Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2019., 17:11   #1001
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Klinčići nisu dobra ideja: https://offbeathome.com/cloves-and-cats/
Da staviš u platnenu vrećicu?
Surli is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2019., 23:42   #1002
nemam pitanje nego se jadam

uselili smo u friški stan prije dva tjedna i nakon par dana skužili da padaju komadi fuga sa zidnih pločica. uz još par debilnih sitnica koje nisam uspjela/stigla detektirati kad sam bila u finalnoj kontroli prije nego su majstori bili gotovi.
popizdjela sam (zapravo, nije mi smiješno al postat će, valjda )

uglavnom, fuge se truse ko da su od pijeska, i svakih 15 cm je neka pukotina. nemreš ništa napravit osim maknut sve fuge i raditi opet.
javljam majstorima problem i nek se vrate to popraviti.

onda je uslijedilo nadjebavanje sa šefom gdje on meni tvrdi 'ma nije vam to ništa, pokrpat ćemo tih par rupa' i objašnjava mi da pretjerujemo. dvaput je bio tu, mrtav hladan gleda u to smeće od posla i uvjerava me da je to samo tehnička greška na par mjesta i da kaj ja brijem kad želim da se sve miče i opet radi.
ima nesreću da nas dvoje nismo baš debili i bila sam, kolko sam mogla biti, inzistirajuća nadrkana osoba
u nedjelju nam je bio pun kurac i očistili smo sami cca jedan kvadrat pločica u petnaestak minuta, što je konačno bio dovoljan dokaz da se upristoje i krenu pošteno rješavati problem.
to skidanje je išlo suludo lako, kao da mičem osušenu zemlju a ne cement.

od danas nam hengaju tu doma i čujem ih kak psuju dok čeprkaju tu lošu fug masu van
meanwhile, tuširam se kod staraca a na wc idem u birc. luksuz par ekselans


e, update s razdjelnicima, ako je nekoga zanimalo:
nisam ih mogla samo vratiti natrag, morala sam zvat nekog da ih opet programira koštalo je stotinjak kuna po radijatoru. aj, barem je troznamenkasti broj
__________________
konrad
tren.irka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2020., 14:01   #1003
Ima li koja iskustva s perivim bojama za zidove, je li jupol gold okej ili imate nešto bolje za preporučiti? Treba mi za kuhinju, što znači da mora moći podnijeti određenu količinu pranja paradajza, gulaša i koječega jer sam ja musav čovjek.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2020., 14:20   #1004
Pa što radiš, jel staviš paradajze pred zid pa ožeži?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2020., 15:53   #1005
Jednom sam sjedila za stolom i jela, i očito nešto naročito zamahnula vilicom jer je nakon toga bilo gulaša po zidu. Nekad se zeznem sa štapnim. Musav sam čovjek i trebaju mi zidovi koji se mogu oprati kad već nemam pločica k'o u grobnici. Znam da danas to postoji u dosta kvalitetnim varijantama, svojedobno sam prala vodene boje s tuđih zidova.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2020., 17:31   #1006
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ima li koja iskustva s perivim bojama za zidove, je li jupol gold okej ili imate nešto bolje za preporučiti? Treba mi za kuhinju, što znači da mora moći podnijeti određenu količinu pranja paradajza, gulaša i koječega jer sam ja musav čovjek.
pogledaj caparol, mislim da su nešto skuplje al ak ti ne treba velika površina onda je možda ok.
imaju perive boje (prve tri na ovom popisu, nemam pojma koja je razlika) i latex boje (to mi se čini bolje). i ton karta im je super.

ofarbala sam si zidove u hodniku i kuhinji latexom do razine metar i pol, otprilike. kao ogromni sokl. kul izgleda
to što imam je ja mislim seidenlatex od caparola, ta je polumat.
htjela sam skroz sjajnu boju da bude detalj kao u osnovnoj školi al nije bilo za kupit taj čas

maler me pitao dal imam djecu i bio začuđen kad sam rekla ne, jer mu onda nije bio jasan razlog perive boje
__________________
konrad
tren.irka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2020., 18:04   #1007
Imaš dulux i swingcolor perive.Ja sam zadovoljna s ovim zadnjim.U dvije ruke ti ide obavezno, postojana je boja i fino se održava.Ne prščem gulašem doduše ali mačka je znala...
Dammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2020., 18:23   #1008
Ti si valjda prva koja nije batler svojoj mački.
fuj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2020., 21:08   #1009
Hvala.

Tko nije batler svojoj mački?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2020., 21:11   #1010
Latex boje su divne. Ja sam prefarbala i pločice u kuhinji s tim .
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2020., 21:15   #1011
Pics or it didn't happen.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2020., 21:28   #1012
Kad si tako smotana, da li si treća osoba koju znam koja ne vjeruje onim staklima iznad radnih ploha u kuhinji?
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2020., 22:02   #1013
Quote:
tren.irka kaže: Pogledaj post
pogledaj caparol, mislim da su nešto skuplje al ak ti ne treba velika površina onda je možda ok.
Skoro sam pala sa stolice kad sam vidjela 12 i pol litara za skoro tisuću kuna, moram nešto pojesti prije nego nastavim razgledavanje. I popiti.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2020., 22:36   #1014

isuse, sad vidim to, oprosti
pisala sam ovo po sjećanju.
al brijem da ima i malo normalnijih proizvoda?
__________________
konrad
tren.irka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2020., 23:13   #1015
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ima li koja iskustva s perivim bojama za zidove, je li jupol gold okej ili imate nešto bolje za preporučiti? Treba mi za kuhinju, što znači da mora moći podnijeti određenu količinu pranja paradajza, gulaša i koječega jer sam ja musav čovjek.
https://pevec.hr/pub/media/catalog/p...tex_strong.jpg

Ja ju imam i može grebat čime želiš preko. U sebi ima kao neke plastične čestice, uglavno finiš onako malo sjaji.

Kad sam pitala zašto ja ne bi sve prefarbala s time rekli su da zidovi moraju disat. Ja sam ustanovila da zidovi ne dišu zaboga i prefarbala skoro sve. Prije 5 godina

U kuhinji je prefarban šank, tj. njegov zid, gore je drvo. Užasno prljamo, poljevamo i samo pređem s krpom.

Skuplja je misli od Jupol golda, ali treba ti ionako jedn kantica.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2020., 23:14   #1016
Ma nać ću sigurno nešto dobro čega ima u malim piksama.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2020., 23:45   #1017
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ima li koja iskustva s perivim bojama za zidove, je li jupol gold okej ili imate nešto bolje za preporučiti? Treba mi za kuhinju, što znači da mora moći podnijeti određenu količinu pranja paradajza, gulaša i koječega jer sam ja musav čovjek.
Ono sjajno sto se farba po bolnicama.
Neku verziju toga (nasa marka) sam ofarbala kod nas doma po rutipo kojoj hodaju psi. Odlicno nesto.

Ta se boja (Marka) zove Sikkend ali sam zaboravila koja tocno podvrsta. I lijepo sve operem ‘carlijem’ 1-2 x godisnje.100% postoji neka domaca varijanta

Drugo sto sam jos vidjela da rade tu kod nas u starackom domu : ofarbalu su zidove istom akrilnom bojom kojom je ofarbana drvenarija (bež). Tu jebroj boja ogranicen na white, off white i bež, ali je odlicno za odrzavanje: isto se sve pere, a kod farbanja ne treba nista lijepiti jer oderi opleti zid stok vrata sve isto
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2020., 00:41   #1018
Sumnjam da to funkcionira ako je netko jako neuredan.
Nemaju bezveze u klaonicama bijele keramičke pločice, a ne fensi farbe s lateksom.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2020., 10:02   #1019
Bum ti slikala. Ima ga svuda po bolnicama preko fiberglass stuk faze. Mos prati karcherom da nista ne otpadne

Evo boja. Nije Sikkens nego Sigma ali who cares https://www.onlineverf.nl/product/26...xoCM94QAvD_BwE

A evo i stukfaza. https://www.glasvezelbehang.nl/a-393...wE#description

Nego jel to to zelis reci da je kuki neuredna?
Ili da je mesarica?
Ili da kuhinja joj nakon kuhanja izgleda kao slaughterfield?
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2020., 10:31   #1020
Pa koja je ono farba koja se stavlja na kupaonske zidove umjesto pločica? Ja se to spremam stavit jednog dana na jedan zid kad rasturimo kupaonu i računam kao da se po tome može normalno preć krpom i pobrisat. Naravno, oko tuša, lavandina i školjke ipak planiram pločice.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:27.