Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2017., 23:13   #1
Question Plaće zdravstvenih djelatnika

Zanima me kolike place imaju zdravstveni djelatnici u KBC-u tipa doktora na urgentnom i onkologa.
Ninkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 00:51   #2
Za hrvatske pojmove odlične. U usporedbi s bogatijim zemljama male.
Dokotri, nastavni kadar i slično su najbolje plaćena zanimanja u HR.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 02:27   #3
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Za hrvatske pojmove odlične. U usporedbi s bogatijim zemljama male.
Dokotri, nastavni kadar i slično su najbolje plaćena zanimanja u HR.


vrh vrhova komentar
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 02:34   #4
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post


vrh vrhova komentar
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...ijemci/481618/

Članak iz 2015, mislim da je dovoljno relevantan.
Kažem za hr pojmove velike i nude iznad prosječan standard dok s europskim plaćama i standardom u toj branši ispadaju mizerne

U našem zdravstvu su veći problem uvjeti rada nego same plaće
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 04:11   #5
napisao si nastavni kadar i slično

i 8 do 9 tisuća je ok plaća u hr, ali jako jako daleko od odlične, posebno kad se uzme o kakvo se poslu radi
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 04:26   #6
Lijecnici specijalisti u Hrvatskoj imaju placu oko 10,000 HRK mjesecno.
Za usporedbu, u Americi onkolozi imaju prosjecno placu oko 250,000 USD godisnje. Ako oduzmemo porez (koji ovisi o saveznoj drazvi, ali u prosjeku je oko 30%) godisnja zarada je 175,000 USD (oko 1,090,000 HRK), sto je mjesecno oko 91,000 HRK. S time da onklolozi nisu osobito dobro placeni u Americi. Kirurzi, dermatolozi, kardiolozi, gastroenterolozi, radiolozi imaju i dvostruko vece place.

Mislim da iz navedenog nije tesko zakljuciti da su lijecnici u Hrvatskoj mizerno placeni, cak i za nase standarde. U vecini razvijenih zemalja oni imaju placu 4-5 vecu od drazvnog prosjeka, dok u Hrvatskoj nemaju cak ni dvostruko vecu.
__________________
The only place where Success comes before Work is in the dictionary.
Geppetto is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 05:49   #7
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post


vrh vrhova komentar
Ne vidim u čemu je problem u ovom komentaru?
Treba biti pošten i priznati da je tako.

Nadalje, treba biti pošten i priznati da, iako su plaće vrh u državi a male u usporedbi sa jednom Njemačkom, odgovornost i radne navike su na daleko nižem nivou... naravno, ne kod svih, no...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 06:03   #8
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ne vidim u čemu je problem u ovom komentaru?
Treba biti pošten i priznati da je tako.

Nadalje, treba biti pošten i priznati da, iako su plaće vrh u državi a male u usporedbi sa jednom Njemačkom, odgovornost i radne navike su na daleko nižem nivou... naravno, ne kod svih, no...
plaća od 8000kn je smjeh a ne odlična, posebno za količinu odgovornosti, stres i količinu školovanja uloženu
ako se kaže da u DM imaju 7000 kn, onda 1000 više je stvarno "odlično"

treba biti pošten i priznati da su smješno plaćeni u hr i lječnici i nastavnici
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 07:43   #9
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
plaća od 8000kn je smjeh a ne odlična, posebno za količinu odgovornosti, stres i količinu školovanja uloženu
ako se kaže da u DM imaju 7000 kn, onda 1000 više je stvarno "odlično"

treba biti pošten i priznati da su smješno plaćeni u hr i lječnici i nastavnici
samo nebi usporedjivala nastavni kadar sa zdravstvenim kadrom. nastavnici su ipak uhljebčići, čast iznimkama. ali za to koliko znaju i kako predaju znanje, i koliko imaju slobodno, imaju odlične plaće i uvjete, prema OSTATKU DRŽAVE.
Zdravstveni kadar definitivno zaslužuje puno veće plaće, pod hitno.
smanjiti činovnike, a povečati plaće svim sestrama, lječnicima, i to puno povečati.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 11:22   #10
Bila je prije ohoho godina na ovom podforumu tema s anketom o liječnicima. Moderatori su se kladili koliko će ljudi podcijeniti iznos plaće. Većina je odabrala opciju 7-10.000 kuna. Onda se javilo par ljudi. Mislim da je najmanja plaća bila 18.000. Prosjek je bio 25-30.000.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 11:38   #11
Ne bih se baš kladio u takve plaće. Obzirom da radim u bolnici kao ing. radiologije, otvoreno sam pričao sa jednom doktoricom, specijalisticom radiologije koja zbog bolesti ne dežura niti radi popodnevne smjene. Dakle, dobiva najmanju moguću plaću koja iznosi 9800 kuna. Što je žalosno obzirom da je žena specijalist, njezino mišljenje je itekako relevantno u opisu dijagnoze pacijenta i ima 30 godina staža.
Plaće od 20ak tisuća kn i više mogu imati eventualno ravnatelji KBC-a zbog velikog koeficijenta (3,395), zamjenici ravnatelja, predstojnici zavoda itd.
Ja kao ing. radiologije imam osnovicu 5108 kn sa koeficijentom 1,164 na što se dodaje 25% zbog izloženosti zračenju i 4% zbog odgovornosti za život i zdravlje ljudi. Na to se još dodaju dežurstva i prekovremeni rad.
__________________
Fuck you, I won`t do what you tell me!
ksoze zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 11:46   #12
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Mislim da je najmanja plaća bila 18.000. Prosjek je bio 25-30.000.
Lažeš namjerno ili zlonamjerno?
Ili si od onih koji kad im liječnik zatreba snishodljivo pričaš kako bi im za posao koji rade "trebalo dati neznam koliko plaću", a osobno misliš da su redom lopovi koji k.. ne rade?
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 14:03   #13
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
napisao si nastavni kadar i slično

i 8 do 9 tisuća je ok plaća u hr, ali jako jako daleko od odlične, posebno kad se uzme o kakvo se poslu radi
Pretpostavljam da je mislio na visoko obrazovanje... Profesori na fakultetima su na oko 12-17000 kn. Ako se radi o kakvom rukovodećem kadru (dekani, prodekani, zamjenici) ide to i na 20k.

Slično je i u znanosti.
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 14:26   #14
Quote:
Geppetto kaže: Pogledaj post
Lijecnici specijalisti u Hrvatskoj imaju placu oko 10,000 HRK mjesecno.
Za usporedbu, u Americi onkolozi imaju prosjecno placu oko 250,000 USD godisnje. Ako oduzmemo porez (koji ovisi o saveznoj drazvi, ali u prosjeku je oko 30%) godisnja zarada je 175,000 USD (oko 1,090,000 HRK), sto je mjesecno oko 91,000 HRK. S time da onklolozi nisu osobito dobro placeni u Americi. Kirurzi, dermatolozi, kardiolozi, gastroenterolozi, radiolozi imaju i dvostruko vece place.

Mislim da iz navedenog nije tesko zakljuciti da su lijecnici u Hrvatskoj mizerno placeni, cak i za nase standarde. U vecini razvijenih zemalja oni imaju placu 4-5 vecu od drazvnog prosjeka, dok u Hrvatskoj nemaju cak ni dvostruko vecu.
Da. Ali naši doktori ne žive u Americi. Žive u HR. I za hrvatske prilike radi se o solidnim plaćama. Ili želiš reći da bolnički kadar gladuje i kopa po kantama za smeće?

Veći su problem uvjeti nego sama plaća.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 14:28   #15
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da je mislio na visoko obrazovanje... Profesori na fakultetima su na oko 12-17000 kn. Ako se radi o kakvom rukovodećem kadru (dekani, prodekani, zamjenici) ide to i na 20k.

Slično je i u znanosti.
I jesam i nisam. Htio sam reći da ni nastavničkom kadru nije toliko loše koliko se širi fama. Naravno, nije da ne bi moglo bolje, ali smatram da racionalni pojedinac može mjesčeno izgurati sa 5-6 tisuća kuna. A više bi uvijek bilo bolje. Kao i u svim profesijama.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 14:57   #16
Kolike su im plaće, najbolje ilustrira činjenica da prosjek 5.0 nije dovoljan za upis u srednju medicinsku. Konkurencija veća nego za gimnazije...
rintintin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 16:13   #17
poslije medicinske možeš sutra odmah u krankenhaus na arbeit, a poslije gimnazije?
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 17:20   #18
Možeš i poslije trogodišnje za zidara ili vodoinstalatera pa se nitko ne trga da upiše to.
rintintin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 17:27   #19
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Bila je prije ohoho godina na ovom podforumu tema s anketom o liječnicima. Moderatori su se kladili koliko će ljudi podcijeniti iznos plaće. Većina je odabrala opciju 7-10.000 kuna. Onda se javilo par ljudi. Mislim da je najmanja plaća bila 18.000. Prosjek je bio 25-30.000.
A eto i clanak iz 2015 potvrduje da su place od 8 do 10
Bez svih dodataka, sto je i normalno
I skladistar da radi 240 sati mjesecno u normalnoj firmi bi imao 10

Inace profesor na faksu za koje ja znam au do 10 000, ali njih je manje nego svog ostalo nastavickog kadra
Sad koliko su dobri ili ne ne bi ulazio, to neka svako sam procijeni , ja smatram da su podplaceni
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 17:50   #20
Quote:
rintintin kaže: Pogledaj post
Možeš i poslije trogodišnje za zidara ili vodoinstalatera pa se nitko ne trga da upiše to.
hebi ga kad te za zidara u njemačkoj ne uvjetuju nikakvu diplomu škole da bi uopće došao na razgovor za posao

uspoređuješ krušku i jabuku
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:50.