Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2018., 10:08   #1
Razocaran zenom i prijateljima

Ugl vjencao sam se mlad,sa 19 godina(zbog rodenje diteta,iako se ne bi vjencali da se nismo volili,bili smo u vezi 5 god )
Losa financijska situacija,gdje nam se nakon godinu i po dana pruzi prilika u norveskoj,snademo se jako dobro,nademo oboje posao mali krene u vrtic
Sto se tice zivota tu u norveskoj ja sam uvik ima problem nostalgije i nedostatak prijatelja al eto znajuci da je malom bolje tu bilo je lakse
Nakon godinu dana je bio nas prvi godisnji u hrvatskoj,godisnji je bio katastrofa s moje strane jer sam ga proveo razmisljajuci da li me zena vara (puno sitnih lazi se nakupilo neposredno) da napomenem ona ga je provela kao kraljica,ugl pri povratku saznam,tj dobijem dokaz da me prevarila sa sefom inace ozenjenim tipo s djecom,srusio mi se svit.
Ali,tek nakon toga dolaze pravi problemi i moja glupost,istrazivanje s kim je bila za vrijeme dok smo zivili u hrvatskoj(da napomenem nas seksualni zivot,ona je prakticki meni gov sve za vrijeme seksa pa i tu prevaru da se pojebala tu vecer,znaci sve mi je ispricano u detalje za vrime naseg seksa,znaci uvjeren sam da je probala sve,grupnjak itd itd)
U tom istrazivanju vidim blokiranog tipa na skypeu koji je bio jako dobar s mojim vjencanim kumom i od toga trenutka nista vise nije isto,prica sam s kumom tvrdi da je nemoguce i da bi mi on prvi reka da je sta bilo,nisam povirova jednostavno nisam,onda sam vidio da on ima dupli skype dupli instagram sto mi je negira(inace isti nickname na instagramu i na skypeu a skype znam da je njegov jer sam upisao njegov br moba) ugl lazi ali i dalje u svemu tome sam sebi gov da mi kum ne bi napravio nesto tako dok nisam vidio e mail u moje zene njegov,i tu je bio kraj prijateljstva(jos jedna napomena on i zena na krstenju diteta i na partyu dva dana prije svadbe su se izgubili,tada nisam sumnja nista)
Prica s godisnjeg,slusam kuma i prijatelja zajednickog(ne najboljeg prijatelja,znali smo izac tu i tamo)pricaju o grupnjaku,pitam ih s kim,tvrde s curom koja ide na medicinu i koja uopce nije bila tu za vrime tog godisnjeg,kum je samo reka grupnjak je sreden haha,i sad dolazi dan kad smo s roditeljima ja i zena trebali u hercegovinu ali je zena to otkazala ,pri mom povratku doma dobijem 3 poziva 2 od zene i jedan od tog prijatelja sva 3 razgovora su bili "di si sada,kad ces kuci" tada nista nisam kopca sad sam uvjeren da su bili zajedno,ali nitko od ostalih prijatelja ne viruje u to,ismijan sam jako.
Nakon rastave sam napravio dosta gluposti,krao zenin mob,sim karticu,imali smo teske svade i shvatis da si ostavljen od svih,cak mi je jedan prijatelj priznao da mi je mobitel hakiran
Dolazim iz malog mista,nije mi nikad palo na pamet iznevjerit tog kuma,a sada sam svjestan da je svaka nasa tajna nije bila tajna i da je sve laz,pitao me je dva puta i novaca a znao sam da ima da sam mu jebes novce

Sad sam izgubio posao,na tabletama sam,prijatelji nisu vise prijatelji sto je najgore prave se kao da je sve u redu ,imao sam cak i pokusaj samoubojstva i pitam se kako vise doc u mali gradic di sam zivio i koji mi je predstavlja sve,ne znam kako dalje,ne vidim izlaz
Mate23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2018., 10:53   #2
Ok, odgovorit ću ovdje jer je najopširnije opisano.

Moraš okrenuti situaciju naopako, nisi ti taj kojeg treba biti sramota u tom malom gradiću, nego svi ostali iz ove priče. Ponavljaj si to svaki dan.
Mlada je to i nezrela ekipa, a i bolje, zamisli da si saznao tek u tridesetima ili četrdesetima.

Skoncentriraj se na sina, a ne na sebe. Bitnije je da ti i bivša žena zadržite korektan odnos i dogovorite kako ćete postupati oko malog, nego tvoja trenutačna bol i sramota.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2018., 11:34   #3
Prvo i osnovno - saberi se čovječe! Shvaćam te, ali ako vodiš život ovako s brda s dola kako i pišeš, dijete će ti najviše patiti.
Je li te prevarila ili nije u ovom trenutku nije ni bitno. Ako ste se razveli ili ćete se razvesti moraš kivnju i prkos ostaviti sa strane. U fokus moraš staviti dijete i njegove interese.

Tvoja žena i ti ste odgovorni za njega. Shvati to.

Nadalje, daj odi porazgovaraj s nekim psihologom da ti pomogne posložiti prioritete i da ti objasni da se u životu razvodi događaju i da ste (najčešće) oboje krivi za raspad. Niti je ona monstrum, niti si ti. Sigurno nisi sa ženom proveo 8 godina bez veze.
Je li dobra mama? Jesi li ti? Kako ćete posložiti svoj budući život da budete upravo to, dobri roditelji bez obzira što više ne živite zajedno.
Prijatelji u životu dolaze i odlaze, žene također.
Biti će i prijatelja i žena, drugih, možda boljih.

Stišaj buru, nađi mir, budi kooperativan, dogovorite se. Stavi seksualni život tvoje bivše sastrane. On nije tvoja briga.
Mlad si, dogodio ti se život.
Posloži se i daj malo dostojanstva. Poštuj majku svog djeteta ako je dobra mama kao takvu. Nemoj zažaliti svoje sadašnje postupke kasnije.
jadoja80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2018., 16:42   #4
Pricam sa psihologom al ne ide jednostavno se ne mogu makniti od misli da sam iznevjeren i da mi je kum radio to iza leda,ne mogu vise od srama da dodem doma na godisnji u malo misto,a taj godisnji mi je sve bio inace ne volim zivot u norveskoj
Mate23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2018., 16:45   #5
Quote:
Mate23 kaže: Pogledaj post
Pricam sa psihologom al ne ide jednostavno se ne mogu makniti od misli da sam iznevjeren i da mi je kum radio to iza leda,ne mogu vise od srama da dodem doma na godisnji u malo misto,a taj godisnji mi je sve bio inace ne volim zivot u norveskoj
nisi ti los vec su losi zena i kum. zasto bi tebe bilo sram?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2018., 17:16   #6
A eto drugi ljudi ne misle tako,tj drugi zajednicki prijatelji,i znam da nisam bio savrsen muz al ko prijatelj sam dava sve sto sam moga,cak i taj kum mi je odbio kumstvo navodno zbog financijskih razloga al eto ja sam s roditeljima osa k njemu i reka da pare nisu problem i da mi kune ne triba samo da je kraj mene taj dan
Mate23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2018., 17:56   #7
Daj saberi se. Jadan ti je taj zivot kad ti je sve u zivotu neko selo u Hercegovini

Pogledaj oko sebe, svijet je velik, toliko mogucnosti, a ti places jer neces moci provesti dva tjedna u godini u Hercegovackoj zabiti. Stvarno svasta Rekao si da imas para, uplati godisnji na Tenerife ili tako nesto i sjedi na plazi i uzivaj, ubrzo ces zaboraviti taj gradic i sve te gluposti koje su se desile, samo prosiri vidike. Upisi hobi, nadi frendove tu gdje zivis, pa jos si mlad, nemas niti 30god. Ako ti se ne svida zivot u Norveskoj, odseli se.

U tim zabitima uvijek neke sapunice jer je ljudima dosadno. Shvati da ti se zena cak i nije drocala okolo vas brak bi se raspao, jer kad se ljudi zene tako mladi (19!!) i to zbog trudnoce to NIKAD ne zavrsi dobro.
wadle is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2018., 18:11   #8
Mislim da ti forumasi dobro savjetuju. Zaista nisi ti taj kojega bi trebalo biti sram i trebas hodat uzdignute glave. Ne znam u kakvom si odnosu s roditeljima, odi posavjetuj se s njima.

wadle - ti je rekao pravu stvar, uplati si neki put sto dalje od ovog napacenog balkana.


Edit: moras dalje krenut kako god zbog djeteta a i samoga sebe, i zasigurno zelis svom djetetu bit netko na koga ce se moc ugledat kroz svoj period odrastanja... ako ces sjedit i cvilit sigurno neces uspjet.
trofazni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2018., 18:36   #9
A kum i svi prijatelji kao razlog odjeba navode - što?

Nekako je statistički teško povjerovati da im je, eto, baš nešto niotkuda prhnulo u glavi i, eto, baš svi k'o jedan te odjebali bez ikakva razloga i povoda...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2018., 19:00   #10
Wadle hvala na komentaru vratilo me malo u zivot
To i je ono najgore,okej kum mi je samo reka da nemamo vise o cemu pricat nijedan odgovor mi nije ponudio,a kod ostalih sam jednostavno osjetio,tj dali su mi do znanja a ne zele pricat o tome,za kuma mi ne viruju,i onda 6 profila na youtube na moje ime,zenin popis pisama,kumov malo malo od ostalih malo moj a mob mi je bio hakiran niko mi rici nije reka,pita sam zene sta sam joj to napravio pa me sjebala,kaze da nije nista,znaci znam i uvjeren sam da nije nista kako triba,a eto i taj kontakt mozda jednom u 3 mj i to kad ja isforsiram,pa da mi bar kazu sta je
Mate23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2018., 19:17   #11
Jedini razlog moze bit moja zena i odnos s njom a vec sam reka ona s nikim od njih nije bila u kontaktu prije pa ta nije imala prijateljicu eto vjencanu kumu je izbjegavala jer je mislila da zeli nesto sa mnom
Mate23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2018., 19:40   #12
Tek sam sad vidjela koliko tek imas godina, 23 tek! Pa cijeli zivot je pred tobom, za 10 godina ces se sjetit ovoga i shvatit koliko su jadni bili ti ljudi... Prestani razmisljat o njima i okreni se buducnosti. Kad ti je sljedeci godisnji?

Guglaj slike plaza na Tenerifima ili u Italiji, jezero Como, jezero Garda... i reci mi da bi radije proveo godisnji u Jajcu nego tamo?

Zena ti si nije izivila jer ste se tako mladi ozenili, jbg, desava se. A sto se tice tih kumova i frendova, vjeruj mi svi mi imamo neke frendove za koje smo mislili da cemo biti frendovi do kraja zivota, a sad se ni ne cujemo. Desava se, to je zivot. Naci ces druge frendove i druge zene koje ce biti zrelije od tvoje bivse, imas tek 23 godine, pa to je nista, jos ces ti prozivjeti milijun iskustava, nije zivot selo u Hercegovini
wadle is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2018., 20:15   #13
Citala sam i stvarno lose i nerazumljivo pises.

Ko je koga nije mi jasno.

Zena koja ti je obecala vjernost te vara i govori ti to tijekom sexa? I tvoj problem je sto ce ti selo reci, i posebno ljudi koji su ti jebali zenu?

Ne mislis li da je problem da si ti u emotivnom paklu i trebas se rastaviti? Zenu vise nemas, to ti je jasno?
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2018., 20:18   #14
E moj Mate zemljace moj , nedaj se . Zivot je kurva vjeruj mi .

Tesko da ti prijatelji mogu hakirati telefon , mozda ti lazu . Prave lazne profile i provociraju te i naprave profil od tvoje zene kao ona odgovara na to sve ?

Aha to za vrijeme sexa ona prica o drugima , bogati koja budala , trebao si je bacit od pod da se ne digne nikad vise.

Mozda su oni ljubomorni sto ti zivis u norveskoj? oni dole ostali i gubaju se ima i toga vjeruj mi .
Ja kad sam otisla u inozemstvo svi prijatelji su mi okrenuli ledja i glavu , cak i rodbina neka .

Malo se ti sredi i nemoj slucajno da se dole vracas medju njih , sredi se nadji posao onda kad se malo podignes , nemoj neko dobro auto dole vozit , znam ja da oni kradu auta , znas da znam .
Lisa T. is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 04.07.2018., 20:30   #15
Quote:
Mate23 kaže: Pogledaj post
Wadle hvala na komentaru vratilo me malo u zivot
To i je ono najgore,okej kum mi je samo reka da nemamo vise o cemu pricat nijedan odgovor mi nije ponudio,a kod ostalih sam jednostavno osjetio,tj dali su mi do znanja a ne zele pricat o tome,za kuma mi ne viruju,i onda 6 profila na youtube na moje ime,zenin popis pisama,kumov malo malo od ostalih malo moj a mob mi je bio hakiran niko mi rici nije reka,pita sam zene sta sam joj to napravio pa me sjebala,kaze da nije nista,znaci znam i uvjeren sam da nije nista kako triba,a eto i taj kontakt mozda jednom u 3 mj i to kad ja isforsiram,pa da mi bar kazu sta je
A da ti te svoje prijatelje nisi malo previše iziritirao s tim svojim pričama i pokušajima dokazivanja oko jebavanja tvoje bivše žene, pa su se ljudi odmakli jer vide da pretjeruješ i taslačiš?
Uostalom što imaš posebno razglabati o tom bivšem ženinom jebavanju s prijateljima? To su zajednički prijatelji i normalno je da im tvoja bivša drama izaziva neugodu.
Tim više ako prešutno ili izričito od njih tražiš da zauzimaju stranu u tvom privatnom sukobu s kumom.

“Sramotu” u selu će vrijeme riješiti.
Iako, pomalo si sam zaslužan za to naklapanje (ako ga uopće ima negdje drugdje osim u tvojoj glavi), ako i dalje želiš kopati po toj traumi s tim seljanima i dokazivati im kad, kako i s kime ti se bivša žena trpala.

Ti imaš ozbiljnijih problema od toga što selo koje vidiš tri tjedna na godinu (možda) priča.
Pokušaj suicida, gubitak posla, depresija, izdaja kuma i bivše žene...o tome sa stručnom osobom, a ne sa zajedničkim prijateljima i seljanima.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2018., 20:33   #16
Quote:
Mate23 kaže: Pogledaj post

Sad sam izgubio posao,na tabletama sam
Na kojim tabletama?
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2018., 20:35   #17
Kad je se to sve dogodilo? Izgleda ovog ljeta ili? Gdje ti je sad zena?
jesi li sa prijateljima raspravljao dok si jos bio u braku , ili poslije rastave?
Lisa T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2018., 20:46   #18
Na rispoletu
Dogodilo se prosle godine ,sumnje su pocele pocetkom 10 mj saznao u 11 mj,zena je tu zivimo odvojedno,rasprava je pocela poslje rastave
I da vjer jesam dosadio s pricom o kumu prijateljima al eto bilo mi lakse podilit s nekim...
Prije rastave nikad lose rici nisam reka protiv zene nikome,a na dan kad sam saznao za prevaru od njezinog kolege (uzeo mu mob i provjerio por) prije toga je covik toliko negativnosti iznio o meni kako je tretiram da nisam moga virovat sta je sve rekla coviku s kojim radi eto mogu zamislit sta je frendovima rekla haha
Mate23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2018., 21:30   #19
A koju dijagnozu imas?
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2018., 21:38   #20
Quote:
Mate23 kaže: Pogledaj post
na dan kad sam saznao za prevaru od njezinog kolege (uzeo mu mob i provjerio por)
"Saznati od nekoga" i "uzeti nekome mob i provjeravati poruke" dvije su bitno, bitno različite stvari.

Čekaj malo: uzeo si mob kolegi s posla. uzeo si mob njoj... ide tebi o uzimanje tuđih mobova?!
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:39.