Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2017., 17:51   #21
Quote:
ti.bi kaže: Pogledaj post
Da, dobivam pola jer radim. Stvarno ne znam koji je minimum. Meni je u 7 godina narasla možda 40-tak kuna. I kada imam loš dan i sve me boli, pomislim prvo, ma daj, idem u mirovinu, ali kada se sjetim 1600 kn brzo me to pusti.
Ovo je definirvno puno bolje..u radu je spas da...samo meni voz prolazi pa moram uhvatiti dok jos stignem po radnom stazu
Old 03.10.2017., 17:59   #22
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Koliko imas staza?
imam 16 godina radnog staža.
nisam znala, ali tip u firmi mi je rekao (nije prošao komisiju) da ga doktorica može poslati ponovo nakon godinu dana. pitala ja danas svoju doktoricu i potvrdila je to. a ja si mislim, kaj moram biti na samrti da prođem komisiju. uz sve posljedice zračenja tumora na mozgu, koje su se javljale malo po malo. kroz 9 godina ja sam sposobna za rad. juhuu
Old 06.10.2017., 08:28   #23
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
imam 16 godina radnog staža.
nisam znala, ali tip u firmi mi je rekao (nije prošao komisiju) da ga doktorica može poslati ponovo nakon godinu dana. pitala ja danas svoju doktoricu i potvrdila je to. a ja si mislim, kaj moram biti na samrti da prođem komisiju. uz sve posljedice zračenja tumora na mozgu, koje su se javljale malo po malo. kroz 9 godina ja sam sposobna za rad. juhuu
ma nisu normalni šta da ti kažem...koliko sam skužila oni gledaju da je stanje trajne promjene u zdravstvenom stanju i da se ne mogu otkloniti lječenjem...ja sam predala papire neki dan..na svoj zahtjev jer mi je žena u mirovinskon rekla da je šteta da ne probam...jer ako sada ne probam necu ni imat pravo radi staža a dokica sumnjičavo odmahuje glavom govoreći da je imala samo jedan slučaj za invalidsku ali to je bila osoba al ono stvarno stvano invalid kao.....žena na miroviskom mi je rekla da probam ali da oni odobravaju invalidsku 80 postotnim invalidima...al da nemam šta izgubiti...a ja sam gledala zakon kaže da se invaliditetom smatra svaka osoba kojoj je radna sposobnom smanjena za više od 50 posto na osobu istih godina,naozbrazbe i normalnog zdravstvenog stanja...a ništa probaću skupljat papirologiju,,,i never give up...nemoj ni ti..što je najgore neznam koliko bi dobila za te 4 godine radnog staža ako mi odobre..i kod mene bi bila opća nesposobnost ne profesionalna jer ne idem iz radnog odnosa koliko sam gledala

a ti probaj nakon godinu dana opet...navodono kad te jednom odbiju drugi put neće..makar iskustva drugih govore tako ako googlaš
Old 06.10.2017., 16:10   #24
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
njima nisu normalni šta da ti kažem...koliko sam skužila oni gledaju da je stanje trajne promjene u zdravstvenom stanju i da
nisam ja (još ) bila na komisiji. moja misija je bila da pokupim otpremninu u firmi i odem u invalidsku, ali sad to neće ići.
zna li netko kako ide ako komisija ustanovi da sam sposobna raditi i da mi u firmi moraju naći odgovarajuće radno mjesto, a njega nema. što u tom slučaju?
Old 11.10.2017., 16:32   #25
Kada sam ja to rješavala u Zakonu o radu je stajalo da firma mora dokazati da te ne može premjestiti na lakše radno mjesto (zato i iz firme idu na razgovor kod pedagoga u Mirovinsko), i mislim da tada dolazi do raskida ugovora o radu. Ali trebalo bi provjeriti u ZOR-u što piše.
Kao što je leptirica gore napisala, invalidska se odobrava jedino ako dođu do zaključka da se liječenjem ne može poboljšati stanje, tj. da je poduzeto sve što se moglo u liječenju.
ti.bi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 11:18   #26
Quote:
ti.bi kaže: Pogledaj post
Kada sam ja to rješavala u Zakonu o radu je stajalo da firma mora dokazati da te ne može premjestiti na lakše radno mjesto (zato i iz firme idu na razgovor kod pedagoga u Mirovinsko), i mislim da tada dolazi do raskida ugovora o radu. Ali trebalo bi provjeriti u ZOR-u što piše.
Kao što je leptirica gore napisala, invalidska se odobrava jedino ako dođu do zaključka da se liječenjem ne može poboljšati stanje, tj. da je poduzeto sve što se moglo u liječenju.
bila sam sigurna da sam kandidat za invalidsku. moje stanje se ne može poboljšati, ne može se liječiti, može samo stagnirati ili biti gore.
budem ja malo proučila što zakon kaže,
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:27.