Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2017., 15:48   #1
Loz ulje u autu -kazna je?...

Kolika je kazna kad te carina uhvati s loz uljem u autu?
Old 18.09.2017., 16:56   #2
Ako se ne varam 15 000+ kn kazne.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 18:56   #3
Hvala, ali ako moze itko linkat clanak taj i taj kazne od do? Na mobitelu sam pa mi je trazenje problem...
Old 18.09.2017., 20:23   #4
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam 15 000+ kn kazne.
i to ne može se izbjeći, znam ljude koji imaju vezetine svugde, iz svega se izvuku, ne plačaju ništa, ali za ovo su morali platiti. popizdili su.
Old 18.09.2017., 20:43   #5
Pogledaj Zakon o trošarinama. Ali to ti je džumbus, a ja nemam vremena i volje čitati.
Ukratko, ovisi. Imaš raznih prekršaja koje možeš počiniti da su vezani uz lož ulje u tanku. Ali kazne se kreću od 3.000kn do 100.000kn za fizičke osobe. Prosjek je 15-20.000 koliko čujem i čitam po novinama.
Zek0slav is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 21:09   #6
Prika mi je reka da ga je ta šala guštala 16 kilokuna. Ne virujen da je laga.
Quark is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 10:41   #7
Mnoze volumen rezervoara s nekim koeficijentom (mislim da je 15x), na to naplate trosarinu, porez i sto vec ne, plus kazna...

Dizele dugo vozim, ne tankam lozu, ali nikada me nisu zaustavili...
Old 20.09.2017., 09:56   #8
Kazna je 9.000,00 kn, rekli da se moze zalit i da ce bit pola a onda u roku od par dana uplatis 50% kazne i to je to.
Old 20.09.2017., 13:11   #9
Hmmm....ima tome već pet godina pa mi sjećanje malo zarđalo...kazna kao kazna nije bila velika - nekih dvije tisuće kuna, dvije i pol, tako nekako. Dobili smo pismeno doma, i uplatnicu odmah, i sjećam se da smo sa olakšanjem otpuhnuli i iskomentirali - ma kaj su nas to plašili u rekla - kazala informacijama, nije to tak strašno.....otrežnjenje je slijedilo kroz tjedan dana - uslijedilo je još jedno rješenje i uplatnica sa dvanaest i pol tisuća.
Jedno je bila kazna,, a drugo nadomjestak štete po državni proračun koji smo mu nanjeli upotrebom lož ulja u rezervoaru auta.
Uplatili u državni proračun sveukupno 15 tk.

Riješili smo prokletstvo pohlepe korištenja lož ulja umjesto nafte kupnjom novog auta čiji motor ne podnosi takve kerefeke.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:58.