Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak
Korisničko ime
Lozinka

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2008., 12:53   #1
siram on fire
not responding

siram on fire Avatar

Registracija: Mar 2004.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku siram on fire
Imate li špurijus i koliko vam koristi

Dakle špurijus, kako to ovdje kažu iliti po svjetski hunch ili predosjećaj, sedmo, osmo čulo, intuicija?

Koliko je u vas izražen taj prividan fenomen?

Poznate smo mi žene po intuiciji, suptilnoj prividnoj mogućnosti osobe za stjecanjem znanja bez jasnog upletanja ili shvaćanja procesa...

Ali koliko se često uopće oslanjate na njega, ako uopće?

Meni se događa, a to je najčešće kod "loših" vijesti (kad imam feeling da ce nesto poći po krivu) da ih predosjetim, pomislim pa mob zazvoni...
siram on fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 13:02   #2
slafko
Banned

slafko Avatar

Registracija: Dec 2002.
First!

I koji vrag je špurijus?
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 13:04   #3
siram on fire
not responding

siram on fire Avatar

ma ne znam ni sama... tako to ovjde kažu, načula..
siram on fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 13:34   #4
slafko
Banned

slafko Avatar

To si mogla čuti samo u "jel me neko tražio" i sličnim isprdcima od emisija.
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom

Old 11.11.2008., 13:37   #5
siram on fire
not responding

siram on fire Avatar

ma da? iako se ta emisija bas snima u zgradi u kojoj radim nisam tamo cula...
anyway dala sam u uvodnom postu i nekoliko izraza koji bi to mogli opisat, a za špurijus sam se odlučila jer je nekako nekonvencionalan, a opet tradicionalan a k tome i ne standardan...

no

zašto mi začetavaš temu? ovo mi je sad stvarno bitno
siram on fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 13:48   #6
slafko
Banned

slafko Avatar

Za začetavanje je potrebno dvoje.
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 14:01   #7
Maslina
Banned

Maslina Avatar

Registracija: Jul 2006.
Postoje neke teorije da sve što trebaš znati o nekoj osobi znaš u prvih nekoliko trenutaka prvog susreta. E sad, neki to nazivaju špurijusom (riječ je fakat grda), neki intuicijom, neki tome pridaju mitska značenja, ali najvjerojatnije je riječ o našem prirodnom instinktu ili o nekim našim vještinama koje smo razvili zbog različitih razloga.
Ja sam naučila vjerovati tom svom osjećaju, pogotovo kad su ljudi u pitanju, jer me nikad nije iznevjerio.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 14:06   #8
Fuk Mi
Impregnirani korisnik

Fuk Mi Avatar

Registracija: Jun 2008.
Quote:
siram on fire kaže: Pogledaj post
Koliko je u vas izražen taj prividan fenomen?
ja ti toga nemam

i mislim da si taj fenomen opisala upravo onako kako ga ja doživljavam...kao nešto prividno. povremeno se potrefi hanč skupa s nekim događajem i to ostane u pamćenju, a sve prilike kad je bilo hanča bez događaja ili događaja bez hanča se zanemare.
po meni je to samo oblik praznovjerja.
but that's just me
Old 11.11.2008., 14:24   #9
Skattemus
lost in translation

Skattemus Avatar

Registracija: May 2006.
Imaden.Puno puta.I sinoc sam imala i poslusala ga i spasila dan.SuperSkatte.
Sama cu sebi dat esa
Old 11.11.2008., 14:26   #10
Maslina
Banned

Maslina Avatar

Ja ima špurijus da će kad tad neko na onoj temi o neodogojenoj djeci popušit ban.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 14:29   #11
slafko
Banned

slafko Avatar

Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Postoje neke teorije da sve što trebaš znati o nekoj osobi znaš u prvih nekoliko trenutaka prvog susreta. E sad, neki to nazivaju špurijusom (riječ je fakat grda), neki intuicijom, neki tome pridaju mitska značenja, ali najvjerojatnije je riječ o našem prirodnom instinktu ili o nekim našim vještinama koje smo razvili zbog različitih razloga.
Ja sam naučila vjerovati tom svom osjećaju, pogotovo kad su ljudi u pitanju, jer me nikad nije iznevjerio.
Same here.
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 14:33   #12
Maslina
Banned

Maslina Avatar

Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Same here.

A najgore od svega mi je kad su me par puta ljudi nagovorili da to nije tako, da je ta osoba divna, da sam je krivo shvatila tj. kad nisam vjerovala svom predosjećaju. Svaki put sam pojela govno, a osoba je ispala točno onakva kakvom sam je i okarakterizirala u prvih par sekundi.
Koga zanima više o temi, M. Gladwell ima super knjigu Treptaj koja govori baš o ovome.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 14:49   #13
Pješčani sat
VIP gošća

Pješčani sat Avatar

Registracija: Sep 2006.
ispalo je da imam, makar sam dost dugo negirala.
da, ljudi sa strane dost utjecu na promjenu misljenja, pa se das zavarati..ali onaj prvi dojam, nazalost moram se sloziti s gore napisanim postovima, neka intuicija postoji.
spurijus mi je rijec koju bi neka baba koristila da opise kako je Serlok Holms nes shvatio, nije to to..
ona fina, tanka zica u tebi...koja zatitra bez vidljivih vanjskih podrazaja.
Old 11.11.2008., 14:58   #14
slafko
Banned

slafko Avatar

Quote:
A najgore od svega mi je kad su me par puta ljudi nagovorili da to nije tako, da je ta osoba divna, da sam je krivo shvatila tj. kad nisam vjerovala svom predosjećaju. Svaki put sam pojela govno, a osoba je ispala točno onakva kakvom sam je i okarakterizirala u prvih par sekundi.
Koga zanima više o temi, M. Gladwell ima super knjigu Treptaj koja govori baš o ovome.
Yep. Imao sam i ja takvih slučajeva.
Što je okej - potrebno je poslušati okolinu ponekad i dati šansu da tvoji osobni stavovi, dojmovi možda i nisu točni. Ovdje si odmah dobio plus za uvažavanje savjeta prijatelja i plus jer nisi ispao umišljeni điber.

A onda kada se pokaže da si imao pravo od početka, dobiješ hrpetinu pluseva.
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 16:01   #15
gerbengoy
individualist

Registracija: Apr 2007.
Spurijus- prvi puta cujem tu rijec.

Vidjevsi temu, mislila sam da se radi o nafurenosti, histericnosti, tako mi je nekako zazvucalo. Spurijus-furija.

Ocito nemam spurijusa, da ga imam, odmah bi znala o cemu se radi.
gerbengoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 16:18   #16
j.a.
Banned

j.a. Avatar

Registracija: Jan 2005.
Quote:
a neki to nazivaju predrasudama
Old 11.11.2008., 16:27   #17
Maslina
Banned

Maslina Avatar

Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
a neki to nazivaju predrasudama
Ni blizu. Ovdje govorimo o onom osjećaju o čovjeku ili situaciji kojeg osjetimo na nesvjesnoj razini. Predrasuda je puno savjesniji proces. Ovaj Gladwell tvrdi da je to ostatak naših instikta koji su nam nekad bili nužni za preživljavanje.
Mada, kad smo već kod predrasuda, ja ne vidim što je u njima tako loše. Ja sam puna predrasuda.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 16:39   #18
Skattemus
lost in translation

Skattemus Avatar

Registracija: May 2006.
Meni neke osobe na prvu ne sjednu.Nikako.
Kasnije se ispostavi da sam bila u pravu a nikako si ne mogu objasniti zasto.Ja to zovem gut feeling.
Old 11.11.2008., 16:46   #19
Nike_Slancio
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2007.
Točno znam o cemu pricate. Ne postoji ni jedan realan razlog zašto vam se netko ne svidi, ali imate taj osjecaj i ne možete ga se otarasiti... Isto kao što se nađete u situaciji koja se čini sasvim ok, ali nešto vam ne daje da idete dalje pa obično ispadne nešto loše.
Nike_Slancio is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 16:51   #20
TincH
Neregistrirani korisnik

TincH Avatar

Registracija: May 2007.
Da, u 80% slučajeva ga slušam.
Ne znam kako ispadne, živa sam i zdrava zasad pa je valjda ok.
TincH is offline  
Odgovori s citatom

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja