Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2017., 15:35   #241
U moje vrijeme kondom je služio samo kad kurvi skočiš u zagrljaj ili za ons varijante. Ne kužim ljude koji ga za te stvari ne koriste i danas..
Nisam nikad imao praksu jebavanja sa kurtonom sa ozbiljnijim ženama i ne kužim koja je poanta. Recimo kombinacija da ga izvučeš + nisu plodni dani je sigurna kao švicarska banka, provjereno. A spolnoprenosive bolesti, pa u vezi teško da ćeš koristiti kondom baš svaki put, nije mi jasno kako ljudi to uopće izvode, a što je sa oralnim..? U vezi nakon promjene partnera se testiraš na spolno prenosive bolesti i mirna bosna jer danass svatko neki klinac nosi u sebi..
Old 06.10.2017., 17:20   #242
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ne znače nšta puno za zaštitu. Jer spermiji žive i do 5 dana, a ovulacija ti se predviđa dan-dva unaprijed. Tako da opet postoji šansa da neki spermić čeka u zasjedi
Mislim da je sva poanta praćenja ovulacije da se čovjek ne seksa ili koristi dodatnu kontracepciju dok ne prođe rizičan period.
Old 06.10.2017., 17:21   #243
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Mislim da je sva poanta praćenja ovulacije da se čovjek ne seksa ili koristi dodatnu kontracepciju dok ne prođe rizičan period.
Što je onako, desetak dana i više po ciklusu?
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 23:54   #244
joj, di sam i kome sam to pricala..... bivsu kolegicu je novi decko uvjerio
da ako je prije koristila pilule, a sad ih ne koristi neki period-
da nema veze, da ne moze ostati trudna, da je to ostalo u tijelu.

eto ih, dvoje djece imaju ubrzo nakon toga.
mari_2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 12:59   #245
hahahaha briga ga, on je svoje ispunio, ona i dalje nek vjeruje na riječ... a možda je i nije on u ništa uvjerio nego je i njoj odgovaralo...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 13:17   #246
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
U moje vrijeme kondom je služio samo kad kurvi skočiš u zagrljaj ili za ons varijante. Ne kužim ljude koji ga za te stvari ne koriste i danas..
Nisam nikad imao praksu jebavanja sa kurtonom sa ozbiljnijim ženama i ne kužim koja je poanta. Recimo kombinacija da ga izvučeš + nisu plodni dani je sigurna kao švicarska banka, provjereno. A spolnoprenosive bolesti, pa u vezi teško da ćeš koristiti kondom baš svaki put, nije mi jasno kako ljudi to uopće izvode, a što je sa oralnim..? U vezi nakon promjene partnera se testiraš na spolno prenosive bolesti i mirna bosna jer danass svatko neki klinac nosi u sebi..
To nije sigurna metoda sigurno i provjereno..
Old 07.10.2017., 17:25   #247
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Što je onako, desetak dana i više po ciklusu?
Da, ali to znači da možeš prilagoditi količinu zaštite fazi ciklusa pa se, npr., prvih par dana seksati s kondomom, sljedećih par, do ovulacije, s kondomom i vađenjem, ili analno , a nakon ovulacije kako hoćeš.

Naravno da to ima nedostatke, sva kontracepcija je meh.
Old 08.10.2017., 00:44   #248
Kolegica s faksa je godinama gutala pilule, isključivo u svrhu kontracepcije, bez da je ikad u životu bila kod ginekologa. Govorim o djevojci koja je spolno aktivna od 16, 17, a tada je imala 22. Recept je dobivala od frendicine mame koja je gin i davala je recepte kćerinim frendicama, zato jer.
asdfgh is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 01:49   #249
Trenutne su preporuke da se to omogući.

WebMD: Getting Examined to Get the Pill

Medscape: Are Pelvic Exams and Paps Needed Before Starting the Pill?
Old 08.10.2017., 04:56   #250
stvarno nemrem odlucit sta je vise meh, kondom ili pilula. srecom pa mi ne treba.
Old 10.10.2017., 02:33   #251
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ako se ovo odnosi na moj post, ciljala sam na problematiku korištenja pilula isključivo u svrhu kontracepcije, bez korištenja kondoma s više partnera i neodlasku kod ginekologa ikad. Jer kurac mu je lijep i miriše na omekšivač.
asdfgh is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 15:42   #252
Sta znaci Meh u ovom slucaju ?

Uvek sam za kondom! Koristim ga stalno jer ne zelim imati ni 1% sanse da zatrudnim, za sada se odlicno pokazao
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 15:47   #253
Meh skraćeno od Snježana Mehun=bezveze.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 04:33   #254
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Sta znaci Meh u ovom slucaju ?

Uvek sam za kondom! Koristim ga stalno jer ne zelim imati ni 1% sanse da zatrudnim, za sada se odlicno pokazao
Bolje ti je onda da kombiniraš barem dvije kontracepcijske metode odjednom.
Prilično sam sigurna da kondom nije 100%-na zaštita od trudnoće. Tako barem piše na svom kutijama kondoma koliko pamtim.
Nu link:
https://www.bedsider.org/questions/4...ting-pregnancy
Znači pri savršenom korištenju 98% zaštita, pri tipičnom korištenju 82%.

Poznajem ženu koja nikako ne želi trudnoću, pa koristi kondom plus pilulu.
Onda još doda u miks spermicidnu kremu i jadniku kaže da ga vadi van u kritičnom trenutku.
Ja joj kažem da ubaci još potpunu apstinenciju i biti će bulletproof.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 12:54   #255
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
nikako ne želi trudnoću, pa koristi kondom plus pilulu.
Onda još doda u miks spermicidnu kremu i jadniku kaže da ga vadi van u kritičnom trenutku.
Ja joj kažem da ubaci još potpunu apstinenciju i biti će bulletproof.
Šta joj ne bi bilo jednostavnije podvezat jajovode ili bi i onda koristila dodatne metode da se slučajno ne regeneriraju
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 15:10   #256
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Šta joj ne bi bilo jednostavnije podvezat jajovode ili bi i onda koristila dodatne metode da se slučajno ne regeneriraju
Mladim zdravim ženama koje nikad nisu rađale doktori kod nas teško da bi pristali podvezati jajovode isključivo u svrhu kontracepcije.
Znam da se i vani ustručavaju od takvih zahvata na mladim nerotkinjama. Prije će u takvom slučaju uputiti muškarca na vazektomiju, nego ženu na podvezivanje.

A probati velikoj većini muškaraca samo predložiti vazektomiju...njima je to kao da im kažeš da će morati staviti kitu na panj.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 15:15   #257
Možda u bolnici, ali privatno i uz objašnjenje... Realno em se truje kemijom, em se uz sve to ne sexa... Ni šušta ni gušta...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 10:29   #258
Pa zakon je takav da ne smije. Bilo privatnik bilo u javnom zdravstvu. Nisu privatnici izuzeti od zakona.
Teško je naći nekog i za poprilično veliku lovu. Jer jednog dana ako se možda predomisli riskira tužbu i gubitak licence ako se pacijent krene inatit i tuži ga što je pristao napraviti nešto što nije smio, a ona mlada i neiskusna i nije mislila.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 10:43   #259
Nisam baš toliko upućena u tematiku... Samo mi se činilo logičnijim kad je baš takva situacija nego da se žena truje tolikom kemijom i troši tolike novce na kontracepciju, kreme, kondome, i onda je i dalje u strahu, ne opušta se itd... Nije ni važno, samo je misao bila... Ako se ne može, ne može.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 03:22   #260
zar nije legalna sterilizacija zene nakon trideset i pete?

ili ako vec ima troje djece i vise ne zeli?
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:53.