Natrag   Forum.hr > Sport > Košarka

Košarka Loptost radovanja pod obručima

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2017., 01:41   #761
KOME SE DA CITATI NEK CITA

Fenomenalna rusija, toliko dobra da me odmah zantrigirao rad i opus djelovanja njihovog selektora!
Upozoravao sam na ovu ekipu jos za vrjeme grupne faze pa cak i prije prvenstva. Moderna kosarka vecinom generira napade iz pick and rolla, gdje centar mora biti u mogucnosti izaci na 7 metara i pripomoci suigracu na trenutacnom preuzimanju ili switchu. Nazalost mi tu nemamo osovinu, kao sto sponeih nesto u prijasnjim postovima osovinu cine pozicije 1 i 5, ekipe koje su "kvalitetno popunjene" na tim pozicijama nama generalno stvaraju probleme jer na jednostavan nacin ulaze u svoj napadacki ritam, dok mi sa pozicije 3 i 4 prakticki ulazimo u izolacije bez ikakvog lakog taktickog stjecanja prednosti... Naravno, kao sto rekoh wunder-kid-ovi na poziciji 5 su roba kojom se trguje u hrvatskoj drzavi dobrih 20 godina (pa i na balkanu opcenito). Ti ljudi (na poziciji 5) nemaju odgovornost igranja za nacjonalnu vrstu i svoju karijeru vide kao slucajnu priliku da bi se domogli do kosarkaskog i financijskog uspjeha. Dok na poziciji 1, Nepostoji klubska infrastruktura u hrvatskoj kosarci koja stoji iza pojedinaca nego im se za konkurenciju dovode 2 puta klasniji americki afro razigravaci koji su i po predispozicijama i po nivou igre 2 klase iznad nasih madih razigravaca...

Toliko toga bih se moglo kazati, ali selekcija u ostalim drzavama je na zavidnom nivou, spomeniti cu samo (latvija, finska, madjarska, slovenija, gruzija, rusija...) sve su to zemlje sa jasnom kosarkaskom vizijom za razliku od hrvatske.
Nemojmo zamjeriti nasim igracima to su momci koji bih imali problema sa svakom reprezentacijom koja IMA OSOVINU, jer oni to nemaju... Nebih izdvajao sarica za losu utakmicu, preveliki je to pritisak na njega koji evidentno nije dobro vodjen sa klupe... Ajmo radje se dotaknuti Hrvatskog strucnog vodstva!

Kad suterska ekipa gubi prvih par minuta, sto se radi?
ODMAH KARTE NA STOL!
1. simon kao najbolji passer odmah na 1
2. bender na 5-icu da pokusa zaustaviti switch na shvedu (znaci kasno je kad je ovaj dao vec 18 nego kad je dao 3-6) ma prakticki odmah u ga stavljas u startnu petorku (ko je gledao ruse u grupi, zna sto mu se sprema)
3. zasto se neotvara igra u samom startu na low postu na saricu?

Ma mogu ja biti sad general poslje bitke, ali ljudi sa foruma, sa hks-a, iz klubova, iz omladinskih pogona... Pogledajte kako 80% ekipa otvara utakmice, pa covjece upravo tako na low postu, IMA TO SVOJE ZASTO DA NEDULJIM...

Flaster sa ramljakom na shvedu... Pa nemoze on njega oversizeom ubiti kad i ovaj ima 2m + brze noge, nije to da ti radis pritisak na beku od 1.94... Vidite to aco nije znao nego se morao uvjeriti on i njegov strucni stozer da ramljak ubija oversizeom a ne agresivnoscu prema lopti...

Offball na popovicu? Zasto nijednom pop nije izasao iz bloka primio loptu (na prvenstvu) i pokusao stec prednost nego na jednici se ubija sa brzim i jacim od sebe? Zato jer aco nema pojma i uvjeren je kako ce pop dobro odreagirati na zonski pressing ili trap pa ga drzi stalno na 1. ....... GRESKAAA "nerazumjes se ti u ovaj sport prijatelju kao neki forumasi"

Bender? ko nezna, bender je 2. najbolji dodavac u ovoj hr selekciji... prvi je zna se ko je. Nijednom nije usao u pick and roll akciju sa simonom cjeli turnir to vam govori o tome koliko je skauting vlastitih igraca los, koliko je limitirana vizija same struke u HKS-u. Sve redom stranacke clanske iskaznice zalutali na pozicije rukovodilaca.

Ukic, Simon, Tomas, Pop - out

RUSI - fenomenalna ekipa uigrana pod grbom CSKA, cak 5-6 njihovih igraca + 2 NBA igraca + nekoliko iskusnih sutera... Svakako ekipa koja ima glavu i rep. Nevjerovatan potencjal kod brace kulagin, Shved kao prvi play i scorer (iako to cini sa pozicije 2) Osovina koja se negasi ni energiom = mozgov, ni kvalitetom = shved. Vorontsevich kao buduci NBA prospect. Ekipa koja je spremna za ODLICIJA.

osovina decki... osovina

turbofolk sto mislis o sebi?
Pa ja mislim da sam najveci kosarkaski strucnjak u republici Hrvatskoj upravo sad. Da imam samopouzdanja to kazati
turbofolk is offline  
Old 11.09.2017., 01:47   #762
Quote:
Stric iz ozadja kaže: Pogledaj post
Ali ako čovjek ima oca iz države A, majku iz države B, rođen i živio cijeli život u državi B, za koga bi on trebao da igra?

Zaista mi je smješna ova vaša filozofija, da ako je jedan od roditelja Srbin, onda je dijete automatski takođe Srbin...
To je balkanska logika, racuna se po ocu.

Tu nema realno pravila, zavisi kako je neko odgojen, u kom pravcu. Moze da bira i A i B, a i C. Uostalom, Doncic je izabrao Sloveniju i ta tema je gotova.
Shadow dancer is offline  
Old 11.09.2017., 01:56   #763
Quote:
turbofolk kaže: Pogledaj post
Fenomenalna rusija, toliko dobra da me odmah zantrigirao rad i opus djelovanja njihovog selektora!
Upozoravao sam na ovu ekipu jos za vrjeme grupne faze pa cak i prije prvenstva. Moderna kosarka vecinom generira napade iz pick and rolla, gdje centar mora biti u mogucnosti izaci na 7 metara i pripomoci suigracu na trenutacnom preuzimanju ili switchu. Nazalost mi tu nemamo osovinu, kao sto sponeih nesto u prijasnjim postovima osovinu cine pozicije 1 i 5, ekipe koje su "kvalitetno popunjene" na tim pozicijama nama generalno stvaraju probleme jer na jednostavan nacin ulaze u svoj napadacki ritam, dok mi sa pozicije 3 i 4 prakticki ulazimo u izolacije bez ikakvog lakog taktickog stjecanja prednosti... Naravno, kao sto rekoh wunder-kid-ovi na poziciji 5 su roba kojom se trguje u hrvatskoj drzavi dobrih 20 godina (pa i na balkanu opcenito). Ti ljudi (na poziciji 5) nemaju odgovornost igranja za nacjonalnu vrstu i svoju karijeru vide kao slucajnu priliku da bi se domogli do kosarkaskog i financijskog uspjeha. Dok na poziciji 1, Nepostoji klubska infrastruktura u hrvatskoj kosarci koja stoji iza pojedinaca nego im se za konkurenciju dovode 2 puta klasniji americki afro razigravaci koji su i po predispozicijama i po nivou igre 2 klase iznad nasih madih razigravaca...

Toliko toga bih se moglo kazati, ali selekcija u ostalim drzavama je na zavidnom nivou, spomeniti cu samo (latvija, finska, madjarska, slovenija, gruzija, rusija...) sve su to zemlje sa jasnom kosarkaskom vizijom za razliku od hrvatske.
Nemojmo zamjeriti nasim igracima to su momci koji bih imali problema sa svakom reprezentacijom koja IMA OSOVINU, jer oni to nemaju... Nebih izdvajao sarica za losu utakmicu, preveliki je to pritisak na njega koji evidentno nije dobro vodjen sa klupe... Ajmo radje se dotaknuti Hrvatskog strucnog vodstva!

Kad suterska ekipa gubi prvih par minuta, sto se radi?
ODMAH KARTE NA STOL!
1. simon kao najbolji passer odmah na 1
2. bender na 5-icu da pokusa zaustaviti switch na shvedu (znaci kasno je kad je ovaj dao vec 18 nego kad je dao 3-6) ma prakticki odmah u ga stavljas u startnu petorku (ko je gledao ruse u grupi, zna sto mu se sprema)
3. zasto se neotvara igra u samom startu na low postu na saricu?

Ma mogu ja biti sad general poslje bitke, ali ljudi sa foruma, sa hks-a, iz klubova, iz omladinskih pogona... Pogledajte kako 80% ekipa otvara utakmice, pa covjece upravo tako na low postu, IMA TO SVOJE ZASTO DA NEDULJIM...

Flaster sa ramljakom na shvedu... Pa nemoze on njega oversizeom ubiti kad i ovaj ima 2m + brze noge, nije to da ti radis pritisak na beku od 1.94... Vidite to aco nije znao nego se morao uvjeriti on i njegov strucni stozer da ramljak ubija oversizeom a ne agresivnoscu prema lopti...

Offball na popovicu? Zasto nijednom pop nije izasao iz bloka primio loptu (na prvenstvu) i pokusao stec prednost nego na jednici se ubija sa brzim i jacim od sebe? Zato jer aco nema pojma i uvjeren je kako ce pop dobro odreagirati na zonski pressing ili trap pa ga drzi stalno na 1. ....... GRESKAAA "nerazumjes se ti u ovaj sport prijatelju kao neki forumasi"

Bender? ko nezna, bender je 2. najbolji dodavac u ovoj hr selekciji... prvi je zna se ko je. Nijednom nije usao u pick and roll akciju sa simonom cjeli turnir to vam govori o tome koliko je skauting vlastitih igraca los, koliko je limitirana vizija same struke u HKS-u. Sve redom stranacke clanske iskaznice zalutali na pozicije rukovodilaca.

Ukic, Simon, Tomas, Pop - out

RUSI - fenomenalna ekipa uigrana pod grbom CSKA, cak 5-6 njihovih igraca + 2 NBA igraca + nekoliko iskusnih sutera... Svakako ekipa koja ima glavu i rep. Nevjerovatan potencjal kod brace kulagin, Shved kao prvi play i scorer (iako to cini sa pozicije 2) Osovina koja se negasi ni energiom = mozgov, ni kvalitetom = shved. Vorontsevich kao buduci NBA prospect. Ekipa koja je spremna za ODLICIJA.

osovina decki... osovina

turbofolk sto mislis o sebi?
Pa ja mislim da sam najveci kosarkaski strucnjak u republici Hrvatskoj upravo sad. Da imam samopouzdanja to kazati
Definitivno si veci strucnjak od Ace Petrovica.

Da li ce Rusi proci Grke, nisam siguran. I jedni i drugi su u naletu. Mada dajem vece sanse Rusima.
Shadow dancer is offline  
Old 11.09.2017., 01:57   #764
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Kapiram da je ovo napisano u besu, ali mislim da vam je u kosarci potreban potpuni reset... ne bi ostale sportove uvlacio sad...

Neka moja prva secanja su Pionir druga polovina 80-ih, tek sam ucio da pisem, a znao sam sve igrace svih ekipa... secam se kad su dolazili Cibona i Jugoplastika, to je bio praznik... moja Zvezda je tu bila najgora od velike cetvorke, ali znala je da iznenadi...

Gledati uzivo mladog Drazena, Kukoca, Radju, Savica, Cuturu... to je bila privilegija, cak i Zadar je bio tvrd orah, secam se Arijana Komazeca, kako je brutalno trpao... nisam jugonostalgicar, ali to vreme za basket je bila rapsodija... nema jos prljavog sovinizma na tribinama, samo se gleda i voli igra...

Drazen je po meni najveci igrac koga sam uzivo gledao... a gledao sam sve koji pretenduju na tu titulu... to je bila masina za koseve, nesto posle cega odes na teren i zamisljas da isto to radis... krenuo sam rano u Zvezdi, bio mnogo godina... on mi je bio inspiracija...

Kad je on poginuo... mislim da je neka 1993... najgore ratne godine, ta vest i pored svih sranja me je bas pogodila... nerealno je, neko kome si se divio tako rano i glupo da zavrsi... kao da vas posle toga prati zla kob...

Kosarka, koja vam je bila ponos jbt... kad sam bio u Zadru, prva zelja mi je bila da obidjem Jazine, onu ruznu dvoranu u kojoj navijaci krv daju za basket... sve je to pocelo nekako da bledi... neki podrugljivo spominju silazak sa postolja... nije to, vi ste ovaj sport poceli nekako da odbacujete...

Doslo je slavlje 1998. u fudbalu, poceli ste da se lozite na skijanje, hokej jbt... a nesto u cemu ste bili tako dobri, poceli ste da mrzite, prezirete i ismevate... sahranili ste svoje velikane, ne dolazeci na tribine, ne buneci se protiv kradja... kao neki slavni rodjak koji se propio i prokockao, odmahujete rukom...

Sami ste za to krivi... nisu to igraci, trener... ne dodje 500 ljudi da vam gleda kosarku kad nije veliko prvenstvo, a ocekujete rezultate... to tako ne ide...

Ili cete da sahranite ovaj sport, ili cete nesto radikalno da menjate... ja bi voleo da promenite, jer onda imamo neku ozbiljnu kosarku o kojoj pricamo... ovako ostaje samo sve bledje secanje...
Kolega, sve to stoji.

Problem je daleko dublje prirode od čisto jednog poraza. Problem je emotivno-psihološke prirode.

Stvar je u tome da se na prostoru bivše SFRJ gleda svega par sportova. Mi generalno, o sportu znamo malo. Sportom se bavi puno manje ljudi nego na zapadu. Pojedinačni sportovi se ismijavaju i nikada se neće cijeniti kao nogomet i košarka i kao samo ta dva sporta. Čak se niti drugi kolektivni sportovi toliko ne cijene.

Netko će reći to je svugdje tako, ali to nije istina.

Košarka ima svoje korijene u Jugoslaviji. Nakon toga je došla Barcelona, srebro, pa potom vi i vaša zlata. Od tuda se sve vuče. Jednostavno se sport izjednačava sa košarkom i nogometom i tu je problem. Svi će nominalno proslaviti zlata braće Sinković, ali potom cijelu godinu neće čuti ništa o njima. Niti gdje veslaju, kakva im je forma, jer to ljude ne zanima. Niti većina ljudu išta zna o veslanju ili bacanju koplja, ili trapu. Isto kao što u Srbiji nikoga nije zanimao tenis do pojave Đokovića. Sada je postao dio nacionalne opsesije jer u njegovim pobjedama netko gleda oličenje srpskih pobjeda.

Nogomet je 1998. došao do toga do čega je došao. Malo sreće, malo ludosti. Rezultat koji se vjerojatno nikada više neće ponoviti. Stvorio se kult reprezentacije i on je trajao do Mamića i bagre koju je on raširio. Danas malo ljudi više zanima reprezentacija. Vidi, ja znam da je profesionalni sport leglo praonica love, svugdje u svijetu, ali je problem što je Mamić postao društveni fenomen koji prelazi u domenu psihološkog profila nacije. To je jednostavno puno dublje od onoga - on je kriminalac. On je fenomen.

Košarka je isto razorena kriminalno. Vama su barem ostala dva kluba koja država financira i kult reprezentacije koja ima uspjehe. Došao je Aco, napravio je uspjeh kojeg nitko nije očekivao. Javila se neka nada da se ide nečemu boljem. Do danas. Nisam ljut na njega niti najmanje. On je uzeo reprezentaciju u najgorem trenutku i pokušao nešto. Nisam ljut na Šarića, niti na bilo koga. Oni jednostavno ne mogu dalje od ovoga, kako to ljudima nije jasno. Ljut sam i bijesan na sistem kojeg država nema.
Revenger20 is offline  
Old 11.09.2017., 02:05   #765
Mi bi medalje u košarci.

Koliko hrvatskih klubova igra Euroligu?
Koliko je hrvatskih klubova osvojilo ABA ligu?
Koliko se ulaže u hrvatsku košarku danas?
Koliko osnovnih i srednjih škola igra košarku i koliki je interes za nju? Imaju li dvorane uopće?
Koliko Hrvatska ima košarkaških akademija?

Ajmo opet: nema veze sve ovo gore, idemo sve svaliti Bogdanoviću i Šariću na leđa pa će on donijeti medalje. Ovo je razmišljanje prosječnog gledatelja koji prati dvije košarkaške utakmice godišnje i misli da su Cibona, Zadar i Split i dalje značajni klubovi.
Revenger20 is offline  
Old 11.09.2017., 02:13   #766
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Kolega, sve to stoji.

Problem je daleko dublje prirode od čisto jednog poraza. Problem je emotivno-psihološke prirode.

Stvar je u tome da se na prostoru bivše SFRJ gleda svega par sportova. Mi generalno, o sportu znamo malo. Sportom se bavi puno manje ljudi nego na zapadu. Pojedinačni sportovi se ismijavaju i nikada se neće cijeniti kao nogomet i košarka i kao samo ta dva sporta. Čak se niti drugi kolektivni sportovi toliko ne cijene.

Netko će reći to je svugdje tako, ali to nije istina.

Košarka ima svoje korijene u Jugoslaviji. Nakon toga je došla Barcelona, srebro, pa potom vi i vaša zlata. Od tuda se sve vuče. Jednostavno se sport izjednačava sa košarkom i nogometom i tu je problem. Svi će nominalno proslaviti zlata braće Sinković, ali potom cijelu godinu neće čuti ništa o njima. Niti gdje veslaju, kakva im je forma, jer to ljude ne zanima. Niti većina ljudu išta zna o veslanju ili bacanju koplja, ili trapu. Isto kao što u Srbiji nikoga nije zanimao tenis do pojave Đokovića. Sada je postao dio nacionalne opsesije jer u njegovim pobjedama netko gleda oličenje srpskih pobjeda.

Nogomet je 1998. došao do toga do čega je došao. Malo sreće, malo ludosti. Rezultat koji se vjerojatno nikada više neće ponoviti. Stvorio se kult reprezentacije i on je trajao do Mamića i bagre koju je on raširio. Danas malo ljudi više zanima reprezentacija. Vidi, ja znam da je profesionalni sport leglo praonica love, svugdje u svijetu, ali je problem što je Mamić postao društveni fenomen koji prelazi u domenu psihološkog profila nacije. To je jednostavno puno dublje od onoga - on je kriminalac. On je fenomen.

Košarka je isto razorena kriminalno. Vama su barem ostala dva kluba koja država financira i kult reprezentacije koja ima uspjehe. Došao je Aco, napravio je uspjeh kojeg nitko nije očekivao. Javila se neka nada da se ide nečemu boljem. Do danas. Nisam ljut na njega niti najmanje. On je uzeo reprezentaciju u najgorem trenutku i pokušao nešto. Nisam ljut na Šarića, niti na bilo koga. Oni jednostavno ne mogu dalje od ovoga, kako to ljudima nije jasno. Ljut sam i bijesan na sistem kojeg država nema.
Razumem tu emotivno-psiholosku ravan...

Donekle uporediva stvar je sa nasim fudbalom... znas sta znaci kad imas evropskog i svetskog sampiona 1991. godine, a onda sledecih skoro 30 godina jedno veliko nista... sad se radujemo sto cemo se plasirati na svetsko, ali to je sve cemerno... a znas da je uzrok tome pored ostalih sranja i bezobrazan lopovluk koji se utkao u citav sistem... i ne mozes protiv toga nista...

Nekako smo sacuvali kosarku, jer je ljudi ovde obozavaju... iako su pokusali, nisu uspeli da uniste to... gledamo na nase kosarkase kao u bogove, i ne damo im da nam uniste svetinju... Pionir je hram u koji se ide kao u crkvu...

Pojedinacni sportovi budu i prodju... kosarka je ono grupna igra u kojoj mozemo ono sto u drugim sferama obicno ne mozemo... tu najmanje ima sebicluka i egotripa... ako nisi timski igrac, ako ne sanjas reprezentativno okupljanje... idi da igras fudbal

Moram da pohvalim Janeze... oni bas vole kosarku... nije uvek do love i kradje... skupili su ozbiljnu ekipu sada, i to volim da vidim... rivalitet je uvek prisutan, i dobro je da ga ima, ali iznad svega se ceni dobar basket...
DzonziBG is offline  
Old 11.09.2017., 02:21   #767
Talent je tu, ostalo je trulo.

Ubaci naš mentalitet i to je to. Stara priča.

__________________
- Hope is a waking dream -
IdiMi is offline  
Old 11.09.2017., 02:25   #768
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Razumem tu emotivno-psiholosku ravan...

Donekle uporediva stvar je sa nasim fudbalom... znas sta znaci kad imas evropskog i svetskog sampiona 1991. godine, a onda sledecih skoro 30 godina jedno veliko nista... sad se radujemo sto cemo se plasirati na svetsko, ali to je sve cemerno... a znas da je uzrok tome pored ostalih sranja i bezobrazan lopovluk koji se utkao u citav sistem... i ne mozes protiv toga nista...

Nekako smo sacuvali kosarku, jer je ljudi ovde obozavaju... iako su pokusali, nisu uspeli da uniste to... gledamo na nase kosarkase kao u bogove, i ne damo im da nam uniste svetinju... Pionir je hram u koji se ide kao u crkvu...

Pojedinacni sportovi budu i prodju... kosarka je ono grupna igra u kojoj mozemo ono sto u drugim sferama obicno ne mozemo... tu najmanje ima sebicluka i egotripa... ako nisi timski igrac, ako ne sanjas reprezentativno okupljanje... idi da igras fudbal

Moram da pohvalim Janeze... oni bas vole kosarku... nije uvek do love i kradje... skupili su ozbiljnu ekipu sada, i to volim da vidim... rivalitet je uvek prisutan, i dobro je da ga ima, ali iznad svega se ceni dobar basket...
Ne brini se, i to se polako unistava samo nema para kao u fudbalu. Uostalom, ne bi mi sad igrali bez pola reprezentacije da neki drugi faktori nisu umesali prste.
A nasa klupska kosarka je na izdisaju. Zvezda i Partizan opstaju samo zbog armije navijaca.
Shadow dancer is offline  
Old 11.09.2017., 02:47   #769
Quote:
bijeli prah kaže: Pogledaj post
a šta su se srbi zabrinuli za našu košarku ajme...uh...aj pali traktore i vozi...
pa nemam ja svoj, moram da ga klepim od komsije Hrvoja prvo
__________________
"Have you ever considered any real freedoms? Freedoms from the opinion of others... even from the opinions of yourself."
gradskodete is offline  
Old 11.09.2017., 04:16   #770
Quote:
Otkrovenje kaže: Pogledaj post
Imamo tri ekipe iz naše grupe D u četvrtfinalu .. SRB, RUS, LET... ubedljivo je to bila najača grupa !
interesantno, na zadnja 3 prvenstva Srb u najacoj grupi. 2013 Fra i Lit glatko dobivene u grupi, da bi Srb kao prva naletila na Esp u 1/4 i glatko ispala. na kraju Fra bila prva, Lit treca. na proslom prvenstvu opet sve tucemo u grupi smrti, Esp, Ita, Tur, Nje, izduvamo se i ostanemo bez daha protiv prosjecne Lit u 1/2. Esp ode do kraja a jedva prodje kao 4. u grupi za pola kosa pobjedivsi Britance.

Sistem je los. trebalo bi bolje nagraditi prvoplasiranu ekipu u grupi sa prenosenjem bodova u sljedecu grupu kao sto je bilo nekada a onda razigravanje samo prve dvije ekipe iz obje grupe drugog kruga. i vratiti na 16 ekipa. ovo je razvodnjavanje. previse utakmica, slabiji kvalitet
__________________
"Have you ever considered any real freedoms? Freedoms from the opinion of others... even from the opinions of yourself."
gradskodete is offline  
Old 11.09.2017., 04:49   #771
Pa nije sramota izgubiti od Rusije, bili su uvijek sila u tom sportu.

Međutim, sasvim je moguće, da mi ispadamo od Latvije, a Srbi od Italije.

Španjolci idu po zlato, ostale ekipe su izjednačene, možda je ipak Njemačka najloši četvrtfinalist?
PatriotSLO is offline  
Old 11.09.2017., 05:39   #772
Dončiću je majka Slovenka. A otac (podrijetlom Srbin) mu je rođen u Sloveniji, skoro cijelu karijeru proveo u Sloveniji, ima par nastupa za Sloveniju... sve ostalo je mitomanija.

Uostalom, jel bitno?
f.gibbs is offline  
Old 11.09.2017., 07:54   #773
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Kolega, sve to stoji.

Problem je daleko dublje prirode od čisto jednog poraza. Problem je emotivno-psihološke prirode.

Stvar je u tome da se na prostoru bivše SFRJ gleda svega par sportova. Mi generalno, o sportu znamo malo. Sportom se bavi puno manje ljudi nego na zapadu. Pojedinačni sportovi se ismijavaju i nikada se neće cijeniti kao nogomet i košarka i kao samo ta dva sporta. Čak se niti drugi kolektivni sportovi toliko ne cijene.

Netko će reći to je svugdje tako, ali to nije istina.

Košarka ima svoje korijene u Jugoslaviji. Nakon toga je došla Barcelona, srebro, pa potom vi i vaša zlata. Od tuda se sve vuče. Jednostavno se sport izjednačava sa košarkom i nogometom i tu je problem. Svi će nominalno proslaviti zlata braće Sinković, ali potom cijelu godinu neće čuti ništa o njima. Niti gdje veslaju, kakva im je forma, jer to ljude ne zanima. Niti većina ljudu išta zna o veslanju ili bacanju koplja, ili trapu. Isto kao što u Srbiji nikoga nije zanimao tenis do pojave Đokovića. Sada je postao dio nacionalne opsesije jer u njegovim pobjedama netko gleda oličenje srpskih pobjeda.

Nogomet je 1998. došao do toga do čega je došao. Malo sreće, malo ludosti. Rezultat koji se vjerojatno nikada više neće ponoviti. Stvorio se kult reprezentacije i on je trajao do Mamića i bagre koju je on raširio. Danas malo ljudi više zanima reprezentacija. Vidi, ja znam da je profesionalni sport leglo praonica love, svugdje u svijetu, ali je problem što je Mamić postao društveni fenomen koji prelazi u domenu psihološkog profila nacije. To je jednostavno puno dublje od onoga - on je kriminalac. On je fenomen.

Košarka je isto razorena kriminalno. Vama su barem ostala dva kluba koja država financira i kult reprezentacije koja ima uspjehe. Došao je Aco, napravio je uspjeh kojeg nitko nije očekivao. Javila se neka nada da se ide nečemu boljem. Do danas. Nisam ljut na njega niti najmanje. On je uzeo reprezentaciju u najgorem trenutku i pokušao nešto. Nisam ljut na Šarića, niti na bilo koga. Oni jednostavno ne mogu dalje od ovoga, kako to ljudima nije jasno. Ljut sam i bijesan na sistem kojeg država nema.
u velikoj vecini zemalja na svijetu ne postoje vise od dva popularna sporta. u cijeloj europi nogomet uzima 90% medijske paznje, novca i interesa. nogomet je u europi popularan kao football, bejzbol i kosarka u americi zajedno. u cijelom svijetu su kolektivni sportovi najpopularniji.

nitko ne ismijava tenisace, boksace i ostale borce. ostale sportove ljudi ne prate jer nisu zanimljivi, rijetko se tu ikoga ismijava. pucanje na glinene golubove nigdje nije zanimljivo, kao ni bacanje raznih predmeta, posebno zensko.

ni ono o bavljenju sportom ti ne stima. je da je medju djecom to donekle palo u zadnjih 20-ak godina, ali na zapadu je to jos gore.

pranje love u sportu moze bit i ne mora, ali mamic nije iz te price. nije on neki sumnjivi bogatas koji je dosao oprati lovu kroz sport. on je usao u sport da ukrade lovu iz njega i istovremeno je tom lovom stvorio masineriju kojom vlada tim sportom. to je neusporedivo veci problem.

dakle 0/4

on sto jest istina, je da se narod dosta ohladio od kosarke u periodu od 95. do 2002. jer dok smo mi padali, srbi su rasturali i osvajali sve zivo, sto je tada bio jos i veci problem nego sto bi bio danas. bez obzira na to, kosarka je i dalje jedini sport uz nogomet koji ima masovnu popularnost. u splitu, zadru i sibeniku je dovoljno da se nesto pokrene u klubovima, i odmah imas punu dvoranu. zagreb je poseban slucaj, ali i tu bi se ekipa vrlo brzo skupila kad bi se cibona sredila. to je naravno poprilicno nemoguce, ali nije ni u zagrebu kosarka mrtva.
hulijo đuturum is offline  
Old 11.09.2017., 08:25   #774
Svi sad traže krivce u ovome ili onome, a nitko ne kaže da je Rusija ne samo dobra, već i odlična reprezentacija. Ima li su male padove u grupi, ali igranje u grupi nije pravo mjerilo što vidimo na primjeru Grčke.
Rusija bi mogla daleko, po meni su oni favoriti protiv Grka, a onda u polufinalu protiv Talijana ili Srba koje su jednom već pobijedili. I evo njih lako u finalu.

Neogdovorne su bile najave prije početka nokaut faze, kad je i Aco htio ne samo Latvijce, zaboravljajući da su Rusi vjerojatno i nezgodniji neovisno što ih je Latvija jednom dobila.
skyline77 is offline  
Old 11.09.2017., 08:33   #775
Košarka polako odumire kod nas a to se vidi po košarkaškim terenima vani. Prije 15 godina u Zaprešiću se igralo na dva osnovno školska igrališta, s time da je na jednom bio jači hakl. Igralo se svaki dan, dolazili su na hakl bivši profesionalci poput Jakše Vulića ili Erjavca. Pod normalno je bilo da se skupi 10 trojki...sad hakl postoji 2 mjeseca, s time da ima dana da nema ničeg...kvaliteta je drekasta...''klinci'' iz lokalnog kluba dolaze, ali 80 % njih je beskrvno...onako kako igraju naši reprezentativci...
Prije nekih 8 godina se preselio u Zagreb i potražio hakl u kvartu (Sigečica)...i štanga. Odem u Folku ali tamo isto ništa, odem preko u Savicu - banana. potegnem do MIOC-a (ostalo mi u sjećanju da se tamo dobro igralo), ali tamo nema čak ni ispravnog koša. Na kraju našao hakl u Kušlanovoj...
Infrastruktura je većinom u banani, a nova generacija je beskrvna. Rekao sam u zajebanciji da dođe do apokalipse, malo tko od njih bi preživio...
__________________
If you love life, don't waste time, for time is what life is made up of.

Bruce Lee
vknez is offline  
Old 11.09.2017., 08:40   #776
Ajmo sad za stručnjake...al ne zajebavam,ozbiljno pitam...da su bili Hezonja,Žižić,Zubac pa i Bilan jebemu...jel bi mi imali šanse? Ikakve jbn šanse? Bez obzira što ako netko ne želi igrati,fala i doviđenja...mi imamo jednog Babu koji uvijek hoće i može,al ne može sam...jbt kad on ode...
Kal-El is offline  
Old 11.09.2017., 09:05   #777
Quote:
vknez kaže: Pogledaj post
Košarka polako odumire kod nas a to se vidi po košarkaškim terenima vani. Prije 15 godina u Zaprešiću se igralo na dva osnovno školska igrališta, s time da je na jednom bio jači hakl. Igralo se svaki dan, dolazili su na hakl bivši profesionalci poput Jakše Vulića ili Erjavca. Pod normalno je bilo da se skupi 10 trojki...sad hakl postoji 2 mjeseca, s time da ima dana da nema ničeg...kvaliteta je drekasta...''klinci'' iz lokalnog kluba dolaze, ali 80 % njih je beskrvno...onako kako igraju naši reprezentativci...
Prije nekih 8 godina se preselio u Zagreb i potražio hakl u kvartu (Sigečica)...i štanga. Odem u Folku ali tamo isto ništa, odem preko u Savicu - banana. potegnem do MIOC-a (ostalo mi u sjećanju da se tamo dobro igralo), ali tamo nema čak ni ispravnog koša. Na kraju našao hakl u Kušlanovoj...
Infrastruktura je većinom u banani, a nova generacija je beskrvna. Rekao sam u zajebanciji da dođe do apokalipse, malo tko od njih bi preživio...
Isti slučaj i na istoku Hrvatske. Mislim, Slavonija nema nikakvu košarkašku tradiciju. Bilo je jedno razdoblje iz sredine 90-ih kada je Osijek imao stabilnog prvoligaša, sjajnu atmosferu na Zrinjevcu, solidne igrače, igrao skoro ravnopravno s Cibonom, Zadrom, Splitom, Zrinjevcom (kada suu ti klubovi još značili nešto).
Tada je interes za hakl bio ogroman svaki kvart, svaki koš bio pun. Streetball Adidas turniri bili krcati klincima i tako do početka 00.-ih.
Ali nepostojeća struka, treneri, klubovi u kojima političari i politikanti vode glavnu riječ uništava, krade i otuđuje ljude od košarke.
To je problem broj 1. Svi klubovi su uništeni po istoj špranci. Zatim pojava menađera koji su nanjušili svoju priliku za podjelu plijena. Razne XL, XXL agencije koje su selektirale hrvatske nacionalne timove, razni tatini sinovi koji su igrali, solirali i uništavali suigrače.
Normalno da se normalni ljudi miču od takvih pojava, bježe, ostaju samo častohlepni, lopovi, ulizice i neznalice.
To je HR košarka zadnih 25 godina.
I onda jedan "Drniški lešinar" Stojan Vranković napadne Skansija kad im ovaj košarkaški penzioner očita lekciju pred Euro.
Kako je opće Aca došao do ovog Eura treba pitati Rađu, zašto su ga ostavili, pa znaju oni ko je Aca. Sigurno ne zbog svojih trenerskih kvaliteta.
Neka kažu, nije onda ni čudo što se jedan Kukoč polako distancira od svega, vidi čovjek da tu nema pravih, zdravih motiva.
vuletina is offline  
Old 11.09.2017., 09:47   #778
Quote:
vknez kaže: Pogledaj post
Košarka polako odumire kod nas a to se vidi po košarkaškim terenima vani. Prije 15 godina u Zaprešiću se igralo na dva osnovno školska igrališta, s time da je na jednom bio jači hakl. Igralo se svaki dan, dolazili su na hakl bivši profesionalci poput Jakše Vulića ili Erjavca. Pod normalno je bilo da se skupi 10 trojki...sad hakl postoji 2 mjeseca, s time da ima dana da nema ničeg...kvaliteta je drekasta...''klinci'' iz lokalnog kluba dolaze, ali 80 % njih je beskrvno...onako kako igraju naši reprezentativci...
Prije nekih 8 godina se preselio u Zagreb i potražio hakl u kvartu (Sigečica)...i štanga. Odem u Folku ali tamo isto ništa, odem preko u Savicu - banana. potegnem do MIOC-a (ostalo mi u sjećanju da se tamo dobro igralo), ali tamo nema čak ni ispravnog koša. Na kraju našao hakl u Kušlanovoj...
Infrastruktura je većinom u banani, a nova generacija je beskrvna. Rekao sam u zajebanciji da dođe do apokalipse, malo tko od njih bi preživio...
hehe baš prije koji dan kažem malom koji je trenirao košarku cca 8 godina (sva sreća maknul se iz tog trenerskog nereda i neznanja) da vidi koševe kod Učiteljske akademije, prazni cijelo ljeto, mrežice stoje. U moje vrijeme nisi mogao doći na red. Sada, tu i tamo netko dođe baciti na koš.

S druge strane kako sa vidio tko sve trenira mlađe kategorije i kako, duuuuugo još mi nećemo imati pravu bazu igrača.
markotornic is offline  
Old 11.09.2017., 10:00   #779
Prvi preduvjet za dobar rezultat je imati dobre stratege na klupi. Kod nas se po običaju rotiraju izbornici, ako sad Aco i ode, doći će ponovno za par godina.
Ako nema domaćeg kvalitetnog kadra, ima stranaca, ima ih i u susjedstvu. Slovenija je pogodila sa Kokoškovim.
skyline77 is offline  
Old 11.09.2017., 10:06   #780
https://www.b92.net/sport/eurobasket...nav_id=1302316

bitno da Srbi nisu prokleti u rukometu nogometu i ostalim sportovima u kojima su možemo reći luzeri, i nema ih nigdje, to su oni tamo gdje su jaki kurčenje na maksimum tamo gdje ih nema ni ne javljaju se da su živi.

bolji su nas u košarci praktički jeidnom ekipnom sportu nakon nogometa do kojeg mi je iskreno stalo, i odmah likovanje odmah preseravanje sve u 16 lovačke priče o prokletstvu, je debili bit će da nismo osvojili ništa u košarici jer smo 1995 sišli s postolja, sigurno je to razlog. i da ti psihopati ozbiljno već 20 i kusur godina seru o prokletstvu, i koja je to jebena umišljenost da oni stalno to potenciraju ko razlog ovakvih poraza hrvatske. a naši debilni novniari to sve još dodatno pumpaju, i podržavaju teze Srba što dodatno opterećuje naše igrače pred ovakve susrete.

stvarno smo mi pomalo i sramota od naroda a ne samo košarke, mislim ovoliko prozivat i sam sebe degradirat, to je strašno. a srbijanskim panejvima poručujem samo ovo, u bliskoj budućnosti hrvatska će imati najviše NBA igrača u prvoj petorci i općenito EU košarci, dakle imat ćemo blizu 10 NBA igrača, vidjet ćemo se mi još a i gledat ćemo se i Rujama još, nitko na ovome svijetu me neće uvjeriti da je ovo blamiranje od jučer maksimum ove reprezentacije jer znam da nije. i baš zato me toliko smeta, pa jebem ti sve da netko ovako sustavno upropaštava taj talent naše košarke, pa ja ne znam da nikome u ovoj državi više nije stalo da potjera tu nesposobnu bagru što se skupila u HKS i svim ostalim klubovima hrvatske i da se konačno napravi red ! da nikome nije stalo da se nešto promjeni jer ne samo da nas Srbi zajebavaju već nas cijeli svijet počinje polako zajebavat, jer smo stvarno postali sprdnja u svakoj KO utakmici mi popušimo preko 20 poena razlike, i onda dođu Srbi i počinje likovanje u najmanju ruku kao da su nas oni razgulili 50 poena razlike a ne Rusi koji su i injih dobili u grupi, i koji su po meni lošija ekipa ali taktički daleko daleko zrelija od nas, koliko smo mi zeleni pokazuje onaj koš na 2 sekunde prije kraja 1 poluvremena, ono debil ne bi primio a mi smo ga primili taj koš je odraz hrvatske reprezentacije i njenog vodstva, da sam ja reprezentativac možda se ne bih ubio ali ne bih mogao živjet u miru sljedećih godinu dana nakon ovoga. jednostavno sam takav, i ovakve stvari me pogađaju duboko, ovo nije odraz nekvalitete već našeg nesposobnog vodstva loše pripreme i mentalne unakaženosti naše košarke, nemamo mentalitet pobjednika a ni muda za napraviti nešto ozbiljno u ovom sportu. dok to ne nađemo nećemo ništa ozbiljno ni napraviti, košarka je jednostavan sport timski sport, i tko god je u prvoj petorci mora ostavit dušu na parketu, osim Bojana nisam vidio da je itko jučer sinoć došao na meč, e to je slika i preslika Hrvatske košarke. Bojan Bogdanović, a on sam ne može gospodo mentali patuljci. ne možete očekivait od jenodg čovjeka, da sam porazi Ruse ili Grke ili Srbe. a ja sam poprilično siguran da smo ovo prošli da bi uzeli medalju, upravo su Rusi bili ti koje da smo pobjedili diglo bi nam se samopouzdanje i onda bi bila drugačija priča protiv Grka a poslje vjerojatno i Srba, i baš zato ovoliko likovanje srbijanskih medija i njihovih navijača, pa oni više navijaju protiv nas nego za svoje, pogledajte da su ostavili 900 alo 900 KOMENTARA ! na temi o porazu hrvatske, to dovoljno govori o njima i što njih zapravo najviše inspirira. https://www.b92.net/sport/eurobasket...nav_id=1302281

meni je samo smješno to mazohističko pravdanje uvijek kao nismo odigral kako treba, pa jebem ti sve da ti jebem plaćen si i igraš baviš se ovi msportom da odigraš kako treba kada je najpotrebnije, i ti odigraš ispod svake razine meč o kojem ti ovisi borba za medalju. ma mene nikakve šuplje priče ne zanimaju kao ni blesavi novinari, da nemamo niti jednog jedinog NBA igrača onda bih rekao ovako, neka se cijeli stoežr HKS-a pokupi i neka se mjenja kompletni rad s mladim košarkašima, jer imamo srebrne u19 iz grčke s svijeta generacija zubac slavica arapović opet ćemo usrat talentiranu generaicju jer nam savez vode nesposobni diletantni koje savršnoe boli karina što upropaštavau hrvatksu košarku već desetljećima, meni je smješno i to potenciranje da nemamo talent a imat ćemo 10 NBA igrača u bliskoj budućnosti, ljudi o kakvom vi manjku talenta pričate, hrvatska je po talentu europski vrh u tome i je problem, da nemamo toilko NBA igrača još bi i rekao, sve ove nesposobne klaune koji nisu u stanju preuzet odgovornost za ništa, i koji nemaju muda za ništa rastjerat i kraj priče. nema više čekanje i nema više tolerancije prema nikome ko usere stvar, ACO neka se kupi nije za ozbiljne utakmice trener i to je pokazao u Riju kao i sada protiv Rusa, nema to veze s kvalitetom, jer niti su Rusi niti Srbi trenutno poimence kvalitetniji niti ću im to priznat taman nas razbili 50 koševa razlike, a ovi "stručnjaci" iz Srbije što likuju na velikoe neka me zaobiđu u širokom luku, nije da se ne znamo.
ramlinks is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:36.