Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2017., 13:12   #141
Quote:
deonisa kaže: Pogledaj post
Da, tesko mi je razumjeti da netko voli nekog ali nece biti u braku s tom osobom. Posebno kad zna da je toj osobi jako bitno to imati.
Svi imamo različite prioritete i različite planove. On je jasno naznačio svoje.

Djevojka i ja se nemamo u planu ubračiti, a i pitanje je hoćemo li imati djecu. Ako i hoćemo, to neće biti tako skoro (svakako ne u narednih 5-6 godina). Imamo druge planove.
Ne mislim da se zbog toga manje volimo.

Ja ne mogu razumijeti ljude koji ne mogu razumijeti da brak i djeca nisu svakome životni san, i da odnos može biti sretan i ispunjen i bez toga.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 13:21   #142
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Žali bože najboljih godina potraćenih na kretena.
Znači, ljudi koji ne žele brak i djecu su kreteni?
Mi ne znamo kakv je on čovjek, ali ako imaš ovakve zaključke o njemu na temelju te njegove odluke, onda bi se ti mogla malo zamisliti.

Quote:
deonisa kaže: Pogledaj post
Ne mogu razumjeti zasto decko kaze da voli curu ali joj nece dati obitelj, buducnost.
On je svoje rekao. Njezin je problem što je to prihvatila i ostala s njim, iako želi suprotno.

Quote:
deonisa kaže: Pogledaj post
Ona je i dalje bila s njim jer se POGRESNO nadala da ce se on predomisliti.
Pa neki se i predomisle. Ali ovoj očito ostaje samo taktika "probušeni kondom"

Quote:
S druge strane ne mogu razumjeti njegov mentalitet.
(Uglavnom) tipično žensko razmišljanje kad je riječ o djeci/braku.Zašto se ljubav automatski veže za ta dva pojma? Znači, nekog voliš samo ako s njim želiš djecu? A što ako samo želiš djecu? Na onaj tradicionalni krkanski "oću sina da šnjim iđen na utaknice" način? A žena je samo sredstvo? Ok, malo karikiram, ali kužite.

edit: Nixter me pretekao

Quote:
deonisa kaže: Pogledaj post
Kakav je on? Ima neke posebne vrline da si ga tako zavoljela?
Možda samo jednu veliku
vječni onanist is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 13:23   #143
Joj molim te kakvi starci, lik ima 30+ godina. Da je pravo muško otišo bi odavno od takvih smorova pa makar bio i razbaštinjen.

Čuj ovo, ne smije reć da ide s curom negdje

Ja mislim da se njemu neda radit pa je zato doma. Besplatno živi, tu i tam si cugle, okrene te i boli ga k. Možda te ni ne voli.
Inače je teški psihološki slučaj.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 13:26   #144
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Joj molim te kakvi starci, lik ima 30+ godina. Da je pravo muško otišo bi odavno od takvih smorova pa makar bio i razbaštinjen.

Čuj ovo, ne smije reć da ide s curom negdje

Ja mislim da se njemu neda radit pa je zato doma. Besplatno živi, tu i tam si cugle, okrene te i boli ga k. Možda te ni ne voli.
Inače je teški psihološki slučaj.
Zar ne bi u normalnim okolnostima starci trebali podrzati njega da se osamostali i napravi nesto od zivota?
TechB0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 13:27   #145
Quote:
TechB0ne kaže: Pogledaj post
Zar ne bi u normalnim okolnostima starci trebali podrzati njega da se osamostali i napravi nesto od zivota?
Možda su starci posesivni i zele ga doma da nikad ne ode od njih i njihove kontrole...
lientery is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 13:27   #146
Quote:
deonisa kaže: Pogledaj post
Naravno da na pocetku nije to spominjala. Tek nakon 2-3 godine kad je vec vidjela da on nista ne poduzima, spomenula temu. A on je rekao da se nece niti zeniti, niti imati djecu. Ona je i dalje bila s njim jer se POGRESNO nadala da ce se on predomisliti. Tako postupe mnoge cure, vjerujem. Posebno ako osjecaju da ne mogu naci boljeg, da su vec stare etc. Kad si zaljubljen, cini ti se da nema vise nikoga na svijetu.
S druge strane ne mogu razumjeti njegov mentalitet.
nabrojala si razloge, a onda si spomenula zaljublejnost
daj se zapitaj...
inace se jako ne volim slagati s lordom, ali ovdje je spot on
a posebno i najposebnije od svega: mrzim kad netko za svoje greske i promasaje krivi nekog drugoga
to pod br. 1 nije osoba s kojom bi se ista ozbiljno trebalo zapocinjati
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 13:32   #147
Deonisa, kako si ti savjetovala frendicu? Jesi joj rekla da ga ostavi?
Nema veze što ga voli. Ljudi se stalno odriču stvari koje vole. Potratila je godine tražeći izlaz iz slijepe ulice, ali izlaza nema. Samo treba odlučnosti da prekine.

Nije on baš anđeo, ali po napisanom mi se čini pošteniji od nje.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 13:34   #148
Quote:
lientery kaže: Pogledaj post
Možda su starci posesivni i zele ga doma da nikad ne ode od njih i njihove kontrole...
To je istina, i znam dosta slucajeva. Al opet na drugu stranu do 30 godina si valda uspio izgradit neki karakter il imas cilj

I ako si vec toliko dugo u vezi, a ne zelis ozbiljno s tom osobom onda je ostavi iz postovanja da dobije drugu sansu .
TechB0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 13:36   #149
Quote:
lientery kaže: Pogledaj post
Možda su starci posesivni i zele ga doma da nikad ne ode od njih i njihove kontrole...
Nema "možda". Pa to je spomenuto u prvom postu.

Iako sad više ne znam na koga se misli
vječni onanist is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 13:56   #150
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Deonisa, kako si ti savjetovala frendicu? Jesi joj rekla da ga ostavi?
Nema veze što ga voli. Ljudi se stalno odriču stvari koje vole. Potratila je godine tražeći izlaz iz slijepe ulice, ali izlaza nema. Samo treba odlučnosti da prekine.

Nije on baš anđeo, ali po napisanom mi se čini pošteniji od nje.
Nisam bas nista posebno savjetovala. To mi je prijateljica sa faksa, zivimo u razlicitim krajevima, ali se dopisujemo redovito (recimo jednom u 2 mjeseca). Kad mi je pocela pricati o svojim problemima s deckom, ja sam se u to vrijeme udavala. Bilo je nezgodno: ja se udajem (dosta brzo!) a ona vec skoro 3 godine s deckom i nista konkretno. Nisam ju nista savjetovala i zao mi je. Nisam ni ja bila pametna. Sad bih znala sto da joj kazem.

Mozda je bitno da dodam jos neke informacije: oni ne zive zajedno (barem nisu jako dugo, sad vise ne znam). Oboje su inteligentne osobe. On ne zivi sa starcima, nego daleko do njih. Ona ima vec 40 uskoro, on 35-36.
deonisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 14:00   #151
Quote:
deonisa kaže: Pogledaj post
Bilo je nezgodno: ja se udajem (dosta brzo!) a ona vec skoro 3 godine s deckom i nista konkretno
Bez uvrede, ali ekipa koja se ženi nakon manje od godine* veze je meni malo čudna


* (a ovo tako zvuči)
vječni onanist is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 14:02   #152
Quote:
nyxter kaže: Pogledaj post
].

Djevojka i ja se nemamo u planu ubračiti, a i pitanje je hoćemo li imati djecu. Ako i hoćemo, to neće biti tako skoro (svakako ne u narednih 5-6 godina). Imamo druge planove.
Ne mislim da se zbog toga manje volimo.

Ja ne mogu razumijeti ljude koji ne mogu razumijeti da brak i djeca nisu svakome životni san, i da odnos može biti sretan i ispunjen i bez toga.
Sigurno nemate vise od 25 godina. Za 5-10 godina imat cete drugi stav. Zivot prolazi, starit cete.
A osim toga, oboje imate isti stav. Zamisli da cura trazi sigurnost, brak (cak i bez djece), a ti ju jako volis. Kako bi postupio?
deonisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 14:04   #153
Quote:
vječni onanist kaže: Pogledaj post
Bez uvrede, ali ekipa koja se ženi nakon manje od godine* veze je meni malo čudna


* (a ovo tako zvuči)
Mozda, ali okolnosti su bile takve. Ni ja nisam mogla zivjeti u njegovoj drzavi bez papira, ni on u mojoj. Tako da smo se morali vjencati. (nije da sam zatrudnjela).
deonisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 14:04   #154
Quote:
deonisa kaže: Pogledaj post
Sigurno nemate vise od 25 godina. Za 5-10 godina imat cete drugi stav.
Ovo postaje sve bolje i bolje

Quote:
deonisa kaže: Pogledaj post
Mozda, ali okolnosti su bile takve. Ni ja nisam mogla zivjeti u njegovoj drzavi bez papira, ni on u mojoj.
To je ipak drugo.

Quote:
(nije da sam zatrudnjela).
Ne daj Bože
vječni onanist is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 14:07   #155
Quote:
deonisa kaže: Pogledaj post
Sigurno nemate vise od 25 godina. Za 5-10 godina imat cete drugi stav.
Ovakva sigurnost je jako bezobrazna s tvoje strane. Razumijem da ne mozes zamisliti takav zivot za sebe, ali kad krenes s ovakvim recenicama zvucis kao baba koja nije nikad ispod svog kamena provirila. Onako, ima u ovom svijetu raznih ljudi, koji razlicito zele od zivota.

Quote:
Zivot prolazi, starit cete.
ajme! Vidi stvarno! Ostarit ce, a prozivjet ce zivot kako im je pasalo! Grozno.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 14:22   #156
Svašta ljudi nazivaju ljubavi. Ovo je neki nakaradni prolongirani sado-mazohistički odnos s naznacima opsesije od strane autorice. Rekao bih joj da se promijeni ali ljudi se ne mijenjaju, nema tu pomoći. Eventualno će on naći neku bolju pa za mjesec dana otići s njom od staraca (ako i on nije totalno izgubljen slučaj, trebalo bi čuti njegovu stranu priče, možda zbilja zaslužujete jedno drugo)
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 14:26   #157
Quote:
deonisa kaže: Pogledaj post
Sigurno nemate vise od 25 godina. Za 5-10 godina imat cete drugi stav. Zivot prolazi, starit cete.
A osim toga, oboje imate isti stav. Zamisli da cura trazi sigurnost, brak (cak i bez djece), a ti ju jako volis. Kako bi postupio?
Ja sam prošao 30-u.

Jbt, ti znaš moje stavove za desetak godina. Jebeno. Imaš još kaj za podijeliti o meni, a da ja to još ne znam?

Rekao bih joj da očito imamo nepomirljive razlike, različite ciljeve i prioritete, i ne vidim budućnost s njom.
A ne bi ni došli u tu fazu da se jako volimo, a ja ne znam taj podatak.

U tome je i bit - da si nađeš kompatibilnog partnera. A ne da se bezglavo zaljubiš i onda cmizdriš zakaj on nije onakav kakvog ja 'oćuuu?!
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 14:32   #158
Quote:
deonisa kaže: Pogledaj post
Bilo je nezgodno: ja se udajem (dosta brzo!) a ona vec skoro 3 godine s deckom i nista konkretno.
Ovo zvuči onak malo ribički. Ti svog soma upecala, njezin nikako da zagrize. Nezgodno.
Quote:
deonisa kaže: Pogledaj post
Zamisli da cura trazi sigurnost, brak...
Kao prvo: ovo je ponižavajuće za "curu" koja po tvojoj kvotanoj rečenici ispada debil nesposoban brinuti se o sebi, pa joj treba "sigurnost" braka.

Kao drugo: o kakvoj sigurnosti pričaš? Ako misliš na materijalnu sigurnost, osim što mogu ponoviti ono o debil-curi koja bi neubračena ostala gladna, gola i bosa, tu je i činjenica da izvanbračna zajednica pruža praktički istu sigurnost. Konačno, tu je i pitanje kakva je to ljubav u kojoj se jedna strana želi osigurati ubračivanjem - ono, "drag si ti meni, volim ja tebe - ali, za svaki slučaj, da me jednog dana ne zajebeš, ajmo se ženit...".

Ako misliš na nekakvu emotivnu sigurnost, na brak kao nekakvo jamstvo "curi" da starost neće dočekati sama, po važećem hrvatskom zakonodavstvu lakše se i brže razvesti nego dobiti stambeni kredit.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 14:39   #159
Quote:
deonisa kaže: Pogledaj post
Sigurno nemate vise od 25 godina. Za 5-10 godina imat cete drugi stav. Zivot prolazi, starit cete.
A osim toga, oboje imate isti stav. Zamisli da cura trazi sigurnost, brak (cak i bez djece), a ti ju jako volis. Kako bi postupio?
imam 2 x toliko
ne sumnjam da ces ti i dalje biti pametnija i znati bolje
naime, upravo tako se i dolazi u tu usranu zivotnu poziciju
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 14:43   #160
Ne znam zasto imas potrebu pricati ovdje prijateljicinu pricu i grcevito braniti njezin stav/ponasanje.
Slozit cu se s drugima: lik je fer. Rekao je svoj stav. Ako se ona ne moze s time nositi, njezin issue. Ako nakon 9-10 godina nije promijenio svoj stav, ne znam sto ceka.
I da, njezinih sam godina. Vidim da je bitno za iznosenje misljenja.
Skitaljka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:46.