Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2005., 13:35   #1
Cool Crna Gora

Frend i ja planiramo ići u CG.
Idemo autom iz Sarajeva i želimo vidjeti Boku, Cetinje, Budvu itd.

Jeste li ikada bili tamo?
Da li se bolje spustiti do mora pa uz obalu do Boke ili iz Bosne preko planina?

Molim iskustva, savjete i prijedloge što bi trebalo vidjeti!

Hvala! (kad se vratim pisat ću vam kako je bilo)


Zadnje uređivanje NuznoZlo : 30.07.2005. at 14:59.
NuznoZlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2005., 23:27   #2
...

ja bih se nadodao i dodao pitanje za podgoricu...

sto, kako, gdje, zasto, night life, cijene ?
hvala
__________________
Les hivers de mon enfance étaient des saisons longues, longues. Nous vivions en trois lieux: l'école, l'église et la patinoire; mais la vraie vie était sur la patinoire.
stoneisland is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2005., 10:07   #3
Re: ...

Quote:
stoneisland kaže:
ja bih se nadodao i dodao pitanje za podgoricu...

sto, kako, gdje, zasto, night life, cijene ?
hvala
koliko sam čuo, njihova metropola nije baš nešto zanimljiva

mi nismo ni namjeravali tamo ići, ali nemamo baš puno saznanja

u svakom slučaju, tko je bio neka piše

pozdrav!
NuznoZlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2005., 11:02   #4
Ne mogu nista reci za put.Iz Beograda znam da je mnogo bolji put preko Bosne, na Trebinje, narocito ako se putovanje krece iz Herceg-Novog.

O mestima pojedinacno mogu reci samo neke stvari koje se ticu zabave, plaza i cena.

Herceg-Novi, moj omiljeni grad na CG primorju.Prakticno, spojen je s Igalom, ali ja bih Igalo zaobisao.U HN-u se kupam se iskljucivo na Corovica plazi.Ostale plaze su betonske (Topla i plaza "Plaza").Stari grad je lep, narocito mali plato pored crkvice.
Uvece osim kafica/polu klubova koji rade samo do 01h (to je inace najveci problem u CG sto se tice izlazaka), u kojim se moze naci raznolik program (od neke katastrofe zvane Varadero gde cepaju samo narodnjaci, do "pozorista", gde je muzika vise gitarska, inace ovde su cene smesne), posle 01h preostaju samo dva-tri mesta.Tondo-techno, Baron (zatvoreni prostor)-house i na Trvrdjavi disco club-house, takodje (komercijalno sve).Alkohol je od 1e-3e.

Inace, brodicem, za 2.5e, moze se obici i Rose (sjajno mesto, mirno, s prelepim kucama, smestaj je tu oko 15e, sto je prilicno novca.Istim brodicem se moze otici na Zanjice i Miriste, dve prelepe plaze.Dobric je isto lep.

Budva-slicno kao i HN.Lep stari grad, dva kafica se izdvajaju.Casper, urbanija i staticna ekipa, i odmah pored, jos jedan kafic, gde je atmosfera zivlja.Casper je super sa cenama.
U ovo vreme se odrzava Budva-grad teatar, pozorisni festival.To vredi posetiti.
Posle 1h, dva mesta koja rade, Majna-seljana, kafana, penjanje na stolove, i neka zatvorena diskoteka pored hotela Avala.
Plaza ima dosta.Slovenska plaza, ja bih je zaobisao, ogromna guzva i seljana.Slicno je i sa Ricardovom glavom.Nakon toga idu Mogren i Mogren 2, izdvajam ovu drugu, ali sunce zalazi iza brda vec u 17h, i to ume da deprimira.Ali plaza kao plaza je dobra.
U blizini je i Jaz, kao i Becici, i kod Sv.Stefana, Kraljeva i Kraljicina plaza.To se sve obilazi iz Budve vozicem.

Kotor.Najlepsi stari grad na CG primorju.ALi ne bih odsedao tamo.Slabo imaju vodu, plazu nikako, more je prljavo zbog luke.A i zaliv je u pitanju.
Uvece, Scorpion i Portobello, do 01h, posle Secuondo Porto, najveca diskoteka na primorju, izbegnite vikend, uzasna je guzva.Cice-da ne poverujes.
Oko 15.8. u Kotoru je Bokeljska noc, festival.To treba videti, grad pun, na sve strane zajebancija.Odlicno.
Perast, takodje treba obici.Prelepo malo mesto, sjajan zalazak sunca.

To je to, otprilike.Dakle, u kaficima, diskotekama, alkohol je od 1-3e.Klopa je od 5-10 e (lignje na zaru su oko 7e, pizza je 5e).U prodavnici, zestina je 10e, vino je vec od 2e.
Smestaj je od 5-15e, privatni, u zavisnosti od mesta gde se nalazi.
I benzin je oko 1e.
HoldenCaulfield is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2005., 13:15   #5
Quote:
HoldenCaulfield kaže:
Ne mogu

............

I benzin je oko 1e.

Svaka cast! Hvala
NuznoZlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2005., 20:06   #6
holden, a podgorica ?

nuzno zlo - nije bas da tamo zelim ici, no nasi su tamo izvukli grupu na ep...
__________________
Les hivers de mon enfance étaient des saisons longues, longues. Nous vivions en trois lieux: l'école, l'église et la patinoire; mais la vraie vie était sur la patinoire.
stoneisland is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2005., 09:17   #7
Quote:
stoneisland kaže:
holden, a podgorica ?

nuzno zlo - nije bas da tamo zelim ici, no nasi su tamo izvukli grupu na ep...


Ne znam nista posebno o tom gradu, jer sam samo par puta prolazio kroz PG.
Ima dosta kafica, ima neka ulica gde su svi poredjani jedan do drugog, to je neka pesacka zona.
Licno, grad mi se uopste ne svidja, pre svega zbog arhitekture, uzasno je vruce, leti temperatura konstantno preko 40C, ali EP je u septembru, tako da ne moras da brines.
U svakom slucaju, ako prodjete grupu, a verovatno hocete, eto vas u BG-u, a tu vec mogu mnogo vise da ti kazem .
HoldenCaulfield is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2005., 18:49   #8
Ako putujes autom najblizi put je Foca-Trebinje-H. novi. cesta katasrofalna osobito dionica od granice do H. novog Mozes i na Mostar dalje je ali cesta je kao nesto bolja u svakom slucaju vremenski si na istom.

Crna gora ima prekrasnu obalu po meni najljepsi gradovi su Kotor i Budva, kotorski zaljev takoder prekrasan. Najmanje mi se svidio Herceg novi jer najmanje podesjeca na turisticki grad. u principu ima se sto za vidjeti di god da odes mene je najvise dojmio sveti stefan. Cijena sto se tice iste su kao u Bosni ali u eurima dakle duplo skuplje, uzmi u obzir da sam bila tamo u proljece sad su jos skuplji. Crnogorci su ok mi nismo imali nikakvih problema ljudi su stvarno raja, obzirom da samo zivjeli tamo 3 mjeseca onda je podatak vrijedan pomena. Podgorice sto se tice bila sam nekoliko puta, nije me ama bas nicim impresionirala. Eto toliko za sada pisem jos ako se neceg sjetim.
ilegalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2005., 21:27   #9
Bio sam prosle godine u tom kraju, i koliko sam cuo najbolje je spustit se do mora pa onda preko Herceg Novog do Kotora, Budve, Cetinja (obavezno posjetiti) do Podgorice. Sve u svemu jako simpaticni ljudi, vrlo susretljivi i nikakvih problema za HR tablice. No koliko sam od njih samih cuo podrucje sjeverne Crne Gore nije toliko preporucljivo za Hr registracije, posebno podrucje Niksica. Uglavnom obala je lijepa, cijene smjestaja u privatnom aranzmanu vrlo jeftine od 3 - 5 eur a Podgorica me iskreno nicime nije dojmila, ima vrlo malo toga da se vidi, ljudi jako tesko zive, osjeti se to. Sve u svemu, treba posjetiti, vidjet Kotor je poseban.
__________________
Ja to mogu ja to hocu
tihomir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2005., 23:38   #10
bio prije 2 tjedna. skočili iz cavtata autom (njemačke registracije) regularnom cestom preko debelog brijega (na grani čekali oko 1 sat, zbog radova na cesti, a i provjere putovnica). alternativa je potpuno pusta cesta na prevlaci (pažnja, često odronjeno kamenje na asfaltu).
kupali se po herceg novom, a prošetali i po igalu.
sve se plaća u eurima & cijene su duplo niže no u HR. za razliku od dubrovnika i cavtata (engleski penzioneri), u sjevernom crnogorskom primorju VRVI od mladih zgodnih ljudi i tomu shodno bučnog života. svi su bili vrlo ljubazni, posebice prodavači 2€ cda ("originali"). toplo preporučam žao mi je samo što nismo otišli do budve, tamo je navodno kulminacija beach lifea
daromar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2005., 00:54   #11
Bio svake godine dosad, i svaki put se oduševio nekim stvarima, a neke su me iznervirale.
Recimo, Crnogorcima je normalno da nemaju vode po čitav dan, ionako se ne kupaju, meni Bošnjaku to nije ok, mene srklet hvata nakon 2 sata nekad ako se oznojim. Zatim, mnoge stvari nisu na nivou kao u Hrvatskoj, što priliči i cijenama. Ima mnogo krkanluka, ali ima i kvaliteta, posebno kad su cure u pitanju. Noćni život je neuporedivo bolji nego u Hrvatskoj, možete u najmanjem selu naći sve, od jazz kluba do narodnjaka.
Dakle, po danu u Dubrovnik ili Cavtat, naveče Herceg-Novi ili Budva, idealna kombinacija.
Ako želite ići samo u Crnu Goru, idealno vam je Sutomore. Tamo ima sve što treba, i voda, i dobra plaža, blizu je Sveti Stefan, Ulcinj, Bar, Tivat, Budva, može se otići bilo gdje, a noćni život je super i u Sutomoru. U svakom drugom mjestu nešto fali, ili dobra plaža, ili voda ili nešto treće. U Herceg-Novom kažu da je najbolji noćni život, samo meni taj grad ima previše stepenica. Sutomore i Ulcinj su mi najbolji, ako izuzmemo albansku muziku .
Prince is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2005., 19:38   #12
Ja sam se vratila prije par dana iz Budve. Stvarno je dobro, plaze su super, duge pjescane. Meni licno je naj bolja plaza u Becicima, to je gradic odmah pored Budve. Od svih gradova na Crnogorskom primorju, ja bih preporucila Budvu. Nocni zivot je stvarno dobar.Budva je centar zbivanja
dola is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2005., 00:19   #13
Daklem, planira se sljedeći tjedan neki Balkan tour, pa bi trebalo pogledati i nešto Crne gore. Znači nije u planu kupanje, izlasci i to, nego me čisto interesira malo obilazak i eventualan prijedlog gdje pojesti nešto dobro, ručak, večerica itd.
Robierre is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2005., 12:57   #14
Dodat cu samo jos ono sto nisu drugi rekli ili dovoljno naglasili.
Budva pomalo lici na veliki vasar. Prepuna diskaca s raznim vrstama muzike tako da preporucam svima zeljnim derneka. Ako se ne varam u 4 ujutro je fajrunt i murja sve obilazi i zatvara. Takodjer preporucam obilazak brodicem za 4E okolnih mjesta i plaza. Ima Plava spilja negdje tamo. Valjda oko HN. Mali brodici mogu uci u tu spilju. Nisam uocio da je netko spomenuo otocic Sveti Nikola nasuprot Budve. Tamo obicno dolaze mladi. Popratni objekti su jos u izgradnji (dajem informacije od prije 2 i 3 godine). Becici su pohvalni. Imaju i skijanje na vodi, no ondasnji vlasnici nisu bili pretjerano ljubazni. Iako sam s domacim ljudima imao mahom pozitivna iskustva u usluznim djelatnostima pokazalo se ono sto provijava u vicevima. Tu i tamo neki pokazu izraziti nemar za zelje turista.
Kotor je lijep. Steta kaj sam bio samo nocu. Isplati se doci posebno kad je Bokeljska noc. To je bas ovih dana. No isto u neko doba (prerano za moj ukus i potrebe) policijska ophodnja zatvara birceve. Ako tko ode mozda vidi i dva murjaka likove smjesna drzanja, ko u filmovima. Jedan malo nizi, srednje jak izgleda ljutito i drugi visi, mrsavi, crna kosa zbunjeni
Cesta?
Preko Dubrovnika je OK :| usput se moze uzivati u Boki Kotorskoj. Put kroz Srbiju je dug i naporan, ali koga usput zanima i BG ... najtezi su dio planine u CG i onaj dio Srbije do CG. Zavoj do zavoja. Od mora do BG ima dobrih 10 sati voznje, cak i vise. Neki brzanci stizu za 7,8 sati. No ljepote kanjona Morace, Tare i Lima, Ovcar, Kablar itd. nisu za baciti. Na putu je i mondeno zimovaliste Zlatibor koji je pun i ljeti (hrpa kafica-nema tu nekih kulturno povijesnih gradjevina) i mozda cak i dobro prenociste.
No ipak sam nakon svega zakljucio draga moja Hrvatska...
goredolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2005., 17:27   #15
Pa ja o Crnoj gori nemam narocito misljenje.Isao sam tamo na more 1998,i rekao sam nikad vise,posle sam ipak 2004 ponovo otisao u Crnu Goru na more,i sad sam stvarno rekao nikad vise.

Dobro ipak moram reci u odnosu na 1998 Crna Gora kao i Srbija su znatno uznapredovale,ali pocnimo sa manama:
Prvo i osnovno velika ne ljubaznost domacina.Dosta seljobera,losa hotelska usluga,ne ljubaznost milicije kad cuju da smo iz Beograda,pri rutinskoj kontroli.
Takodje bode mi oci i kvalitet same turisticke infrastrukture.Naprimer kad sam isao u Dubrovnik,na nekoliko mesta sam video uredjena stajalista-vidikovce uz put,dok su ista takva stajalista-vidikovci u CG urasla u korov i siblje,pa covek ne moze ni da pridje kolima,a kamoli da uziva u pogledu na lepu CG obalu.
Inace ja sam prosle godine bio u Herceg Novom koji mi se ne svidja da budem iskren,veci deo setalista duz obale je vasar a to mi se nikako ne svidja,i odaje utisak primitivizma.
Inace prednost Crne Gore je svakako u nocnom zivotu koji je kao i u Beogradu na najvisem nivou.

Generalno,sto se tice infrastrukture to bi Crnogorci trebali da se ugledaju na Hrvate,makar da jednom odu na izlet do Dubrovnika i da vide kako to oni rade,i tako da naprave i u Crnoj gori.

Inace ja licno cu u Crnu goru ici tek posto naprave autoput posto nemam nameru da se 12 sati maltretiram losim putevima.
Stefan1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2005., 17:27   #16
mene zanima sljedeca ruta: dubrovnik-cavtat-boka kotorska-nesto od obale-cetinje-foca-sarajevo-mostar-korcula. za kolko bi se to dana dalo obici, gdje je najpametnije prespavati (mislila sam u boki kotorskoj) i kakve su zeljeznicke veze...kolko kosta hrana i smjestaj, i sta je uopce potrebno za preci granicu...i naravno, zanima me sigurnost, ima li kriminala i toga...
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 12:26   #17
Quote:
Natch kaže:
mene zanima sljedeca ruta:
?!
Quote:
dubrovnik-cavtat-boka kotorska-nesto od obale-cetinje-foca-sarajevo-mostar-korcula.
Vlakom ili busom to sve obilaziti ... ... ne znam koliko dana imas na raspolaganju ... jeftinije je, nego autom ako ides sama. Ako si u manjem drustvu autom je i jeftinije, da ne kazem koliko si slobodnija.
Npr. ja prekjucer stao autom na Buskom jezeru 4 puta. Reci vlakovodji tako da prikoci
Hrana i smjestaj ... Ovisi zelis li jesti kikiriki, kekse i sendvice ili ...
Pa pol mjesta koja si nabrojala mozes bez beda razgledavati 1 dan, a da jos ostane puno toga nevidjenog. Ovisi jako o tvom ukusu (i ostatka tvog drustva). Sto se tice sigurnosti, dijelom odgovor ovisi i o tvojim tablicama, no u pravilu ja se time ne bih zamarao...
Onako od oka, 7 dana da obidjes sve i vidis bilo bi relativno brzo. A love ... 400 eura, ma ovisi jako (najvise o cijeni spavanja i koliko trosite usput) ... dalo bi se izgurati i za manje od tristo, ako jurite ... a ak spavate u autu i jedete kekse, moze i za manje od 200 .
Ako idete na Korculu ne morate autom na trajekt ...
I nemam dojam da sam ti pomogao.
goredolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 21:55   #18
Sto se tice Boke tu nemas vozova.Voz ide do Petrovca i Bara.
Stefan1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 09:47   #19
crna gora

odlucila sam krenuti u avanturu po jadranu, pa iz zagreba prema dubrovniku autom, pa kad sam vec tako na jugu mislila sam otici do crne gore, tj budve
zna li mozda netko neki dobar site, narocito za trajektne linije (na pr da bi se izbjeglo putovanje oko bokokotorskog zaljeva izgleda kao da postoji trajekt ali ne znam da li je to sigurno i kako cesto voze)
hvala i ako netko ima neku preporuku sto se sve moze vidjeti i sl.
nenchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 09:52   #20
Ne znam sada za neku stranicu ali iz iskustva znam da trajekti voze svako malo preko zaljeva - mislim cak svako 15 minuta... Stoga se ne brini oko toga, nego uzivaj... Sta se moze vidjeti? Pa sve je lijepo ali obavezno Sv. Stefan... Po meni je to nesto za vidjeti, a ovo drugo je sve uobicajeno ali lijepo....
Zjena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:44.