Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2011., 22:21   #801
Evo i mene novopridošlice skupljača kamenja

Ovako ide moja priča: Imam 20 godina, svi doktori, sestre, stažisti, pacijenti-cimeri me s čuđenjem gledaju kad vide moju dijagnozu
U 8.mjesecu su počeli napadaji, bolovi u predjelu leđa popraćeno povraćanjem. Na hitnoj su mi davali voltaren injekcije i bolovi bi prestali. Napravljen mi je uzv bubrega koji je bio u redu. Dijagnoza: upala mokraćnih puteva i križobolja , dobila terapiju tjedan dana Klavocina.
20.09. na uzv su mi pronađeni kamenci u žuči.Poslana sam napraviti MRCP u što skorijem roku koji je pokazao isto kao i uzv.

1.10. klasika, napad, cjelodnevni bolovi uz povraćanje, voltaren inj.ne djeluju. Nalaz: lkc 7.3, MCV 82.2, MCH 28.4, MCHC 345, Trc 390, Bil.ukupni 53, AST 867, ALT 701, CRP 3.8, počela sam blago žutiti jer je odlutali kamen zapeo u kanalu. Isti dan sam hospitalizirana. Prvi dan mi je napravljena gastroskopija, par sati nakon ERCP-om su mi izvađena 4 kamena iz kanala. Inače, tko to preživi, preživjet će sve Ja sam se izmučila pošteno iako sam bila pod onom narkozom malo si svjestan-malo ne znaš za sebe. A o bolovima kasnije da ne pričam…
Razgovarala sa kirurgom, dogovoreno da će se javiti unutar 4-8 tjedana dok se upala ne smiri. Otpuštena sam nakon tjedan dana ležanja uz terapiju: Ciprinol, Controloc i Spasmex pp.

Na preporuku doktorice s hitne zbog bolova svaki drugi dan, nakon moljakanja za operaciju, 14.10. sam primljena na hitnu kiruršku.„.. pristupi se operaciji laparaoskopskim načinom. Nađe se kronično promijenjen žučnjak, zadebljane stijenke, sukulentne, dijelom skvrčene, s izrazito proširenim cistikusom i upalnom promjenom u Calotovu trokutu. Učini se laparoskopska kolecistektomija. U preparatu 3 kamenčića vel.trešnje s nešto gnojnog detritusa.“ U salu sam ušla u 16 sati, u 18 sati sam bila u sobi nesvjesna šta se događa oko mene. Kojih pola sata nakon što su me prebacili u sobu, izvadili su mi sondu, a kateter nisam imala. Tu noć se nisam smjela ustajati, tek ujutro. Dobivala sam protiv bolova, jedino me povraćanje izmrcvarilo pošteno. Drugi dan mi je izvađen dren, ne mogu reći da je bilo bolno, više neugodno, no traje par sekundi na sreću. Nakon par dana puštena sam doma, misleći kako je sve napokon gotovo.

No, prvi dan bolovi, drugi dan bolovi, treći dan temperatura 39°, nalaz krvi i uzv u redu. Opet sam zadržana na kirurgiji na opservaciji uz Klavocin. Tjedan dana nakon operacije su mi skinuli konce što je bilo bezbolno (barem nešto ). Temperatura pala, Klavocin pila kojih tjedan dana doma, ja živnula, sve ukupno lakša za 10 kg

Na kontroli mi je doktor rekao da sam imala nevjerojatne sreće jer je razmišljao čak da me klasično otvori koliko je stanje bilo ozbiljno. Na moje pitanje što bi bilo da sam čekala tih mjesec do dva na operaciju kako je dogovoreno, on kaže da ne bi bilo dobro. Žuč bi se rasprsnula, drugi organi bi nastradali, gušterača bi se upalila i u ovom trenutku bi se borila za živu glavu. Zato, moj savjet vam je da se riješite toga iako nemate nikakvih tegoba, nikad ne znate kad će vam žuč proraditi.
Donki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 14:56   #802
Zdravo svima. danas sam skidala konce i sve je ok. kada sam dosla kuci pipnula sam ranu kod pupka i primijetila da je malo tvrdje unutra i oko rane. da li je to ok? hvals
lammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 18:51   #803
Quote:
lammy kaže: Pogledaj post
Zdravo svima. danas sam skidala konce i sve je ok. kada sam dosla kuci pipnula sam ranu kod pupka i primijetila da je malo tvrdje unutra i oko rane. da li je to ok? hvals
meni je jos malo tvrdo bas u samom pupku ali to je valjda okglavno da ne boli
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 20:29   #804
operacija zuci

Postovanje svima !

Evo dosta sam proveo citajuci sto su drugi pisali pa da podijelim i ja svoja iskustva.

Problemi su poceli krajem 06. mjeseca no sto mojom "pamecu" sto drugim okolnostima prva pretraga nakon sto su napadi bivali sve ucestaliji 3-4 puta tjedno, bilo bi to i cesce no moj Dr. opce prakse je ispravno zakljucio da su kamenci u zuci samo se cekala potvrda sa ultrazvuka pa sam se dijete poceo drzati i ranije nego su potvrdili kamence dakle... nakon napada dan dva na caju i dvopeku... (napadi su se ocitovali samo u nesnosnim bolovima no zutice i sl. nije bilo)

na sam dan ultrazvuka 25.08. bilo mi je lose no hrana nije bila uzrok jer dr. mi rece dan prije nemoj jesti nista nego samo puru a na dan ultrazvuka nista... ja skuhao tu puru no neka se neuvrijedi nitko no ja to jesti nemogu nikako (slavonac iako zivim u dalmaciji ... puru mi takvu bez icega dajemo nekom drugom , opet ukoliko se nekom pura bez iceg svidja molim bez uvrede nije mi to namjera jer nekazu djaba sto ljudi sto cudi sto navika) dakle nisam nista jeo skoro 2 dana jer ultrazvuk je bio u 17.00 poslijepodne. na ultrazvuku mi je potvrdjena sumnja da su kamenci i da nis nije strasno nego da malo dijeta malo ovo malo ono pa tamo negdje ce iza nove godine odluciti je to za vaditi ili ... e sad ja izlazim sa ultrazvuka i ono valjd on zna , kako zivim na otoku nama specijalisti dolaze i sve se obavlja u ambulanti a i hitna je u sklopu ambulante mene idalje boli i vidim da je dezurna ekipa tamo ja reko ajde neka sibnu inekciju jer boli zestoko ( da, kako bih pojasnio svoju toleranciju na bol recimo da sam ranjen u Vukovaru da mi je skoro otrgnuta noga (prisili su je ) i da mi je prva operacija bila 4 sata kako ono ljudi vole reci na zivo jer ne zato jer tako mora nego nije bilo niceg da mi daju i da skratim dakle tolerancija je moja ogromna i ako ja kazem boli to znaci da netko s istim umire (ne neprejetjerujem uopce ) udjem u hitnu doktorica me pogleda drekne sestru sruse me na stol prikace brdo infuzija prikapcaju masu aparata ekg ovo ono ja (po duzini posta shvatit čete da mogu pricat) ostao bez teksta jos nista nisam rekao vec me izboli frka panika hitno zovu tog sa ultrazvuka koji je prostoriju do ovaj se ispricava da me nije vidio dobro jer je mrak u prostoriji di je ultrazvuk ... i eto zavrsim u Splitu na intezivnoj 6 dana medju onima u komi ...zut ko limun

za hrvoja dr.

bil.uk. 146 (20)
amilaza 1209
lipaza 2198
AST 108
ALT 203
GGT 585
U 48473
itd.itd.

vrate me kuci nakon 2 tjedna guzva ... (na intezivnoj ni kap vode hrana hahaha sto je to-6 dana , 8 dana odjela - caj dvopek dva dana - 2 dana RIZA NA BLJUVOT (mislim da svi shvacaju iz naziva kako je fina, a tako ju zovu na odjelu te zadnja 2 dana pank3 dijeta) s preporukom da je operacija vadjenja zuci sto posto, samo moramo cekat pad upale dakle mjesec dana dijeta i to za gusteracu koja je malkice rigoroznija od zucne pa onda dogovor za operaciju.

no kako na listi dopustenog i zabranjenog nema luka ja doma jedem uz oni posni sir luk i eto me nazad u bolnici sa opet losim nalazima recimo isto tako sve povseno osim sto

GGT je 1181 dakle jos losiji

e sad ja zbunjen totalno dolazim zbog kamenca a meni prva dijagnoza je gusteraca sad kad me primaju po drugi put je jetra i polako ludim, a oba puta gastroskupijom kazu i gastritis, no sad preporuka svima koji odlazite u Split - Krizine - Gastro odjel da zatrazite, jer mozete da vas primi

dr.med.spec. Andre Bratanic

zasto ? e pa ljepo jedan od rijetkih doktora koji zeli objasniti kad ga pitas - vecina doktora je stura i ono ma sve je to ok nebrini bla bla ovaj pak ja covjeku kazem dr. ja sam geometar po struci jos s vama osim o geodeziji mogu pricat o psima,informatici ili vojsci to su neka podrucja u koje se razumijem no medicina mi nije jaca strana ajde vi meni ako je ikako moguce to malo pojasnite sto je meni i cok kaze moze no doce poslije vizite ja reko aha vidimo se sutra na viziti kad vidi vraga dolazi dr. i nosi olovku papir i crta on meni kaze ovako (ja nisam znao ni sto je zuc) , ovo je zuc ovo jetra ovo gusteraca ,... ovo ono i ja shvatim

zucni kamenac moze izazvat sto i jedan problem koji su neki vrlo blizu groblju a neki manje problematicni no svakako treba ukloniti i sprijeciti kamence da se setaju okolo jer dok kamenje bilo sitno ili krupno miruje nema problema a ako se pokrenu onda dozivite manje ili vise problema di odu i koliko stete naprave te koliko srece u svemu tome imate....

nadalje shvatio sam i slijedece ova dijeta zucna (tople preporuke gusteracna (gora ali kako jedete drek svakako onda losiji bolji drek svakako vam svejedno u krajnoj liniji kako god okrenete jedete ... shvatili ste)) nije tu da bi vi ozdravili nego da bi sto manje iritirali taj roling stones da rockayu po vama. dakle Vi pridrzavajuci dijete niste izbjegli napade nego ste otklonili jedan uzrok napada dakle masnu hranu i sve ono ostalo sto iritira ,ali tu idalje ostaje stres iliti nervoza koja jednako primamljivo zvuci kamencima da krenu u tulum kao i hrana koju jedete. u sali nazvasmo moju dijagnozu Anitus ex suprugus - kako sam u procesu rastave koja me pogadja nevjerojatno jer suprugu volim i obozavam no ocito nije obostrano mene sve to dodatno pogadja dakle da neidem jos dalje nego sam otisao drage moje forumasice i forumasi bez nervoze i stresa i papat manje hehehe

Drage nam forumasice kazu 2 kg 3 kg ja skino 30 kg a jos na operaciji bio nisam zakazana je tek 05.12. dakle jos imam mjesec dana pa mjesec dana nakon operacije drage nam neukusne citaj zdrave hrane u kojoj nema nikakvih zacina ali doslovno nikakovih kuhano - voda - dvopek -riza bljak...

ali danas ja iako nisam u potpunosti se rijesio napada koji samo ovise koliko se ja i moja dijagnoza ex suprugus cujemo tu i tamo prorade (nebi ja ni zvao ali imamo 3 djece ,a to je sve na svijetu SVE SVE SVE SVE)

pijem kreon 40 000 za gusteracu i te amilaze lipaze , peptoran ili controlok (neko rece prestalo ga bolit ma nije on je tu samo da vam pomogne sluz na zelucu vratiti koju ubise antibiotici i ine tablete koju pijete pa da sto manje povracate (gore sam zaboravio napomenuti da sam obavezno povracao ko poslije gajbe i vise piva cak sam znao povracat vodu cistu ko suza no sve mi je smetalo)...

Eto zadnji nalaz krvi na kontroli mi je ko u djeteta dakle sve je u sredini osim GGT koji je 155 no doktor rece da to nije nesto sto silazi u dva dana a s obzirom da je bio preko tisucu ovo je cak i super dobro

inace kako sad tako ni prije nisam pio tu i tamo ono picence dva ali nis posebno - prehrana u ljetnom periodu da je istina rostilj pa ljudi imam komin 15 metara od mora i sta da jedem rizu i slicno bilo bi steta....

Eto to su neka moja iskustva pa pronadjite se u njima ( skracena verzija kojima je ovo previse za citati)

1. bolovi u donjem dijelu trbuha tik ispod rebara , bolovi na dodir , pa bolovi koji se sire po cijelom abdomenu hitno ultrazvuk
2. pankreas (gusteraca) dijeta
3. sto je moguce manje nervoze
4. molite Boga sto ranijem terminu za vadjenje Roling stonesa
5. pridrzavanje svega i nakon operacije jedno vrijeme (mene to tek ceka)

e sad oni koji su izdrzali torturu pa sve ovo citali a vec su prosli operaciju vise me zanima da se jave i kazu kako izgleda taj osjecaj da ti nesto smeta da li je to bol ili nelagoda ili ????

citam da pojedini ljudi nastave zivot kao da se nista nije ni desilo no neki imaju problema s pojedinim namirnicama ( stoga je bitan onaj dio o postepenom uvodjenju namirnica ) jedna dama kaze nesmije krastavce uh ja bih potpisao odmah da ih nikad vise nestavim u usta samo nek nedira nes vaznije i nek me neodvoje od komina bar 2 puta mjesecno evo nemora biti cesce pogotovo ljeti. dajte ljudi pomozite i opisite mi malo opsirnije kako izgleda i kako se ocituje saznanje da vam nesto smeta.

a za one koji imaju zeludac evo i link koga zanima kako izgleda laparoskopski zahvat nije ljepo no neizgleda ni previse strasno.

nije za one loseg zeluca i da usput vidite zasto vas napusu itd itd ima i boljih snimki no kako kad sam pregledavao to sve nisam imao namjeru to objavljivati nisam ni pamtio linkove no ima zanimljivih snimki skroz dakle ...

http://www.youtube.com/watch?v=2C2x-...eature=related

usput pitanje i za hrvoja dr. te metalne kopce je to ostaje za navjeke ili ?? koje su mozebitne posljedice njih ? ima li ih uopce ? recimo udarac u tom prijedjelu moze li kopca ostetiti jetru ili ... znam da sad mozda pretjerujem ali ... i da eh cik probajte biti opsirni poput mene



nadam se da me nemrzite i da je ovo mozda nekom i pomoglo pa et pomozite i meni u mojim nedoumicama

RobyVis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 10:05   #805
Quote:
RobyVis kaže: Pogledaj post
Postovanje svima !

......za hrvoja dr.

bil.uk. 146 (20)
amilaza 1209
lipaza 2198
AST 108
ALT 203
GGT 585
U 48473
itd.itd.
GGT je 1181 dakle jos losiji
pijem kreon 40 000 za gusteracu i te amilaze lipaze , peptoran ili controlok (neko rece prestalo ga bolit ma nije on je tu samo da vam pomogne sluz na zelucu vratiti koju ubise antibiotici i ine tablete koju pijete pa da sto manje povracate (gore sam zaboravio napomenuti da sam obavezno povracao ko poslije gajbe i vise piva cak sam znao povracat vodu cistu kosuza no sve mi je smetalo)...........
usput pitanje i za hrvoja dr. te metalne kopce je to ostaje za navjeke ili ?? koje su mozebitne posljedice njih ? ima li ih uopce ? recimo udarac u tom prijedjelu moze li kopca ostetiti jetru ili ... znam da sad mozda pretjerujem ali ... i da eh cik probajte biti opsirni poput mene
nadam se da me nemrzite i da je ovo mozda nekom i pomoglo pa et pomozite i meni u mojim nedoumicama

1.Prva dijagnoza vamje vjrojatno bila Pancreatitis ac.
2.Pa moraju vam zašiti,dakle to su šavovi vade se kod kiruga za 1-2tj. Pri operativnom procesu se može oštetiti jetra.

Zadnje uređivanje hrvoje dr. : 11.11.2011. at 10:08. Reason: skraćivanje quota
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 18:53   #806
komplikacije u glavi...

u petak sam laparoskopski operirala žuč, sve OK bilo, danas došla doma ali onako usput na putu do doma od prijatelja dobih kojekakve napomene tipa: aaaa nije to baš tako jednostavno, može se zakomplicirati ovo,pa može se zakomplicirati ono, pa pazi na sve što osjetiš, a neobično je, znaš bilo je svega i svačega...tra la la...

a ništa konkretno.
u bolnici me isto tako nisu ni na što konkretno upozorili već dali upute o prehrani i izbjegavanju većih fizičkih napora...i da - "ako se nešto zakomplicira - dođi odmah".

i sad u mojoj glavi komplikacije

pa molim lijepo ljude od iskustva - kako se te možebitne komplikacije manifestiraju??
mislim, da ne dižem dreku zbog sasvim normalnih stvari i na radim budalu od sebe trčeči na odjel bez potrebe
__________________
...tek kad glava prokrvari - kruna dobro stoji... Thomas Bernhard
ya rayeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 23:22   #807
Quote:
lammy kaže: Pogledaj post
Zdravo svima. danas sam skidala konce i sve je ok. kada sam dosla kuci pipnula sam ranu kod pupka i primijetila da je malo tvrdje unutra i oko rane. da li je to ok? hvals
evo 2 mjeseca nakon operacije oteklina ispod pupka je splasnula.U prvih mjesec dana bila je prilicno tvrda i velicine klikera. Cak sam isao ponovo kod ljekara koji me je operisao da me pregleda i on mi je odgovorio da su to unutrasnji konci kojima treba nesto vise cremena da se istope.

pitanje za dr. Hrvoja:
jucer sam bio na kontrolnom ultrazvucnom pregledu i sve je u najboljem redu. Jedino me brine konstatacija ljekara da je jetra svijetle boje i da to znaci da je masnija? Nikakav poseban prijedlog mi nije dao, cak je predlozio da vec sada, 2 mjeseca nakon operacije pocnem polagano uvoditi ostale namirnice u trenutnu dijetalnu ishranu? Sta vi mislite?
anad1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 15:22   #808
Quote:
anad1 kaže: Pogledaj post
evo 2 mjeseca nakon operacije oteklina ispod pupka je splasnula.U prvih mjesec dana bila je prilicno tvrda i velicine klikera. Cak sam isao ponovo kod ljekara koji me je operisao da me pregleda i on mi je odgovorio da su to unutrasnji konci kojima treba nesto vise cremena da se istope.

pitanje za dr. Hrvoja:
jucer sam bio na kontrolnom ultrazvucnom pregledu i sve je u najboljem redu. Jedino me brine konstatacija ljekara da je jetra svijetle boje i da to znaci da je masnija? Nikakav poseban prijedlog mi nije dao, cak je predlozio da vec sada, 2 mjeseca nakon operacije pocnem polagano uvoditi ostale namirnice u trenutnu dijetalnu ishranu? Sta vi mislite?
Jeli rađena obrada poslije operacije AST,ALT,GGT,ALP,lipidogram,GUK?
Trebate nastaviti preporučenu vam dijetalnu prehranu,redukcija masnoća i alkohola. Nema nikakvo posebno značenje,dosta ljudi ima takav nalaz da im je jetra masnija.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 19:47   #809
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Jeli rađena obrada poslije operacije AST,ALT,GGT,ALP,lipidogram,GUK?
Trebate nastaviti preporučenu vam dijetalnu prehranu,redukcija masnoća i alkohola. Nema nikakvo posebno značenje,dosta ljudi ima takav nalaz da im je jetra masnija.
radio sam i sve navedene nalaze i sve vrijednosti odgovaraju sredisnjim ref. vrijednostima i uredne su (AST,ALT,amilaze, secer,trigliceridi). Odskace jedino GGT sa 63,7 (ref. vrijednost 11-61) i donekle ukupan holesterol sa 5,55 (3,9 - 5,7). LDL je 2,18 (<3,2), HDL je 1,37 (1,24 - 1,96).
I ja sam odlucio da izdrzim jos malo sa dijetetskom ishranom, pogotovu sto sam se vec i navikao (a i gubitak 14 kg mi je dobro dosao).
Zahvaljujem jos jednom dr. Hrvoje.
anad1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 17:59   #810
Quote:
anad1 kaže: Pogledaj post
radio sam i sve navedene nalaze i sve vrijednosti odgovaraju sredisnjim ref. vrijednostima i uredne su (AST,ALT,amilaze, secer,trigliceridi). Odskace jedino GGT sa 63,7 (ref. vrijednost 11-61) i donekle ukupan holesterol sa 5,55 (3,9 - 5,7). LDL je 2,18 (<3,2), HDL je 1,37 (1,24 - 1,96).
I ja sam odlucio da izdrzim jos malo sa dijetetskom ishranom, pogotovu sto sam se vec i navikao (a i gubitak 14 kg mi je dobro dosao).
Zahvaljujem jos jednom dr. Hrvoje.
Nalazi su uredni. Povremeno treba pratiti nalaze. Bitno je da nejedete masnu hranu.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 21:12   #811
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
1.Prva dijagnoza vamje vjrojatno bila Pancreatitis ac.
2.Pa moraju vam zašiti,dakle to su šavovi vade se kod kiruga za 1-2tj. Pri operativnom procesu se može oštetiti jetra.
Ocito se nismo razumijeli s 0dgovorom pod br 2

nespominjem ja savove po trbuhu s kojima su zakrpili rupe kroz koje su uvlacili instrumente nego pricam tj. mislim o onim metalnim kopcama s kojima su zatvorili zucni kanal (ili sto vec) sto se vidi na onoj laparoskopskoj operaciji kojoj sam dao link ili se te kopce skidaju odmah nakon uklanjanja zucne vrecice ?

nadalje eto odmah nakon onog posta ja sam zavrsio ponovo na odmoru u KBC firule na 7 dana s slijedecim nalazima krvi

lipaza 2942
amilaza 792
GGT 568
AF 121
ALT 195
AST 204

da bi vec 3 dana nakon toga lipaza pala na 40 a amilaza na 45 dok je jedino GGT zadrzao se na 255

iako sam se pridrzavao dijete i naravno svega onog uz to nema alkohola i slicno opet sam zavrsio na hitnoj i eto veceras se vratio s uvijeravanjem da nesekiram da datum 05.12. ostaje za operaciju da ovo nece utjecati itd itd no ako ponovo osjetim bol odmah na hitnu et neznam molio sam ih da me ostave u bolnici do 05.12. no guzva je i neznam pocinje me biti strah da ne nastrada gusteraca pa da mi ova dijeta ne postane stalna vrsta prehrane i ovaj put je dijagnoza

Cholecystopancreatitis recidivans
Cholelithiasis

uz dijetu nexium 20 mg 1 tbl, Ciprinol 2 x 500 mg jos 5 dana

dakle pitanje koliko se trebam bojati za gusteracu ?

te ajmo ekipa nitko jos mi nije odgovorio kako izgleda osjetljivost na neku namirnicu nakon operacije ima li itko da je pronasao nakon operacije zuci da mu neka namirnica neodgovara i kako je to izgledalo ?

P.S. nadam se da nakon ovog posta necu na hitnu ko prosli put....
RobyVis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 16:17   #812
Quote:
RobyVis kaže: Pogledaj post
Ocito se nismo razumijeli s 0dgovorom pod br 2

nespominjem ja savove po trbuhu s kojima su zakrpili rupe kroz koje su uvlacili instrumente nego pricam tj. mislim o onim metalnim kopcama s kojima su zatvorili zucni kanal (ili sto vec) sto se vidi na onoj laparoskopskoj operaciji kojoj sam dao link ili se te kopce skidaju odmah nakon uklanjanja zucne vrecice ?

nadalje eto odmah nakon onog posta ja sam zavrsio ponovo na odmoru u KBC firule na 7 dana s slijedecim nalazima krvi

lipaza 2942
amilaza 792
GGT 568
AF 121
ALT 195
AST 204

da bi vec 3 dana nakon toga lipaza pala na 40 a amilaza na 45 dok je jedino GGT zadrzao se na 255

iako sam se pridrzavao dijete i naravno svega onog uz to nema alkohola i slicno opet sam zavrsio na hitnoj i eto veceras se vratio s uvijeravanjem da nesekiram da datum 05.12. ostaje za operaciju da ovo nece utjecati itd itd no ako ponovo osjetim bol odmah na hitnu et neznam molio sam ih da me ostave u bolnici do 05.12. no guzva je i neznam pocinje me biti strah da ne nastrada gusteraca pa da mi ova dijeta ne postane stalna vrsta prehrane i ovaj put je dijagnoza

Cholecystopancreatitis recidivans
Cholelithiasis

uz dijetu nexium 20 mg 1 tbl, Ciprinol 2 x 500 mg jos 5 dana

dakle pitanje koliko se trebam bojati za gusteracu ?

te ajmo ekipa nitko jos mi nije odgovorio kako izgleda osjetljivost na neku namirnicu nakon operacije ima li itko da je pronasao nakon operacije zuci da mu neka namirnica neodgovara i kako je to izgledalo ?

P.S. nadam se da nakon ovog posta necu na hitnu ko prosli put....
Što se tiče tih "kopča" obavezno se skidaju u protivnom može doći do žutice,moguće komplikacije su oštećenja žučnih vodova i većina tih komplikacija se očituje u žutici.
Prema ovome treba pratiti nalaze gušteraće,jer moguće je prijeđe u kronični pankreatitis,iako bi se to sve trebalo srediti nakon operacije.
Pomeni jedino biste trebali duže uimati antibiotsku profilaksu.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 22:42   #813
ne znam jesam dobro razumijela vidim da pise da se te kopce-klipse ili kako ih vec ko zove skidaju jel ako ne dolazi do zutice,ostecenja zucnih vodova?jesam dobro skuzila?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 10:53   #814
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
ne znam jesam dobro razumijela vidim da pise da se te kopce-klipse ili kako ih vec ko zove skidaju jel ako ne dolazi do zutice,ostecenja zucnih vodova?jesam dobro skuzila?
Da.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 12:38   #815
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Da.
e sad sam sva zbunjena.kako,kad se skidaju?ne kuzim
ja sam u subotu zavrsila na hitnoj,duga prica...ali da skratim,sta se tice moje operacije zuci s tim je sve u redu hvala bogu,za sad nemam problema nadam se da ce tako i ostati,ali muku mucim od operacije sa probavom,uz sve zive laksative nemogu na wc.ovaj put bilo kriticno,bolovi itd.dobro nisam zapletaj crijeva dobila,isla na hitnu radiliu mi rengen abdomena i ovako pise na nalazu,zato me sad te kopce zbunile.na slici se vidi u lozi zucnjaka postoperativna klipsa
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 11:14   #816
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
e sad sam sva zbunjena.kako,kad se skidaju?ne kuzim
ja sam u subotu zavrsila na hitnoj,duga prica...ali da skratim,sta se tice moje operacije zuci s tim je sve u redu hvala bogu,za sad nemam problema nadam se da ce tako i ostati,ali muku mucim od operacije sa probavom,uz sve zive laksative nemogu na wc.ovaj put bilo kriticno,bolovi itd.dobro nisam zapletaj crijeva dobila,isla na hitnu radiliu mi rengen abdomena i ovako pise na nalazu,zato me sad te kopce zbunile.na slici se vidi u lozi zucnjaka postoperativna klipsa
Koliko dugo nemožete imati stolicu ?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 22:36   #817
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Koliko dugo nemožete imati stolicu ?
uh,duga prica.ovako,idem od pocetka...od kad sam operirana sam u 17 dana od operacije bila samo 2,3 puta na wc i to samo uz laksative,kompoti od sljiva,smokava,slatka kamilica i sl nije pomagalo,onda probala sa dulcolaxom i ni s njim nista,i muku mucila danima,otisla kod dr jel me pocelo iznad pupka bolit i to danima,a tamo negdje i prolazi debelo crijevo,jelda?mislila sam da se nesto dalo po zlu nakon operacije da ne tinaj nesto unutra jel ta bol je bila cudna,neopisiva,tupa bol,i dala mi dr da vadim krv i sve ostalo i nalazi svi u granicama normale,kaze da je nesto bila bi sediment.povisena i leukociti a to sve u granicama normale.ta bol je bila od zatvora,dala mi portalac da 3x2 uzimam dok se ne regulira i jedno tjedan dana uzimala ,normaliziralo se i par dana iza toga ,jedno 3,4 bila redovita i iza toga oept blokada,i sad tjedana dana dok nisam u subotu bila na hitnoj,e sad me nije bolilo vise iznad pupka nego sastrane pupka lijevo,strah me bilo da nije gusteraca a s tim se nije za igrat,uzasne muke sam prosla,ni portalac tada vise nije pomagao pocela ga oept uzimat ni dulcolax,ni klizma,ma nista,strah me bilo da ne dobijem zapletaj crijeva i na kraju otisla,tjeralo me od svega nas wc,grcilo kad bi sjela bolovi da samo da nisam vriskala doslovce,nikad tako sta nisam dozivila,rekli mi na hitnoj da se to zna nakon operacije desit a ja prije nikad nisam imala probleme sa zatvorom.dali mi tamo nakon 4h cekanja klizmu,ako klistir i mene ne tjera ni stim na wc opet,cudili se,ponovili opet i tek onda me nesto malo protjeralo ali ne puno,tek navecer kuci me protjeralo i drugi dan.
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 10:33   #818
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
uh,duga prica.ovako,idem od pocetka...od kad sam operirana sam u 17 dana od operacije bila samo 2,3 puta na wc i to samo uz laksative,kompoti od sljiva,smokava,slatka kamilica i sl nije pomagalo,onda probala sa dulcolaxom i ni s njim nista,i muku mucila danima,otisla kod dr jel me pocelo iznad pupka bolit i to danima,a tamo negdje i prolazi debelo crijevo,jelda?mislila sam da se nesto dalo po zlu nakon operacije da ne tinaj nesto unutra jel ta bol je bila cudna,neopisiva,tupa bol,i dala mi dr da vadim krv i sve ostalo i nalazi svi u granicama normale,kaze da je nesto bila bi sediment.povisena i leukociti a to sve u granicama normale.ta bol je bila od zatvora,dala mi portalac da 3x2 uzimam dok se ne regulira i jedno tjedan dana uzimala ,normaliziralo se i par dana iza toga ,jedno 3,4 bila redovita i iza toga oept blokada,i sad tjedana dana dok nisam u subotu bila na hitnoj,e sad me nije bolilo vise iznad pupka nego sastrane pupka lijevo,strah me bilo da nije gusteraca a s tim se nije za igrat,uzasne muke sam prosla,ni portalac tada vise nije pomagao pocela ga oept uzimat ni dulcolax,ni klizma,ma nista,strah me bilo da ne dobijem zapletaj crijeva i na kraju otisla,tjeralo me od svega nas wc,grcilo kad bi sjela bolovi da samo da nisam vriskala doslovce,nikad tako sta nisam dozivila,rekli mi na hitnoj da se to zna nakon operacije desit a ja prije nikad nisam imala probleme sa zatvorom.dali mi tamo nakon 4h cekanja klizmu,ako klistir i mene ne tjera ni stim na wc opet,cudili se,ponovili opet i tek onda me nesto malo protjeralo ali ne puno,tek navecer kuci me protjeralo i drugi dan.
Trebate se javiti svom kirurgu(da baš i isključivo njemu),da vas pošteno obradi
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 13:01   #819
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Trebate se javiti svom kirurgu(da baš i isključivo njemu),da vas pošteno obradi
onome ko me je operirao ili?jel taj je u penziji i kako je bila frka u bolnici tada kad sam ja bila,puno ljudi bili na rasporedu za operaciju,pripremljeni vec a taj dan nije doslo 4 kirurga radit,neka viroza zvali tog sta je u penziji,on sad predaje na faxu samo.tako da ne znam kako do njega uopce doci,jedino drugog nekog trazit e sad da vas i ovo pitam kao lijecnik bi te vjerojatno to trebali znati,kada te taj i taj dr operira da li bi na otpusnom pismu trebalo pisat njegovo ime?
sta mislite o tom mom problemu sad sa stolicom,jel mozda sta na operaciji mi povrijedjeno da tako muku mucim?posto prije niakd nisam imala problema,cak obrnuto ucestale stolice imala vec par god zadnjih
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 21:21   #820
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
onome ko me je operirao ili?jel taj je u penziji i kako je bila frka u bolnici tada kad sam ja bila,puno ljudi bili na rasporedu za operaciju,pripremljeni vec a taj dan nije doslo 4 kirurga radit,neka viroza zvali tog sta je u penziji,on sad predaje na faxu samo.tako da ne znam kako do njega uopce doci,jedino drugog nekog trazit e sad da vas i ovo pitam kao lijecnik bi te vjerojatno to trebali znati,kada te taj i taj dr operira da li bi na otpusnom pismu trebalo pisat njegovo ime?
sta mislite o tom mom problemu sad sa stolicom,jel mozda sta na operaciji mi povrijedjeno da tako muku mucim?posto prije niakd nisam imala problema,cak obrnuto ucestale stolice imala vec par god zadnjih
Zdrava vam logika govori da treba pisati ime dr.,dakle da treba pisati.
Što se tiče stolice,poslije operacije se može javiti opstipacija,ali kad vas ona je teža.
Da se mene pita ja bih ordinirao irigografiju,te ev. pasažu t. crijeva.
Kao zaključak trebali bi se javiti nekom kirurgu ili gastroenterologu,da se vidi imali tu šta patološkog ili je uzrok funkcionalan.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:43.