Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2017., 17:40   #21
Trpe, ne jebi po tavanu, pitam postoji li kod nas i desna poluskela, jer se ova jedna ne bi ni smjela otvarati na vodi ako nije povezana u par s drugom, a na kopnu treba stavljati klocne kod otvaranja jedne poluskele.
Sve to pitem u kontekstu ovoga da imamo 4 PTS-a, od kojih je jedan muzejski... jebiga, onda imamo 3...

I s GSP-om "nema kombinacija", ili obje poluskele povezane, ili "no fun". odnosno nema deklarirane karakteristike, a može bit i opasno.

Ujedno se suosjećam s posadom TMM-a kod čišćenja nakon vježbe. Srećom nije zimska vježba i nema blata..

Možeš kombinirat sa segmentima PM M71, pa ih koristit kao skele, ili sa segmentom pontonskog Bailey (u teoriji, u praksi ne znam postoji li uopće čitav ijedan ponton od šperploče)
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 18:01   #22
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
Trpe, ne jebi po tavanu, pitam postoji li kod nas i desna poluskela, jer se ova jedna ne bi ni smjela otvarati na vodi ako nije povezana u par s drugom, a na kopnu treba stavljati klocne kod otvaranja jedne poluskele.
Sve to pitem u kontekstu ovoga da imamo 4 PTS-a, od kojih je jedan muzejski... jebiga, onda imamo 3...

I s GSP-om "nema kombinacija", ili obje poluskele povezane, ili "no fun". odnosno nema deklarirane karakteristike, a može bit i opasno.

Ujedno se suosjećam s posadom TMM-a kod čišćenja nakon vježbe. Srećom nije zimska vježba i nema blata..

Možeš kombinirat sa segmentima PM M71, pa ih koristit kao skele, ili sa segmentom pontonskog Bailey (u teoriji, u praksi ne znam postoji li uopće čitav ijedan ponton od šperploče)
IMALI smo i lijevu i desnu.

__________________
There are no good guns, There are no bad guns. A gun in the hands of a bad man is a bad thing. Any gun in the hands of a good man is no threat to anyone, except bad people.
MadMax- is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 19:13   #23
Sad NEMAMO?

Koji kurac je vama, treba pisat u rebusima?
Stvar je vrlo jednostavna, ne može prostije, binarno: imamo/nemamo...
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 19:27   #24
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
Sad NEMAMO?

Koji kurac je vama, treba pisat u rebusima?
Stvar je vrlo jednostavna, ne može prostije, binarno: imamo/nemamo...
Ja ih nisam vidio već 15 godina.
__________________
There are no good guns, There are no bad guns. A gun in the hands of a bad man is a bad thing. Any gun in the hands of a good man is no threat to anyone, except bad people.
MadMax- is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 21:04   #25
Zeko, ti i jos poneko zna, ali ostali ne znaju, pa bolje da spomenemo.

P.S.
Ne znam sta ima u Hrvatskoj, kod mene su ostale samo gumeni prsluci na napuhavanje.
__________________
" Tonemo sve dublje , moral nam je na visini " - izvod iz istoriskog filma " Dobrovoljci "
trpe grozni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 23:15   #26
Priča s PTS-ovima je došla do 4 generacije.

Molim kontaktirajte proizvođača za posljednju verziju (PTS-4).

Kome ni to nije dosta postoji još i ovaj.
VFA-125 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 00:28   #27
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
Sad NEMAMO?

Koji kurac je vama, treba pisat u rebusima?
Stvar je vrlo jednostavna, ne može prostije, binarno: imamo/nemamo...
Quote:
MadMax- kaže: Pogledaj post
Ja ih nisam vidio već 15 godina.

U vojarni "Kamensko" ,sjedištu inženjerijske pukovnije (i pontonijerijske )
postoji još jedan "aktivan" komplet GSP skele. Bila su i dva, sad koliko je sposoban ovaj drugi ne znam.
A postoji još nekolio GSP elemenata /kompleta u remontnom zavodu u ZG,vjerojanto motorno pokvarene i u fazi rashoda.
U zabačenom dijelu gore navedene vojarne , pred još koju godinu, se moglo vidjeti i po nekoliko kompleta GSP skela. No sve su zbog dotrajalosti i kvarova valjda rashodovane i nekamo (u otpad) izmještene. Dio jedne izložen na obližnjem Turnju.

Neki biser je ne tako davno htio i PTS ice rashodovati...na sreću se to nije dogodilo, tako da su 3 do 4 još uvijek dostupne.

Na ovoj vježbi "Kupa 2017" vidim i amfibijsku Patriu (sa propelerima ) ,doduše nije ronila pa nema montirane vanjski valobran.

Pohvlana je i nabava 10 novih desantih čamaca. Mislim da ih radi jedna karlovačka tvrtka inače specijalizirana za takve čamce. Nedavno je dio sličnih isporučila i vatrogascima odnosno Civilnoj zaštiti...

U DR,pa tako i u "Oluji" je inžinjerija radila žestoko na ovom dijelu ratišta ispresjecanog sa 4 rijeke.
__________________
Vojni kapelan prve klase

Zadnje uređivanje điđimiđi : 15.09.2017. at 01:21.
điđimiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 19:51   #28
Ako se dobro sjećam, sve četiri su bile na mimohodu 2015.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 20:15   #29
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Ako se dobro sjećam, sve četiri su bile na mimohodu 2015.
2
__________________
There are no good guns, There are no bad guns. A gun in the hands of a bad man is a bad thing. Any gun in the hands of a good man is no threat to anyone, except bad people.
MadMax- is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 21:32   #30
Ima amfibija koliko hoces.
https://en.wikipedia.org/wiki/LARC-V
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:04.