Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2017., 11:26   #61
pa besplatno je zato što ne platiš na mostu nego platiš na čupriji. Drukčija strategija formiranja cijena.
Da je netko udubljen u tematiku ponude banaka u Kanadi, vjerojatno bi našao xy situacija gdje je ta banka skuplja od drugih ili nudi bolju uslugu ili nešto drugo radi bolje, pa ti je na kraju dođe jeftinije platiti vođenje računa u drugoj banci nego biti u toj gdje naplate nema.

Ništa nije besplatno, to je valjda jasno.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 22:26   #62
Quote:
Paskaneman kaže: Pogledaj post
evo ovako na prvu to bi značilo recimo održavanje servera, odnosno plaćanje/iznajmljivanje tuđih servera na kojima se održava cijeli sustav/programi/software-i Banke
aha, a ako imam 7 računa otvorenih u banci, pretpostavljam moram plaćati 7 servera, 7 softwarea...

Quote:
potom plaćanje cijele ergele informatičara koji kontinuirano razvijaju software za banku ili plaćanje vanjskog softwarea kako bi krajnji korisnici imali što kvalitetniju uslugu (na primjer: dostupnost računa putem mreže ATM-a), zakonska obaveza slanja izvoda po računu (bilo printanje na zahtjev u poslovnici, bilo slanje pismom na kućnu adresu, slanje na e-mail ili nekog od 365 kanala...)
joj ubiše se od plaćanja strašne ergele informatičara i razvoja sofisticiranih sučelja.

Quote:
..to su recimo 3 razloga, ima ih još ovisno o njihovoj relevantnosti za krajnjeg korisnika računa...mislim da nije teško doći do objašnjenja što znaći ''vođenje računa'' u 21. stoljeću za svakoga tko ima završenu barem trogodišnju srednju školu
da, mislim da je svakome tko ima nekupljenu diplomu trogodišnje srednje škole teško shvatljivo zašto netko koga je država ovlastila za kamatarenje i netko tko mešetari tvojim novcem ima potrebu još ubirati nemalu naknadu za nekakve šizousluge?

da budemo sretni jer su nam se smilovali, pa možemo dizati novce s bankomata bez naknade?
apnea is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 23:21   #63
Najbolje onda otići u banku u kojoj ste zadovoljni i svi sretni.
A ovo da banka "mešetari" novcima klijenata, svaki drugi je u teškoj financijskoj situaciji i zadužen do boli, pa je upravo suprotno.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 23:25   #64
Quote:
apnea kaže: Pogledaj post
da, mislim da je svakome tko ima nekupljenu diplomu trogodišnje srednje škole teško shvatljivo zašto netko koga je država ovlastila za kamatarenje i netko tko mešetari tvojim novcem ima potrebu još ubirati nemalu naknadu za nekakve šizousluge?

da budemo sretni jer su nam se smilovali, pa možemo dizati novce s bankomata bez naknade?
To je i jedna od poanti banaka u gospodarskim tokovima.

Prenose sredstva od novčano suficitarnih jedinica ka novčano deficitarnima (recimo, poduzetnici). Plasiraju ga

-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 18:30   #65
Sta bi radili sa poklonom od 100 000kn (svadba npr.)? Jastuk ili uplata na racun, odjednom ili zena 50 000 i muz 50 000? Po ovom sta citam vise je 50 000 i ide 4% poreza ili?
garamba2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 18:49   #66
Quote:
garamba2 kaže: Pogledaj post
Sta bi radili sa poklonom od 100 000kn (svadba npr.)? Jastuk ili uplata na racun, odjednom ili zena 50 000 i muz 50 000? Po ovom sta citam vise je 50 000 i ide 4% poreza ili?
stavi na 32 crveno pa što bude.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 10:06   #67
Quote:
garamba2 kaže: Pogledaj post
Ako si već strašljiva stavite 2x50.000, iako možeš mirne duše staviti i 100.000kn na svoj račun
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:25.