Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2017., 22:53   #1
Kako izvući keš na rate?

Hipotetska situacija: Nađem se s praznim tekućim, a imam prostora za kupovinu na rate. Kako doći do keša?

Pada mi na pamet da je možda moguće kupiti neki proizvod za 500kn na 6 rata, par dana kasnije ga vratiti trgovini i tražiti povrat novca. Vraćaju li onda novac u kešu i primaju li uopće nazad proizvode nezadovoljnih kupaca ako su kupljeni na rate?

Ili možda kupiti bonove za mobitele, pa ih prodati nekome za npr. 80% vrijednosti i dobit odmah keš, a rate banci vraćat kasnije?

Imate li još kakvih ideja?
__________________
"Mogu predvidjeti kretanje nebeskih tijela, ali ne mogu predvidjeti ludilo ljudi." - Isaac Newton
Extra Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 07:10   #2
Ako vratiš proizvod neće ti dati novac nego poništiti transakciju karticom. Zašto bi radio sa 80%, zar nemaš frendove, poznanike, rodbinu...koji bi ti to odradili besplatno? Ima ljudi koji ne znaju ili ne žele kupovati na netu, takvima ti radiš uslugu a ne da im još plaćaš.

Ja to radim non stop (ali iz drugog razloga), treba komunicirati sa ljudima, nuditi se, poznavati i reklamirati robu...
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 15:36   #3
Taman hoću napisati da pitaš frendove jel trebaju kaj i imenjak me preduhitri.
Neno_87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 21:03   #4
Ja imam ideju da probas se pokriti s onim s cim imas, a ne kupovati na rate s novcima koje nemas.
Kupovine na rate, revolving kartice, dugorocni krediti, prekoracenja po tekucem, sve su to stvari da se ukopas dozivotno u dug za koji iz mjeseca u mjesec, iz godine u godinu placas samo kamate.

Koje moras vracati svaki sljedeci mjesec a vec sad nemas dosta za sebe od ovog punog iznosa primanja, kamoli jos za te rate.


Dali je sve u redu samnom?
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2019., 13:34   #5
Ne znam gdje da postavim pitanje pa da probam ovdje, slična je tema izvlačenja novca preko kreditne kartice.

Ovako, dobio sam preko nagradne igre Mastercard karticu od Zagrebačke banke sa povelikim iznosom na njoj. Kartica vrijedi idućih 6 mjeseci i moguće ju je koristi isključivo za kupovinu, bilo kakvo povlačenje novca preko bankomata je onemogućeno. Štoviše, u općim uvjetima koje sam dobio od Zagrebačke banke (koja je dakle izdala tu karticu) piše da će svaki pokušaj povlačenja novca preko treće strane biti smatran povredom općih uvjeta i da Zagrebačka banka zadržava pravo da u potpunosti blokira karticu i cjelokupni iznos na njoj. Vjerojatno time misle i bespovratno oduzme nagradu (ne piše eksplicitno, no ta "blokada" je valjda to). Upravo iz tog razloga me je malo "trta" igrati se sa servisima tipa Revolut, Transferwise i sl. jer bi to oni mogli detektirati kao tu "muljažu" preko treće strane a i obično takvi servisi imaju mjesečne limite ili je nužna konverzija u eure i sl. i na iznos od 50.000 kn to nije baš mudro raditi. Pa sad, moje pitanje je - ima li netko ideju kako bi bilo najbolje povući barem pola tog iznosa (25 000kn) na tekući ili neki drugi "normalni račun" bez da se banci oglasi neki alarm da pokušavam izvući novac preko kartice? Drugu polovicu bi potrošio normalno. I ne, ciganjenje sa familijom i prijateljima da kupuju na moju karticu u zamjenu za njihov keš ne dolazi u obzir.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2019., 15:52   #6
Ako mislis preprodavat moras napraviti neki popust. Al gle najbolje bi ti bilo iskoristiti da nekome registriras auto, platis popravak i sl. a tebi keš. Ja se nebi igrao bas na taj nacin jer realno gledajuci prokužit ce te mozda pa ces trebat vratiti. Kupi motor neki pa ga kasnije prodaj to bi bilo još najbolje samo ces trebat spustiti cijenu sigurno
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2019., 22:20   #7
Ajmo ovako...

To je iznos koji je osvojen u nagradnoj igri, znači osvojio si ga. Ne vidim razloga vraćanju sredstava. Kome ih vraćaš ako su tvoji?? Dalje, blokada kartice te može zadesiti ako pokušaš izvući keš. To bi trebalo značiti da se moraš javit u banku i tražiti novu karticu ili deblokadu i onda će ti oni reći "napravili ste to i to, desilo se zbog toga i toga, trebate za deblokadu napraviti to i to". I dalje je to tvoj osvojeni novac, nije njihov. Ono što je njima u cilju je promocija MasterCard kartice i tjeraju te da je peglaš. Šta se dešava ako ne iskoristiš svu nagradu u roku 6 mjeseci? Gubiš pravo na nju? Znači ako je osvojeno 50.000 kn, ti moraš mjesečno trošit oko 9.000 kn da bi ispraznio račun. What, why? Na šta?

Odi lijepo do banke i pitaj šta se dešava ako u roku 6 mjeseci ne iskoristiš sav iznos sa računa jer to je ipak malo poveća cifra pa ćeš dalje vidit kako ćeš izvlačit novce.

Možeš npr. kupit nešto polovno preko dućana i preprodat, možeš regat auto kome treba i ko dođe s kešom, možeš provući nekom veliki TV ko ga kupuje u kešu i dat mu popust... Ima raznih načina, samo treba doći do relevantnih informacija. I da, kako će te skužit da si ti od nekog dobio keš? Platio si mi registraciju i ja sam ti dao keš. Banka vidi samo kupca npr. Croatia osiguranje, ništa drugo.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2019., 02:28   #8
Paysafecard na benziskim crpkama ide preko kartica, registriraj se na mypaysafecard, dnevno kupi bonova kolko mozes prepeglat na karticu, nadopuni mypasafe racun, kad dodes do zeljenog iznosa isplati na zeljeni racun, naknada je 35kn za isplatu, ceka se do 5 radnih dana. Osim ako oni mogu vidjet po transakciji na kaj si ti tolko novaca trosil na bengi, tj ako mogu vidjet racun
ftus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2019., 11:48   #9
Tražim na njihovoj stranici koliko košta paysafecard kad ga kupuješ i nigdje ne piše. Nije valjda da nemaju nikakvu naknadu? 500 kuna kupiš, 500 kuna ti stave na račun? .. nemoguće

Vidim da imaju i neka ograničenja no dalo bi se opet dosta izvući preko njih. Banka sigurno ne vidi što je kupljeno već samo prodajno mjesto i iznos, a na INI POS transakcija od nekoliko tisuća kuna može biti i račun za gorivo (okreno rundu goriva za sve na benzinskoj, lol). A tu su još i Plodine, Tisak i sl. koji prodaju paysafecard...


Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
Ne vidim razloga vraćanju sredstava. Kome ih vraćaš ako su tvoji?? Dalje, blokada kartice te može zadesiti ako pokušaš izvući keš. To bi trebalo značiti da se moraš javit u banku i tražiti novu karticu ili deblokadu i onda će ti oni reći "napravili ste to i to, desilo se zbog toga i toga, trebate za deblokadu napraviti to i to". I dalje je to tvoj osvojeni novac, nije njihov. Ono što je njima u cilju je promocija MasterCard kartice i tjeraju te da je peglaš. .
Nigdje ne piše direktno da ja ostajem bez nagrade ako povrijedim negdje njihove Uvjete korištenja, no iskreno ne bi me čudilo da to rade/mogu napraviti. Malo je prevelik iznos da bi se išao zezati sa time, zato sam htio provući negdje na "sigurno", eto recimo POS uređaj na Ini, Tisku i sl. zvuči kao nešto takvo gdje ne bi mogli skužiti što radim.

Osim promocije Mastercarda vjerujem da Mastercard za svaku moju transakciju dobiva određeni iznos od tog prodajnog mjesta, da li je to iznos po broju transakcija ili po postotku računa ne znam. Ovakvim izvlačenjem novca po jednoj/dvije transakcije ja njima oduzimam njihov dio kolača.

No slažem se da bi možda bilo najbolje još jednom kontaktirati banku, i to ću odmah danas napraviti. Nadam se samo da budu nešto konkretno odgovorili jer imao sam slučajeva kada jedan teleoperater nije htio polemizirati sa mnom njihove Uvijete korištenja i što će se konkretno desiti ako ih prekrišim

Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
Kupi motor neki pa ga kasnije prodaj to bi bilo još najbolje samo ces trebat spustiti cijenu sigurno
Ne bi baš u takve egzibicije išao. Većinu stvari koju kupiš u dućanu čim prođeš izlazna vrata već si izgubio na njoj 20-30%, prilikom stavljanja na njuškalo računaj na još dodatnih 10-20% ... to bi bilo tek totalno gubljenje para.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2019., 11:55   #10
uplati na neku online kladionicu, onda prije nego možeš povući novac moraš odigrati 20% uplachenog iznosa, dakle ako uplatio 10000kn moraš za 2k odigrati, u najgorem sluchaju izgubiš 2000, ali stavi barcelona zabija gol kad aigraju doma i sumnjam da ćeš promašiti, i onda povuci sredstva na visu(koju isto registriraš na svoj account).
to je siva zona pranja novca
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2019., 12:13   #11
Samo je problem, s obzirom na ove restriktivne opće uvjete koje je naveo, da su vjerojatno i kockarske transakcije zabranjene/ograničene.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2019., 12:20   #12
Ako ti ne treba taj novac slijedeće 3 godine možeš uplatiti i životno osiguranje i za 3 godine imaš taj novac plus prinos.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2019., 14:22   #13
Znam za jedan slican slucaj (radilo se o 25K ili 30K sa istim rokom). 15K na Lidl/Kaufland poklon karticama, a ostatak na Petrol i DM kartice.
__________________
Object reference not set to an instance of an object
akoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2019., 18:29   #14
Ok, hvala svima na savjetima no mislim da sam našao način kako prebaciti sve. Upravo sam sa tom karticom uspio preko mPošte platiti račun od ECC-ove kreditne kartice (Visa Revolving), zapravo napravio sam dodatnu uplatu jer račun je već plaćen no poanta je da je uplata preko mPošte prošla, kartica nije odbijena. To znači da ta Mastercard kartica se ne vodi kao kreditna već debitna ili prepaid i mPošta prihvaća sve vrste plaćanja računa preko nje. Dakle, ako sa ECC-ove Vise ovaj mjesec napravim uplatu na Transferwise račun - idući mjesec taj račun mogu platiti u pošti ili preko mPošte tom Mastercard karticom koju sam dobio i pošta će je prihvatiti jer nije kreditna. I to je to, Zagrebačka banka će vidjeti da sam platio nešto u pošti

Fiksni fee za prijenos novca sa Transferwise na drugi račun je 10,35 HRK. Limiti su im puno veći od 50.000 kuna i za uplatu i za prijenos na drugi račun.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:06.