uvijek greška desničara kojima je najbitnije tko piše ili govori.

Quote:
Mada ..meni drago sto se ljevicari i jugonostalgicari danas natjecu tko ce biti veci Tudjmanista.
O Tuđmanu imam nepromijenjeno mišljenje i vidim njegove dobre ali i loše strane.
Nikad mi nije bilo važno da on govori, nego šta govori

p.s.

odavno sam prestao glorificirati svaku pizdariju "velikih vođa" i svakog od njih pokušavam mjeriti istim mjerilom.
U osnovi nikad nisam štovao "velike vođe" i njihove mesijanske misije, nego kritički gledao na sveukupna događanja i njihove posljedice.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 21:53   #82
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Sve su revolucije u osnovi "slobodarske", pa i komunizam je kao parolu koristio "Smrt fašizmu, sloboda narodu"
Mislim da nije....jer je komunizam nastao ranije.
Tesko si npr. 1917 mogao vikati "smrt fasizmu" buduci da je fasizam kao pokret nastao dvadesetih.
vidis...nisam nikada o tome razmisljao, ali tek sada sam malo proguglao i nasao da je ta parola ubiti bila sa naslovnice Vijesnika iz 1941

E sada...komunizam jeste na papiru imao "slobodarske ideje"...i to na nacin da su redefinirali uopce pojam "sloboda"...pa smo imali one "slobode od", "sloboda za" i sl.
Dapace, komunsiticke zemlje su prakticki bile jedine koje su sebe nazivali "demokratskima"....kao npr. Demokratska Kampucija i sl.

Neuk promatrac kada bi se drzao cisto pojmova sa papira bi pomislio da su se komunisti zalagali za slobodu i demokraciju.
Old 23.08.2017., 22:00   #83
Dok je Hrvata i Srba, bit ce i Jugoslavije

Naziv ove dretve je dokaz da taj podvig nikad nece zginuti, pa koliko god se pojedinacni pripadnici hrvatskog i srpskog naroda pravili ludi i odbacivali tu misao.

"Jugoslavija opća tema po tko zna koji put Voll II (ne otvarati nove YU teme)"

ValterUdarnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 22:02   #84
Quote:
Mislim da nije....jer je komunizam nastao ranije.
Tesko si npr. 1917 mogao vikati "smrt fasizmu" buduci da je fasizam kao pokret nastao dvadesetih.

vidis...nisam nikada o tome razmisljao, ali tek sada sam malo proguglao i nasao da je ta parola ubiti bila sa naslovnice Vijesnika iz 1941

I boljševička revolucija je vođena za "oslobođenje naroda" i i u ime slobode.

Tada se koristilo druge prigodne parole,. kao što je to uobičajeno kod revolucija

Nisam guglao, jer i bez toga znam da je to obična prigodne frazetina

šteta vremena i truda za to guglati
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 02:01   #85
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Zbilja? A ovo?

Šteta što nisi dao i ostale naslove iz vrlog ti izvora:

Ne propustite...

* Slatki život partizanskih vođa
* Tito je voleo mladu partizanku
* Draža Mihailović: Na Ravnu goru zbog ljubavnice
* Milan Bogdanović ostavio ženu zbog 19 godina mlađe novinarke!
* Dragiša Vasić: Razvod zbog okupatorskog oficira
* Aleksandar Karađorđević: Vanbračna ćerka jugoslovenskog kralja
* Homoseksualne afere predsednika vlade
* Ivo Andrić iskoristio službeni put svog kuma da mu zavede ženu!

http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/2457151/seks-skandali-u-srbiji-peko-dapcevic-oslobodilac-beograda-osuden-zbog-zene
Svaka čast, imaš živaca i dokonosti!

Quote:
nisam ti dao nikakav izvor.
- Četiri...
- BANG!
- Ali rekao sam samo četiri...
- BANG!
- Tužit ću te tvojoj sestri!
- BANG!
- Rekao sam "sestri", a ne četiri...
- BANG! BANG!

Znaš onu: "Šupalj si ko crkveno zvono, jebote voz koji te dono, da se i ja s tobom cela veka patim..."

Ili što bi reko Vuk Keregik, big džinijus: "Može patak iz RS, ali RS ne može iz patka"...
Old 24.08.2017., 04:28   #86
Quote:
Revolucion kaže: Pogledaj post
Jugoslavija je bila neusporedivo manje totalitarna od današnje EU.
eu je kopija sfrj...
sa daleko vecim brojem neprijatelja od ex yu...
danas se eu lijepo ne gleda ni sa rusima ni sa amerima...
uz svakodnevne izlijeve gnjeva i terorizam...
da je bilo pizdeka,bilo je...
da je bilo povlastenih,bilo je...
isli smo spavati sa otkljucanim vratima,a stari je sa jednom placom skolovao
dvoje djece...isli smo na godisnje...
mene su proglasili anti-drzavnim elementom i zvali starog na razgovor...
stalo na tome...nisam dobio batine niti su me slali na goljak...
umalo dobio otkaz zbog picke...
svidjela mi se kci generalnog direktora...
nisam dobio otkaz...
ateisti i vjernici se nisu ruzno gledali...
svatko je vrtio svoj film,a gradile su se i nove crkve...
mogao si biti privatnik sa limitiranim brojem radnika...
i danas je tako...tko moze zaraditi placu za 10 ljudi i poreze...
osim todorica,gucica...
where is this fucking place...
Old 24.08.2017., 07:11   #87
Quote:
Mada ..meni drago sto se ljevicari i jugonostalgicari danas natjecu tko ce biti veci Tudjmanista.
Bit će prije da su mnogi tuđmanovci zaboravili izvornu politiku na kojoj se Hrvatska osamostalila i krenuli u borbu za rehabilitaciju onih koje je i on osuđivao, uklanjanjem bisti, postavljanjem ploča i promjenom imena trgovima.

To je " politika" koja će sigurno Hrvatskoj donijeti prosperitet i ugled u svijetu
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 09:04   #88
Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
Loše se sjećaš. Jako loše... Stan su mogli dobiti partizani, kao i povlaštene kredite, koje je inflacija jela preko noći. Osim partizana su sve moguće povlastice uživali JNA-ovci. Ostali su se mogli jebat po pitanju auta, stana i vikendica. Često su se ljudi švercali s nekim čiji je član obitelji bio JNA-ovac u posebne dućane prepune svega i svačega, u koje su imali pravo ući samo JNA-ovci. Moj starci su diplomirani inžinjeri, ali nikad nisu htjeli u partiju, pa su najebali. Danas kad gledam na to, uzeo bi ja iskaznicu bilo koje stranke ako to znači lagodniji život.
ti se ili loše sjećaš ili imaš poluinformacije

Netočno
Je, za JNA se posebno gradilo
no, koliko je to onda građana bilo u JNA - obzirom na to koliko je bilo otkupa stanova - pa svi su bili jugooficiri????
Praktički cijeli novi zagreb

zgrade su gradile stambene zadruge firmi - i te stanove nisu dobivali jugooficiri
Nisi čak morao biti niti član partije da bi dobio stan
John_Wayne 01.09.2017. I necemo nakon toga slaviti takvog covjeka zato sto je eto bio dobar prije nego sto je pocinio zlo *** Božo Petrov 08.11.2015. Neka nas građani sto puta oštrije sude ako na bilo kakav način izigramo ono do čega smo do danas držali***28.06.2016. Poštenje je kod nas preduvjet za bavljenje politikom*** plus.nešto 23.12.2016. Jugoslavija je za SAD bila izuzetno korisna u hladnom ratu kao primjer uspjesne komunisticke zemlje koja nije pod kontrolom Moskve

Zadnje uređivanje twistdrum : 24.08.2017. at 09:17.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 09:16   #89
Quote:
Mislim da su granice otvorene krajem sezdesetih...dakle ovi tvoji totalitaristi su dvadeset godina bili na vlasti prije nego im je doslo do glave da ljude ne treba drzati kao u zatvoru nego ih pusti da se slobodno krecu. *******
netočno

sredinom pedesetih
jedan dio mojih je otišao tada
veći problem je bio dobiti garantno pismo od nekoga iz zemlje u koju ideš nego izaći iz Juge

a tih 20 godina su ljudi radili , gradili i podizali zemlju
ako imaš još koga živog pitaj ga kako je bilo nakon rata i da su ljudi bili sretni sa onim malo što su imali

a onda su lagano apetiti počeli rasti pa mi bi ovo i mi bi ono i tam je bolje

osim toga zaista misliš da bi ljudi 1950 recimo išli na rad u - Njemačku?
Ili bilo koju drugu ratom poharanu zemlju koja je imala i svoje probleme

Kad je počeo odlazak?
pa kad je narod koji živi po sistemu red, rad i disciplina - čitaj NIjemci - doveo svoju državu u red i okrenuo se gospodarstvu i ekonomiji.
I misliš da je tada tamo bila - demokracija? Ili možda red, rad i disciplina?

Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Prvi i jedini preduvjet da bi neku državu mogli proglasiti totalitarnom je koncentracija sve vlasti u jednoj stranci i nepostojanje opozicije i mehanizama promjene vlasti. Čak da se takva vlast minimalno mješa u život pojedinca država i dalje ostaje totalitarna.

A u SFRJ je partija imala apsolutnu vlast.
i miješala se u svakodnevni život - kako?
Policijsi sat? Na posao i doma?
nema televizije , nema vijesti, cenzurirane informacije?

I što imam sada od toga što možemo navodno mijenjati vlast i pljuvati po političarima van svake pameti i kulture?
John_Wayne 01.09.2017. I necemo nakon toga slaviti takvog covjeka zato sto je eto bio dobar prije nego sto je pocinio zlo *** Božo Petrov 08.11.2015. Neka nas građani sto puta oštrije sude ako na bilo kakav način izigramo ono do čega smo do danas držali***28.06.2016. Poštenje je kod nas preduvjet za bavljenje politikom*** plus.nešto 23.12.2016. Jugoslavija je za SAD bila izuzetno korisna u hladnom ratu kao primjer uspjesne komunisticke zemlje koja nije pod kontrolom Moskve
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 11:04   #90
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Bit će prije da su mnogi tuđmanovci zaboravili izvornu politiku na kojoj se Hrvatska osamostalila i krenuli u borbu za rehabilitaciju onih koje je i on osuđivao, uklanjanjem bisti, postavljanjem ploča i promjenom imena trgovima.

To je " politika" koja će sigurno Hrvatskoj donijeti prosperitet i ugled u svijetu
Objasnit cu ti osnovni problem onog gore "novinara" sa imbexa i zasto se to stivo ne treba citati ako ne zelis biti zatucan kao njihovi citatelji. I to nema veze sa tvojim politickim stavom...ti mozes biti veliki Titoista i Jugoslaven ali svejedno nebi trebao citati to zatupljujuce stivo.

Dakle...ovcoliki ljudi poput onog gore novinara ispred sebe stave neki ideal...vodju, ovna...Tita ...i onda na svaku rijec koju ovaj izgovori oni svi slozno kazu BEEEEEEEEEEEEEEEEE. Tako smo imali 40 godina u Jugoslaviji...pa su se ljudi navikli.

Medjutim za razliku od ovaca, slobodomisleci ljudi ipak misle svojom glavom , i cak ako nekoga cijene i mislie za njega da je velik...kao sto ja npr. cijenim Tudjmana...to ne znaci da se moram nuzno slagati sa svakom Tudjmanovom recenicom. A sto ovca misli da bi trebao.

Ukratko.
Ako imas neku Tudjmanovu tezu ili misao podijeli sa nama, mozemo komentirati ili kazati "sa ovim se slazem ..a ovdje mislim da je pogrijesio". Ovako neznam na sto tocno mislis kada kazes da je netko nesto zaboravio.

Zadnje uređivanje u prolazu : 24.08.2017. at 11:24.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 11:13   #91
E sad, to je savršeno točno. Problem je što podosta ljudi ne funkcionira tako i u tom kontekstu nije posve promašen takav tip kajle (iako se naravno ne može nikad odnositi na sve). Imaš dosta ljudi kojima će nešto biti sveta istina zato jer su to rekli Tuđman ili Tito ili Hasanbegović.
E ali onda kad čuju nešto što im ne paše nalazit će tisuće izgovora i izvrdavat će i tako dalje.

U kontekstu normalnih rasprava i izostanka bilo kakve idolatrije (koja na forumu postoji i prema potpuno smiješnim i nebitnim likovima kao Hasanbegović, a kamoli prema Titu ili Tuđmanu) si u pravu.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 12:32   #92
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Recimo RUM sigurno je bila gora od YUG
No danas se rijetko spominje da je Nicolae Ceaușescu zapravo bio prilično neovisan od SSSR-a i da nije sudjelovao u gušenju Praškog proljeća.

Dakle za stanje u Rumunjskoj su krivi oni sami, tj. njihovo vodstvo.
Old 24.08.2017., 12:33   #93
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
- Četiri...
- BANG!
- Ali rekao sam samo četiri...
- BANG!
- Tužit ću te tvojoj sestri!
- BANG!
- Rekao sam "sestri", a ne četiri...
- BANG! BANG!

Trebao si ipak dati slikopis. Lakše je razumjeti poruku.

https://www.youtube.com/watch?v=hfWV4SVNiE8
Old 24.08.2017., 12:43   #94
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
isli smo spavati sa otkljucanim vratima,a stari je sa jednom placom skolovao
dvoje djece...isli smo na godisnje...
.
Nije li stopa nasilnih zločina i ubojstava u Hrvatskoj niža danas nego je bila 1980-tih i 1970-tih?

Netko je stavljao statistike i tu na forum, ali sada je to teško naći kada tražilice više ne rade.
Old 24.08.2017., 12:46   #95
Neusporedivo niža (s tim da to nema nikakve veze s konkretnom temom, jer je tako i u cijelom svijetu), ali je danas puno više medija koji od apsolutno svakog pojedinog zločina rade spektakl i pumpaju paniku.

Najveći broj ubojstava u SRH je 120 1987. godine, sada je godišnje 50-60 ubojstava.

Doduše, ima tu i druga strana - često proučavam stare novine pa se može reći da je bilo nešto više seoskih ubojstava, tuča pijanaca u jedinoj birtiji u selu, motikom po glavi zbog međe i slično. Manje je gradskih zločina (u prosjeku).

Također, negdje sam naišao na podatak da broj krađa konstantno raste, što isto utječe na osjećaj sigurnosti. Ali ovih najnasilnijih zločina je prije bilo znatno više.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 12:56   #96
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Neusporedivo niža (s tim da to nema nikakve veze s konkretnom temom, jer je tako i u cijelom svijetu), ali je danas puno više medija koji od apsolutno svakog pojedinog zločina rade spektakl i pumpaju paniku.
Slažem se s tobom, ali onda možemo isto govoriti i za natalitet, koji se često koristi kao "argument.
Naime, često se kaže "da su za vrijeme bivše države ljudi imali više djece" a isto kao i druge stvari, u cijelom svijetu se stanje mjenja bez obzira na politički sustav.
Old 24.08.2017., 13:11   #97
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Nije li stopa nasilnih zločina i ubojstava u Hrvatskoj niža danas nego je bila 1980-tih i 1970-tih?

Netko je stavljao statistike i tu na forum, ali sada je to teško naći kada tražilice više ne rade.
Je, bez daljnjeg.

Malo je varljiva ta priča jer se onda, za razliku od danas, nije sve pucalo na naslovnice. Za steći pravu sliku trebalo bi se možda pozabaviti pozadinom samih zločina. Ne mogu jamčit ali mi je ostala nekakva slika kako su, mahom, u pitanju bili pijana posla, imovinsko-pravni i ljubavni odnosi.

S druge strane, ne sjećam se baš da su zaštitari čučali na svakom koraku. Danas, kad ulazim u pošti ili banku, osvrnem se triput. Onda nisam ni razmišljao o tome da bi netko mogao uletjeti sa pištoljem i orobiti nas. To je bilo rezervirano za američke filmove.
Old 24.08.2017., 13:44   #98
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Da, prekopirala je samoupravni socijalizam od Zapada.

A ti se ne sjećaš nikako, jer Juge nisi ni vidio. A ove bedastoće da su stanove dobivali partizani i pripadnici JNA, te JNA dućane češ, nadam se, pojasniti moderatorima.

Primjer je totalno promašen, i danas bi bio skandal da Tomson oženi Srpkinju ili Židovku.

To da je partija zabadala nos u privatni život u SFRJ najobičnija je laž. U svoja četiri zida mogao si raditi što si htio, a mogao si se i vjenčati s onim tko bi na to pristao. I ići u razne crkve, i putovati s vijetom, i biti homić, jehovin svjedok, subotar itd. itd.
Nema svatko isto iskustvo.U radničkom naselju,u kojem sam živio,direktor o.š. je to prestao biti isključivo zato što je išao u crkvu.Nije ga ubilo,ostao je nastavnik,ali nije mogao biti direktor niti pedagog.U šokačkom selu,iz kojeg mi je gospođa,bez ikakvih problema je išao u crkvu tko je htio.Udaljenost 7 km zračne linije.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 13:48   #99
Quote:
polki kaže: Pogledaj post
Nema svatko isto iskustvo.U radničkom naselju,u kojem sam živio,direktor o.š. je to prestao biti isključivo zato što je išao u crkvu.Nije ga ubilo,ostao je nastavnik,ali nije mogao biti direktor niti pedagog.
I što te tu čudi?

Može li danas javno deklarirani ateist postati ravnatelj škole?
Ne na papiru već nako, realno?

Zadnje uređivanje fgzcvijetic : 24.08.2017. at 14:44.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 15:03   #100
[QUOTE]
Quote:
Objasnit cu ti osnovni problem onog gore "novinara" sa imbexa i zasto se to stivo ne treba citati ako ne zelis biti zatucan kao njihovi citatelji. I to nema veze sa tvojim politickim stavom...ti mozes biti veliki Titoista i Jugoslaven ali svejedno nebi trebao citati to zatupljujuce stivo.

Dakle...ovcoliki ljudi poput onog gore novinara ispred sebe stave neki ideal...vodju, ovna...Tita ...i onda na svaku rijec koju ovaj izgovori oni svi slozno kazu BEEEEEEEEEEEEEEEEE. Tako smo imali 40 godina u Jugoslaviji...pa su se ljudi navikli.
Ne trebaš mi ništa objašnjavati, dovoljno si rekao u ovih nekoliko rečenica
Znači ti bi određivao koje novinare treba a koje ne treba čitati.
Sloboda govora i sloboda štampe je jedna od najvećih zamjerki desničara socijalizmu a sad bi je ti provodio. Graniči sa komićnošću, kad nebi znao da misliš ozbiljno.

Koliko će nam sad trebati vremena da se naućimo koje novinare treba čitati, možda 40 godina ili manje

Nisam vidio da su mnogi Tita stavili kao ideal ali vide mnogo toga što je u Jugi bilo bolje i ljudskije, nego danas u "slobodi i demokraciji"

Quote:
Medjutim za razliku od ovaca, slobodomisleci ljudi ipak misle svojom glavom , i cak ako nekoga cijene i mislie za njega da je velik...kao sto ja npr. cijenim Tudjmana...to ne znaci da se moram nuzno slagati sa svakom Tudjmanovom recenicom. A sto ovca misli da bi trebao.
Slobodno misleći ljudi čitaju sve novinare i iz dobivenih informacija donose svoje zaključke.

Već sam napisao da mi Tito nije bio nepogrešivi ideal i najveći sin naroda Jugoslavije, kao što su trubili novinari, koje se onda preporučivalo čitati.
Isto trako nije mi nepogrešiv ni Tuđman i nikad nisam mislio da je "najveći sin hrvatskog naroda" kao što neki nameću tezu.

Quote:
Ukratko.
Ako imas neku Tudjmanovu tezu ili misao podijeli sa nama, mozemo komentirati ili kazati "sa ovim se slazem ..a ovdje mislim da je pogrijesio". Ovako neznam na sto tocno mislis kada kazes da je netko nesto zaboravio.
Sasvim dovoljno je spomenuti nekoliko njegovih odluka sa kojima se nisam slagao a ni danas se ne slažem.
Možemo krenuti od kriminalne privatizacije, 200 bogatih obitelji, potpisivanje svega što mu se ponudilo, politika prema Bosni i šurovanje sa Miloševićem, prozivanje crvenih, crnih, žutih vragova i judinih škuda.
Za početak i suviše
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:59.