Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2007., 10:47   #41
Da je po Zlatkinom... ja bi ostao bez posla..

Raste nezaposlenost...

Što svakako nije domoljubno..
GarmaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 14:24   #42
Quote:
GarmaRi kaže: Pogledaj post
Da je po Zlatkinom... ja bi ostao bez posla..

Raste nezaposlenost...

Što svakako nije domoljubno..
a zanima me i koji su to proizvodi iz Kine koji konkuriraju Hrvatskim?

nigdje veze

cijeli svijet radi sa Kinom, a Hrvatska d aih bojkotira

kao da je loše kupit stvar jeftino za prosječnog hrv građaanina, za koju i nema hrvatski supstitut
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 15:16   #43
Dobro... moram priznat u ovih par godina vidio sam svakakvih uvoza...

Evo.. jedan od ovako..zanimljivijih primjera je kontejner slamki iz kine...

Bas da slamku ne znamo proizvest... ))

Cak sam imao jedan upit.... uvoz jaja iz kine....
GarmaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 02:05   #44
Da da, vidim ja samo se kvalitetna roba uvozi.
Živjelo tržište, živjelo!!!
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 20:33   #45
uvozi se šta su ljudi spremni platiti
živjelo tržište!

lako je uvest bilo što ako se kome ima prodati
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 18:57   #46
ako bi mi neko mogao reći koliko sada košta prijevoz kontejnera(40) iz kine do rijeke? u pločama nema kontejnerskog prometa? hvala
spiderwoomen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 19:49   #47
20' kontejner iz xiamena za rijeku je od 2600-2800 usd ovisi preko kojeg brodskog prijevoznika ides i koje je doba godine. imas ih dosta u rijeci pa ima pošalji upit ili se obrati nekoj špediterskoj agenciji oni ti mogu preproučiti nekoga. a postoji također i mogućnost da direktno iz luke u kini preko dobavljača nađeš prijevoznika i znaju biti jeftiniji...

a one koje zanima uvozi se jednostavno...pošalje se upit dobavljaču, on pošalje proforma invoice, dogovorite se uvjete plaćanja (ako niste sigurni tj.niste poslovali prije s istim dobavljačem preporučila bih akreditiv a ne doznaku), s špediterom najaviš dolazak, s prijevoznikom dogovoriš prijevoz, kontejneri putuju cca 30-40 dana špediteri ih obrade (carina) i puštaju...
MissIda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 15:35   #48
Miss Ida ima skupog brodara..

Moze se organizirat i do Ploca...ako te konkretno nesto zanima javi se
GarmaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 17:05   #49
Moze se organizirat i do Ploca...ako te konkretno nesto zanima javi se[/QUOTE]

imaš pm
spiderwoomen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 10:41   #50
Quote:
enga kaže: Pogledaj post
Dok mi se ne javi Markowski ( valjda će se javiti, plizzzzz) Kaj nema nitko drugi tko uvozi iz Kine i zna kak se to radi?
ja radim u firmi koja nesto robe uvozi iz kine.
Kontam da ti je najbolje otic tamo, znam i karta je skupa al nemres ti znat sta je to dok to ne vidis. uostalom za mnoge robe uslovljavaju kupovinu kolicinom. i moras se cenkati sa njima. uostalom, cak i kad odes tamo i dogovoris oni ti mogu poslati nest drugo. nisu 100% pouzdani. nekad roba kasni..... al su jeftini..... i neverovatno je kakve sprave i spravice imaju..... ja neke od stvari nisam nikad ni videla niti znala da postoje dok nismo poceli uvoziti od njih.... ludilo... i samo ako tmo odes mozes biti svjesna tog ludila i euforije.
da sam na tvome mjestu otisla bih. sto zbog posla, sto zbog kratke ekskurzije koju mozes imati usput jer oni su sigurno totalno drugaciji od nas. spoji ugodno s korisnim, sigurno ce ti i koristiti u poslu. a karta nije ni tako skupa oko 6500,00 kn avionska se moze naci. a hotel sa 4*, soba sa internetom kosta 25 EUR-a
knjigovodcica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 10:46   #51
Quote:
zlatka kaže: Pogledaj post
Bože! dođe mi da vrištim. Koja crna Kina. Kakav uvoz iz Kine. Pa jer ih nema dosta. Prodaju smeće, pa im svako malo, po svijetu povlaće škart prozvode. Ali naravno sirotinji u Hrvatskoj to uopće ne smeta. Nikada, baš nikada, ne kupujem kineske proizvode. Radije platim nešto više nego da kupujem to smeće. Nikada u životu nisam ušla u njihove trgovine a bogami i neću. Dajte ljudi prodajte proizvode naših firmi, da rade naši ljudi, a ne da se na svakom čošku sudarim s nečim malim debelim (kinez). Znam da je skuplje, ali uvoz smeća nije rješenje.
čuj ne moras ući u kinesku radnju da bi kupila njihovu robu. U vukovaru ima tvornica u kojoj siju garderobu za beneton. na svemu sto dodje pise made in china. tak da nemoj tako izletat sa naivnim pricama, kontam da 80% stvari u trgovinama u hrvatskoj jeste proizvedeno u kini.
knjigovodcica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 00:13   #52
Pozdrav svima Imam 2 pitanja pa ako netko može pomoći...

1.) Imam u planu ako Bog da putovati do Kine iz poslovnih razloga. Da li mi možete preporučiti nekog tko bi mi tamo bio vodić ili skim bi već sad mogla surađivati pa da mi on nađe firme koje imaju proizvode koje tražim da ja tamo ne gubim vrijeme. Čula sam da postoje takozvani posrednici koje to rade ali nemam poima kog da uopće pitam za to. On provjeri robu prije slanja tak da znam da dobivam pravu stvar i nađe mi najboljeg ponuđaća ali i provjeri firmu da nebi nasjela na neku internet glupost.

2.)
Quote:
Znam ja jednu ženu koja je 5 god. živjela u Kini i sada se bavi posredništvom tj. pomaže firmama oko pronalaženja partnera, uvoza i svih papirologija ...tel. broj dobiš preko pm ...
pošto je gospodin koji je ovo rekao banan molim ako netko ima informaciju o ovoj gospođi da mi pošalje neki kontakt na pm. Hvala

JustForFun Čini mi se da si ti u ovu temu jako dobro upućena pa me zanima da li se isplati uvesti nečega u Hr na npr. ovu količinu: 5000 kom nekih ambalažnih kutijica (metalnih... al.) koje tamo koštaju oko 0,6 USD- ili se to isplati samo na neke ogromne količine? Kako da izračunam koliko će me otpilike izaći svi ti prijevozi i carine itd... da vidim da li se to uopće isplati uvesti - jer na žalost nisam našla nikog u Europi ko ih proizvodi.

Hvala unaprijed!
__________________
___________________
https://sladananovak.com
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 13:09   #53
Quote:
ana77 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima Imam 2 pitanja pa ako netko može pomoći...

1.) Imam u planu ako Bog da putovati do Kine iz poslovnih razloga. Da li mi možete preporučiti nekog tko bi mi tamo bio vodić ili skim bi već sad mogla surađivati pa da mi on nađe firme koje imaju proizvode koje tražim da ja tamo ne gubim vrijeme. Čula sam da postoje takozvani posrednici koje to rade ali nemam poima kog da uopće pitam za to. On provjeri robu prije slanja tak da znam da dobivam pravu stvar i nađe mi najboljeg ponuđaća ali i provjeri firmu da nebi nasjela na neku internet glupost.

ja bih ti možda mogla preporučiti nekoga, javi mi se na pm




Quote:
ana77 kaže: Pogledaj post
JustForFun Čini mi se da si ti u ovu temu jako dobro upućena pa me zanima da li se isplati uvesti nečega u Hr na npr. ovu količinu: 5000 kom nekih ambalažnih kutijica (metalnih... al.) koje tamo koštaju oko 0,6 USD- ili se to isplati samo na neke ogromne količine? Kako da izračunam koliko će me otpilike izaći svi ti prijevozi i carine itd... da vidim da li se to uopće isplati uvesti - jer na žalost nisam našla nikog u Europi ko ih proizvodi.
sad zavisi koliko prostora zauzimaju ti proizvodi, da bi imalo nekog smisla trebala bi barem napuniti jedan '20 kontejner, ili samim tim kutijicama ili još nekim proizvodima, '20 ctn ti je kao pola šlepera ili manje.

većinom ti Kinezi daju na ponudi koliko ih stane u mali, veliki ili povišeni kontejner

ako ti oni daju ponudu FOB kineska luka utovara (točno određena), ti trebaš tražiti ponudu od agenata koji se bave pomorskim prevozom za uslugu transporta morem iz te luke do luke odredišta, ali te se cijene mjenjaju kao i takse koje se dodatno obračunavaju vezano za to, zato bi bilo dobro da znaš kada bi roba mogla biti spremna jer za svaki kvartal je cijena drugačija, ali potraži par ponuda i vidi koja ti najbolje odgovara, luka odredišta bi trebala biti ona koja je tebi najbliža, jer sve je to u malo, a najskuplje te dođe transport kontejnera kopnom, agenti ti mogu ponuditi i taj dio, a možeš i sama pokušati da nađeš nekoga, možda ti dođe jeftinije, ali jednostavnije ako ti agent sve odradi,

nađeš u carinskoj tarifi kolika je carina za to, a možeš i pitat svog uobičajenog špeditera da ti on provjeri

dakle kad imaš sve te informacije, koje je relativno lako prikupiti možeš znati koliko će te doći taj proizvod po jedinici dok dođe kod tebe, sad ti otprilike znaš po koliko bi to mogla prodat i vidi nalaziš li se u cijeni


volila bih da mi se javiš na pm, jer firma za koju radim ima 10 svojih ljudi u Kini koji ti mogu vrlo brzo ponuditi cijene za bilo što, samo kad bi poslala sliku, mi se ne bavimo baš tim artiklima, ali nije proizvod nikad problem ni cijena, važno je imati kome to prodati, pošto su ovi Kinezi, možda ti tu istu stvar mogu pribaviti od iste firme po puno boljoj cijeni i da ti oni fakturiraju, čak ti mi možemo organizirat isporuku do luke odredišta ili čak do tvog mjesta, odnosno ponuditi pa da vidiš šta ti se bolje isplati
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 16:06   #54
JustForFun hvala puno na iscrpnom odgovoru. Imaš pm.

Sad još jedno pitanje - jer me meni to sve naučna fantastika
gdje da nađem "agenata koji se bave pomorskim prevozom" -

Kako da znam koja je carinska tarifa za moj proizvod? Skinula sam ti onu tabelu ali ja tu ništa ne kužim I nigdje nema Kine? samo neke druge zemlje...
Čekam još ovaj tjedan papire pa mi je glupo sad zvati špeditere dok mi još nije ni firma proradila. Nadam se da će biti gotovi svi papiri do kraja tjedna.
Quote:
volila bih da mi se javiš na pm, jer firma za koju radim ima 10 svojih ljudi u Kini koji ti mogu vrlo brzo ponuditi cijene za bilo što, samo kad bi poslala sliku, mi se ne bavimo baš tim artiklima, ali nije proizvod nikad problem ni cijena, važno je imati kome to prodati, pošto su ovi Kinezi, možda ti tu istu stvar mogu pribaviti od iste firme po puno boljoj cijeni i da ti oni fakturiraju, čak ti mi možemo organizirat isporuku do luke odredišta ili čak do tvog mjesta, odnosno ponuditi pa da vidiš šta ti se bolje isplati
Ovo me SVAKAKO zanima!!! Molim te na pm.!!! Hvala
__________________
___________________
https://sladananovak.com
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 21:25   #55
Quote:
ana77 kaže: Pogledaj post
JustForFun hvala puno na iscrpnom odgovoru. Imaš pm.

Sad još jedno pitanje - jer me meni to sve naučna fantastika
gdje da nađem "agenata koji se bave pomorskim prevozom" -

Kako da znam koja je carinska tarifa za moj proizvod? Skinula sam ti onu tabelu ali ja tu ništa ne kužim I nigdje nema Kine? samo neke druge zemlje...
Čekam još ovaj tjedan papire pa mi je glupo sad zvati špeditere dok mi još nije ni firma proradila. Nadam se da će biti gotovi svi papiri do kraja tjedna.


Ovo me SVAKAKO zanima!!! Molim te na pm.!!! Hvala
1.Ako do sada nisi ništa uvozilai nisi u stanju pročitat tarifni broj okani se čorava posla.
2.Carinski tarifni brojevi su tako jednostavni piše
EU 0% Ostali 5% Kina nije u EU to ti znači da ostaje samo Ostali %5 na primjer
3.Ne vjeruj internetu
4.Ima roba koje traže ateste,ispitivanje kvalitete,markice,fitocertifikate,homologaciju,pos ebni pravilnici od raznih ministarstava, moga bi nabrajat do sutra.Mi ne možemo pogađat šta očeš uvest
lipo reci oču uvest Hranu za pse ili skutere pa čemo ti probat pomoč
5.Puno Kineskih proizvođača ima pravo proizvest robu a nema pravo izvest robu van kine i to moraš provjerit.
6.Puno roba je na kontigentu,trenutnim zabranama,trajnim zabranama,
7.Puno kineskih roba ima oznaku CE ali to u Hrvatskoj ne vrijedi ništa.
8.Velika večina roba prije puštanja na tržište Hrvatske mora proči određena testiranja,Tekstil,Građevinski materijal i ostale branše

Na primjer mi kad uvozimo građevinski materijal Cement
Tražimo od inspekcije da izvrši inspekciju u samoj tvornici i tako kao oni ispitaju silos od 2000 tona cementa i mi imamo pravo uvest 2000 tona cementa iz te serije u hrvatsku.(Mi plačamo inspekciski pregled, atestiranje i put inspektora na teren + dnevnice 1 do 2 inspektora)

Možeš isto tako izjavit da je roba za tvoju potrebu ali tada ako prodaš robu trgovcu X i tržišna inspekcija mu dođe u trgovinu i pita daj te mi ateste od robe CHINA-uvoz byANA77 i trgovac kaže nemam nisam ja odgovoran nego ANA77 i inspekcija dolazi do ANE77 i piše kaznicu od 100000 do 1 000 000 kuna + zapljena i neškodljivo uništenje ostale robe od ANE77 i svih njenih kupaca
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 10:33   #56
more oprosti ali tvoj post nije zvućao nimalo prijateljski! Nisam sigurna što si želio sa njm reći ali da si pročitao moj post iznad vidio bi da sam napisala što želim uvoziti:

Quote:
ana77 kaže: Pogledaj post
...
.... pa me zanima da li se isplati uvesti nečega u Hr na npr. ovu količinu: 5000 kom nekih ambalažnih kutijica (metalnih... alu.) koje tamo koštaju oko 0,6 USD...
A za njih mi nisu potrebni nikakvi certifikati jer se radi o ambalaži i to ne za hranu ni kemikalije nego običnoj ukrasnoj kutijici.

Ako neke stvari neznam to ne znaći da ih nemogu naučiti i za tvoju inf. JustForFun mi je ovaj proces objasnila više nego detaljno i to si je dala truda jer smo se čula na skyp i nije nikakva znanost ali je problem ako se radi prvi put i zato sam pitala jer nisam znala od kud da krenem. JustForFun i puuuno hvala još jednom.
__________________
___________________
https://sladananovak.com
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 01:14   #57
Posrednici kod uvoza iz Kine

Zna li neko koju firmu u Hrvatskoj preko koje se može kupiti veča kolićina npr. navigacija iz Kine. Na MadeInChina sam našao firmu u Kini i kontaktiro s njima, dobio cijene , uvjete i ostalo. Sad bih samo trebao uplatiti i dobiti naručeno. No čuo sam dosta neugodnih iskustava.
Dali ima gdje spisak povjerljivih tvrtki iz Kine kojima se može vjerovati ili još bolje dali postoji firma kod nas koja će preuzet sve oko uvoza, papirologije i pregleda robe u Kini.
filipovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 01:38   #58
Quote:
filipovic kaže: Pogledaj post
Zna li neko koju firmu u Hrvatskoj preko koje se može kupiti veča kolićina npr. navigacija iz Kine. Na MadeInChina sam našao firmu u Kini i kontaktiro s njima, dobio cijene , uvjete i ostalo. Sad bih samo trebao uplatiti i dobiti naručeno. No čuo sam dosta neugodnih iskustava.
Dali ima gdje spisak povjerljivih tvrtki iz Kine kojima se može vjerovati ili još bolje dali postoji firma kod nas koja će preuzet sve oko uvoza, papirologije i pregleda robe u Kini.
bilo koja firma koja ima registriranu djelatnost uvoza može uvesti ako proizvod zadovoljava standarde.
__________________
HMMMMMM
THE_BEATLES is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 22:52   #59
7.Puno kineskih roba ima oznaku CE ali to u Hrvatskoj ne vrijedi ništa.
Nebih se slozio sa time...Kupio sam Cect N6188 na e-bay, a da bi dobio dozvolu za uvoz mobitela, Hrvatska agencija za telekomunikacije mi mora odobrit zahtjev, kojega mi neće odobrit bez CE Declaration of Conformity..uf i naša administracija
khodalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 15:45   #60
imam ja mozda bolju ideju: otvoriti tvornicu u kini i nesto proizviditi
Double size is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.