Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2002., 18:02   #1
Lanci za snijeg

Koje minimalne visine mora biti guma da bi se mogli montirat lanci za snijeg? Idu li na 205/55 R 16?
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 18:26   #2
Pazi na zastitu za oplatke da ti ne bi bile izgrebane.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 19:31   #3
Quote:
Originally posted by Secundo
Pazi na zastitu za oplatke da ti ne bi bile izgrebane.
Kakva sad yebena zaštita???
Di toga ima za kupit?
Šta se ne dobije tako nešto zajedno sa lancima, mislim, koji će mi qurac lanci koji naprave štetu veću nego korist? Jeftinije mi je malo razbit auto nego kupit nove felge!!!
I kakve su to mjere lanaca na ovom sajtu? Stari mi ima neke br. 4 za Fiata Bravu, a po ovim mjerama ispada da su taman za Peglicu...

Pas mater... Mrzim zimu!!!
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2002., 22:12   #4
E moj Pakleni...

pa zimi se koriste zimske gume na čeličnim felgama, a alu felge su za lijepa vremena. Lanci koje namontiraš preko tvojih alu felgi će ti te iste felge izderati. Ne vjerujem da si uz auto dobio samo alu felge...
Banderas-Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2002., 12:27   #5
Za svaku dimenziju guma imaš lance. Odeš u bilo koju trgovinu i tražiš ih za dotične gume. Na svakim lancima (kutiji) pišu mjere guma na koje se mogu montirati dotični. Isti lanci se mogu montirati na 5,6 različitih dimenzija guma.
Moraš paziti na slijedeće. Ukoliko dimnezije guma koje ti imaš na autu su maximalne za taj auto ( naprimjer ukoliko ti auto ima standardne gume od 15'' a ti metneš 17'' onda nemožeš montirati lance jer bi prilikom vožnje oštetio blatobrane jer nema dovoljno mjesta za hod karoserije). To ti uglavnom piše u knjižici vozila, a možeš se raspitati i kod proizvođača.
Što se tiče alu felgi šanse da ih oštetiš su male ako pravilno zategneš lance ( uostalom sa njima voziš na kratke relacije) ili kupi plastificirane lance.
Corvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2002., 13:08   #6
Pakleni, kako si riješio problem?
Banderas-Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2002., 16:45   #7
Stavio sam stare felge sa manjim gumama...
Vratit ću nove nakon zime...

Tražio sam na 3 mjesta lance za felge od 16'' i uglavnom su me čudno gledali. Sad imam 195/65 R 15, lance i nigdje snijega!

Čak sam pokušao montirat lance na rezervnu gumu (skinutu), zaključio da sam ja preglup za tako nešto i odustao... Nema veze. Još malo pa proljeće...
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2002., 23:28   #8
Quote:
pakleni_patuljak kaže:
Nema veze. Još malo pa proljeće...

Da, još niti tri mjeseca do kraja zime
Banderas-Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 00:44   #9
aluminijske nisu preporučljive za zimu zbog soli i kamenčića.
a i bankina

mogle bi gadno izgledat na proljeće
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 01:55   #10
Quote:
Banderas-Sedmica kaže:

Da, još niti tri mjeseca do kraja zime
Čuj... Mogu se nadat ili proljeću ili tome da će mi netko poklonit jednog V 70 XC... Bez beda bih mu ustupio mog da se ima čim vratit doma. Bez beda...
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 13:45   #11
Ekipa, jel netko zna gdje mogu naći lance za gume dimenzija 235 60 16 ?
Thanks .)
crasher is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 13:54   #12
ovaj vozi aviona daj si kupite bar jedan par zimskih guma.
__________________
Tražim posao van HR...Ing. Elektrotehnike(energetike)
octavius is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 14:06   #13
Dobro što je to sad, dizanje starih tema? Ima li penala za one koji dignu temu iz mrtvih? Pa to već druga danas, a možda ih ima još...
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 18:10   #14
a zašto ne dići staru temu???
pa bolje samo nastaviti tipkat na staro nego započinjat novo i pretipkavat rješenja od starog.kaj je tak problem pročitat temu od početka? al je lijenost postala moda.
__________________
Tražim posao van HR...Ing. Elektrotehnike(energetike)
octavius is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 12:19   #15
Nije problem pročitati temu od početka, već na npr. "prirodnim znanostima" ako digneš staru temu moderator ti spiči kartončinu pa ban pa neznamšto bez pardona. Ne samo podizaču teme, već svima koji su dalje nešto pisali... Tamo brišu svaki upis koji nema držanje teme u užem smislu pa ja pomislio da su i naši mederatori tako strogi
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 14:21   #16
Ma nema straha, samo piči. Treba nabit' prosjek postanja.

Back on-topic: bilo je za kupiti SnowCat plastičnih lanaca ali izgleda da je tvrtka umrla. A onda ima kojekakvih alternativnih rješenja: ralje i čarapa.
Tomek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 22:14   #17
nisu ralje neg panđe...
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 00:01   #18
ima li ovo kupit kod nas? http://www.youtube.com/watch?v=u8H9s...c-HM-fresh+div
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 00:49   #19
Quote:
Slatky kaže: Pogledaj post
Interesantna stvar.... i mene zanima di ima toga?!
__________________
503 Service Unavailable
my_name is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 08:46   #20
Quote:
pakleni_patuljak kaže: Pogledaj post

Čak sam pokušao montirat lance na rezervnu gumu (skinutu), zaključio da sam ja preglup za tako nešto i odustao... Nema veze. Još malo pa proljeće...
Prije jedno dvadesetak godina sam radio u slovenskoj firmi i cesto smo bili u Novoj Gorici na obuci.

Jednom smo se vracali za Ljubljanu i oko Ajdovscine pocne snijezna oluja. Kad smo dosli do Nanosa (valjda se tako zove planina, davno je bilo) po cesti stoje automobili, pa stade i nas rent a car Reno 18. Nas pet inzinjera unutri i rijesimo da montiramo lance.

Probamo ovako, probamo onako i na kraju primjenismo inzinjersko pravilo Br 1: ako nikako ne ide procitej upute...

A tamo tocka 1: Postavljanje lanaca probajte kod kuce po ljepom vremenu
agw is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:05.