Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci
Korisničko ime
Lozinka

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih kućnih životinjica
Podforum: Plava šapa, Fotoalbum ljubimaca

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2005., 19:19   #1
Lena
Registrirani korisnik

Registracija: May 2003.
Patuljasti pinč

htjela bih nabaviti patuljastog pinča...po mogućnosti muškog, smeđeg....
gdje tražiti osim u oglasniku?
na što pripaziti kad uzimam štenca?
hvala na pomoći
Lena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2005., 22:15   #2
badday
Registrirani korisnik

badday Avatar

Registracija: Feb 2005.
Pripazi na to da dobiš uz njega i rezervne baterije

Imao sam crnu zenku mogu reci da je to super pas za sve,i odlican cuvar s obzirom na njegovu velicinu.
badday is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2005., 15:03   #3
mala1mala
Pacijent

ako hoćeš mješanca iz šinteraja, evo beba iz Karlovca:

http://p078.ezboard.com/ffoursoftpaw...t=161&stop=180

Odgovori s citatom
Old 29.11.2005., 16:54   #4
lea_li
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2005.
Lena, super ti je izbor. Ja već imam jednu pinčicu od 10 godina i sad sam u potrazi za još jednom. Ako imaš kakve informacije javi.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom

Old 20.12.2005., 21:42   #5
angels
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2005.
Ima jedan mužjačić smeđi, sad je 4 mjeseca u Zemunu. Roditelji su mu šampioni... Mi smo bili prije mjesec dana po njegovog brata koji je otišao u Sl. Brod. Mali je super, vidjela sam slike neki dan. Ako si zainteresirana mogu provjeriti da li je prodan ili nije.
angels is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2005., 10:52   #6
lea_li
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2005.
Hvala na informaciji ali ja sam prije tjedan dana nabavila ženkicu. Ima dva i pol mj.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 08:47   #7
marija
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2006.
[QUOTE=Lena]htjela bih nabaviti patuljastog pinča...po mogućnosti muškog, smeđeg....
gdje tražiti osim u oglasniku?
na što pripaziti kad uzimam štenca?
hvala na pomoći nadji ga na internetu ima puno oglasnika
marija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 08:56   #8
krix
.

krix Avatar

Registracija: Sep 2005.
Patuljast pinč - par ne jako važnih pitanja

Kupio sam prije štene patuljastog pinča koje je sada staro 3,5 mjeseca.

Zanima me:

- kad će skužiti da ne serucka na tepih (sporo nešto uči)
- kad im se uši podignu na punu visinu
- kad ih se smije kupati
- šta im dajete dodatno za prehranu
- šetnje cca koliko vremena.

Hvala lijepo
krix is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 09:32   #9
leo4
Registrirani korisnik

leo4 Avatar

Registracija: Nov 2003.
Quote:
krix kaže:
Kupio sam prije štene patuljastog pinča koje je sada staro 3,5 mjeseca.

Zanima me:
- kad će skužiti da ne serucka na tepih (sporo nešto uči)
Hvala lijepo
Češćim (preventivnim) izvođenjem pas se ući da nuždu obavlja izvan mjesta gdje boravi. Moj (isto Pinč) je dosta brzo skužio radnju. Pokušaj mokraću pokupiti novinama i onda te novine odnesi na balkon ili lođu (naravno ako ju imaš). Povremeno ga odvedi na te novine i miris njegova urina će ga potencirati da na novinama obavi potrebno. Naravno to je za prvu pomoć.
Quote:
krix kaže:
- kad im se uši podignu na punu visinu
Meni je baš simpa izgledao s na pola (prelomljenim) podignutim ušima. Inače misli da do 6 il 7 mjeseca bi se mogle podići potpuno. Davno je to bilo kad je moj 14-godišnjak bio beba.
Quote:
krix kaže:
- kad ih se smije kupati
Bez prijeke potrebe još ne, a i inače što rjeđe. Kupi četku i od malena ga iščetkaj.
Quote:
krix kaže:
- šta im dajete dodatno za prehranu
Za bolji sjaj dlake povremeno žutanjak od jaja (ne bjelanjak). Moj inače jede skoro sve voće (banane, mandarine, jabuke, grožđe). Možda bi bilo dobro dodati mu neki kalcij preparat. I obavezno ka zaštiti četverovalentnim cjepivom.
Quote:
krix kaže:
- šetnje cca koliko vremena.
Minimalno tri puta dnevno. Sada dok je manji i češće kraće šetnje. Moj ima jednu do dvije od pola sata i jednu kraću (piš) šetnju. A i doma se s tenis lopticom naigra.
leo4 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 09:41   #10
krix
.

krix Avatar

Hvala na odgovorima.

I još sam jedna sitnica. Kakva ogrlica je najprimjerenija?
krix is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 10:46   #11
leo4
Registrirani korisnik

leo4 Avatar

Quote:
krix kaže:
Hvala na odgovorima.

I još sam jedna sitnica. Kakva ogrlica je najprimjerenija?
Pa moj eto već 14 godina preživljava s "vratnom", ali mislim da bi bolje bilo od početka naučiti ga na onu kombinirano ispod pazuha i oko vrata. Nekako mi se čini primjerenija. Da počinjem iz početka odabrao bih ovu drugu. I puno sreće u odgoju. Pinčevi su inače jako inteligentni psi. Mnogo puta s njim puno lakše ostvarim kontakt nego s pripadnikom svoje vrste. Dosta komunikacije i vjeruj, sve ce naučiti.
leo4 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 11:12   #12
krix
.

krix Avatar

Quote:
leo4 kaže:
Pa moj eto već 14 godina preživljava s "vratnom", ali mislim da bi bolje bilo od početka naučiti ga na onu kombinirano ispod pazuha i oko vrata. Nekako mi se čini primjerenija. Da počinjem iz početka odabrao bih ovu drugu. I puno sreće u odgoju. Pinčevi su inače jako inteligentni psi. Mnogo puta s njim puno lakše ostvarim kontakt nego s pripadnikom svoje vrste. Dosta komunikacije i vjeruj, sve ce naučiti.
Hvala.

Moderatori, što se mene tiče možete zatvoriti temu. Sve mi je objašnjeno.
krix is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 11:38   #13
leo4
Registrirani korisnik

leo4 Avatar

Quote:
krix kaže:
Hvala.

Moderatori, što se mene tiče možete zatvoriti temu. Sve mi je objašnjeno.
Nemoj tako! Pa nisam ja najpametniji i zasigurno ne najkompetentniji za savjetovanje. To su samo moja iskustva. Zasigurno ima ljudi koji će ponuditi svoja, a ti iz pribavljenih iskustava i svijeta proberi ono sto ti odgovara.
leo4 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 12:17   #14
krix
.

krix Avatar

Nisam ni ja novi. Imam 2 akvarija 200-litarska i 3 para egzota koje su izuzetno zahtjevne za održavanje.

Ti si mi odgovorio na sva pitanja kratko i jasno. Moj pinč fino napreduje i zadovoljan sam. Zato sam i napiso u naslovu da nisu jako važna pitanja.

Pozdrav.
krix is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 13:18   #15
paučko
otišo po cigare i nesto

Registracija: Dec 2004.
ako su mu uha podignuta dole u korjenu al mu malo vise prema dole možeš mu zakeljit uha selotejpom, nekim koji ne ljepi baš jako. zaljepiš mu ih da mu stoje uspravno i ostaviš mu to noć, dvije. Uha ko antene!
Old 26.10.2006., 23:29   #16
LaRa.2311
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2006.
Hi, imam i ja pincicu staru 3 mjeseca.
Moja je naucila piskiti i kakiti na novinu kada nismo kuci.
To sam postigla tako sto kad bih je uhvatila da piski uzela bih je za siju, snazno prodrmala i viknula NE! i stavila je na mjesto gdje zelim da se pospiski...
Sada to radi bez problema.
Inace vec sada zna komande fuj, ne, dodji, sjedi i lezi.
Dosta se radi s njom, izlazi se u setnje, jede zdravu hranu, i mislim da je jedan divan primjerak patuljastog pinca.
Zaboravih reci sto jede, jednom ili dva puta mlijecni obrok (sir, LGG, jogurt) pomijesano sa mrkvicom, jabukom, jajetom (jednom sedmicno), naravno 2 puta dnevno mesni obrok s tim da joj mijesamo s rizom i mrkvicom sitno isjeckano i skuhano pilece meso. Naravno da napravim velike porcije koje zaledim pa po potrebi kad mi se ne da kuhati joj samo odledim ))
Moja je kod mene vec dva mjeseca, samo bih ti preporucila STRPLJENJE; STRPLJENJE...
ogrlica je takva da ne ide na vrat nego se kopca oko ledja, a povodac mi je dug 2 metra nisam htjela uzimati onaj od 5 ili 10 m....
Naravno, ima i kabanicu i skafander i slapice jer su jako osjetljivi psi na hladnocu, vidjeces cim malo zahladni.
Pozdravi
LaRa.2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 15:30   #17
(:P)
...

(:P) Avatar

Registracija: Jul 2006.
Pošalji poruku preko Skype korisniku (:P)
evo da se i ja ukljucim kad vec imam nesto (neki tvrde da je neki da nije) kao pinc

imam jedno pitanje...?
jeli vam ima sklonost valjanju po leševima i tim svim, smrdljivim sranjima?
moj je navodno mjesan izmedu nekog terijera pa valjda ima tu lovacku sklonost prekrivanju mirisa, pa me tako zna nekad vrlo "ugodno" iznenaditi

e da krix i ostali... moze nam ovo ostati jako dobar topic za sve koji imamo pinceve
Old 27.10.2006., 15:43   #18
LaRa.2311
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2006.
Quote:
(:P) kaže:
evo da se i ja ukljucim kad vec imam nesto (neki tvrde da je neki da nije) kao pinc

imam jedno pitanje...?
jeli vam ima sklonost valjanju po leševima i tim svim, smrdljivim sranjima?
moj je navodno mjesan izmedu nekog terijera pa valjda ima tu lovacku sklonost prekrivanju mirisa, pa me tako zna nekad vrlo "ugodno" iznenaditi

e da krix i ostali... moze nam ovo ostati jako dobar topic za sve koji imamo pinceve

Srecom ja nisam imala takvih smrdljivih problema, ali cula sam da npr goldeni ili druge vece pasmine obozavaju uvaljati se u govno, povracanje, nesto pokvareno.... Tako da ti to nije nista cudno...
moja pincica ne jede kakice, ali od moje prijateljice je to par puta uradila... i to svoju....
A golden od moje prijateljice, redovno papa govna, ali se ne valja u njih.... Valjda misli da je bolje pojesti ih, hehehhehe.
A pincevi su inace nastali od 11 vrsta pasa, i prije su bili stakorasi, tako da oni u sebi 100% imaju i lovackog....
Nista se ne brini, samo ga drzi na oku, bolje sprijeciti nego lijeciti
A to sto neki kazu da je pinc a neki da nije pinc, postoje standardi po kojima mozes znati da li je ili nije...
Ajd postavi slike pa cemo vidjeti, a i ako nije, to je tvoj pas i da je to slucaj samnom bas bi me bilo briga taman da je mjesavina i sismisa i pinca, pa jel???
LaRa.2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 12:41   #19
(:P)
...

(:P) Avatar

Registracija: Jul 2006.
Pošalji poruku preko Skype korisniku (:P)
Quote:
LaRa.2311 kaže:
Srecom ja nisam imala takvih smrdljivih problema, ali cula sam da npr goldeni ili druge vece pasmine obozavaju uvaljati se u govno, povracanje, nesto pokvareno.... Tako da ti to nije nista cudno...
moja pincica ne jede kakice, ali od moje prijateljice je to par puta uradila... i to svoju....
A golden od moje prijateljice, redovno papa govna, ali se ne valja u njih.... Valjda misli da je bolje pojesti ih, hehehhehe.
A pincevi su inace nastali od 11 vrsta pasa, i prije su bili stakorasi, tako da oni u sebi 100% imaju i lovackog....
Nista se ne brini, samo ga drzi na oku, bolje sprijeciti nego lijeciti
A to sto neki kazu da je pinc a neki da nije pinc, postoje standardi po kojima mozes znati da li je ili nije...
Ajd postavi slike pa cemo vidjeti, a i ako nije, to je tvoj pas i da je to slucaj samnom bas bi me bilo briga taman da je mjesavina i sismisa i pinca, pa jel???
nije mi toliko stalo da mora biti pinc...dapace, ovako nije totalno krhak i bojazljiv nego se sam brani, vata lopticu (moze je zagristi ) i tako to... odvazan je
ne jede tuđe fekalije, a to sto se valja i nije tako velik problem jer su to najcesce lesevi, a na njih rijetko naletimo.
moj mi je pas
evo par slikica
1. je kad je imao 3-4 mjeseca

Old 28.10.2006., 21:49   #20
leo4
Registrirani korisnik

leo4 Avatar

Quote:
(:P) kaže:
nije mi toliko stalo da mora biti pinc...dapace, ovako nije totalno krhak i bojazljiv nego se sam brani, vata lopticu (moze je zagristi ) i tako to... odvazan je
ne jede tuđe fekalije, a to sto se valja i nije tako velik problem jer su to najcesce lesevi, a na njih rijetko naletimo.
moj mi je pas
evo par slikica
1. je kad je imao 3-4 mjeseca
Jako lijep primjerak. Nema greske. Pravi je. Podsjeca me na moga dok je bio beba. Ima lijepo oblikovanu glavu, izduzenu, s polegnutom ceonom kosti. Cuvaj ga i voli, a on ce ti to znati uzvratiti!
leo4 is online now  
Odgovori s citatom

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja