Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2017., 08:53   #1
Pitanje - transfer deviza među bankama u RH

Pozdrav, zanima me sljedeće: osoba A iz banke X želi prebaciti osobi B iz banke Y veću svotu €. Kako to najlakše izvesti, a da ne uključuje fizičko podizanje gotovine i nošenje iz banke X u Y? Može li se sa nekim punomoćima ili sl. transferirati novac direktno sa računa na račun, bez konverzije u kune i bez nekih ludih troškova i naknada? Hvala
CabDriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 09:04   #2
Pa možeš sa deviznog X prebaciti na devizni Y. Isto kao da prebacuješ kune samo ide sa deviznog na devizni.
Noctifer is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 09:48   #3
Quote:
Noctifer kaže: Pogledaj post
Pa možeš sa deviznog X prebaciti na devizni Y. Isto kao da prebacuješ kune samo ide sa deviznog na devizni.
Hmmm pitao sam u banci Y i rečeno mi je da se ne može unutar RH vršiti prijenos u stranoj valuti direktno sa računa na račun..
CabDriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 10:03   #4
Quote:
CabDriver kaže: Pogledaj post
Hmmm pitao sam u banci Y i rečeno mi je da se ne može unutar RH vršiti prijenos u stranoj valuti direktno sa računa na račun..
Može ali ne trećoj osobi, osoba A bi trebala najprije prebaciti na svoj račun u Y i onda ih fizički prebaciti.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 10:05   #5
Quote:
CabDriver kaže: Pogledaj post
Hmmm pitao sam u banci Y i rečeno mi je da se ne može unutar RH vršiti prijenos u stranoj valuti direktno sa računa na račun..
Ma da? Zašto? To mi nikako nema smisla...
Noctifer is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 12:45   #6
Ne može u stranoj valuti, nego banka konvertira u kune i prebacuje drugoj u kunama i onda se primatelju prebacuje i konvertira u željenu valutu. Kako bi banke drugačije zaradile nego na tečajnim razlikama. Politika je da je službena valuta banke kuna. Istina je da moraju zaraditi na konverziji.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 07:02   #7
Bio jučer u banci. Trebao sam raditi sa deviznog A na devizni B. To unutar hrvatske nije moguće. Što se može je isplata u cash sa A i onda uplata na B, nema potrebe konverzije valute. Jedino kada je moguće sa deviznog A na devizni B je kada osoba ima punomoc na oba računa.
Noctifer is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:40.