Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2017., 21:31   #1
Beba nece jesti

Imam bebu 45 dana starosti...od prije deset dana odbija flasicu u potpunosti a sisa veoma kratko i rijetko. Sa 8 obroka u 24 sata koji su se sastojali od kratkog podoja pa 60 ml ad mlijeka, dosli smo na dva sisanja po par minuta. Stolice zelene i sluzave po nekoliko puta na dan.
Beba rodjena sa 4390 g, otpustena sa 4280 zadnje vaganje 4800 nakon tacno mjesec dana. Beba cesto place vjerovatno radi grceva.
Sta uraditi , kako nahtaniti to dijete. Na kasiku nemoguce jer ne zna da guta. Beba bljucka providan sadrzaj nekada sa primjesama mlijeka ako je prije toga dojila.
Sta uraditi?e
.
hurmašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 21:39   #2
Ja bi isla pedijatru
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 22:06   #3
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ja bi isla pedijatru
Da ideno sutra defibitivno...svi oko mene me ubjedjuju da pretjerujem i da je sve to normalno
hurmašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 22:16   #4
Otidite pedijatru svakako mala je jos beba

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
tina1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 23:33   #5
Premala je beba i premalo je dobila i nije normalno da tako malo jede

Javi da vidimo sta je doktorica rekla
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 23:35   #6
Kakve su pelene tijekom dana? Koliko pokakanih, koliko popiskenih?
Ima li beba dudu?
__________________
Ljubav je samo riječ dok ne dođe netko tko joj pruži značenje.
khm khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 05:55   #7
Quote:
khm khm kaže: Pogledaj post
Kakve su pelene tijekom dana? Koliko pokakanih, koliko popiskenih?
Ima li beba dudu?

Ima dosta popiskenih pet sest i dvije do tri ukaklje e nekad vise nekad u tragovima zeleno sluzavo. Ja neman pojma od cega ona ima stolicu kad zaista nista ne jede. Kad je ne boli stomak. , odnosno kad ne vristi onda uglavnom spava....uspava se na dojci nakon 5 minuta sisanja.
Vodjena je pedijatru radi vakcine , skrenita paznja da beba slabo jede...dr. rekao da je ona savrseno zdrava beba.l i da on ne zna sto ona slabo jede i da nalazi pokazuju da je sve uredu.
Pokusala.danas bebu izvagati na kucnoj vagi...nije bas pouzdana... ali cini mi se da je beba pocela gubiti na kilazi.
hurmašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 08:11   #8
Pedijatru pod hitno. Dijete je još stvarno malo da bi se odlagao odlazak pedijatru.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 11:27   #9
Pokušajte se i obratiti za savjet Rodama,tj njihovim savjetnica na koje su educirani za savjetovanje i pomoć za dojenje.
Pedijatar bi trebao reagirati na gubitak tezine,bez obzira što je beba zdrava i nalazi uredu.
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 12:09   #10
Ja bih se isto obratila rodama i to na sos telefon plus pedijatru.
Moj sisa pet minuta ili manje ali aktivno i najede se od toga. Moguce da je i tvoja takva ali treba provjeriti.
__________________
Ljubav je samo riječ dok ne dođe netko tko joj pruži značenje.
khm khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 14:16   #11
Quote:
khm khm kaže: Pogledaj post
Ja bih se isto obratila rodama i to na sos telefon plus pedijatru.
Moj sisa pet minuta ili manje ali aktivno i najede se od toga. Moguce da je i tvoja takva ali treba provjeriti.
I meni se nekas cini da joj je 5 min dovoljno. Koliko cesto sisa
?
hurmašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 22:26   #12
meni je beba prestala jesti nakon cjepiva s dva mj. tri i pol mjeseca je trajala ta agonija- mogla sam ju na kraju haniti jedino uspavanu.. svi su me uvjeravali da sam luda, jer je beba dobro napredovala, al ja sam se mucila sa uspavljivanjem prije svakog podoja jer je to bio jedini način da nešto pojede. ni sos telefon , ni LLL, ni doktori.. nitko nije imao ideju kako to rijesiti.
proslo kad je imala 5,5 mj.
govorim ti to samo da vidis dal je vezano za cjepivo kao kod nas, a do tad probaj sa hranjenjem u snu- ne smije zaspati ni pretvrdo ni preslabo..
sretno!
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 22:55   #13
Quote:
hurmašica kaže: Pogledaj post
I meni se nekas cini da joj je 5 min dovoljno. Koliko cesto sisa
?
Sisa rekla bih oko 8 puta u danu tako kratko. I mozda jedan duzi podoj od cca 15 min. Pelene popiskene full, kaka jednom do dvaput dnevno, vesel je i dobiva super na tezini (po kilu do sestog mjeseca, nakon tog oko 700 gr mjesecno). Imamo osam mjeseci sad.
Svakako bi bilo dobro vagati na istoj vagi tj kod pedijatra.
__________________
Ljubav je samo riječ dok ne dođe netko tko joj pruži značenje.
khm khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 15:42   #14
Osim što beba slabo jede, meni se ne sviđaju ni te sluzave zelene stolice. Koliko često ti jedeš mliječne proizvode? Probaj ih potpuno izbaciti na nekoliko dana, pa vidi hoće li biti bolje.

I pravac pedijatru, neka on bebu izvaže kako treba!
__________________
Istina je kao i voda, uvijek negdje probije.
Yamas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 17:19   #15
Quote:
khm khm kaže: Pogledaj post
Sisa rekla bih oko 8 puta u danu tako kratko. I mozda jedan duzi podoj od cca 15 min. Pelene popiskene full, kaka jednom do dvaput dnevno, vesel je i dobiva super na tezini (po kilu do sestog mjeseca, nakon tog oko 700 gr mjesecno). Imamo osam mjeseci sad.
Svakako bi bilo dobro vagati na istoj vagi tj kod pedijatra.
Beba od 8 mj. puno jace vuce mlijeko i zato se brzo najede, tako da se ne moze usporediti s bebicom od 1.5 mjesec.

Moja je u pocetku sisala po sat-dva.
S 8-9 mj.bi pocuclala za 5-10 min i bok.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 13:46   #16
Mislim da nije baš uobičajeno da tako mala beba samo 2x sisa i to kratko ... moj je isto ponekad jako kratko sisao i činilo mi se da malo pojede , ali super je dobivao na kg i stolice su bile uredne boje...
Ja bih tražila drugo mišljenje za svaki slučaj ako pedijatar ne bude reagirao.

Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 14:51   #17
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Beba od 8 mj. puno jace vuce mlijeko i zato se brzo najede, tako da se ne moze usporediti s bebicom od 1.5 mjesec.

Moja je u pocetku sisala po sat-dva.
S 8-9 mj.bi pocuclala za 5-10 min i bok.

Tako je poceo s cca 3 mjeseca jesti vec. Dakle bio je puno manji. A prije tog je visio na cici po sat-dva uz drijemku naravno.
Ja sam svakako za to da autorica posjeti pedijatra pa da najprije vidi tezinu na pravoj vagi. Plus bih otisla i nakon tjedan dana pd vaganja na jos jedno kontrolno vaganje da se vidi tjedni prirast pa ce znati na cemu je.
__________________
Ljubav je samo riječ dok ne dođe netko tko joj pruži značenje.
khm khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 14:52   #18
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
meni je beba prestala jesti nakon cjepiva s dva mj. tri i pol mjeseca je trajala ta agonija- mogla sam ju na kraju haniti jedino uspavanu.. svi su me uvjeravali da sam luda, jer je beba dobro napredovala, al ja sam se mucila sa uspavljivanjem prije svakog podoja jer je to bio jedini način da nešto pojede. ni sos telefon , ni LLL, ni doktori.. nitko nije imao ideju kako to rijesiti.
proslo kad je imala 5,5 mj.
govorim ti to samo da vidis dal je vezano za cjepivo kao kod nas, a do tad probaj sa hranjenjem u snu- ne smije zaspati ni pretvrdo ni preslabo..
sretno!
extreme, sjećam te se još kad sam rodila prvu curu, prije 5 godina... sličan sam problem imala. sad s drugom opet imam isti problem
jesi li ikada uspjela otkriti šta je razlog? ja kako čitam na internetu, ispada da je problem jači refleks otpuštanja mlijeka. misliš li da je to bio problem kod tebe?
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 19:03   #19
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
extreme, sjećam te se još kad sam rodila prvu curu, prije 5 godina... sličan sam problem imala. sad s drugom opet imam isti problem
jesi li ikada uspjela otkriti šta je razlog? ja kako čitam na internetu, ispada da je problem jači refleks otpuštanja mlijeka. misliš li da je to bio problem kod tebe?
kod moje je bio problem bas u tom prejakom let downu koji ju je svaki put nazivcirao pa bi se ili zagrcavala ili uz plac odbijala jesti.
nije pomagalo ni da se prvo malo izdojim ni nista jer cim bi opet krenuo let down dok je ona sisala, opet bi se sva unervozila i pocela vristati i okretati glavu.
trajalo je nekih mjesec-mjesec i pol i normalno je jela samo u snu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 19:09   #20
Sta je to let down?
Kapo O'makine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:45.