Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor
Korisničko ime
Lozinka

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2005., 12:17   #1
Corto
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2002.
Hidrofor, hidropak...

Bok svim strucnjacima, koje cu zamoliti za jedan savjet.

U vikendici na moru imam vodovod, a postoji i cisterna za vodu. E sad ja bih tu besplatnu vodu iz cisterne htio koristiti i kuci (uglavnom kupaona i WC). Posto je kuca na strmini, cisterna je u nivou kuce, ali je pritisak ipak premali za npr bojler.

Sto bih ja htio:
1) jednostavnu (i jeftinu) pumpu (ili kako god da se zove) koja ce mi tjerati vodu iz cisterne u kucu.
Posto se radi o viksi, i ne velikoj potrosnji vode, nekakav veliki hidrofor mi je preskup.
Dali postoji nesto za do cca 1000 kuna sto bi posluzilo?
Sto je hidropak, u jednom starom postu ga netko spominje?

2) nekakav Y ventil za vodu, kojim cu vodu po potrebi jadnostavno presaltati izmedju vodovoda i cisterne.

Hvala unaprijed
Corto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2005., 13:30   #2
champ
Registrirani korisnik

champ Avatar

Registracija: Oct 2003.
Hidropak ti je u stvari jednostavnija izvedba hidrofora! Ima jednofazni motor, rezervoar s dušicom i tlačnu sklopku koja se može podešavati, a isključuje se na 3 bara pritiska.. Obično u kompletu s njime dobiješ i nepovratni ventil koji se stavlja na početak usisne cijevi! Nepovratni ventil je obavezan, inaće će kod svakog isključivanja hidropak ostati bez tlaka i morat ćeš ga ponovno zalijevati s vodom! Što se tiče priključka na postojeću instalaciju, moraš ugraditi T-nipl i dva ručna ventila..
Sve to bi se moralo nalaziti u nekakvome šahtu, zbog lakšeg pristupa!
Old 20.07.2005., 18:32   #3
lego
drk dilinder

lego Avatar

Registracija: Apr 2004.
Hidropak je bolja i jeftinija varjanta
A i koristi se za vuc vodu iz cisterne, a hidrofor za vuc iz zemlje
Makar i hidropak moze vuci iz zemlje.
Old 20.07.2005., 19:52   #4
SETRA Samoborček
Sve Super Stvari Su Sa...

SETRA Samoborček Avatar

Registracija: Mar 2003.
Ja imam ALKO inox hidropak izvan pogona. Kad nisam imao vodovod, hidropak je vukao vodu iz bunara. Glasno u PM

Onda je pumpa hidrofora (velkog) bila na generalki kod vodoinstalatera, i sad je sve složeno, veliki hidrofor vuče vodu iz bunara i prosljeduje ju u instalaciju, kada nema gradskog vodovoda, a treba voda. Mislim da su 4 ventila u pitanju, ali nisam siguran
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 20.07.2005., 23:55   #5
bodul
Registrirani korisnik

bodul Avatar

Registracija: Jan 2003.
POgledaj u Bau Bau centrima , mali su hidropki ispod 1000 Kn , cini mi se da sam vidio i za 600.
Old 04.03.2008., 20:33   #6
LAV-LAV
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2007.
HIDROPAK AL-KO

Trebam kupiti hidropak,imam neku ponudu za AL-KO pa vas sve molim za misljenje,iskustva,njegove performanse i slicno.Jel dovoljno 800W?I naravno zelim znati jel to igracka ili je nesto ipak profesionalnije i trajnije?HVALA!
LAV-LAV is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 07:07   #7
panorama
ima izać'

panorama Avatar

Registracija: May 2007.
Quote:
LAV-LAV kaže: Pogledaj post
Trebam kupiti hidropak,imam neku ponudu za AL-KO pa vas sve molim za misljenje,iskustva,njegove performanse i slicno.Jel dovoljno 800W?I naravno zelim znati jel to igracka ili je nesto ipak profesionalnije i trajnije?HVALA!
Bauhaus Zagreb, hidropack Neptun, 700 W motor, garancija 5 godina, cijena 900 kn. Kupio neki dan i ugradio, radi k'o vurica. Vodu vuče iz 10 m udaljenog i 4 m dubokog bunara te je tjera na cca. 2,5 m visine.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 18:16   #8
okicizepa
Registrirani korisnik

okicizepa Avatar

Registracija: Aug 2004.
pozdrav!
prošle godine sam kupio alko ili tako nekako hidropak i bio sam zadovoljan sa njime. priključen je na bunar, imam usisnu korpu dolje i sa njime zaljevam travu i perem auto. prije zime sam ga maknuo u kuću da se ne smrzne... imam dva pitanja...
1. kako ga pripremiti za zimu? kako iscijediti svu vodu iz njega? samo ga okrenuti naopačke pa da sva voda iscuri iz njega?
2. zvuči glupo, ali neznam kako ga uključiti... uputstva su bila nikakva, a nekako mi se "potrefilo" prošle godine i proradio je.... usisna cijev ima mrežastu korpu s ventilom i to bi trebalo biti ok... e sad, mene zanima dalje... izlaz mi je gumena cijev - "šlauf"... da li i na njemu mora biti ventil zatvoren? ja sam ovako radio... zatvorio ventil (špricaljku) na gumenoj cijevi i tamo gdje je rupica sa čepom zaljevao vodom. kada treba prestati zaljevati? ja sam prestao kada je voda počela izlaziti iz rupice i onda zatvorio sa čepom... tlak se dizao do 1.5 bara i kada sam otvorio ventil na gumenoj cijevi samo je zrak izašao van s par kapljica vode i tlak je pao opet na 0....
kakav je cijeli postupak?
Old 08.04.2008., 12:41   #9
champ
Registrirani korisnik

champ Avatar

Postupak je takav da pumpu treba napuniti vodom kroz čep, kako si ti i radio.. Kod uključivanja pumpe nek ti ventil na tlačnoj strani bude otvoren, tako da zaostali zrak može izači kroz crijevo. Budući da ti imaš usisnu korpu i nepovratni ventil spuštenu u bunar, na početku ti vjerojatno malo zaglavi klapna u usisnoj košari.

Zato prije nego spojiš hidropak na usis, prodrmaj malo tu cijev, ili lagano udaraj po njoj, kako bi se klapna pomaknula i odljepila od svojeg dosjeda.
Old 09.04.2008., 09:37   #10
okicizepa
Registrirani korisnik

okicizepa Avatar

[QUOTE=champ;13504443]Postupak je takav da pumpu treba napuniti vodom kroz čep, kako si ti i radio.. QUOTE]

još jedno pitanjce... kada puniti vodom - kada je pumpa uključena ili isključena?
koliko vode unutra nalijati?
Old 09.04.2008., 09:47   #11
champ
Registrirani korisnik

champ Avatar

Pumpa se puni s vodom prije uključivanja, naliješ vode do preljevanja, znači - koliko god stane unutra... Ja sam imao problema s prvim podizanjem vode jednog hidropaka, pa sam ga nadrukao vodom iz vodovoda, preko tlačne strane cjevoda.

Kad je hidropak bio nadrukan vodom, potegnuo je bez problema i dalje radio normalno.
Old 09.04.2008., 13:34   #12
okicizepa
Registrirani korisnik

okicizepa Avatar

Kako pripremiti hidropak pred zimu?
Dovoljno je samo izbaciti svu vodu iz njega?
Old 09.04.2008., 13:46   #13
champ
Registrirani korisnik

champ Avatar

Dovoljno je istočiti vodu, koliko se da. Voda se ionako ne nalazi u metalnom spremniku, nego u gumenom balonu unutar samog spremnika...
Old 09.04.2008., 23:33   #14
supher mali
Banned

Registracija: Mar 2007.
zna li tko i ima na 12v takav moze i manji hidro pak za kupiti? ili neka šema izvedba tlacne strane s 12v motorom?

ps inace ako ti je hidrofor skup mozes pumpu i rezervoar u potkrovlju... bit ce slobodan pad.
Old 10.04.2008., 07:28   #15
champ
Registrirani korisnik

champ Avatar

Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
zna li tko i ima na 12v takav moze i manji hidro pak za kupiti? ili neka šema izvedba tlacne strane s 12v motorom?.
Hidropak treba motor od 800 W, neki imaju i veče. To znači da bi na 12 V tekle struje reda veličine 70 ili više ampera.

Po meni je onda puno lakše i jeftinije nabaviti agregat 230 V, jer čisto sumnjam da ćeš pronači adekvatan 12 V motor, i izvor istosmjere struje koji će raditi dovoljno dugo.. (vjerojatno si mislio na akumulator?)
Old 14.04.2008., 11:47   #16
supher mali
Banned

Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Hidropak treba motor od 800 W, neki imaju i veče. To znači da bi na 12 V tekle struje reda veličine 70 ili više ampera.

Po meni je onda puno lakše i jeftinije nabaviti agregat 230 V, jer čisto sumnjam da ćeš pronači adekvatan 12 V motor, i izvor istosmjere struje koji će raditi dovoljno dugo.. (vjerojatno si mislio na akumulator?)
ps nemogu agregat imati 24 sata upaljen? znaci treba mi neka drugacije izvedba tlacne strane!
Old 14.04.2008., 11:55   #17
champ
Registrirani korisnik

champ Avatar

Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
ps nemogu agregat imati 24 sata upaljen? znaci treba mi neka drugacije izvedba tlacne strane!
Google čini prava čudesa u svijetu interneta:

http://images.google.hr/images?hl=hr...-8&sa=N&tab=wi
Old 14.04.2008., 12:04   #18
Renata
User awaiting e-mail confirmation

Renata Avatar

Registracija: Feb 2006.
Quote:
Hidropak ti je u stvari jednostavnija izvedba hidrofora!
Sve to bi se moralo nalaziti u nekakvome šahtu, zbog lakšeg pristupa!
nama je majstor, sad kad smo sređivali priključak vode, odmah u istom šahtu složio i hidropak. i čini se ko super stvar, za zalijevanje vrta je i zdravija ta voda od vodovodne, klorirane
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 20:58   #19
supher mali
Banned

Quote:
Google čini prava čudesa u svijetu interneta:

http://images.google.hr/images?hl=hr...-8&sa=N&tab=wi
to su sve pumpe. a nema nit cjene, sad narucit nesto pa da bude igracka...?

uglavno moze se ovaj 12v kopresor spojiti da tlaci bocu. 5 bara valjda moze s tlacit. a tlacnu sklopku koristit za davanje mu 12v. tj samo plusa...i zapravo dobijes normalan gidropak.

vidis snasli smo se? hehe . sad znam kako cu izvesti vodu na vikendici...
Old 14.04.2008., 21:25   #20
champ
Registrirani korisnik

champ Avatar

Ja ne čitam tuđe misli ni želje, a hidropak prvo diže vodu s nekih 5-6-7 metara visine, i zatim je tlači (ili dodatno podiže u visinu). Tvoje prilike ja neznam, dali imaš nekakvi spremnik vode na raznini zemlje, ili nešto drugo..
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja