Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2017., 14:14   #1
Početci investiranja

Pozdrav svima, imam 21. godinu i ozbiljno razmisljam o stednji te investiranju u dugom roku no medjutim posjedujem vrlo malo znanja. Mozete li mi preporuciti neku literaturu s kojom bi trebao poceti da mi malo pojasni cijelokupan mehanizam navedenoga?
chopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 18:51   #2
What Works on Wall Street - James P. O'Shaughnessy
Old 10.09.2017., 15:35   #3
Burton G.Malkiel, Random walk, Uspješna strategija burzovnog trgovanja. Odlična knjiga, što je najvažnije primjenjiva. Izdavač, Masmedija, poslovni.hr
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 09:42   #4
Psihologija je tu jako bitna. Prati susjednu temu Bitcoin, idealna prilika da vidis kako bubble utjece na ljude, pohlepa, strah, iracionalnost, naivnost, nadanja...
Bitcoin je cini se najgluplji bubble od tulipomanije, igra je cini se gotova a ovi ne mogu prihvatiti istinu.
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 23:02   #5
Quote:
chopy kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, imam 21. godinu i ozbiljno razmisljam o stednji te investiranju u dugom roku no medjutim posjedujem vrlo malo znanja. Mozete li mi preporuciti neku literaturu s kojom bi trebao poceti da mi malo pojasni cijelokupan mehanizam navedenoga?
"Biblija" za investicije - The Intelligent Investor, Benjamin Graham
Graham je bio profesor W. Buffettu koji je bog u investicijskom svijetu. Knjige o Buffettu isto bi trebao pročitati, ja sam recimo pročitao "The Snowball: Warren Buffett and the Business of Life".

Ako kreneš ulagati ubrzo nakon što pročitaš "par članaka" onda ti šansa da ti se uložena lova poveća ili ostane ista ravna je dobitku na lutriji. Investiranje ti je cjeloživotno učenje i čitanje ne samo knjiga nego i financijskih izvještaja.
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 11:26   #6
Quote:
zemljanin80 kaže: Pogledaj post
Psihologija je tu jako bitna. Prati susjednu temu Bitcoin, idealna prilika da vidis kako bubble utjece na ljude, pohlepa, strah, iracionalnost, naivnost, nadanja...
Bitcoin je cini se najgluplji bubble od tulipomanije, igra je cini se gotova a ovi ne mogu prihvatiti istinu.
Čini se da si i ti novi u tome kad te impresionira balon kriptovaluta. To se ni po čemu ne razlikuje od dot com balona ili real estate balona. Posljedično i našeg balona kad je svaka baba kupovala paket HT dionica misleći da se radi o fizičkom paketu.

Ako ti misliš da je po nečemu BTC najgori i da je usporediv s tulipanima to je otprilike na razini babe koja misli da se paket dionica uzme i nosi doma
Old 16.09.2017., 13:28   #7
I internet kladionice ulaze u BTC
http://www.internet-kladionice.com/online-kladionice/
Old 16.09.2017., 13:47   #8
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
"Biblija" za investicije - The Intelligent Investor, Benjamin Graham
Graham je bio profesor W. Buffettu koji je bog u investicijskom svijetu. Knjige o Buffettu isto bi trebao pročitati, ja sam recimo pročitao "The Snowball: Warren Buffett and the Business of Life".

Ako kreneš ulagati ubrzo nakon što pročitaš "par članaka" onda ti šansa da ti se uložena lova poveća ili ostane ista ravna je dobitku na lutriji. Investiranje ti je cjeloživotno učenje i čitanje ne samo knjiga nego i financijskih izvještaja.
Jest, u pravu si. Graham i Buffet su dobra literatura i to je dobro znati, ali je to ujedno i overkill za obične ljude i početnike.

Ne bi bilo loše prije toga proučiti literaturu o osobnim financijama za obične ljude koji žive od plaće, točnije na koji način oni moraju investirati i čime se voditi prilikom životnih stvari kao što su kupnja nekretnine, automobila, običnih troškova, štednje i sl.

I sam Buffett običnim ljudima savjetuje ulaganja u pasivne investicijske fondove koji se baziraju na indexima.

Ulaganje temeljem vlastitog odabira pojedinih vrsta financijske imovine je pogrešno za više od 99% ljudi.
Old 16.09.2017., 14:15   #9
Osnove na engleskom
http://www.wallstreetsurvivor.com/pd...g101_eBook.pdf
i hrvatskom
http://www.alkascript.hr/index.php/k...wnload&fid=167

prilično lako za čitat
Verter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:27.