Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2007., 22:54   #21
Quote:
kem kaže: Pogledaj post
ne znam sta ti treba, ali obrati paznju na sastav. mora pisati na deklaraciji.
trebam kupiti jedno 5 m materijala za haljinicu..
dakle ducanceke gdje se razne vrste materijala kupuju na metre..
znam da ima jedan u ilici..tamo blizu krizanja s frankopanskom..cak su mozda i 2 na tom potezu(jedan blizu terranove kod trga)-ali to je sve sto znam..
nisam nikad bas te tkanine kupovala,pa ne znam di bi trazila..
ne treba mi deklaracija..ja pod prstom osjetim jel to to sto trazim i teta mi odraze
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 23:00   #22
emporio - ima jedan na trešnjevki, jedan na kaptolu itd.
Hana020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 23:01   #23
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
a di je to?

imas ih vise po gradu. u Jurisicevoj, kod onog kina; u Ilici negdje kod MAK-a (na lijevoj strani kad ides od Trga), onda ima jos neki kod Britanca (preko puta one skole)
ajd' dosta su ti tri.

mozda bi ipak trebala obratiti paznju na sastav. meni recimo sintetika smrdi nakon nekog vremena, bez obzira na dezic. s druge strane, cisti pamuk se tesko pegla, lan isto.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 00:10   #24
Quote:
Hana020 kaže: Pogledaj post
emporio - ima jedan na trešnjevki, jedan na kaptolu itd.
emporio, cini mi se da su kvalitetniji i da imaju veci izbor od robnih magazina.

kod hotela Panorama, malo nize od DMa ti je ovaj za koji ja znam. postoji ih jos par ali nisam sigurna gdje su (tresnjevacki plac bi mogao biti jedan?). uostalon, pogledaj na njihovom sajtu http://www.emporio.hr/
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 00:35   #25
koliko se sjecam ima jedan emporio na kvatricu
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 01:24   #26
Quote:
MicaMaca kaže: Pogledaj post
koliko se sjecam ima jedan emporio na kvatricu
je,na kraju vlaške prije kvatrića i imaju stvarno veeeliki izbor
__________________
here we go again...
patrysa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 12:38   #27
curke veeeeeeelika
sve si prepisem i poharati cu ducane...taknine...beware of me
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 14:14   #28
Quote:
MicaMaca kaže: Pogledaj post
koliko se sjecam ima jedan emporio na kvatricu
a nasuprot njega je je i Lantea
matinee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 10:35   #29
textil-materijali

ahoj,jutar
eo ja bi uskoro hitala u graz malo u neku kupnju materijala za krojenje i sivanje...pa me zanima da li itko zna ima li u grazu nekih dobrih ducana s materijalima i di su ti ducani...
inace idem u graz u soping po obleku i to, al to je ono klasika h&m i tak to i nikad nisam kupovala materijale,a u zagrebu i nemamo bas neki izbor ducana i to kaj ima u tim ducanima je ono za najosnovnije potrebe :P
pa ono....ljudi daj neko zna nekaj
aj pozz svima i bok!
charolastra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 13:07   #30
davno je to bilo kad sam kupovala tkanine u Grazu...ali mozda taj ducan jos uvijek postoji.
dakle, dodjes do centra iz smjera kolodvora, Kastner&Ohler ti je na lijevoj strani, H&M na desnoj (valjda je jos tamo). Ides preko trga u onu siroku ulicu desno. Taj ducan je bio blizu trga, na lijevoj strani te ulice. Sjecam se da sam slinila za Chanelom, ali mi je tad bio preskup, a i bila sam premlada za taj stil. Imali su svega i svacega, cijene od normalnih do astronomskih (spomenuti Chanel).




P.S. srecom, isla sam procitati sta sam napisala... prvi put sam strane krivo napisala.
Dakle, H&M desno, ides desno preko trga.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 14:30   #31
hm,u zagrebu imas u petrinjskoj 9 predobar ducan(bare meni9 ja sam si tamo kupila materijala za maturalnu i sad za svadbu,nade se predivnih materijala,cijene su povoljne za razliku od drugih ducana i jos cti zena savjetuje ak kaj trebas) i nasla sam krojacicu koja ful dobro sije,a jako jeftino
__________________
Samo se ljudozder moze iskreno radovati svakom covjeku
sowuljaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 22:56   #32
Pogledaj u SEWI-na 2.katu imaju materijale.Mislim da se ulica zove Annenstrasse
Cae Fae is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 04:44   #33
Tkanine

Ne ramzumijem se bas u tkanine pa imam par pitanja. Hlace koje zelim kupiti proizvode se u tri varijante :

a) 50% najlon + 50% pamuk
b) 60% pamuk + 40% poliester
c) 65% poliester + 35% pamuk

Pitanja su sljedeca :

1) cini se da ce ova zima biti megahladna, pa koja varijanta je najbolja za hladno vrijeme
2) koja je varijanta najbolja za toplo vrijeme
3) koja varijanta najbolje stiti od vjetra
4) koja varijanta ima najveci stupanj nepromocivosti, pretpostavljam ove s najlonom
5) koja varijanta je najcvrsca, npr. da se ne izlize brzo i bas ne podere lagano i da moze prezivjet ak padne cik na hlace

Unaprijed puno hvala.
Slym is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 02:53   #34
ok nije moguc e da nitko ne zna nis o tkaninama?
Slym is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 03:20   #35
Ovak. Imaš stotinu mogućih odgovora i valjda se zato nikom ne da...
Sve što si naveo su kombinacije pamuka i sintetike...pa su i karakteristike slične...a zaštita od hladnoće, vjetra...ovisi ti o debljini tkanine, gustoći tkanja, debljini niti tkanine...a to opet može biti vrlo različito za potpuno isti sastav tkanine...Uglavnom, desetci raznoraznih kombinacija...(Npr. tkanina može biti 65% pamuk i 35% poliester, ali može biti tanka i gustog tkanja, što je bolja zaštita od vjetra nego debela tkanina istog sastava, ali rijetkog, rahlog tkanja...Pa kad se još doda element debljine niti...)
Čim je pamuk u igri, nema ti nepromočivosti, osim ako tkanina nije naknadno površinski tretirana nekom apreturom za nepromočivost...
Isto tako, ako imaš podosta sintetskih vlakana (a u nabrojenim sastavima imaš), nema padanja čikova po hlačama, osim ako imaš jako dobre reflekse i instantno to streseš s hlača...inače imaš rupu
Evo, to ti je onak jako općenito...da ti bar netko nešto odgovori ...
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 13:09   #36
Dali netko zna gdje se u Hr može kupiti tkanina "taslan", to je neki naylonska tkanina.
Molim vas za pomoć jer stvarno neznam odkud da počnem tražiti.
Hvala
somebody123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 22:21   #37
Quote:
somebody123 kaže: Pogledaj post
Dali netko zna gdje se u Hr može kupiti tkanina "taslan", to je neki naylonska tkanina.
Molim vas za pomoć jer stvarno neznam odkud da počnem tražiti.
Hvala
Pogledaj u 'Emporiu' kod njih fakat ima svakakvih tkanina.
rebecca brandon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 11:30   #38
Hvala Rebecca budem otišla, nadam se da imaju.
somebody123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 19:39   #39
Quote:
Jalnuški Diletant kaže: Pogledaj post
Pošto se čovik uči dok je živ, danas nisam kupio odličnu majicu zbog toga što me prodavačica nije uspila uvjerit da je viskoza prirodan materijal, ali me zainteresirala te, proguglavši, naletih na ovu davno zaboravljennu temu, ali i na slijedeći podatak:
Pošto se čovik uči dok je živ, danas nisam kupio odlične mudante zbog toga što me prodavačica nije uspila uvjerit da je MODAL prirodan materijal, ali me zainteresirala te, proguglavši, naletih na ovu davno zaboravljennu temu.

Zna li tko štogod o tom modalu?
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 20:08   #40
Modal is a bio-based fiber made by spinning reconstituted cellulose from beech trees. It is about 50% more hygroscopic, or water-absorbent, per unit volume than cotton is. It is designed to dye just like cotton, and is color-fast when washed in warm water. Modal is essentially a variety of rayon.

Textiles made from Modal do not fibrillate, or pill, like cotton does, and are resistant to shrinkage and fading. They are smooth and soft, more so than even mercerized cotton, to the point where mineral deposits from hard water, such as lime, do not stick to the fabric surface. Like pure cotton, modal should ideally be ironed after washing.

http://en.wikipedia.org/wiki/Modal_%28textile%29


Sad da je to još prevest...

__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:07.