Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre
Korisničko ime
Lozinka

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2005., 04:37   #1
Lopuza
placem dakle suze postoje

Lopuza Avatar

Registracija: Dec 2002.
-Civilization IV thread-

Tradicija se nastvlja...
Igra izlazi 25/10/2005 u Sj. Americi.
3D Grafika, zahtjeva graficku sa 32MB RAM-a koja hardversi potpuno podrzava direct x 7.0 tj. TnL.

Glavni novitet je da religija ima presudni uticaj u pogledu razvoja civilizacije.

Da li iko kupuje igru odmah po izlasku (osim mene, koji se nada da ce je dobiti u utorak ili srijedu)
Old 25.10.2005., 05:48   #2
Lopuza

Lopuza Avatar

prvi spoiler je da su zivotinje prisutne na mapi kao i da mogu pojacati jacinu jedinica.
Old 25.10.2005., 07:13   #3
slafko
wicked wizZard

slafko Avatar

ja se samo nadam da će krstareće rakete biti upotrebljive i da se neće događati da jedrenjaci potapaju bojne brodove.
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 07:18   #4
Lopuza

Lopuza Avatar

kazu da je garantovano da spearman gubi od tenka
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 25.10.2005., 07:20   #5
slafko
wicked wizZard

slafko Avatar

znači da su uklonili "rambo" faktor iz jedinica? dobar početak. sad još samo da se krstarećim projektilima može ratovati i na moru i nositi ih u stealth bomberima i možda se skinem s GW.
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 10:23   #6
Tsar
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2002.
Quote:
Lopuza kaže:
kazu da je garantovano da spearman gubi od tenka
To im baš i nije uspjelo jer ako pogledate video review od ign-a vidjeti će te da u jednoj sceni vitez sruši helikopter!
Tsar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 11:14   #7
slafko
wicked wizZard

slafko Avatar

znači - RAMBO je alive and kicking, eh?
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 15:07   #8
el Duderino
bowling against Jesus

el Duderino Avatar

Ajde još mogu progutat da nekakav rambo faktor uvijek postoji, iako je to u spomenutom primjeru viteza protiv helica zaista nategnuto, al nek i to prodje - ja cu si to interpretirat kao kvar na helicevu motoru, onda kad ovaj prisilno sleti i pilot ide prckat po motoru vitez ga zaskoci i zakolje. Al ozbiljno, sto onda ne stave kakvo ogranicenje, ako je razlika u snazi izmedju jedinica vise od npr 1000 % onda imamo overriding komandu koja automatski daje pobjedu jacoj jedinici, bez obzira na to sto kocke kazu. Jednom po krugu to ogranicenje ne radi, al cim se prvi put to dogodi, ukljuci se. i ne more se dogodit da izgubis npr dva battleshipa na njegovih 15 trirema.

inace, jedva cekam. Za sada nema niti jedne stvari koju sam cuo o igri a da nije pozitivna.
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 15:36   #9
Lopuza

Lopuza Avatar

po toj logici ameri bi davno savladali iracane.
Old 25.10.2005., 18:08   #10
kozz
seeker of truthiness

kozz Avatar

Registracija: Jan 2003.
Meni je rambo efekat baš zakon.
Sjetite se da je Talijanima trebalo mjesece i mjesece da osvoje Etiopiju.
Old 25.10.2005., 18:17   #11
el Duderino
bowling against Jesus

el Duderino Avatar

Quote:
kozz kaže:
Pa je, bilo je slučajeva da su etiopljani rukama (ajde, bajunetama) klali talijane u okopnu vozilu, jer im je ovo imalo otvorenu kupolu straga, etiopljani se popeli nanj i deri. Morda ce netko (slafko?) znat o kojem se to 'tenku' radilo, ja se ne sjecam.

Naravno da je vrlo vazan faktor motivacija, odnosno moral vojske. Al i to ide samo do odredjene granice, ako je razlika u tehnologiji prevelika, dzaba ti sva tvoja motivacija ako neprijatelj (koji moze bit i kukavica) ima force field oko sebe a ti koplje u ruci. Onda jedino mozemo povjerovat u rambo faktor ako to znaci da se ovome force field pokvari.
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 18:22   #12
Bundy
Matt Damon

Registracija: Feb 2005.
To mi je jedina igrica koju bas cekam, jel neko zna kad ce doc u Hrvatsku? U njemačku če navodno doć 4.11.

Inače po svemu što sam pročitao igrica če bit prejebena
Bundy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 23:51   #13
kozz
seeker of truthiness

kozz Avatar

Registracija: Jan 2003.
Quote:
el Duderino kaže:
Morda ce netko (slafko?) znat o kojem se to 'tenku' radilo, ja se ne sjecam.

Neki FIAT definitvno.
Old 26.10.2005., 06:59   #14
slafko
wicked wizZard

slafko Avatar

Quote:
el Duderino kaže:
Ajde još mogu progutat da nekakav rambo faktor uvijek postoji, iako je to u spomenutom primjeru viteza protiv helica zaista nategnuto, al nek i to prodje - ja cu si to interpretirat kao kvar na helicevu motoru, onda kad ovaj prisilno sleti i pilot ide prckat po motoru vitez ga zaskoci i zakolje.
aaaa ne, ne. da vitez ubije helikopter jest onaj pravi, iskonski RAMBO FAKTOR. naime, rambo ruši helikopter nekim kamenom tako što za zavitla kroz šoferšajbu i pogodi pilota. mislim, legendarno.
Quote:
Lopuza kaže:
po toj logici ameri bi davno savladali iracane.
u civilizaciji nema partizanskog načina ratovanja, samo sukobi velikih postrojbi. što će reć - tenkovska divizija NE SMIJE izgubiti od falange. sasvim je logično da niti ne može. naime, falanga napreduje po ravnom terenu koristeći se dugim kopljima i pokrivajući se međusobno okruglim štitovima. što je čisto okej ako te netko istog tehnološkog razvoja napada frontalno. ali što ako te frontalno napadne 50ak čeličnih čudovišta od nekoliko desetaka tona koje nikada u životu nisi vidio?
Quote:
kozz kaže:
tsk, tsk - talijani. oni nisu dobili rat od raspada rimskog carstva. čak ni njihova najbolje opremljena mornarica nije uspjela savladati britance u sredozemlju.

to kaj u civ3 fregata (jedrenjak) uspije potopiti bojni brod nema veze sa zdravim razumom. a napadam jednu fregatu (drvenu) s dva bojna broda. prvi je zbombardira i ošteti do pola. drugim je idem potopiti i ova me sjebe. mislim, svaka igra u kojoj 100 tona drveta s topovima dometa 200 metara koji ne mogu probiti 10cm čelika potopi brod od 50000t čelika oklopljen 30ak cm debelim oklopom i naoružan topovima kalibra 381 ili 406mm dometa 30ak kilometara NEMRE BIT NORMALNA IGRA.

da ne spominjem kako mi je galije (naravno, usred oceana) razjebala nuklearnu podmornicu. nemam pojma čime su je otkrili. možda su ronili bisere i koralje pa nabasli na moju podmornicu pa ožeži veslima.
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2005., 12:20   #15
Black Revenger
...

Black Revenger Avatar

Registracija: Jun 2003.
kmeeeee
ja bi civilizacijuuuuu!!!!

samo da mi radi na ovoj kanti koju imam
Old 27.10.2005., 12:44   #16
mgalesic
Starmont

mgalesic Avatar

Registracija: Oct 2004.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku mgalesic
I ja bi ju igro !!!!!

mgalesic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2005., 15:03   #17
Cthulhu
Sex, drugs and turbofolk

Cthulhu Avatar

Registracija: Feb 2005.
U Amerike i Njemačke izašlo, još sam da stigne u našu đamahirijicu.
Cthulhu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2005., 18:07   #18
Lopuza

Lopuza Avatar

veoma zahtjevna igra!
Old 27.10.2005., 18:30   #19
yahoocom
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2004.
Pošalji poruku preko Yahoo korisniku yahoocom
Quote:
slafko kaže:
mislim, svaka igra u kojoj 100 tona drveta s topovima dometa 200 metara koji ne mogu probiti 10cm čelika potopi brod od 50000t čelika oklopljen 30ak cm debelim oklopom i naoružan topovima kalibra 381 ili 406mm dometa 30ak kilometara NEMRE BIT NORMALNA IGRA.
Pa ne misliš valjda da je BB u civ-u baš klase Iowa. Možda je neki s oklopljen s čelikom klase Titanic (sec ledom i ode, a kad ga zdere Laffite ili Morgan s olovom...).

Anyway i mene je nerviralo kad mi level bomber puši od longbowmena.
Old 28.10.2005., 00:23   #20
Lopuza

Lopuza Avatar

samo da kazem da sam nabavio igru
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza